www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Sty 25, 2012 8:40 am
Warunki pracy, HEL ?!
Autor Wiadomo¶æ
Herbert 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 02 Mar 2011
Posty: 8
Sk±d: Freie Stadt Dz
Wys³any: Sob Mar 05, 2011 11:42 pm   

Agness napisa³/a:
Z tego co dostałam na pocztę :
Warunki mieszkalne nieciekawe, przeciekajÄ…ce dziurawe przyczepy Campingowe,
....


Cześć Agnieszka. To skoro tak ma się sprawa noclegu na Helu to niech tamtejszy gestor ugada się z wczasami PKP i może im odstąpią ze dwa lub trzy wagony (typu 1A, 143A, lub Azdu :smile: :lol: :lol: :lol: :lol: :smile: ). Podaję materiał poglądowy :grin: :grin: :grin:
http://kolejkamarecka.pun...e-tylko-594.htm
http://wakacje.polwysep.info/foto.html
 
     
pecio 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 16 Wrz 2009
Posty: 10
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 06, 2011 5:12 pm   

byłem tylko w sierpniu 2010, na cyplu
wyżywienie, dopóki są kolonie. pełne było do początku sierpnia, potem dostawaliśmy bardzo częściowe od harcerzy wbrew ich szefowej (tylko i wyłącznie dzięki wyjątkowej, wręcz niespotykanej uprzejmości pani kucharki, za którą wielokrotnie oberwała. bardzo nas lubiła, dawała ile tylko się dało)
zakwaterowanie - razem z innymi ludźmi pracujÄ…cymi »dla tej firmy (skutery, bar na plaży, hot-dogi) w kontenerach szerokich na 3 łóżka, dÅ‚ugich też na ~3; łóżka piÄ™trowe, 6-8 osób w kontenerze, miejsce na rzeczy na podÅ‚odze + stół + jeden, chwiejÄ…cy siÄ™ regaÅ‚, półka czy jak by to nazwac. prysznice wspólne dla caÅ‚ego oÅ›rodka, czynne chyba do 22, kuchnia, lodówka tak samo, tyle że na powietrzu
umowy za sierpień dostaliśmy 28 sierpnia (niepodpisane wczesniej, 22?), w lipcu podobno też nie było lepiej. sprzęt, poza łódką, wieżą i masztem, noszony na cypel najpierw od harcerzy, a jak się zwinęli, to od helcampu, czyli około 10-15 minut z drewnianymi wiosłami, r1 i innymi takimi na plecach. głowna miała lepiej, zostawiali za barem, na plaży.
ludzi średnia ilość, niedaleko cypla (200 metrów?) bardzo niebezpieczne miejsce, ignorowane przez ludzi oczywiście (mieszające się, bardzo silne prądy, głębokość skacząca z 40 cm do 12 czy 16 metrów - w lipcu 3 zgony, 2 jednego dnia w czasie dyżuru, 1 później, po pracy. potem postawili tablice, które zresztą musiałem raz poprawiać, bo 1 sie przewracała, będąc na dodatek przesunięta w stosunku do rzeczywistego zagrożenia)). bardzo duża odległość pomiędzy wieżami (1-2km? są dwie wieże, główna i cypel, na obu po 4 ratowników), na głownej dziurawa łódka przez ponad pół sezonu, ratownicy z promilami, szef mówiący przez telefon "jak brak umów się nie podoba, to wypierdalać" (dosłownie). osoba werbująca (Adrian) to zupełnie ktoś inny niż szef płacący, dający umowy itd. ów szef był w sumie większość czasu nieobecny, więc nie przeszkadzał ani się nie wtrącał.
jako młodemu ratownikowi odechciało mi się ratownictwa, nie tak sobie wyobrażałem stosunek ratowników (i szefa niezwiązanego z ratownictwem) do tej pracy (nie wszystkich, oczywiście! mniej niż połowa przychodziła na dyżur nie wytrzeźwiawszy), troszkę czegoś innego nauczyłem się w innym miejscu rok wcześniej. nie polecam, chyba że liczy się kasa + chlanie.
a, byłbym zapomniał. apteczki prawie puste, bo nie dostaliśmy kasy na uzupełnienie, chociaż schodziły właściwie tylko plastry, bardzo rzadko.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Mar 07, 2011 6:55 am   

Jednym słowem "mina" ;) Kasa chociaż się zgadzała?

pecio napisa³/a:
osoba werbująca (Adrian) to zupełnie ktoś inny niż szef płacący, dający umowy itd. ów szef był w sumie większość czasu nieobecny


Czyli nie pytaliście się, kto to w ogóle jest? Chodzi mi o "szefa".
 
     
pecio 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 16 Wrz 2009
Posty: 10
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Pon Mar 07, 2011 3:33 pm   

wydaje mi się, że na początku sezonu był obecny(ja nie byłem, więc nie wiem dokładnie), rozdawał stroje, pokręcił się przez parę dni, poza ratownikami miał do załatwienia wiele rzeczy, więc był, potem wyjechał. wrócił na pewno wypłacić kasę 31 lipca, potem na chwilę w środku sierpnia i pod koniec też. więcej nie pamiętam
przed sezonem ja osobiście nie pytałem o nic.
dodam jeszcze, że ów szef zajmuje się ratownictwem tylko dlatego, że taki warunek (plaże mają być obstawione) postawił burmistrz czy tam gmina przed wydzierżawieniem mu plaż pod inne interesy.

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 3:36 pm ]
kasa była ok w efekcie, po sezonie, przynajmniej dla mnie, nawet parę dni temu dostałem pit. ale był strach przez długi czas, robiliśmy bez umów przecież (miały być dostarczone do 7, potem 9, potem 15 itd...) ktoś się kłócił o dodatek za koniec czerwca, ale co z tego wynikło, to nie wiem, raczej wszystko dobrze.
 
     
Agness 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Dusza Towarzystwa



Wiek: 33
Do³±czy³a: 11 Pa¼ 2008
Posty: 142
Sk±d: SZCZECIN!
Wys³any: Wto Mar 08, 2011 4:41 pm   

Herbert napisa³/a:
Agness napisa³/a:
Z tego co dostałam na pocztę :
Warunki mieszkalne nieciekawe, przeciekajÄ…ce dziurawe przyczepy Campingowe,
....


Cześć Agnieszka. To skoro tak ma się sprawa noclegu na Helu to niech tamtejszy gestor ugada się z wczasami PKP i może im odstąpią ze dwa lub trzy wagony (typu 1A, 143A, lub Azdu :smile: :lol: :lol: :lol: :lol: :smile: ). Podaję materiał poglądowy :grin: :grin: :grin:
http://kolejkamarecka.pun...e-tylko-594.htm
http://wakacje.polwysep.info/foto.html



Czesc Czesc Czesio. Ja ten temat zalozylam ponad rok temu. Totalnie się nie orientuję jak jest teraz jaki gestor itp, plany na wakacje moje cały czas ulegają zmianą .. Ale na pewno z tym sezonie na Hel się nie wybiorę . Chyba, że na wypoczynek ze znajomymi ... :) .
Pozdroo! .
_________________
Niechorze/Pogorzelica
2008,09,10,11,12, 2013 ! :)
Kiel 2010.
Sopot 2011.2012
Miedwie 2011
Czaplinek 2011,2012
Instruktor siaty, nożnej, pływania..
2014 - Instruktor Kite ? ;-)
Doubly-dabeled Water.
Zawodowy Morski !
Aloha !
 
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Wto Mar 08, 2011 5:54 pm   

czekam na więcej informacji od innych użytkowników.
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
matwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 09 Maj 2006
Posty: 48
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sob Mar 12, 2011 6:06 pm   

Nic dodać nic ująć. Zgadzam się w 100% z pecio. Dodam jeszcze, że większość ratowników jest w młodym wieku, także miło byłoby gdzieś się pobawić, pośmiać, pogadać itp. W Helu imprezy nie było, najbliższa -> Chałupy.

Jest tylko jeden plus - UWAGA.. brak komarów :razz:

Reasumując wypowiedź Piotrka, tam nie zarazisz się ratownictwem (bardziej zrazisz), tam nie załapiesz tego bakcyla i przez takie plaże nie przyjedziesz nad morze w następne wakacje:/

Piciu, odezwij się do mnie na priv, udowodnię w tym roku, że jest sens - jeśli masz jeszcze ochotę:)
_________________
ból jest przemijający, ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie..
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 13, 2011 8:37 pm   

@ matwopr gdzie spędziłeś sezony 2009/2010 ?
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
matwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 09 Maj 2006
Posty: 48
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 13, 2011 8:42 pm   

a no właśnie przez jakiś czas w Tamie, przez jakiś w Poznaniu, przez jakiś czas w Toruniu, no i przez jakiś czas w Helu. Mimo, że najdłużej to na końcu, bo było miernie...
_________________
ból jest przemijający, ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie..
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Nie Mar 13, 2011 8:53 pm   

A jakie plany na 2011? :)
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
jasa89 
Forumowicz WOPR
jasa89



Wiek: 34
Do³±czy³: 02 Lip 2010
Posty: 33
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: Czw Mar 24, 2011 9:08 pm   

hmm..aż tak źle?? czy da sie wytrzymać?? :D
_________________
"...gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się. Mimo świata który, kocha i rani nas dzień w dzień..."


http://www.ratownicy.wopr.net.pl/wpis_10938.html
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 25, 2011 2:59 pm   

matwopr napisa³/a:
tam nie zarazisz się ratownictwem (bardziej zrazisz), tam nie załapiesz tego bakcyla i przez takie plaże nie przyjedziesz nad morze w następne wakacje:/


Pisałem o tym kiedyś, napiszę jeszcze raz: Podstawa to atmosfera w pracy! :mrgreen: To ludzie tworzą paczkę i ta paczka co roku może być inna. Nie wiadomo kto będzie w tym roku, kto zostanie starszym wieży.
 
     
szary89 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 06 Kwi 2006
Posty: 80
Sk±d: Polska
Wys³any: Pi± Mar 25, 2011 3:43 pm   

DeVu napisa³/a:
Pisałem o tym kiedyś, napiszę jeszcze raz: Podstawa to atmosfera w pracy! :mrgreen: To ludzie tworzą paczkę i ta paczka co roku może być inna. Nie wiadomo kto będzie w tym roku, kto zostanie starszym wieży.


Dokładnie , aż mi się nie chce wierzyć ,że niema tam gdzie się pobawić:) , w Jastarni zaraz obok były imprezy nawet pod koniec sierpnia.
_________________
American Red Cross Lifeguard
RWM, RWÅš, RWP /PÅ‚etwonurek SSI P*1/ AED / KPP
Starszy Sternik Motorowodny + Licencja na holowanie narciarza wodnego/banana itp.
 
     
matwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 09 Maj 2006
Posty: 48
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Pi± Mar 25, 2011 4:05 pm   

Jedź, zobacz, wypowiedz się.

Atmosfera to paczka? OK. Tylko niech też warunki będą przyzwoite, a nie jak w chlewie!
_________________
ból jest przemijający, ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie..
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 25, 2011 4:16 pm   

Warunki też są ważne, ale w takim razie co na to kierownik? Bo chyba mi nie powiesz, że wszyscy tam tylko przytakiwali albo siedzieli cicho?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytañ do SQL: 17