www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:04 am
Ilu ratowników musi być na krytej pływalni ??
Autor Wiadomość
ashik666
Czasem zagląda


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:06 pm   Ilu ratowników musi być na krytej pływalni ??

Witam
Możecie mi powiedzieć ilu ratowników musi być w danej chwili na zmianie na basenie krytym 25 m ?

Czy są na to jakieś przepisy??
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:17 pm   

Jeżeli jest to tylko basen 25 metrów, Bez zjeżdżalni, jakuzzi itp. to wystarczy jeden ratownik.
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
ashik666
Czasem zagląda


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:27 pm   

A jest na to jakis przepis, gdzies w regulaminie ?
bo musze mieć to udokumentowane.
bądz gdzie to można znalesc?
czytałem regulaminy basenów na internecie ale nic nie ma na ten temat.
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:34 pm   

DZIENNIK USTAW Nr.57

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 1997 r.

Cytat:

ROZDZIAŁ 3
Warunki bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne

§ 15.
2) na pływalniach dysponujących nieckami o długości do 25 m -jeden ratownik,
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
ashik666
Czasem zagląda


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Lis 23, 2007 2:39 pm   

Oki. fajnie znalazłem. wielkie dzięki za szybka odpowiedz.

pozdrawiam
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 348
Skąd: Podhale
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 12:34 pm   

Ubu napisał/a:
Bez zjeżdżalni, jakuzzi itp. to wystarczy jeden ratownik.

A jeśli jest zjeżdżalnia i jakuzzi ? to ilu ?
Niestety nie znalazłem obowiązujących przepisów dotyczących zwiekszenia liczby ratowników ze względu na takie atrakcje wodne...
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 12:44 pm   

Również nie przytoczę dokładnego przepisu. Ale spotkałem sie z tym że dodatkowa atrakcja była traktowana jako większa powierzchnia do kompania się.

Acha i Pisze że spotkałem się z taką sytuacją nie że jest taki przepis.

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 348
Skąd: Podhale
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 1:16 pm   

Nie stresuj się :mrgreen:
Zapytałem, bo sam mam takie wątpliwości przy organizacji służby ratowniczej.
Bywa że przepis gdzieś się pojawia bez nagłośnienia lub praktyk zna zasady i sposoby negocjacji z gestorem obiektu ilości ratowników.
  
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Lis 24, 2007 1:57 pm   

baca napisał/a:
Nie stresuj się :mrgreen:


Wybacz ale ostatnio wiele osób czepia sie tutaj szczegółów. Nie chciałem żeby ktos mnie żle zrozumiał.

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 33
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 173
Skąd: miasto włókniarzy
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 3:19 pm   

A nie powinno być:

3) na pływalniach dysponujących nieckami o długości 25-50 m - dwóch ratowników,

To by się zgadzało, zawsze tam gdzie pracowałem, na basenach 25 m. bez atrakcji wodnych i tak było 2 ratowników WOPR

Ubu pisze o sytuacji kiedy basen ma długość do 25 m.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
ArturD 
Forumowicz WOPR


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 9:01 pm   

PODOBNO z tego wlasnie powpdu wiekszosc basenow 25-metrowych jest w rzeczywistosci kilkadziesiat cm krotsza.
 
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 210
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 8:15 am   

Mam pytanie odnośnie dodatkowych atrakcji, zjeżdzalnia, mała niecka, lub coś to oprócz wspomnianych 2 na 25 metrów powinni być dodatkowo na "mały obiekt" jacyś czy wystarczy tych dwóch, bo w przepisach jest tylko niecka 25-50 i powyżej nic nie ma o dodatkowych atrakcjach. Bo jeśli interpretując przepis to na każdą nieckę do 25 m jeden ratownik czyli zjeżdzalnia ma nieckę np: 2x5 -1 ratownik itd jacuzzi też ma nieckę??? to tez ratownik powinien być, nie wiem czy dobrze kombinuję?????
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 9:42 pm   

u-boot napisał/a:
interpretując przepis to na każdą nieckę do 25 m jeden ratownik czyli zjeżdzalnia ma nieckę np: 2x5 -1 ratownik


Teoretycznie tak, jednak nie bądźmy nadgorliwi - po co komu ratownik przy niecce zjeżdżalni która ma 10 cm głębokości? Tym bardziej, że pewnie widać ją z innego stanowiska pracy. Podobnie z jacuzzi. Dlatego jeśli zarządca obiektu ma głowę na karku i właściwie rozplanuje stanowiska ratowników to nie będzie problemu z określeniem liczby ratowników.
 
     
Zuba 
Forumowicz WOPR


Wiek: 26
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:47 am   

Na ogół bierze się jednego ratownika na 25m. U mnie przykładowo ( basen sportowy 25m, rekreacyjny 10m, jacuzzi, rwąca rzeka oraz zjeżdżalnia) pracuje dwóch ratowników ( >25m ^ <50m dł. niecki). Na podobnych basenach z moich obserwacji wygląda to podobnie. Oczywiście liczba ratowników powinna być tak aby zapewnić bezpieczeństwo na obiekcie!
_________________
2008r.- MRW
2008r.- VDWS
2009r.- Żeglarz Jachtowy
2010r.- Sternik Motorowodny
 
 
     
Rato92 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Everybody Lies



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 57
Skąd: Rejonowe Płockie WOPR
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:13 am   

U mnie jest basen 25m i brodzik i jest 2 ratowników
_________________
Otarcie się o śmierć nic nie zmienia, Śmierć zmienia wszystko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13