www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 8:15 am
czy zdążę??
Autor Wiadomo
kolbi 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Doczy: 02 Pa 2006
Posty: 66
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon Lip 30, 2007 8:20 pm   

100h pracy ale w charakterze Młodszego Ratownika :)
200h pracy w charakterze Ratownika, ale nigdzie nie jest napisane, że społecznie :)
 
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Doczy: 27 Cze 2007
Posty: 154
Skd: Sędziszów Młp.
Wysany: Pon Lip 30, 2007 8:31 pm   

Weź lepiej skasuj tego posta :/ Jesteś RW, więc chyba odrobiłeś 100 i szykujesz sie do SR- wymogiem na uzyskanie tego stopnia jest 200h(chociaz niktórzy kwestionuja ich konieczność). Jako przykład podam ci, że na RW musze odpracować 100h społecznie i min. 12 miesięcy jako MR
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
kolbi 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Doczy: 02 Pa 2006
Posty: 66
Skd: Pomorskie
Wysany: Pon Lip 30, 2007 8:39 pm   

Wiem o tym, że muszę posiadać przez 12 miesięcy stopień Młodszego Ratownika WOPR Aby zrobić Ratownika WOPR i tak było w moim przypadku!
Wytłumaczyłem Ci te 100h i 200h!
 
 
     
tomanek 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Wiek: 34
Doczy: 26 Lis 2005
Posty: 44
Skd: Zach-Pom
Wysany: Wto Lip 31, 2007 2:52 pm   

Janek napisa/a:
Weź lepiej skasuj tego posta :/ Jesteś RW, więc chyba odrobiłeś 100 i szykujesz sie do SR- wymogiem na uzyskanie tego stopnia jest 200h(chociaz niktórzy kwestionuja ich konieczność). Jako przykład podam ci, że na RW musze odpracować 100h społecznie i min. 12 miesięcy jako MR
Ale napisz mi skąd wziąłeś to, że te 100h trzeba odpracować społecznie? Nigdzie takiego zapisu nie ma, no chyba, że mi go pokażesz... Jest jedynie napisane 100h i 12 miesięcy - a te 100h wcale nie musi być społecznie, to jest obojętne - może być za kase :? I następnym razem coś sprawdź zanim na kogoś najedziesz :?
_________________
2006 - Młodszy Ratownik WOPR
2007 - Sternik Motorowodny
2007 - KPP
2008 - Ratownik WOPR
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Doczy: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Skd: Żary
Wysany: Wto Lip 31, 2007 5:58 pm   

Jednorazowo RW musi zrobić 200h, ale potem co roku musi dorabiać tylko 20h na rok na rzecz WOPRu...
Nie żę co roku 200h.
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Wto Lip 31, 2007 8:18 pm   

qulimbo napisa/a:
ale potem co roku musi dorabiać tylko 20h na rok na rzecz WOPRu...
Nie żę co roku 200h.


Cooo??
Nie no coś takiego pierwszy raz słyszę. Skąd ten pomysł nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem, nawet na kursie nie mówili o tym, i nic mi nie wiadomo żeby jakiś ratownik ze znanych mi praktykował cos takiego...
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 173
Skd: miasto włókniarzy
Wysany: Wto Lip 31, 2007 9:24 pm   

To 20 godzin to każdy ratownik powinnien odsłużyć społecznie co roku na rzecz WOPRu. Wiadomo jednak, że praktyka wygląda inaczej, nikt się tym nie przejmuje. W Łódzkim WOPRze wychodzą z założenia, że ratownik przynajmniej 20 godzin "myśli" o organizacji :lol: . Takie kuriozum.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Doczya: 27 Lip 2007
Posty: 7
Skd: Opole
Wysany: Sro Sie 01, 2007 8:18 pm   

No tak ale nie oszukujmy sie co to za ratownik co kurs robił na basenie, mój instruktor mówił ze ratownictwa wodnego nieda sie nauczyć na basenie, ponieważ tak naprawdę żywioł wody można zrozumieć dopiero na wodach otwartych...
Takie jest też moje zdanie[/quote]


Zgadzam się oczywiście z przedmówcą, no ale taki mój los, że muszę pracowac. Jeśli nie uda się inaczej to zrobię kurs na basenie, a godziny społeczne postaram się załatwic już na wodach otwartych. Dobrze, że jako MR będę miała głównie funkcję pomoczki ratownika WOPR, w związku z tym jako laik mam zamiar podpatrywac, pytac i jak najwięcej się uczyc jako MR, żeby nadrobic to, że kurs miałam na basenie. Na stażu też chyba się dużo można nauczyc...
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Sie 02, 2007 12:50 am   

Karr napisa/a:
Na stażu też chyba się dużo można nauczyc...


Szczerze to zalezy od podejścia ratownika, z którym bedziesz pracowała w czynie społecznym. Jeden dokładnie omówi Ci pracę, co powinnaś robić, na co zwracać uwagę, jak się zwracać do ludzi, drugi da Ci wolną rękę, sam Ciebie bedzie podpatrywał żeby stwierdzić, czy się nadajesz, trzeci wykorzysta sytuacje kiedy jest ratownik społeczny i sobie bedzie odpoczywał kiedy Ty będziesz obserowowała akwen :???:
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Czw Sie 02, 2007 9:08 am   

Karr napisa/a:
Na stażu też chyba się dużo można nauczyc...


Może i można ale to nie to samo. Znam osoby które na basenie zrobiły młodszego, potem odbywały staż i to w rożnych miejscach (basen, Jezioro) i kiedy poszły na wodnego to miały wielkie problemy ponieważ były przyzwyczajone do basenu a tam całkiem inaczej sie pływa.
Wiec staż wszystkiego nie załatwia...
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Doczya: 27 Lip 2007
Posty: 7
Skd: Opole
Wysany: Czw Sie 02, 2007 3:14 pm   

Nie sprzeczam się, bo nie wiem... postaram się zrobic MR na otwartej wodzie, bardzo bym chciała jeszcze na tych wakacjach, ale nie wiem czy się wyrobię... szkoda, że nie pomyślałam wcześniej o ratownictwie... a może są w zimie jakieś kursy dla morsów na powietrzu?:D
 
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Doczy: 29 Gru 2006
Posty: 143
Skd: Szczecin
Wysany: Pi Sie 03, 2007 6:25 pm   

Cytat:
Moim skromnym marzeniem jest uzyskanie stopnia RW do następnych wakacji. Uważacie, że zdążę? Zaznaczam przy tym, że nie mam nawet MR ani żadnych patentów wodnych

uzyskjanie stopnia RW DO nastrpnych wakacji oznacza PRZED wakacjami, tak zeby na poczatku wakacji miec juz ten stopien. Mysle że dobrze cie zrozumialem Karr? Jeżeli nie to zwracam honor :)

Cytat:
Pomysl tepaku jak zrobi na tych wakacjach to co nie bedzie 12 miesiecy? Ale ty mnie tymi swoimi postami wkurzasz masz dopiero 15 lat nie pracowales jeszcze a wszystko wiesz lepiej niz starsi nie?


Po 1. Jeżeli zrobi na tych wakacjach to nie, nie bedzie 12 miesiecy DO nastepnych wakacji, poniewaz za 12 miesiecy to bedzie sierpien 2008, zakladajac ze kurs mialaby juz teraz zrobiony. Doliczając czas trwania kursu na MR, a potem na Rw, trzeba liczyc ze najwczesniej mogłaby ukonczyć kurs w polowie/koncu sierpnia, czyli nie DO wakacji tylko W CZASIE wakacji.
PO 2. nie trzeba miec 50 lat i stopnia Instruktora Wykładowcy WOPR, zeby umiec policzyc ze miedzy sierpniem 2007 a czerwcem 2008 NIE MA 12 miesiecy. Jezeli nie jestes w stanie tego zrozumiec to proponuje powtorzyc podstawowke.
Po 3. nie wiem ile masz lat ale twoja kultura wypowiedzi stoi na bardzo niskim poziomie, nie znasz mnie nawet a wyzywasz. Btw czemu nie podajesz swojego wieku w profilu? Chyba nie masz nic do ukrycia co?

Podsumowujac, zycze ci powodzenia Karr, ale niestety musisz sie liczyc z tym, ze RW dasz rade zrobic najwczesniej w czasie wakacji w przyszlym roku :) Ale bedąc MR spokojnie mozesz pracowac nad morzem,. wiec chyba nie bedzie tak źle :)
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17