www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kaiserbader- praca w niemczech przy Polsce
Autor Wiadomo¶æ
chomikk1990 
MÅ‚odszy Forumowicz



Wiek: 33
Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 18
Sk±d: Zielona góra
  Wys³any: Pi± Wrz 05, 2008 10:20 am   Kaiserbader- praca w niemczech przy Polsce

No więc w tym roku spędziłem 1,5 miesiąca w tzw Kaiserbader czyli ahlbeck, heringsdorf i bansin. Mogę powiedzieć ze były to jedne z lepszych wakacji jakie spędziłem w życiu. Praca jest bardzo lekka lecz czasami troszke nudna.

Do obstawienia jest 10 wież( 5m nad ziemia zadaszone jak w słonecznym patrolu nawet panienke mozna obrócic) w trzech miejscowościach- 3 w ahlbecku, 3 w heringsdorfie i 4 w bansinie + trzy Haupturmy czyli wieże głowne. Dzien wyglada w ten sposób ze przychodzi sie na 9,30 na haupturm do miejscowaści do której jestemy przydzieleni według grafiku jemy sniadanie i zwijamy sie o 10 na wieze. kazdy ma prawo do (oficjalnie) pół godzinnej przerwy ale bywało ze siedziałem na hauptumie po 1,5h godziny gotując sobie pierogi. pieniądze w tym roku kosmiczne nie były (20euro/dzień) ale było to spodowane znacznymi dodatkami w pokojach w których mieszkaliśmy. Kazdy pokój ma 2 do 3 łóżek z wielka szafą , lodówką i kuchenką i zlewem, wiec to był właśnie powód obnizonej pensji. Serdecznie polecam tą prace ludziom z patentami sterników gdyż tam każda miejscowość ma własna motorówkę i możecie byc wybrani na sternika bazy. byłem tzw bootsfuhrerem przez ok 4 tygodnie i tyle co sie napływałem motorówkami to jest masakra. Poza tym spróbowałem wielu innych ciekawych sportów wodnych za które w Polsce musiałbym sowicie zapłacić

PÅ‚aca w roku nastepnym bedzie wyzsza bo bedzie to od 25 do 30 euro dniowki

Przyjmują zarówno ratowników WOPR jak i młodszych gdzie stopien w WOPR nie ma wpływu na pieniądze.

Moge też dodać ze niektórzy ratownicy niemieccy posiadajacy złoto nie zdaliby u nas nie których kursów na młodszego ratownika wiec jakosc DRK mówi sama za siebie. Tylko chłopaki z DLRG prezentują to co ratownika reprezentować powinien.( w niemczech sa dwie organizacje DRK i DLRG) Polacy są tam uważani za świetnych ratowników którzy umieją zachować zimna krew.

Następnym plusem jst to ze do Swinoujcia jest bardzo blisko wiec można sobie pojechac po chlebek i bułeczki(które sa bardzo drogie u nich) a zresztą markety niemicki sa wrecz te samo nawet i tansze od polskich. a w niemieckich kurortach jest zawsze pełno marketów i nie ma małych spożywczaków. ROWER JEST NIEZBĘDNY !!!!!!!!!!!! byli ludzie bez rowerów i musieli sie prosic szefa zeby ich nie wsytawiał na bansin(gdzie jest najlepsza zabawa ;/) bo nie sa w stanie chodzic po 45 minut w dwie strony kazdego dnia. Warunki sanitarne sa Swietne , jest pralka tylko zywic sie trzeba samemu ;DD

SERDECZNIE POLECAM TO MIEJSCE!! :D :D:D:D:D:D
_________________
2007 MÅ‚odszy ratownik
2007 Sternik
2007 PÅ‚etwonurek
2008 WODNY :D :D

"A ósmego dnia Bóg stworzył ratownika.."
 
     
spox16 
Wypowie się, choć w ostateczności
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 8
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Pi± Wrz 05, 2008 3:14 pm   

jaaa ;) to tylko gratulować szczęścia, że mogłes tam pracowac ;] czy w Niemczech aby móc podjąć się pracy trzeba mieć ukończone 18 lat, czy 16 ?
 
     
martyna714 
Wypowie się, choć w ostateczności
we made it.


Wiek: 31
Do³±czy³a: 29 Sie 2008
Posty: 9
Sk±d: wrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Wrz 05, 2008 3:23 pm   

spox16 wyprzedził mnie z pytaniem. :)
_________________
09 MR ? :)
 
 
     
lukas-k 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Wrz 2006
Posty: 150
Sk±d: Lublin
Wys³any: Pi± Wrz 05, 2008 5:18 pm   

oraz jakie są ogólne wymagania odnośnie języków
 
     
imperatoor 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 45
Do³±czy³a: 09 Maj 2008
Posty: 81
Wys³any: Sob Wrz 06, 2008 12:10 pm   

lukas-k napisa³/a:
oraz jakie są ogólne wymagania odnośnie języków


wystarczy chyba jakieś podstawowe zwroty opanować? Nie? Tak mi się przynajmniej wydaje. No a co z angielskim?
 
     
Goethik 
Forumowicz WOPR
I'm the one.


Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 26
Sk±d: Koszalin
Wys³any: Nie Wrz 07, 2008 10:49 am   

Ja w tym roku pracowałem w Świonoujściu także do Ahlbeck miałem nie daleko. Z niemcami ciężko dogadać się po angielsku nie raz mieliśmy problemy na plaży ze zrozumieniem ich... jeśli w następnym roku będą płacić 25-30 euro dniówki to jestem zainteresowany tą ofertą pracy hehe :razz: tylko że z niemca jestem cienki jak barszcz... z angielskim wiele lepiej stoje :)
_________________
Signed, Cikson.
 
 
     
martyna714 
Wypowie się, choć w ostateczności
we made it.


Wiek: 31
Do³±czy³a: 29 Sie 2008
Posty: 9
Sk±d: wrocÅ‚aw
Wys³any: Nie Wrz 07, 2008 11:28 am   

ja tak samo... angielski znam bardzo dobrze, a niemieckiego wogóle...
_________________
09 MR ? :)
 
 
     
szerszeÅ„ 
Czasem zaglÄ…da
szerszeń


Do³±czy³: 07 Maj 2006
Posty: 3
Sk±d: zachodniopomorskie
Wys³any: Nie Wrz 07, 2008 11:22 pm   Re: Kaiserbader- praca w niemczech przy Polsce

chomikk1990 napisa³/a:
No więc w tym roku spędziłem 1,5 miesiąca w tzw Kaiserbader czyli ahlbeck, heringsdorf i bansin. Mogę powiedzieć ze były to jedne z lepszych wakacji jakie spędziłem w życiu. Praca jest bardzo lekka lecz czasami troszke nudna.

Do obstawienia jest 10 wież( 5m nad ziemia zadaszone jak w słonecznym patrolu nawet panienke mozna obrócic) w trzech miejscowościach- 3 w ahlbecku, 3 w heringsdorfie i 4 w bansinie + trzy Haupturmy czyli wieże głowne. Dzien wyglada w ten sposób ze przychodzi sie na 9,30 na haupturm do miejscowaści do której jestemy przydzieleni według grafiku jemy sniadanie i zwijamy sie o 10 na wieze. kazdy ma prawo do (oficjalnie) pół godzinnej przerwy ale bywało ze siedziałem na hauptumie po 1,5h godziny gotując sobie pierogi. pieniądze w tym roku kosmiczne nie były (20euro/dzień) ale było to spodowane znacznymi dodatkami w pokojach w których mieszkaliśmy. Kazdy pokój ma 2 do 3 łóżek z wielka szafą , lodówką i kuchenką i zlewem, wiec to był właśnie powód obnizonej pensji. Serdecznie polecam tą prace ludziom z patentami sterników gdyż tam każda miejscowość ma własna motorówkę i możecie byc wybrani na sternika bazy. byłem tzw bootsfuhrerem przez ok 4 tygodnie i tyle co sie napływałem motorówkami to jest masakra. Poza tym spróbowałem wielu innych ciekawych sportów wodnych za które w Polsce musiałbym sowicie zapłacić

PÅ‚aca w roku nastepnym bedzie wyzsza bo bedzie to od 25 do 30 euro dniowki

Przyjmują zarówno ratowników WOPR jak i młodszych gdzie stopien w WOPR nie ma wpływu na pieniądze.

Moge też dodać ze niektórzy ratownicy niemieccy posiadajacy złoto nie zdaliby u nas nie których kursów na młodszego ratownika wiec jakosc DRK mówi sama za siebie. Tylko chłopaki z DLRG prezentują to co ratownika reprezentować powinien.( w niemczech sa dwie organizacje DRK i DLRG) Polacy są tam uważani za świetnych ratowników którzy umieją zachować zimna krew.

Następnym plusem jst to ze do Swinoujcia jest bardzo blisko wiec można sobie pojechac po chlebek i bułeczki(które sa bardzo drogie u nich) a zresztą markety niemicki sa wrecz te samo nawet i tansze od polskich. a w niemieckich kurortach jest zawsze pełno marketów i nie ma małych spożywczaków. ROWER JEST NIEZBĘDNY !!!!!!!!!!!! byli ludzie bez rowerów i musieli sie prosic szefa zeby ich nie wsytawiał na bansin(gdzie jest najlepsza zabawa ;/) bo nie sa w stanie chodzic po 45 minut w dwie strony kazdego dnia. Warunki sanitarne sa Swietne , jest pralka tylko zywic sie trzeba samemu ;DD

SERDECZNIE POLECAM TO MIEJSCE!! :D :D:D:D:D:D




Kolego mam pytanie - a ile kosztowało by jedzenie np.w taniej knajpce- bo jestem wygodny i niechce mi się gotować.
 
     
chomikk1990 
MÅ‚odszy Forumowicz



Wiek: 33
Do³±czy³: 14 Cze 2008
Posty: 18
Sk±d: Zielona góra
Wys³any: Pon Wrz 08, 2008 2:14 pm   

Oficjalnie trzeba mieć ukończone 18 lat ale pracowali również nieletni Polacy. A sprawa języka wygląda w ten sposób że tylko z szefostwem trzeba sie porozumieć po niemiecku a reszta niemców rozmawia bardzo biegle w języku angielskim, ale szefa widzicie tylko gdy odbieracie wypłatę i przyjeżdżacie . Jeżeli chodzi o jedzenie to ceny w takich restauracjach szybkiej obsługi typu kebab, kurczak, frytki jest porównywalne ale to tylko raz lub dwa razy w tyg. ale i tak skończy się na kluskach co drugi dzien lub nawet co dziennie bo jest to szybkie i bardzo bardzo tanie. Jeżeli chcecie tam pić to naprawde warunki sprzyjają. były tygodnie ze dzień w dzień chodziliśmy na**bani jak bąki- tak konkretnie.


goethik: jeżeli pracowałeś w Świnoujściu to może sie widzieliśmy bo byłem raz u was na melanżu z armandem(girą-mackiem) , z Michałem(guzu) i Niemką i Niemcem a potem atakowaliśmy do alibi z brzozą.

Jeżeli macie pytania i chcecie w miare szybkiej odpowiedzi to podbijcie na gadu i wtedy zamieszcze odpowiedzi natychmiast :D :D:D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
2007 MÅ‚odszy ratownik
2007 Sternik
2007 PÅ‚etwonurek
2008 WODNY :D :D

"A ósmego dnia Bóg stworzył ratownika.."
 
     
jjay 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 37
Do³±czy³: 17 Cze 2007
Posty: 86
Sk±d: upper silesia
Wys³any: Pon Wrz 08, 2008 6:18 pm   

mozesz mi wytlumacyzc co to to znaczy "warunki sprzyjaly" do picia??nie zebym sie czepial ale ciezko mi sobie wyobrazic aby dziennie "grzac" przeciez co rano chyba musieliscie byc w pracy trzezwi??
 
 
     
imperatoor 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 45
Do³±czy³a: 09 Maj 2008
Posty: 81
Wys³any: Wto Wrz 09, 2008 4:59 pm   

Goethik gdzie robiłeś, Warszów czy w samym Świnoujściu?
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Wrz 09, 2008 5:18 pm   

imperatoorze :P hehe chyba robil na warszowie z tego co czytalem :P
 
     
Yuri el Diablo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 35
Do³±czy³: 24 Cze 2007
Posty: 108
Sk±d: Nowy SÄ…cz
Wys³any: Wto Wrz 09, 2008 10:16 pm   

Hm, bardzo interesujace jest to, co napisales.

Jakies namiary na tÄ™ robotÄ™?
 
 
     
radzik 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Sie 2006
Posty: 63
Sk±d: B-stok
Wys³any: Sro Wrz 10, 2008 9:02 am   

Witam.
Ja również w tym roku pracowałem na plażach niemieckich, tyle że trochę dalej od polski, a mianowicie na wyspie Rugii, a dokładniej w Sellin. Praca faktycznie lekka, ale jak dla mnie trochę za nudna :wink:

chomikk1990 napisa³/a:
pieniądze w tym roku kosmiczne nie były (20euro/dzień)


W zeszłym roku, jak i dwa lata temu stawka była taka sama i to w różnych miejscach, więc wątpię czy było to spowodowane tymi "dodatkami" w pokojach, ale mogę sie mylić. Jeżeli płaca ma być wyższa za rok, to tylko należy się cieszyć :wink:

Jeżeli chodzi o wyżywienie to wystarczy około 10 euro na tydzień, chyba że ktoś jest rozrzutny , ale ja miałem sporo jedzenia przywiezionego z Polski, bo to "ichnie" mi nie smakuje za bardzo. :cool:
_________________
2001 - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2001 - Żeglarz Jachtowy
2005 - Ratownik WOPR
2008 - Instruktor sportu - pływanie
 
 
     
Goethik 
Forumowicz WOPR
I'm the one.


Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 26
Sk±d: Koszalin
Wys³any: Nie Lis 30, 2008 1:50 pm   

chomikk1990 napisa³/a:

goethik: jeżeli pracowałeś w Świnoujściu to może sie widzieliśmy bo byłem raz u was na melanżu z armandem(girą-mackiem) , z Michałem(guzu) i Niemką i Niemcem a potem atakowaliśmy do alibi z brzozą.

Jeżeli macie pytania i chcecie w miare szybkiej odpowiedzi to podbijcie na gadu i wtedy zamieszcze odpowiedzi natychmiast :D :D:D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Warszów. Też bawiłem się w alibi czasem ale z ekipą z Warszowa :P Całkiem fajne balety. Napisz mi swoje gadu jak możesz albo odezwij się na moje... 8801738. Pozdro
_________________
Signed, Cikson.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 17