www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
nemzi 
Site Admin


Dołączył: 26 Lut 2004
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 7:14 pm   Regulamin

Regulamin Forum WOPR - zasady funkcjonowania użytkowników Forum WOPR

Witaj na Forum WOPR - największym internetowym forum poświęconym ratownictwu wodnemu w Polsce. Naszym głównym celem jest promowanie profesjonalnej działalności ratowników wodnych, dzielenie się wiedzą i wiadomościami z kręgów ratowników WOPR.

Aby stać się użytkownikiem Forum WOPR (FWOPR) musisz mieć minimum 14 lat, przeczytać i zaakceptować ten regulamin.

Na Forum WOPR przestrzegamy podstawowych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Forum WOPR jest moderowane. Moderatorzy będący woluntariuszami, robią co mogą by utrzymywać poziom Forum WOPR, ale nie są w stanie sprawdzać każdego posta. Wypowiedzi poszczególnych użytkowników Forum WOPR odzwierciedlają ich własne zdanie, a nie zdanie właściciela Forum WOPR, który nie ponosi odpowiedzialności za treść poszczególnych postów bądź ich autentyczność. Jeśli Twoim zdaniem ktokolwiek z użytkowników naruszył zasady funkcjonowania na Forum WOPR, zawiadom o tym któregokolwiek z moderatorów, bądź administratora wysyłając prywatną wiadomość.

1. Tematyka dyskusji

Zachęcamy wszystkich użytkowników do dyskutowania nie tylko na tematy ratownicze. Zastrzegamy jednak, że dyskusje o polityce, narodowościach oraz o uprawianiu sexu, komentarze o charakterze rasistowskim (w tym i seksistowskim) bądź religijnym nie powinny mieć miejsca i będą usuwane.
Mamy nadzieję, że każdy z użytkowników znajdzie tutaj odpowiedzi na swoje pytania związane z ratownictwem wodnym i WOPR.

2. Moderowanie

We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów i to oni są odpowiedzialni za interpretowanie tego regulaminu. W związku z tym mają prawo usuwać posty, wątki oraz udzielać ostrzeżeń użytkownikom, do banowania włącznie. Bycie użytkownikiem Forum WOPR to przywilej, ale nie prawo.

Procedura ostrzeżeń oraz banowania (pozbawienie praw użytkownika Forum WOPR) użytkowników.

Każdy moderator może każdemu użytkownikowi dać maksymalnie dwa ostrzeżenia. Trzy ostrzeżenia oznaczają zawieszenie praw użytkownika Forum WOPR na 30/14 dni. Obowiązkiem Moderatora udzielającego ostrzeżenia jest podanie powodu ostrzeżenia oraz powiadomienie użytkownika, który to ostrzeżenie dostał.
Ostrzeżenia przyznaje się za nieprzestrzeganie regulaminu Forum WOPR oraz podważanie decyzji moderatorów i ich sposobu moderowania Forum WOPR.

Stałe pozbawienie praw użytkownika Forum WOPR

Decyzję taką podejmujemy, jeśli ktoś w ciągu pół roku co najmniej dwa razy otrzymał 3 ostrzeżenia, a także w przypadku gdy ktoś nagminnie nie przestrzega regulaminu Forum WOPR. Ostateczną decyzję o stałym zabanowaniu (pozbawieniu praw użytkownika Forum WOPR) podejmuje właściciel Forum WOPR po konsultacji z moderatorami. Równocześnie zobowiązujemy się, że powody podjęcia decyzji o stałym pozbawieniu praw użytkownika Forum WOPR nie zostaną ujawnione stronom trzecim.
Zostawiamy sobie prawo zablokowania dostępu do Forum WOPR komukolwiek, w każdym momencie i bez wcześniejszego ostrzeżenia.
Zabronione jest zakładanie podwójnych lub więcej kont przez tego samego użytkownika - tego rodzaju konta są powodem do zablokowania dostępu do Forum WOPR.

3. Język używany na Forum WOPR

Wszystkie posty w swej treści powinny być dostosowane do przyjętej przez nas bariery wiekowej 14 lat, piszemy językiem ogólnie zrozumiałym dla innych użytkowników. Obelżywy język i słowa powszechnie uznawane za przekleństwa są zabronione. Dyskusje toczone na Forum WOPR mogą być zagorzałe, ale nie oznacza to pozwolenia na obrażanie innych użytkowników oraz osób postronnych od Forum WOPR. Jeśli uważasz, że zostałeś obrażony prosimy skontaktuj się z którymkolwiek z moderatorów wysyłając prywatną wiadomość. Trolle oraz obrażanie innych jest zabronione. Podobnie jak posty promujące działalność niezgodną z prawem. Zabroniony jest także spam oraz nielegalne zbieranie chronionych przez nas danych osobowych użytkowników.

4. Dział Pomoc Przedmedyczna

Forum WOPR nie ponosi odpowiedzialności za treść postów zamieszonych w Dziale Pomoc Przedmedyczna. Udział w dyskusjach mogą wziąć wszyscy użytkownicy Forum WOPR, tak więc niektóre informacje mogą być błędne lub niedokładne. Dlatego wszystkim zadającym pytania na tym forum doradzamy, niezależnie od otrzymanych odpowiedzi, skontaktowanie się z odpowiednim lekarzem.

5. Reklama

Forum WOPR jest własnością prywatną. Nie jest nastawione na zysk, a koszty jego funkcjonowania są ponoszone przez właściciela Forum WOPR.
Dlatego też mamy osobne zasady dotyczące reklamy.

Co to jest reklama?
Reklama to wszelka działalność mająca na celu zwiększenie sprzedaży produktu lub usługi. Reklama jest komunikatem finansowym, nie jest neutralna, ani obiektywna, zawiera przesłanie typu "mam zamiar sprzedać Wam produkt lub usługę" - definicja Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jedną z form promocji jest marketing bezpośredni, który umożliwia oferowanie produktów lub usług do ściśle określonego odbiorcy poprzez na przykład internet. Według Komisji Europejskiej reklamą są wszelkie publiczne obwieszczenia, w tym w internecie, mające na celu popieranie sprzedaży produktu lub usługi.

Powyższe definicje wskazują, że reklamą jest każdy post lub odesłanie do strony internetowej napisane na Forum WOPR, których celem jest zarobkowe zwiększenie sprzedaży produktów lub usług oferowanych przez użytkownika Forum bądź zewnętrzne firmy.

Każdy kto chce zamieścić reklamy i banery proszony jest o kontakt z Administratorem Forum WOPR (nemzi), w celu uzgodnienia finansowych warunków. Posty mieszczące się w powyższych definicjach, a umieszczone w innych niż Reklama działach będą usuwane.
Umieszczanie w opłaconych przez reklamodawcę wątkach konkurencyjnych ofert jest zakazane.


Zabronione jest wysyłanie SPAMu


Zgodnie z definicją przyjętą przez Forum WOPR SPAM to posty wysyłane pojedynczo lub jako grupa o niechcianej przez użytkowników treści, mającej charakter komercyjny lub nie komercyjny. SPAMem nazywamy także prywatne wiadomości wysłane do użytkowników Forum WOPR, mające charakter reklamy.
Użytkownicy Forum WOPR, którzy wysyłają SPAM będą bez ostrzeżenia banowani - ich dostęp do Forum WOPR będzie blokowany.Mamy świadomość, że w regulaminie nie da się zawrzeć wszystkich zasad współżycia społecznego. Dlatego zachowujemy sobie prawo zmieniania lub dodawania kolejnych zasad do regulaminu bez uprzedniego ostrzeżenia i zgody użytkowników Forum WOPR.
Rejestrując się na Forum WOPR wyrażasz zgodę na przestrzeganie zasad niniejszego regulaminu.

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).


6. Moderacja postów (uzupełnienie z dnia 31.05.2011)

"Identyczne posty powtarzane w różnych tematach oraz identyczne tematy zakładane w różnych działach traktowane będą jako spam i usuwane. W przypadku wartościowych postów lub/i tematów pozostawiany będzie tylko jeden, w dziale uznanym przez moderatora za najwłaściwszy''


7. Nieaktywni użytkownicy (uzupełnienie z dnia 28.05.2012)

Użytkownicy, którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali się przez ostatnie 365 dni będą usuwani z Forum WOPR.
Powyższa wersja regulaminu stała się z chwilą publikacji obowiązująca. Specjalne podziękowania dla bacy, za bardzo duży wkład przy powstaniu regulaminu. Regulamin został zaakceptowany przez moderatorów i administratora. W przypadku jakichkolwiek uwag - wypowiadajcie się w tym temacie.
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPRWiek: 36
Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 420
Skąd: Nowa Huta
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 11:05 pm   

no i jest GITes

elegancko - wkoncu zostaly okreslone zasady...


pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skąd: Tarnów Beverly
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 11:18 pm   

Hmm... W sumie jest wporzo ale jak dla mnie nieco przydlugawe.
_________________
q(-_-)p
 
 
 
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPRWiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2005
Posty: 359
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 10:42 am   

Naprawde Spoko Regulamin 8) Długi fakt ale Może być :wink: Pozdrawiam
_________________
2005 - Młodszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWŚ, RWM
2012 - Instruktor Pływania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RWWiek: 35
Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 214
Skąd: Świdwin
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 10:52 am   

nemzi napisał/a:
Powyższe definicje wskazują, że reklamą jest każdy post lub odesłanie do strony internetowej napisane na Forum WOPR, których celem jest zarobkowe zwiększenie sprzedaży produktów lub usług oferowanych przez użytkownika Forum bądź zewnętrzne firmy.

Czyli umieszczenie linku do www.e-wopr.pl w celu pokazania jakiegos produktu (jak to zrobilem w temacie o noszeniu plecakow WOPR poza praca) jest lamaniem regulainu?
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RWWiek: 32
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 3:59 pm   

t0ma5 napisał/a:
Czyli umieszczenie linku do www.e-wopr.pl w celu pokazania jakiegos produktu (jak to zrobilem w temacie o noszeniu plecakow WOPR poza praca) jest lamaniem regulainu?

Sam napisałeś, że chciałeś tylko pokazać ten plecak, mogłeś to zrobić np. umieszczając nieduże zdjęcie w poście. Nie wiem jak nemzi, ale ja tego nie odczytuje jako łamanie regulaminu :wink: . Musimy też zaznaczyć, że w czasie pisania twojego postu nie było jeszcze regulaminu :) .

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.plDołączyła: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 7:02 pm   

pioro6 napisał/a:
Musimy też zaznaczyć, że w czasie pisania twojego postu nie było jeszcze regulaminu .

A prawo w Polsce nie działa wstecz :)
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool LifeguardWiek: 38
Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skąd: Bognor Regis - UK
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 11:04 pm   

a zdziwilabys sie :lol: w tym kraju nie takie rzeczy sie dzialy...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Dołączyła: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skąd: B-stok
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 9:32 am   

Hej!!

nemzi napisał/a:
lekarzem bądź specjalistą.
:lol:

Za duzo reklam sie ktos naogladal. Ale jak zwykle nikt mnie nie slucha :)

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
nemzi 
Site Admin


Dołączył: 26 Lut 2004
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 7:23 pm   

Wybacz - to niedopatrzenie biore na siebie. Juz poprawiam... :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14