www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Kolesiostwo i nepotyzm
Autor Wiadomo
Ginter47 
Forumowicz WOPR



Doczy: 07 Mar 2009
Posty: 26
Skd: A po co to komu
Wysany: Czw Lip 23, 2009 12:45 am   Kolesiostwo i nepotyzm

Witam. Dawno mnie tu nie było i dawno tu nie zaglądałem. Widzę że coniektórzy koledzy poruszyli temat Mielna i tego co widzieli i przeżyli. Widzę że zjawisko nepotyzmu i kolesiostwa jest również obecny i w naszym woprowskim środowisku choć nie wszędzie jest ono obecne. No tak. Kolega koledze załatwił przez jakiegoś starszego ratownika lub osobę która ma wpływ w środowisku woprowskim i wysoko tam stoi - tatusia, wujka (itp.)Na wieże stają ludzie bez nadzoru starszego stopniem ratownika, którzy są młodszymi ratownikami i to jeszcze którzy z racji swojego wieku nie powinni jeszcze pracować etatowo?(od strony prawnej wiadomym jest że zgodnie z kk, kpk, kcp, kc [i inne prawne zarządzenia] dolna granica dla ratownika chcącego sezonowo pracować jest 16 lat). A pracują już 15-latkowie? Ooo, nie można wobec tego być obojętnym. Druga rzecz która może nie będzie związana z tym tematem, ale było to poruszone w temacie Mielna to jakieś ( dla mnie ) śmieszne biegi, by sprawdzić czyjeś ratownicze umiejętności i przyjmuje się osoby które zmieściły się w czołówce (20 pierwszych osób max.), a w rzeczywistości bierze się osoby które zostawały daleko w tyle? Dotyczy ta sprawa kobietek a zwłaszcza tych które (jak czytałem - niektóre są na AWF-ach i są świetne w biegach i w pływaniu tak że w wodzie suną jak torpedy [no, może nie torpedy takich byłych asów podwodnych z okresu 2-iej wojny światowej jak komandor Romanowski lub kapitan Karnicki],ale przypływają do ratowanego człowieka szybciej niż nawet taki były kilkukrotny rekordzista olimpijski z np. Monachium'72 - Mark Spitz, a nie są przyjmowane dlatego że co, że mają za mało kształtny tyłeczek, cycuszków nie widać zbyt dobrze i nie są urodziwe? A bierze się takie (jak wspomniałem wcześniej) które zostały daleko z tyłu, bo spodobały się szefowstwu, bo jak słusznie kolega zauważył że co, że nieważny wynik a ważne jest to że mają śliczne buźki? Że mają kształtne cycki (czyt, dosł. "balony") nieźle falujące w czasie chodu, rozpierające koszulkę i wspaniale uwypuklające przód ciała? Że mają kształtne i okrągłe sraczki? I mają być nie jako ratowniczki (dosł.), a jako "ratowniczki" (czyt. - ozdoba plaż) ABSURD!! Ale jakże prawdziwy absurd. Ale proszę państwa i proszę koleżeństwa, to jest wszystko do czasu, to jest wszystko do pierwszego utonięcia i do pierwszej akcji. A potem to tylko będzie "gdybanie". Ale cóż to wszystko sobie płynie zgodnie z zasadą że "Polak mądry po szkodzie". Pozdrawiam forumowiczów.
 
     
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 64
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw Lip 23, 2009 12:52 pm   

;) DObrze to okresliłeś. Pisząc post o Mielnie mialem dokładnei to samo na mysli, ale nie chciałem używać, aż tak dobitnych słów tylko opisać to w stosunkowo obiektywny sposób. Pozdrawiam
 
 
     
Różaaaaaa 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 33
Doczya: 17 Sie 2008
Posty: 16
Skd: ???
Wysany: Czw Lip 23, 2009 8:10 pm   

Ginter47 napisa/a:
to jest wszystko do czasu, to jest wszystko do pierwszego utonięcia i do pierwszej akcji. A potem to tylko będzie "gdybanie". Ale cóż to wszystko sobie płynie zgodnie z zasadą że "Polak mądry po szkodzie". Pozdrawiam forumowiczów.



Co do tematu o Mielnie... Dzisiaj w radiu słyszałam komunikat, że utonął w Mielnie 26letni męszczyzna :roll:
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Lip 23, 2009 8:54 pm   Re: Kolesiostwo i nepotyzm

Witam wszystkich.

Rozumiem Ginter47 Twoje zbulwersowanie na temat przyjmowania osób w Mielnie, ale nie koniecznie musi być ze wszystkim tak jak to opisałeś.

Ginter47 napisa/a:
Kolega koledze załatwił przez jakiegoś starszego ratownika lub osobę która ma wpływ w środowisku woprowskim i wysoko tam stoi - tatusia, wujka

Cóż mogę dodać, tak jest wszędzie - nie tylko w środowisku ratowniczym.

Ginter47 napisa/a:
Na wieże stają ludzie bez nadzoru starszego stopniem ratownika, którzy są młodszymi ratownikami i to jeszcze którzy z racji swojego wieku nie powinni jeszcze pracować etatowo

Będę w tym roku w Mielnie i chętnie się tym zainteresuje.

Ginter47 napisa/a:
śmieszne biegi, by sprawdzić czyjeś ratownicze umiejętności i przyjmuje się osoby które zmieściły się w czołówce (20 pierwszych osób max.)

Według mnie biegi nie są śmieszne. Zawsze można się załapać do pierwszej 20stki i dostać pracę od ręki.

Ginter47 napisa/a:
w rzeczywistości bierze się osoby które zostawały daleko w tyle?

Nie dziwię się, że się bierze osoby z dalszych miejsc. Pierwsza 20stka dostaje pracę a reszta jest dobierana doświadczeniem, stopniami i patentami. Zatem ktoś, kto już pracował tam 3 sezony nie musiał się wysilać, to raczej naturalne.

Ginter47 napisa/a:
Dotyczy ta sprawa kobietek

Najwyraźniej nie wszyscy myślą tymi głowami co powinni. Dlatego jak pisałeś:

Ginter47 napisa/a:
to jest wszystko do czasu, to jest wszystko do pierwszego utonięcia i do pierwszej akcji.


Różaaaaaa napisa/a:
Dzisiaj w radiu słyszałam komunikat, że utonął w Mielnie 26letni męszczyzna :roll:


http://www.gk24.pl/apps/p...IAT01/375044649


Pozdrawiam!
 
     
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 64
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Nie Lip 26, 2009 9:52 pm   

DeVu ja byłem w tym roku na tym biegu i opisałem wszystko w temacie Mielno
http://www.forum.wopr.net.pl/topics35/2668.htm

Z tego co zdążyłem się tam dowiedziec podczas rekrutacji to 3 MR i 1 RW pracują na jednej wieży w miejscowości Łazy (gm. Mielno). Jakbys miał jakieś pytania to chętnie odpowiem na PW.

a co do Biegu to też uważam, że jest on dobry ale osoby z poprzednich lat powinny osiągnąc rezultat, który rażąco nie odstaje do reszty stawki. do Mielna gwarantowane zatrudnienei maja tylko osoby z pierwszej 10 w biegu, ale w tym roku dostało sie do pierwszej 20 bo byly miejsca (brakowało im znajomych).

Pozdrawiam
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapyta do SQL: 17