www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Otwarty przez: DeVu
Pon Mar 04, 2013 10:14 pm
ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
Autor Wiadomo¶æ
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Wto Gru 14, 2010 8:02 pm   ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM

Wdn. 10-11 grudnia odbyły się Zimowe MP w Ratownictwie Wodnym w Warszawie
Wszystkich zainteresowanych wynikami zapraszam na stronÄ™ http://www.swimart.pl/rea...ictwie%20Wodnym
_________________
s.o.
 
     
KOSTEK_KOSTECKI 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 79
Sk±d: ChrzÄ…szczyżewoszyce
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 10:11 am   

Myślę, że to miejsce jest odpowiednie do wyrażania opinii oraz refleksji po Zimowych Mistrzostwach Polski. Ogólnie rzecz biorąc, mistrzostwa przebiegły spokojnie i w jak najlepszym porządku (porównując z letnimi w Ostrowcu :) ). Mam ponowne zastrzeżenia co do konkurencji SERC. Po wbiegnięciu z zespołem jako kierownik dostrzegłem, łódki i pozorantów na szerokości 4 torów na pozostałych dwóch był prowadzony AQUA AEROBIK!!!!!!!. Po drugie, jako sprzęt rat. mieliśmy do dyspozycji rzutke linową, której użycie wymagało nielada szczęścia (nie były zdjęte chorągiewki strefy 5 metrów !!!). Strefa na lądzie była naprawde malutka. Ogólnie za zawody i ich organizacje 4+. ZA SERC 3 :) . POZDR
_________________
"So others may life" - Lifesaving: my passion
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 10:25 am   

Pytanie tylko:

Czemu Komisja Sportu WOPR organizuje Mistrzostwa Polski wspólnie z organizacją, która nie należy do struktur ZG WOPR ani nie ma zezwolenia MSWiA na prowadzenie działalności "ratowniczej" czyli "WOPR w Warszawie"?

Wydaje mi się, że Zarząd Główny nie powinien wspierać "obcych" organizacji :neutral:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 10:40 am   

Młoody, a jaką obcą organizację masz na myśli? :o

KOSTEK_KOSTECKI, to wesoło tam mieliście :mrgreen:
 
     
KOSTEK_KOSTECKI 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 79
Sk±d: ChrzÄ…szczyżewoszyce
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 12:13 pm   

Może jakieś przyjacielskie wyciągnięcie ręki w strone Warszawskiego WOPR?? :) . Nie wiem, też byłem zaskoczony widokiem paru osób z tej jednostki.
_________________
"So others may life" - Lifesaving: my passion
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 2:24 pm   

Ta organizacja nie nazywa siÄ™ "Warszawskie WOPR" tylko "WOPR w Warszawie".
Została wykluczona ze struktur krajowych kilka lat temu i cały ten czas pomimo braku uprawnień szkoliła ratowników i... Instruktorów WOPR :)

Tak, to prawda - organizacja "WOPR w Warszawie" samodzielnie organizowała kursy na Instruktora WOPR i nadawała takie stopnie po kursie we Władysławowie.
A Zarząd Główny zaczyna powoli honorować uprawnienia tych ludzi (którzy często legitymują się "Legitymacjami WOPR" drukowanymi na własne potrzeby przez tą organizację a nieznacznie różniącą się od wszystkich pozostałych).

Może ta kuriozalna sytuacja zostanie kiedyś rozwiązana... :???:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 4:18 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
Może ta kuriozalna sytuacja zostanie kiedyś rozwiązana... :???:


A może pojedziemy do "Władka" na Instruktora? :lol:

Aqua aerobik w wodzie podczas zawodów ratowniczych przebił wszystkie inne mankamenty! :shock:
 
     
KOSTEK_KOSTECKI 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 79
Sk±d: ChrzÄ…szczyżewoszyce
Wys³any: Pi± Gru 17, 2010 4:55 pm   

Nom, AQUA tez mnie zaskoczyl, moze to smieszne, ale z drugiej strony na zawodach takiego szczebla, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. To nie są jakieś zawody między szkolne tylko poważna, co roczna impreza :) . Co do tego, to po wbiegnięciu z drużyną myślałem, że są to topielcy-pozoranci, którzy wypadli z łodzi (w konkurencji była użyta łódz BL) :D . Ogólnie duży plus dla organizatorów za pomysłowość :D
_________________
"So others may life" - Lifesaving: my passion
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Czw Sty 06, 2011 3:23 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
Czemu Komisja Sportu WOPR organizuje Mistrzostwa Polski wspólnie z organizacją, która nie należy do struktur ZG WOPR ani nie ma zezwolenia MSWiA na prowadzenie działalności "ratowniczej" czyli "WOPR w Warszawie"?

MÅ‚oody napisa³/a:
Została wykluczona ze struktur krajowych kilka lat temu i cały ten czas pomimo braku uprawnień szkoliła ratowników i... Instruktorów WOPR :)


zaciekawiłeś mnie - mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź?

chodzi mi dokładnie o "zezwolenie MSWiA" i "brak uprawnień"

sorry za off ale jeśli temat się rozwinie, podzielę i założę nowy wątek.
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Czw Sty 13, 2011 12:34 pm   

Sorka że tak długo nie odpisywałem...
Forum coś nie działało...

Więc do sedna:

Cytat:
ROZPORZÄ„DZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 6 maja 1997 r.

w sprawie szczegółowego zakresu obowiązków i uprawnień specjalistycznych organizacji ratowniczych oraz wysokości świadczeń przysługujących ratownikom górskim i wodnym.


§ 5. 1. Inne niż GOPR, TOPR lub WOPR organizacje ratownicze mogą wykonywać obowiązki i uprawnienia tych organizacji za zgodą Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, jeżeli:

1) obszar, na których ma być prowadzona działalność ratownicza, nie jest wystarczająco zabezpieczony przez stowarzyszenia wymienione w § 1 albo stowarzyszenia te nie są w stanie go zabezpieczyć,
2) posiadają kadrę ratowników z uprawnieniami,
3) posiadają siedzibę, własny sprzęt specjalistyczny, środki transportu i łączności,
4) wskażą źródła finansowania planowanej działalności,
5) przedstawią opinię co do celowości wykonywania obowiązków i uprawnień, o których mowa w § 1, właściwego wojewody i organu administracji samorządowej,
6) przedstawia opinię, o której mowa w pkt 5, dyrektora parku narodowego, w wypadku prowadzenia działalności na obszarze parku.
2. Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki wyraża zgodę na wykonywanie obowiązków i uprawnień GOPR, TOPR lub WOPR przez inną organizację ratowniczą na jej wniosek zawierający informacje i opinie, o których mowa w ust. 1.


Obszar M.St. Warszawy jest dostatecznie zabezpieczony przez Środowiskowe Warszawskie WOPR (i już poza "branżą wopru" przez Policję Rzeczną).

Oprócz tego WOPR w Warszawie nie znajduje się w spisie jednostek na stronie ZG


Początkiem całego problemu była m.in. ta sprawa oraz samowolne przeprowadzenie kursów na SRW, MIW oraz IW nad morzem w miejscowości Władysławowo.
Teraz miłościwie nam panujący powoli "ugaduje się" z Instruktorami WOPR w Warszawie co owocuje w liczne spotkania "na szczycie" ;) .

I jeszcze link do forum WOPR w Warszawie gdzie członkowie zarządu tłumaczą swoim kursantom co i jak.

Problem z ZG miało także Jeleniogórskie WOPR, które jednak uporało się z tym i publikuje takie oto pismo z organu nadzoru WOPR (potwierdzające ich prawo do szkolenia i nadawania stopni): pismo 1 i pismo 2. Kiedyś WOPR w Warszawie i Jeleniogórskie WOPR razem walczyły z ZG i prowadziły stronę "WOPRowi na ratunek" [czy jakoś tak] gdzie pisali o Tymczasowym Zarządzie Głównym WOPR... :shock:
Jednak teraz tej strony nie mogę znaleźć.

Myślę, że odpowiedź wyczerpujaca :roll:

Oczywiście nie jestem mocno wdrożony w działanie żadnej z tych jednostek ale to co udało mi się znaleźć potwierdza tą teorię. Otwarty jestem oczywiście na dyskusję jeśli ktoś ma rzeczowe argumenty.

Pozdrawiam
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sob Sty 15, 2011 9:22 am   

Jestem fanem tej Organizacji dlatego spróbuje podyskutować :)

MÅ‚oody napisa³/a:
1) obszar, na których ma być prowadzona działalność ratownicza, nie jest wystarczająco zabezpieczony przez stowarzyszenia wymienione w § 1 albo stowarzyszenia te nie są w stanie go zabezpieczyć,



nie znam się dokładnie na tym ale czy Mazurskie WOPR nie wystarczająco zabezpiecza swojego terenu działania? bo przecież taki sam teren działania ma Mazurska Służba Ratownicza...

MÅ‚oody napisa³/a:
Oprócz tego WOPR w Warszawie nie znajduje się w spisie jednostek na stronie ZG

no ale jak ma się tam znajdować skoro to nie jest jednostka wopr tylko odrębna organizacja - to tak jakby Straż Miejska miała by być w spisie posterunków Policji...

prosiłem o rozwinięcie "zezwolenia MSWiA" bo z tego co wiem, na razie wymagana jest zgoda Prezesa UKFiT a nie MSWiA...
Dz. U. nr 57
"pozycja 358
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 6 maja 1997 r.

Rozdział 3
Warunki bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne
§ 7. 1. Do wykonywania zadań w zakresie bezpieczeństwa osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne upoważnione są Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) oraz inne organizacje ratownicze, które wykonują obowiązki i uprawnienia WOPR za zgodą Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki."

Takie jest moje zdanie ale ja siÄ™ nie znam :D
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sob Sty 15, 2011 2:17 pm   

immortal napisa³/a:
Młoody napisał/a:
Oprócz tego WOPR w Warszawie nie znajduje się w spisie jednostek na stronie ZG

no ale jak ma się tam znajdować skoro to nie jest jednostka wopr tylko odrębna organizacja - to tak jakby Straż Miejska miała by być w spisie posterunków Policji...


Właśnie o tym pisałem. Ta organizacja nie znajduje się w strukturach więc nie ma jej w spisie.

Cytat:
prosiłem o rozwinięcie "zezwolenia MSWiA" bo z tego co wiem, na razie wymagana jest zgoda Prezesa UKFiT a nie MSWiA...
Dz. U. nr 57
"pozycja 358
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 6 maja 1997 r.

BijÄ™ siÄ™ w piersi! :lol:
Oczywiście chodzi o Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki a nie MSWiA.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sob Sty 15, 2011 4:37 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
nie ma zezwolenia MSWiA na prowadzenie działalności "ratowniczej"


ok, to wiemy już, że to zezwolenie prezesa UKFiT jest potrzebne a nie MSWiA, więc teraz proszę o źródło, z którego wiesz, że WOPR w Warszawie tego zezwolenia nie posiada...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Nie Sty 16, 2011 10:27 am   

Nie będę Ci podawał linku bo nie ma w internecie informacji "że WOPR w Warszawie" nie ma zgody UKFiT.

Wiem od "góry". Może nie jesteś zaangażowany w życie swojej jednostki a wystarczy zapytać Prezesa czy członka zarządu a na pewno Ci potwierdzą. :wink:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Nie Sty 16, 2011 12:23 pm   

Ludzie jakie wy tu bzdury wypisujecie.
UKFiT został zlikwidowany kilkanaście lat temu. Jego kompetencje w zakresie ratownictwa przejął najpierw MENiS, potem Ministerstwo Sportu, a obecnie MSWiA
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 17