www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Sty 25, 2012 9:04 am
Władysławowo
Autor Wiadomo¶æ
tf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Do³±czy³a: 17 Wrz 2007
Posty: 53
Sk±d: tak różnie
Wys³any: Czw Cze 19, 2008 1:29 pm   WÅ‚adysÅ‚awowo

Ktoś się wybiera może do pracy we Władysławowie?
Pozdrawiam
 
     
Qba
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 19 Kwi 2004
Posty: 67
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Czw Cze 19, 2008 10:22 pm   

Ja na lipiec.

Pracowałeś już tam?
_________________
Stażysta wypożyczania czepków
;)
 
     
tf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Do³±czy³a: 17 Wrz 2007
Posty: 53
Sk±d: tak różnie
Wys³any: Czw Cze 19, 2008 10:50 pm   

no nie, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok i tak szukam kogoś, kto już pracował...
 
     
Wekcio 
Wypowie się, choć w ostateczności
Wekcio


Wiek: 32
Do³±czy³: 20 Wrz 2008
Posty: 11
Sk±d: Ostrów Wielkopolski
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 11:58 am   

A mam pytanie do kogo moge się zgłośić lub do jakiego ratownika żeby pracować nad morzem a w szczególnośći we Władysławowie co ?? :neutral: :smile:
_________________
Wekcio to jestem ja i tylko ja
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 1:26 pm   

gestorem przez ostatnie lata była firma ABRUKO z władysławowa
 
     
pampeluna 
MÅ‚odszy Forumowicz
pam



Wiek: 32
Do³±czy³a: 29 Gru 2008
Posty: 15
Sk±d: ostrów wielkopolski
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 1:48 pm   

co do tego Władysławowa to jakie byly warunki?
( zakwaterowanie & wyzywienie )

Mial tam ktos przyjemnosc stacjonowac?

Pozdrowki :mrgreen:
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 2:23 pm   

http://www.abruko.wla.com.pl/
 
     
lululewe 
Wypowie się, choć w ostateczności
LULU


Wiek: 34
Do³±czy³a: 03 Sty 2009
Posty: 8
Sk±d: Lamki / Ostrów Wlkp
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 5:48 pm   

mati82, czy mozesz mi przyblizyc co nieco bo z tej strony internetowej niczego sie nie dowiedzilam... tez jestem zainteresowana wyjazdem nad morze...

jakie jeszcze inne miejscowosci mozecie mi polecic?

dzieki :grin:
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Sty 06, 2009 6:40 pm   

nie pracowałem nigdy u nich
Abruko odpowiada za kilka kąpielisk: od chałup, poprzez władysławowo, dalej chłapowo, jastrzębia góra, ostrowo i karwia

na stronie na pewno jest jakiÅ› numer telefonu, jakiÅ› adres @

wystarczy zadzwonić i zapytać - poprostu!
jeżeli nie ma żadnych informacji to zadzwoń i zapytaj sie kiedy będą informacje
 
     
Qba
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 19 Kwi 2004
Posty: 67
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Sro Sty 07, 2009 1:37 am   

Władysławowo. Byłem, pracowałem i ... mnóstwo sprzecznych myśli.

Z jednej strony
-super klimat imprezowego miasta
-masa ludzi na plaży
-ciÄ…gle coÅ› siÄ™ dzieje, zagubione dzieci, pierwsza pomoc
-w tylu akcjach ratowniczych nie uczestniczyłem w ciągu moich trzech poprzednich sezonów w innych miejscach razem wziętych
-widok z miejsca zakwaterowania to ponad 270 st. panorama na Władysławowo, Bałtyk, Hel
-BL-ki przy wieżach na noc. Mój kręgosłup był mi wdzięczny.
-bojki w wodzie na noc - wygodnie

Z drugiej strony
-wyżywienie we własnym zakresie
-firma ABRUKO nie ma wg mnie pojęcia o prawidłowej organizacji kąpieliska nadmorskiego
-brak starszego ratownika kąpieliska, który chodziłby po stanowiskach i opieprzał ratowników za te absurdy, które się tam działy (o tym niżej)
-przełożonym ratowników był tzw specjalista ds. plaż. Siedział cały czas w biurze firmy i tak na prawdę nie znał większości ratowników, którymi zarządzał
-brak łączności bezprzewodowej (chyba, że prywatna) między stanowiskami
-brak sektora kolonijnego. Były takie sytuacje, że z czterech ratowników na stanowisku dwóch kąpało kolonię a reszta patrzyła się na pozostałe 50-80 osób w wodzie. Przy wieży oczywiście stały następne grupy oczekujące w kolejce na kąpiel. Z drugiej strony jak ktoś był cwany to mógł nieźle na koloniach sobie dorobić.
-firma ABRUKO organizuje jakoś na wiosnę kursy na młodszego ratownika, za które trzeba zapłacić praca społeczną w wakacje. Pomysł wg mnie bardzo fajny ale poziom kursu... najbardziej mnie zaskoczyło jak okazało się, że jeden z młodszych społecznych nie wiedział, że lateksowe rękawiczki są jednorazowe. Zajęć z pierwszej pomocy miał 1 godzinę...teorii.
-ratownik medyczny był chyba tylko dlatego, że jeden z ratowników miał po prostu takie uprawnienie. I tak przychodził do pracy co drugi dzień bo oprócz plaży pracował w pogotowiu.
-za każdą z wież przy wydmach znajduje się budka-magazyn na sprzęt. Bywało, że na niektórych stanowiskach (biała flaga, 1-10 osób w wodzie) ratownicy prowadzili (albo i nie) obserwacje kąpieliska leżąc w tej właśnie budzie. No albo kazali na wieży siedzieć jakiemuś społecznemu świeżakowi.
-na niektórych stanowiskach: ratownicy leżący za parawanami w otoczeniu znajomych/rodziny (biała flaga) to codzienność.
-po co gwizdać na koniec dyżurów? Żeby ludzie wiedzieli, że kończymy pracę i zdawali sobie sprawę z tego, że jak coś się stanie to nas nie będzie? Żeby było bezpieczniej, prewencja? "Tu jest Władysławowo, tu się na koniec nie gwiżdże". I tak na koniec pracy ratownicy cichaczem zdejmowali z masztu flagę i szli do domu.

Może trochę się żalę. Dla niektórych z was pewne rzeczy, które opisałem wcale nie będą minusem. Dla niektórych (np. Krynica Morska?) będą równie patologiczne jak dla mnie. Uchodziłem tam za ratownika kontrowersyjnego, część kolegów/koleżanek z plaży pewnie nie zgodziłaby się do końca z moimi przemyśleniami. Liczę na to, że pojawią się jeszcze inne opinie o Władku byście mieli obiektywny obraz tego nie dającego o sobie zapomnieć miasta.
_________________
Stażysta wypożyczania czepków
;)
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Sro Sty 07, 2009 2:00 am   

Za dawnych czasów jeździłem tam na wakacje. Za czasów ratowniczych nie byłem nigdy.
Z jednej strony nie chciałbym tam pracować, bo to jest kompletny brak odpowiedzialności i zwykłe lenistwo. A z tego co piszesz prawidłowa praca jest uznawana za objaw szaleństwa. Zresztą nie dziwie się, nie raz widziałem jak tych co spóźniają się, śpią na wydmach, na wierzy itp itd nagradza się pochwałami i innymi tytułami. A za pracę, nie fuszerkę, nawet dziękuję się nie usłyszy.
Z drugiej strony... Jeśliby zebrać paczkę znajomych, można by pokazać we Władysławowie jak wygląda prawdziwe stanowisko i praca ratownika... Z gwizdkiem oczywiście i w pozycji stojącej nie leżącej. Co to za ratownik, któremu nie stoi... na względzie bezpieczeństwo ludzi :twisted: , a z kolei wisi... to co najważniejsze- ludzie, którzy mu zaufali. :cool:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Czw Sty 08, 2009 1:39 am   

A jak warunki socjalne? Jak sie spi jak sanitariaty itd?
Wiadomo jakie wynagrodzenie i kiedy sie zglaszac? ;|

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 1:40 am ]
I o co chodzi z tymi bojkami w wodzie na noc i BLkami przy wiezach z kregoslupem bo nie czaje....? :/
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Czw Sty 08, 2009 9:40 am   

Ciamek napisa³/a:
I o co chodzi z tymi bojkami w wodzie na noc i BLkami przy wieżach z kręgosłupem bo nie czaje....? :/


na niektórych kąpieliskach morskich na koniec dnia wyjmowane są wszystkie bojki z wody a następnie rano przed pracą ustawiane, ma to związek z mocnym falowaniem (np. Ustka)

lodzie BL czasami są umieszczone na noc pod bazą najczęściej pod wydmami, czyli przed pracą i po pracy należy przetransportować "lekką" BL-ke przez całą długość plaży
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Czw Sty 08, 2009 12:14 pm   

Czaje, myslalem ze mial na mysli bojki SP hehe
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
Qba
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 19 Kwi 2004
Posty: 67
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Czw Sty 08, 2009 1:38 pm   

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 1:39 pm ]
Ciamek napisa³/a:
A jak warunki socjalne? Jak sie spi jak sanitariaty itd?
Wiadomo jakie wynagrodzenie i kiedy sie zglaszac? ;|

W 2008 MR 1382 zł brutto, RW 1600 zł brutto. Na rękę wyszło mi (RW) jakieś 1200-1300 zł.
Mieszkaliśmy w 5-7 osób w 3 pokojowym mieszkaniu, w którym praktycznie nie było mebli. Tylko brudne materace (w połowie sezonu dziewczyny dostały po łóżku), ze dwa stołki, jakieś biurko i trochę szaf w ścianach. W mieszkaniu normalna łazienka z prysznicem. Nie było kuchni - mieliśmy małą lodówkę i palnik na butli z gazem. Jak dla mnie warunki zakwaterowania dość dobre chociaż "partyzanckie".
Ja się zgłaszam zawsze w marcu/kwietniu.
_________________
Stażysta wypożyczania czepków
;)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 19