www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Sty 25, 2012 9:11 am
Pobierowo 2009r.
Autor Wiadomo¶æ
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 1:16 am   

tam kolegę, chciałbym się przede wszystkim zapytać o kilka ważnych rzeczy.

1) co wchodziło w skład waszego wyposażenia stanowiska? Czy było one wyposażone zgodnie z normami i zasadami WOPR?

2) Kto był starszym wierzy w 2008?? Był to ratownik z jakim doświadczeniem? (ile sezonów, stopień)

3) Z tego co słyszałem i parę osób opowiedziało mi ( nie mowie o ratownikach pracujących w Pobierowie w 2008 roku) to wasze wieże w miejscowości były rozdzielone od końców kąpieliska co 100 metrów. Totalny bez sens jak dla mnie. W razie zamknięcia plaży (czerwonej flagi gdyby wielu z was nie wiedziało, bo wiem ze wiele osób nie zna podstawowych pojęć z ratownictwa WODNEGO i nie zna warunków czerwonej flagi) to zostawiacie obok siebie 100 metrowy odcinek plaży który jest niestrzeżony. Czyli zamiast mieć na 200 metrach kilku ludzi to macie tych ludzi na 100 metrach miedzy wieżami, bez sens. Wyobraźcie sobie fale 5-6 i ludzi którzy są wkurzeni że ich nie wpuszczacie ich do wody. Co zrobią?? pójdą tam gdzie nie pilnujecie. wiec zamiast zapewnić przy zjeżdżalni i blisko niej bezpieczeństwo stwarzacie pas niebezpieczeństwa gdzie stoicie obok patrząc się jak wkurzeni turyści są na niestrzeżonej plaży się kapią. Nie macie pojęcia o organizacji kąpieliska, co usłyszałem od znajomego. Z tego co wiem to zamiast stać na wieży spaliście pod łódkami. Z tego co się dowiedziałem to wasz szef którego tak wychwalacie na temat wyremontowanej bazy (to jest kwestia pieniędzy od gminy, czyli tego co da władza na remont a nie tego co gestor przeznaczy na wasze lepsze warunki. Gdyby gmina nie dała pieniędzy mielibyście te same warunki co my.) nie był wykwalifikowana osobą do pełnienia funkcji starszego wierzy.





Wg mnie powinniście stworzyć ciągłość plaży. Zwiększa to bezpieczeństwo turystów. Zabezpiecza także was ratowników od odpowiedzialności, co oczywiście nie zwalnia was od penetracji w trakcie czerwonej flagi na niestrzeżonej plaży.

Piszesz że mieliście kilka akcji.

Gdybyście stali na wieżach i pilnowali ludzi gwizdkiem i rozmową nie mielibyście problemów.

Pracując w Wiborze od dwóch lat nauczyłem się penetracji i od 2 lat nie mieliśmy i nie dopuszczaliśmy do akcji w wodzie ( na plaży zawał , pierwsza pomoc, okaleczenia, ), Wasza firma jest nieodpowiedzialna.


Wiem ze niektórzy ratownicy podważali stanowisko starszego plaży, udowadniając to swoją wiedza z zakresu ratownictwa. Przykro mi to mówić ale wiele osób z was nie zna podstawowych pojęć z wiedzy ratownictwa. Gdyby spytać was o rzeczy z głupie książeczki to jąkalibyście się jak małolaty.

My stawiamy na wiedzę i umiejętności. Nie popieramy czegoś takiego jak nie wiedzy na temat WOPR. Co by o nas ludzie myśleli gdyby zadali nam podst. pytania z zakresu WOpr a tu ani mru mru na ten temat. u nas tak nie ma. Firma działa długo i jest doświadczona. wielu ratowników jest doświadczonych i przekazuje swoją wiedzę nowym , młodym ratownikom.


O co dokładnie chodzi Ci na temat opinii ludzi na temat ratowników z Wiboru. - nie wiem .. walisz jakieś zdania? nie wiesz jak pracowaliśmy ? nie znasz nikogo z nas? Wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi.

Nastajów się zanim cokolwiek napiszesz, nie znając prawdy. to są pomówienia.



Pozdrawiam Ratowników z Pobierowa i życzę powodzenia w kolejnym sezonie 2009. !!
 
     
michcio 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 40
Do³±czy³: 13 Kwi 2008
Posty: 9
Sk±d: Miasto
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 10:04 am   

Nie znam ratowników z WIBORA, rozmawiałem jednak z paroma osobami w różnych miejscach i wypowiadali się negatywnie na temat kultury ratowników. Nie wiem jak jest na plaży, mówiłem tylko o postrzeganiu przez ludzi. Oczywiście nie można wszystkich kłaść do jednego worka.
 
     
pistash 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 16 Kwi 2007
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 10:07 am   

Drogi kolego, co do organizacji pracy, tj. do bezsensownego rozmieszczenia stanowisk, wpływu na to nie mieliśmy, rozmawiałem z p. Romkiem i z tego co mówił to był pomysł jakiegoś geniusza z gminy, który za wszelką cenę chciał przedłużyć strzeżoną linie brzegową w Pobierowie. Nie trzeba być tu specjalnie intelektualistą, żeby stwierdzić, że pomysł nie był trafiony i utrudniał pracę ratowniką, jak i wpływa na bezpieczeństwo osób kąpiących się.
Byłem w Pobierowie w sierpniu starszym wieży, jestem Starszym Ratownikiem WOPR, mam na koncie już kilka sezonów nad morzem i wyobraź sobie, że warunki czerwonej flagi są mi doskonale znane, ba, mało tego. Podejrzewam, że jakby zapytać osób które miały okazje pracować pode mną w sierpniu, też je wymienią. Stawiałem też nacisk na łódki, akcje pozorowane i węzełki. Więc proszę nie zarzucaj braku kompetencji całej kadrze tam pracującej. Fakt, było tam wiele osób zaczynających zabawę nad morzem ale nie tylko. Był też z nami mój dobry kolega, ratownik WOPR z uprawnieniami ratownika medycznego. Mogę zaświadczyć, że to kolejny ze starszych wieży z wieloletnim stażem nad morzem i bogatym doświadczeniem.
Co do sprzÄ™tu, no tu siÄ™ ukryć nie da, że pozostawiaÅ‚ wiele do życzenia, stan może siÄ™ i zgadzaÅ‚ ale zdecydowanie wolaÅ‚bym pracować na czymÅ› nowszym, sprawniejszym, lepszym. Z tego co wiem nie jest to problem tylko Pobierowa, a pan Roman obiecywaÅ‚, że na sezon 2009 zajmie siÄ™ tym faktem i dokupi sprzÄ™tu… zobaczymy.
Pieniądze, no cóż, tu też rewelacji nie ma jeśli chodzi o Pobierowo, wręcz jest tragicznie, ale plus, że gestor stara się i poprawia warunki bytowe ratowników. Gmina nie daje dodatkowych pieniędzy na remontowanie bazy, tylko ogólnie podpisuje umowę z gestorem na określoną kwotę, a co on z tym zrobi to już jego brocha, ma się zgadzać stan ratowników, sprzętu na plaży, kąpielisko ma działać od 9.00 - 17.00 itd.
Z tego co wiem o pracy w sierpniu i z tego co sÅ‚yszaÅ‚em z opowiadaÅ„ o lipcu to akcja byÅ‚a jedna i to na plaży niestrzeżonej, w sporej odlegÅ‚oÅ›ci od któregoÅ› ze stanowisk, wiÄ™c bezpoÅ›redniej odpowiedzialnoÅ›ci ze strony ratowników nie byÅ‚o…
Pracowałem w obu firmach, byłem w Pobierowie ostatniego sezonu z WIBOREM, więc mam tu prawo wypowiedzieć swoje zdanie. Jak dla mnie w Pobierowie prowadzonym przez Pana Romana było dużo lepiej, przede wszystkim lepszy klimat, nie chciałbym znowu wchodzić z kimś w niepotrzebne dyskusje gdyż WIBOR to firma głęboko zakorzeniona nad Bałtyckim morzem i ich wieloletnia tradycja i sposób działania mnie akurat zdrowo zraził ale nie zmienia to faktu, że poznałem tam ludzi których odbieram pozytywnie, a są zachwyceni pracą w WIBORZE, cóż o gustach się nie dyskutuje.
Osobiście nie przyjadę w tym roku do Pobierowa, nie za te pieniądze, ale jeśli ktoś ma ochotę przeżyć ciekawą przygodę to jak najbardziej polecam właśnie to miejsce.

pozdrawiam Wojtek
 
     
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 12:28 pm   

michal88 napisa³/a:
O co dokładnie chodzi Ci na temat opinii ludzi na temat ratowników z Wiboru. - nie wiem .. walisz jakieś zdania? nie wiesz jak pracowaliśmy ? nie znasz nikogo z nas? Wiec nie rozumiem twojej wypowiedzi.


michal88 WIBOR tez kiedys zaczynal, to ich pierwszy sezon wiec jest sporo bledow, czas pokaze co z tego bedzie :cool:

michcio Wlasnie pare osob moze ich nie lubic, i takie tam ale uwiez ze chlopaki z Wibora sie starali i byli dobrymi kolegami rewanz za mecz siaty musi kiedys byc :P

Pozdrawiam was
_________________
2005 - MÅ‚odszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWÅš, RWM
2012 - Instruktor PÅ‚ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 4:57 pm   

Chyba wiem kim jest Pistah z Pobierowa :D :D Wrocław... ORZECHOWy...

Pozdro...
 
     
pistash 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 16 Kwi 2007
Posty: 18
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 6:07 pm   

jakże by inaczej, pozdro, pozdro Wiśnia, musiałem swoje trzy grosze wtrącić w temacie..
 
     
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Wto Kwi 14, 2009 11:31 pm   

no wiesz ja nie mówiłęm ze tak jest, tylko ze tak słyszałem, a troche w tym prawdy jest.. ale dobrze powiedział Sztondi ... nowa firma niech sie uczą z sezonu na sezon... bo bedą tam jeszcze 7 lat...

pozdro
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Kwi 15, 2009 1:25 pm   MichaÅ‚ 88

Oj,niekoniecznie ,niekoniecznie.Znam przypadki gdzie firmy były dwa razy-pierwszy i ostatni
 
     
tommasson
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 15 Kwi 2009
Posty: 2
Sk±d: że
Wys³any: Sro Kwi 15, 2009 2:25 pm   

witam!moj pierwszy post.jak post powininen byc w innym temacie prosze go przeniesc!
poradzcie!dostlem sie do Pobierowa do pracy, ale rownoczesnie dostalem takze info ze zakfaliwkowali mnie do Ustki??nad morzem juz pracowalem, wic ni beidze to moja pierwsza robota nod morzem.co wybrac?? ponizej przedstawie minusy i plusy
Pobierowo:
plusy
-bardzo sympstyczne miasteczko(kiedys bylem an imrepzie i bardzo mi sie podobalo)
-fajny klimat imrpezowania
-wyzywienie, zakwaterowanie OK
minusy
-uwlaczajaca pensja dla RW 900zl!!
Ustka
plusy:
-zakwaterowanie(podobno warunki dobre???)
pensja 2100zl brutto czyli dla studneta wyjdzie cos ok 1700-1800zl
-porfejsnoalna ekipa ratwonikow startujacyh w NIVEA WOPR
-mozliwosc sartu ww zawdoach(ale nie wime czy to jest akrat plus ;) )
Minusy:
-brak wyzywienia :(
-i klimat chyba mniej fajny niz pobirowie, jak sie myle to z przyejmnsoca usysze inne zdania na temat tej miejscowosci!
Dodam ze w zdanej z tych miejscoowsci nie pracowalem ngidy i nikogo nie znam!jade z calkowicie nowe!
Co byscie wybrali na moim miejscu??
P.S. jeszcz raz sorki ze podipislem sie pod ten temat, ale nie chcaileme zkaldacnowego!!
pzdr!
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Kwi 15, 2009 3:09 pm   

Po prostu oblicz sobie koszty wyżywienia,z tego co piszesz na wyżywienie będziesz miał ok. 800zł.musisz zdecydować czy ci to wystarczy,wychodzi jakieś 26 zł. dziennie(nie za dużo jeżeli chodzi o morze)Pzdr
 
     
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 17 Maj 2005
Posty: 194
Sk±d: owni
Wys³any: Sro Kwi 15, 2009 4:16 pm   

No ciezko powiedziec, w Pobierowie nie martwisz sie oszame, chociaz jak sie zakrecisz za jakimis koloniami , opiekunkami koloni to moze
ci siÄ™ za free uda co jakis czas coÅ› szamac :D :D

W ustce wiecej pracy wiec można sie wiecej nauczyc.

W Pobierowie warunki mieszkaniowe ponoc zajebiste wiec faktycznie jest sie nad czym zastanawiac.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Czw Kwi 16, 2009 10:43 pm   

tommasson napisa³/a:
-zakwaterowanie(podobno warunki dobre???)


o ile dobrze pamietam to Ustke obstawiają ratownicy ze Słupska, którzy codziennie dojeżdżali,
na plaży jest baza, ale miejsc do spania jest na kilka osób (4-8max)
tak było w 2007-2008
może w tym roku coś sie zmieniło...
gestorem jest SÅ‚upskie WOPR
www.wopr.slupsk.pl
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Pi± Kwi 17, 2009 10:36 am   

W Pobierowie problemu niema z zakwaterowaniem(baza po remoncie w ubiegłym roku)wyżywienie na stołówkach( obiad w pojemnikach termicznych dostarczany na plaże).A pensje miejmy nadzieje wzrosną,ale nie mnie się wypowiadać za kogoś.Plaża szeroka spokojna,ale wież nie pozwoliłbym sobie tak porozstawiać-wychodzę z założenia że kąpielisko organizują RATOWNICY a nie urzędnik z gminy.Pzdr
 
     
SEREK
[Usuniêty]

Wys³any: Sro Maj 27, 2009 11:14 pm   

Kto jedzie do POBIEROWA w tym roku ??? Pzdr
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Czw Maj 28, 2009 10:39 am   

Pewnie jacyÅ› ratownicy

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 9:42 am ]
Do tego 20000 placków,4 obozy,30 koloni.Acha oraz Sztondi
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18