www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Mielno
Autor Wiadomo
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 64
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Czw Lip 16, 2009 12:08 am   Mielno

Witam, jestem jednym z wielu, którzy uczestniczyli w tym roku w "biegu po prace" ratowników w Mielnie. Ogólnie startowało nas 109 osób, a miejsc do pracy było 67. Panuje tam zasada, że jeśli ktoś pracował tam w latach poprzednich to ma wejście zapewnione + pierwsza 10 w biegu. Cały bieg to ogólnie zadyma na maxa. Zero weryfikacji czy ktoś przebiegł cała trasę (można było wbiec w środku trasy bez żadnych konsekwencji), jedyny znaczek (mazakiem na plecach) był na nawrocie podczas biegu, którego zresztą na mecie i tak nie sprawdzano. Ale mniejsza o to. To tylko szczegóły organizacyjne. Najlepsza była potem rekrutacja wg miejsca w biegu.

Cała nasza grupa udała się na ulice Chmielną gdzie miała nastąpić rekrutacja. Wyszedł Pan z karteczkami i przypisuje ludzi do wybranych stanowisk. Najpierw zgodnie z ustaleniami stara kadra, a potem to już masakra. Przyjęci wg biegu zostały tylko osoby do 20 miejsca w biegu ( z wyłączeniem 17 miejsca - nie wiadomo dlaczego). Reszta przyjęta na zasadzie znajomości i rozmiaru biustu. Nie mam nic do kobiet ratowniczek jeśli naprawdę umieją ratować, a nie są tylko ozdobami w koszulkach " Ratownik WOPR". Co najśmieszniejsze przyjęto dziewczyny z 90 i dalszych miejsc w biegu ( naprawdę odstawały od poziomu biegi - pierwsza 30 zdążyła już odpocząć zanim one doszły!) zamiast studentek awf, które zajęły 50-60 lokaty. Najlepszy był potem tekst jednego z szefów skierowany do jakiegoś mężczyzny "gdybym był innej orientacji to pewnie przyjąłbym Ciebie". I teraz rodzi się pytanie czy tonący poczeka dodatkową minutę na powierzchni wody z racji tego,że biegnie do niego wypindrowana ozdoba stanowiska w koszulce ratownika?

Największe jaja są jednak w miejscowości Łazy (która tez podlega pod gm. Mielno).
Szef tej miejscowości ma syna, któremu zrobił stopień ratownika WOPR tuz przed sezonem (nie podważam tutaj umiejętności syna). Syna dostaje stanowisko wieżowego i bierze sobie 3 kolegów z klasy do kompletu, notabene cała trójeczka to Młodsi Ratownicy WOPR. Po rekrutacji bezrobotny zostaje Starszy Ratownik WOPR i wielu Ratowników WOPR!

Po zakończeniu rekrutacji przeszedłem się z nadzieją zobaczyć czy może nie zostało może jakieś wolne miejsce. Ku mojemu zaskoczeniu z kompletem Nivea paradował jakiś max. 15 latek (a wyraźnie było powiedziane, że przyjmowane są jedynie osoby pełnoletnie), notabene te wypindrowane ratowniczki też są niepełnoletnie.

W sezonie 2008 na wtedy 66 wakatów było 60 chętnych więc przyjęli wszystkich, więc moim zdaniem w tym roku powinno się zrobić jakąś weryfikację umiejętności - ale to tylko sugestia.

Nie mówię, że kolesiostwo na polskich plażach to coś nowego, ale można by było chociaż bez takiej parady, że "przyjmujemy tylko najsprawniejszych ratowników". I tekst powtarzany przez cała rekrutacje "ja nie wiem jak ty pracujesz a ten chłopak przychodził do mnie społecznie kilka sezonów (moim zdaniem to podlizywanie i faworyzowanie miejscowych)". Jak może inaczej pracownik pracować? Ma na głos liczyć ludzi wieżowemu? ;) Ogólnie żeby się tam dostać trzeba spełniać jedno z kryteriów:
a) być w pierwszej 10 biegu,
b) chodzić społecznie od ukończenia kursu do pełnoletniości,
c) być wypindrowana, ładnie się uśmiechającą małolatą,
d) mieć kolegę, który jest wieżowym lub jakiegoś wujka w kadrze
e) pracować w sezonie poprzednim ;) .
A tyle pięknych i prawdziwie brzmiących słów wypowiadał Pan Leszek P. (szef ratowników w gminie Mielno) w obecności kamer, redaktorów radiowych, zwykłych gapiów i nas - ratowników. Szkoda, że za słowami nie szły czyny. Pozdrawiam i przestrzegam kolegów ratowników, którzy będą startowali w tym biegu w przyszłych sezonach przed nieuczciwością i kolesiostwem. Jak chcecie tam biec to albo musicie być na maxa przygotowani ( żeby być w pierwszej 10), albo miejcie jakąś alternatywę, bo zostaniecie bezrobotni.
 
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Skd: Lublin
Wysany: Czw Lip 16, 2009 8:34 am   

Zopper napisa/a:
Nie mówię, że kolesiostwo na polskich plażach to coś nowego
i sam sobie odpowiedziałeś... niestety :neutral:
 
     
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 64
Skd: zachodniopomorskie
Wysany: Sob Lip 18, 2009 6:01 pm   

a co najgorsze teraz przez to, że MR można zrobić od 12 roku życia pełno małolatów pojawi się na plażach i jeszcze trudniej będzie się dostać :/
 
 
     
ewelinka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 31 Sie 2006
Posty: 115
Skd: ŻARY
Wysany: Sob Lip 18, 2009 7:56 pm   

tak bedzie caly czas do puki nie stanie sie jakies nieszczescie i ktos nie utonie;/
tylko dlaczego maja na tym ucierpiec niewinni turysci ???
_________________
Czy potrafisz zdecydowac kto ma Życ, a kto Umrzeć ????
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapyta do SQL: 16