www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moderacja - pytania, sugestie, opinie i niejasno?ci
Autor Wiadomość
DeVu 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 6:09 pm   Moderacja - pytania, sugestie, opinie i niejasno?ci

Odpowied? do WOPR Rewal w zwi?zku z pytaniami w temacie "Dziwnów - ?uk?cin".

Pozwol? sobie zacytowa? najwa?niejszy punkt moderacji w regulaminie:

We wszystkich dyskusjach i k?ótniach ostatnie s?owo nale?y do moderatorów i to oni s? odpowiedzialni za interpretowanie tego regulaminu"

wopr rewal napisał/a:
prosz? o zdefiniowanie s?owa wulgaryzm

Wulgaryzmy - wyrazy, wyra?enia lub zwroty uznawane przez u?ytkowników danego j?zyka jako nieprzyzwoite, ordynarne. Ze wzgl?du na sytuacje, w jakich si? ich u?ywa, podzieli? je mo?na na grupy:

* Pierwsz? s? przekle?stwa, czyli grupa s?ów u?ywanych, aby roz?adowa? napi?cie wyst?puj?ce z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bod?ców docieraj?cych do jednostki.
* Druga grupa to wulgaryzmy u?ywane w celu ?wiadomego obra?enia drugiej osoby b?d? grupy ludzi.
* Trzecia grupa to wulgaryzmy u?ywane w celu wyra?enia lekcewa?enia czego? lub kogo?.
* Czwarta to wulgaryzmy u?ywane jako s?owa zast?pcze, wieloznaczne, jako zmiennik s?owa o innym znaczeniu, uwypuklaj?cy np. krytyk?.
* Pi?ta funkcja dehumanizuj?ca poprzez poluzowywanie norm obyczajowych, by przyzwyczai? do ich ?amania, czyli wysoce kontrowersyjna, gdy jest stosowana np. w stosunku do ?o?nierza szeregowego w wojsku.
* Szósta, humorystyczne osobliwo?ci s?owne, nawyki, natr?ctwa s?owne, "s?owa-przecinki".
* Siódma, funkcja estetyczna, artystyczna, abstrakcyjny humor, artyzm s?owny, np. turpizm, wywo?ywanie szoku estetycznego (por. katharsis), osobliwe, kontrastowe, oksymoroniczne lub abstrakcyjne, paradoksalne, absurdalne zestawienia (por. np. Witkacy, kabarety, itp.).

?ród?o: Wikipedia

wopr rewal napisał/a:
dlaczego nie reagujesz na zaczepki odbiegaj?ce od g?ównego tematu

Przeczyta?em dok?adnie temat, je?li jaki? post wed?ug Ciebie jest odbiegaj?cy od tematu, wska? mi go a zareaguj?.

wopr rewal napisał/a:
kogo urazi?em

U?ytkowika Brudnego Harrego, który równie? w g?upi sposób Ci odszczekn?? za co dosta? ostrze?enie.
wopr rewal napisał/a:
potrafisz jedynie uciszy? doprowadzonego do ostateczno?ci go?cia usówaj?c jego wypowiedzi i daj?c mu ostrze?enie.

Bo tylko takie mam przywileje. Niestety nie mog? go wsadzi? za kratki.

wopr rewal napisał/a:
Masz mo?e kolego w tym jaki? interes ?

Nie mam w tym ?adnego interesu, patrz? na spraw? obiektywnie.

wopr rewal napisał/a:
na forum znalaz?em kilkaset o wiele gorszych,których jakim? dziwnym trafem nie usune?e? i nikogo ostrze?eniem nie nagrodzi?e?.

Nie odpowiadam za tre?ci u?ytkowników, gdy nie prowadzi?em funkcji moderatora. Prawo nie dzia?a wstecz wi?c i ja nie zamierzam by? nadgorliwy i poprawia? moich poprzedników.

Dodatkowo cytuj?c regulamin: "Moderatorzy b?d?cy woluntariuszami, robi? co mog? by utrzymywa? poziom Forum WOPR, ale nie s? w stanie sprawdza? ka?dego posta."

"Je?li Twoim zdaniem ktokolwiek z u?ytkowników naruszy? zasady funkcjonowania na Forum WOPR, zawiadom o tym któregokolwiek z moderatorów, b?d? administratora wysy?aj?c prywatn? wiadomo??."

wopr rewal napisał/a:
Przyjad? na zjazd forumowiczów (o ile do takowego dojdzie ) cho?by by? na ko?cu polski ?eby? móg? mi uczciwie spoj?e? prosto w oczy.

Zapraszam i te? mam nadziej?, ?e do tego dojdzie. Nie tylko spojrz? Ci w oczy ale u?cisn? r?k? i porozmawiam na ró?ne tematy.

Ko?cz?c moj? wypowied? zapraszam do ?cis?ej wspó?pracy u?ytkowników z moderatorami w przestrzeganiu regulaminu, bowiem to forum nie jest moje tylko Nas wszystkich. Je?eli gdzie? jest problem, który zostanie pomini?ty przez moderatora nie czekajcie na reakcj? tylko sami wska?cie palcem nasze zaniechanie.

Michael K. 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Michael K.

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 6:32 pm   

Moderatorzy mogliby usuwa? na bie??co zb?dne oferty pracy z zesz?ych sezonów ukazuj?ce si? jako nowo?ci. TAKA PRO?BA MA?A. Za du?o tego tam.
RW P?ywalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny

DeVu 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 6:56 pm   

Michael K., usuwanie tematów jest wed?ug mnie niepotrzebne, a to dlatego, ?e mog? by? one wa?ne na przysz?y sezon. Osoby szukaj?ce pracy mog? te? porówna? dan? ofert? z t? z poprzedniego roku, je?li taka b?dzie. Lepszym pomys?em by?oby ich zamykanie.

Niektóre tematy s? zbyt ogólne, cieszy mnie jedynie to, ?e po tre?ci pojawia si? rok, np. "praca w sezonie 2011". To du?e u?atwienie.

Michael K. 
Michael K.

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 6:58 pm   

Dotyczy równie? ofert zawieraj?cych tylko reklamy.

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 7:02 pm ]
Powy?sze oferty s? nieaktualne a niektóre z nich zupe?nie pomylone (nazwy nie pokrywaj? si? z ich zawarto?ci?). ZUPE?NIE BEZ SENSU.
RW P?ywalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny

DeVu 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:06 pm   

Dobrze, ?e zwróci?e? na to uwag?, b?dziemy to konsultowa?, dodatkowo:

"Reklama to wszelka dzia?alno?? maj?ca na celu zwi?kszenie sprzeda?y produktu lub us?ugi. Reklama jest komunikatem finansowym..., Powy?sze definicje wskazuj?, ?e reklam? jest ka?dy post lub odes?anie do strony internetowej napisane na Forum WOPR, których celem jest zarobkowe zwi?kszenie sprzeda?y produktów lub us?ug oferowanych przez u?ytkownika Forum b?d? zewn?trzne firmy"

W zwi?zku z tym osoby, które reklamuj? swoje sklepy, powinny zg?osi? si? do Administratora w celu uzgodnienia finansowych warunków. W przeciwnym wypadku posty b?d? usuwane.

Michael K. 
Michael K.

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:11 pm   

Podaj? przyk?ady z tabeli ofert :
nowa 630 Rowy
nowa 635 Ustronie Morskie.
Wida? dok?adnie , ?e to ba?agan totalny.
ZRÓBCIE CO? Z TYM.
RW P?ywalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny

WIECZOR 

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:22 pm   

Jest gorzej... wchodzac w oferte np z pobierowa (ID oferty 633) pojawia sie Og?oszenie nr 533 z dnia 2010-05-25... tak jest ze wszystkimi nowo dodanymi ofertami jakby cos z baza danych szwankowalo

DeVu 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:32 pm   

Drodzy Koledzy, my (moderatorzy) nie odpowiadamy za stron? www.ratownicy.wopr.net.pl tylko za www.forum.wopr.net.pl.

W zwi?zku z tym mo?na napisa? PW do Administratora, który zarz?dza t? stron? a ja prosi?bym zg?asza? usterki zwi?zane z forum.

immortal 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:34 pm   

Witam,
widze, ze powsta? bardzo dobry temat - szkoda tylko, ze na skutek nie mi?ych okoliczno?ci.
Generalnie chodzi mi o to, ?e u?ytkownicy Forum powinni by? troch? bardziej wyrozumiali dla moderatorów. Z jednej strony chcieliby?cie zeby nale?ycie kara? a z drugiej strony gdy kara trafia na Was oburzacie si? i opluwacie moderatorów. Nie pije tu do wopr rewal, którego znam osobi?cie i nie raz patrzy?em Mu w oczy :) Jak ?atwo zauwa?y? moderatorów jest praktycznie dwóch (w porywach do czterech) i musicie zrozumie?, ?e czasem nasz obiektywizm nie pokrywa si? z Waszym.

Pozdrawiam i ?ycze wielu nowych tematów i postów które nie b?d? wymaga?y interwencji moderatorów

wopr rewal 
Stały bywalec

Wysłany: Pią Cze 03, 2011 12:01 pm   

Immortal,zgadza si? znamy si? osobi?cie wi?c powiniene? pami?ta? ?e trudno mnie wyprowadzi? z równowagi i ?e zawsze k?ad? wysoki nacisk na poziom ratownictwa,za swoje prywatne jak wiesz pieni??ki,zauwa? ?e posty moich adwersa?y pojawiaj? si? prawie wy??cznie w moich tematach.Wi?c jak kto? usi?uje wcisn?? kit innym u?ytkownikom forum ?e robi? na ratownictwie prywat? to nie dziw si? ?e si? w ko?cu wk....e.Nie zaatakowa?em kolegi DeVu tylko mo?e niepotrzebnie wyla?em ca?? ?ó?? w jednej chwili,ale ile razy tym samym osob?(których jedynym celem jest storpedowanie mioch inicjatyw) mam udawadnia? ?e ko? nie jest wielb??dem.Po prostu mo?e jestem jednym z ostatnich wariatów wydaj?cych ka?dy wolny grosz na ratownictwo, a niemota nie nadaj?ca si? do niczego i której jedyn? perfekcyjn? umiej?tno?ci? jest anonimowe opluwanie innych ma z tego niez??(dla siebie) zabaw?.Nie wiem po co ale t?umacz? to ile? tam ju? razy.Mo?e faktycznie trzeba by? sk.......em i nie patrze? na poziom tylko nabija? kas?,takich gestorów jako? nikt na forum nie atakuje bo po prostu tu nie zagl?daj? i wszystko maj? g??boko w d...e ale jak to si? u nas mówi,JAK NIE MY TO KTO ??????? POZDRAWIAM

Odpowiedz do tematu