www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 8:09 am
Czy musze robić społecznie 100h by robić potem RW?
Autor Wiadomo¶æ
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 4:13 pm   

B_N napisa³/a:
Nie potrafie sobie wyobrazic sytuacji ze RW nie posiada patentu

tak samo ja nie potrafię sobie wyobrazić RW bez stażu skoro są jasno i wyraźnie wytyczone wymogi formalne to trzeba sie do nich stosować ,jeżeli ktoś nie ma czasu na odpracowanie godzin to niech idzie na RW w następnym sezonie
radzi0 napisa³/a:

Myślicie, że te 100 godzin odpracowanych na gdzieś na basenie tak wiele nauczy przyszłego kursanta?

jeżeli będzie przy doświadczonym ratowniku to myślę że tak , pozdro
 
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Sk±d: Knurów
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 4:17 pm   

Myślę, że każdy z nas zna te przepisy. Nie powiedziałem, że takiego wymogu nie ma, tylko że nie ma tego w statucie, jak napisał to DeVu :)
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 11:27 pm   

radzi0 napisa³/a:
A myślę, że to nie jest aż tak istotne czy ktoś przed odbyciem kursu na RW pracował te 100h czy nie.


Ja sądzę ze jednak jest istotne. Ktoś kto kończy kurs RW powinien mieć już chociaż minimum stażu żeby móc nazwać sie ratownikiem. Chciałbyś żeby potem na basenie pilnował cię ratownik który pierwszy dzień pracuje w charakterze ratownika i nigdy wcześniej tego nie robił?

radzi0 napisa³/a:

Myślicie, że te 100 godzin odpracowanych na gdzieś na basenie tak wiele nauczy przyszłego kursanta?


Nie da mu wielkiego doświadczenia jednak zobaczy jak wygląda praca. Co należy do obowiązków ratownika oraz jakie dokumenty wypełnia się na danym kąpielisku.
Na kursie o tym niby jest wspomniane jednak co praktyka to praktyka.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Sk±d: Knurów
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 11:39 pm   

Ubu napisa³/a:

Chciałbyś żeby potem na basenie pilnował cię ratownik który pierwszy dzień pracuje w charakterze ratownika i nigdy wcześniej tego nie robił?


Ktoś, kto zrobił dwa kursy i zdał dwa egzaminy, na pewno poradziłby sobie z mną na basenie, gdybym tego potrzebował. Nawet w pierwszym dniu swojej pracy.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 07, 2008 1:36 am   

radzi0, bądź obiektywny. Wymagania formalne są jasne. Wątpię też, żeby ratownik bez stażu miał gadane z ludźmi którzy np. łamią regulamin, bo właśnie takich rzeczy człowiek się uczy w pracy.

B_N napisa³/a:
jesli osoba ktora dopuscila sie tego cyznu naprawde nie ma czasu zeby odrobic te 100 godzin a ma duzy zapal zeby robic kolejne kursy to w czym jest problem ?! Pozdrawiam.


A ja tu widzę paradox. Jakoś na robienie kursów każdy ma czas....?

s.o. napisa³/a:
Instruktor ( instruktorzy) prowadzący kurs nie ma prawa dopuścić kandydata nie spełniającego wymogów formalnych.


Wszystko w temacie. Nie mam pytań ;)
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Sk±d: Knurów
Wys³any: Pi± Mar 07, 2008 9:42 am   

DeVu napisa³/a:
radzi0, bądź obiektywny.


Ja właśnie jestem obiektywny. Rozmowa zaczęła się od tego, jak kilka osób "rzuciło" się na Max20. Nie znam go, nie wiem kim jest, ale co w tym złego, że umówił się ze znajomym, ze teraz wpiszę mu godziny do książeczki,a on odrobi je później?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 07, 2008 11:41 am   

Dobrze wiesz, że nie na tym to polega. Miał cały rok na to jak nie więcej. Powinniśmy jako starsi dawać przykład innym a nie pokazywać drogę na skróty.

A jeżeli już ktoś coś robi wbrew przepisom, to niech lepiej się tym nie chwali.
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Mar 07, 2008 2:16 pm   

No właśnie Max20 sam jest sobie winien ze powiedział to głośno. Jeżeli chodzi o nas to publicznie nikt nie moze przyznawać mu racji mimo że pewne żaden z nas ne jest do konca w porządku.

wracajÄ…c do odrabiania godzin. 100 h w rok to naprawdÄ™ nie jest wiele.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Pi± Mar 07, 2008 9:15 pm   

..kurcze dawno nie pisałem w tym temacie bo psuje mi się forum ale mniejsza o to...

....100 godzin (które pomijam, że są WYMAGANE) nie są istotne a patent jest?! nie no - śmiech....

....wogóle to nie róbmy wogóle tych "godzin obowiązkowych"....pozwólmy wogóle zdawać ludzią na stopnie instruktorskie bez żadnego doświadczenia...

....poprostu brak mi słów . . .
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Milero 
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratownik WOPR


Do³±czy³: 30 Maj 2006
Posty: 20
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: Sob Mar 08, 2008 1:41 pm   

Ja odrabialem swoje godziny spoleczne nad jeziorem za (koryto i spanie) wiecej sie nauczylem niz bym odrabial je na basenie jako ml ratownik zaliczylem pierwsza akcje jak zdalem kurs na ratownika wopr wiedzialem ze dam sobie rade jak zaczne prace i tak tez bylo . Nie nauczymy sie na wykladach z teori jak pilnowac ludzi !!!! Pozniej dostaniesz takiego ratownika ktory jest poraz pierwszy na plazy i nie wie co zrobic ze sowja dupa zmiast patrzec na wode bedzie sie ogladal za napalonymi malolatkami . pozdrawiam wszystkich co ten temat zbulwersowal
_________________
Ratownik WOPR
Sternik motorowodny
Jesteśmy po to aby inni przeżyli
 
     
Mateusz18 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 18 Cze 2007
Posty: 57
Sk±d: GrudziÄ…dz
Wys³any: Pon Mar 10, 2008 11:12 am   

ja też "odrabiałem" godziny społeczne nad jeziorem, ale tak mi się trafiło, że dostawałem za to pieniążki. Mi osobiście też się wydaje, że nad jeziorem więcej można się nauczyć, a poza tym dla mnie przyjemniej posiedzieć na plaży niż na basenie. Co do samego odrabiania tych godzin to wg mnie jest to niezbędne, a poza tym to pamiętam, że jak ja zdałem kurs na MR to nie mogłem się doczekać aż założę koszulkę z napisem RATOWNIK i będę mógł pracować ... więc nie mogę zrozumieć dlaczego niektórym się nie chce odrabiać społecznych jak decydują się zostać ratownikami. Przedmówca 100% racji ... sama teoria nic nie da!
_________________
w dziwnej symbiozie z naturÄ… ..
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Mar 10, 2008 3:12 pm   

radzi0 napisa³/a:
ale co w tym złego, że umówił się ze znajomym, ze teraz wpiszę mu godziny do książeczki,a on odrobi je później?


a skąd wiesz, że nie umówił się z kolegą, że teraz dostanie uprawnienia Ratownika a pływać nauczy się później ?
 
     
Mateusz18 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 18 Cze 2007
Posty: 57
Sk±d: GrudziÄ…dz
Wys³any: Wto Mar 11, 2008 11:12 am   

mati82 napisa³/a:
a skąd wiesz, że nie umówił się z kolegą, że teraz dostanie uprawnienia Ratownika a pływać nauczy się później ?


hehe na taki warunek chyba nikt by nie poszedł, ale wiadomo jak to jest : )
_________________
w dziwnej symbiozie z naturÄ… ..
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 11, 2008 11:25 am   

No to muszę Cię zaskoczyć, bo znam wiele osób które mają papiery ratownicze a mijają się z powołaniem., a pływać się do tej pory nie nauczyli.
 
     
Milero 
MÅ‚odszy Forumowicz
Ratownik WOPR


Do³±czy³: 30 Maj 2006
Posty: 20
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: Wto Mar 11, 2008 12:38 pm   

DeVu Masz racje mamy takiego jednego mlodszego co plywac nie umie i sie dziwimy czemu takim daja pieczatke ze zaliczyli kurs smiech na sali.
_________________
Ratownik WOPR
Sternik motorowodny
Jesteśmy po to aby inni przeżyli
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytañ do SQL: 17