www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Sro Sty 25, 2012 12:00 pm
MIĘDZYZDROJE 2008
Autor Wiadomo
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Doczy: 04 Cze 2007
Posty: 316
Skd: 3M
Wysany: Sro Sty 28, 2009 11:43 pm   

faziswd napisa/a:
zauwaz ze jest to tabelka z rozporzadzenia ministra z 2001r, kazdy narzeka ze zle placa ale zmienic cos w tym kierunku juz ciezej nie :)


Tabelka dotyczy płac w jednostkach budżetowych, a nie w firmach prywatnych
A WIBOR zainkasował za obsługę plaż od samej tylko gminy kwotę ponad 300.000 zł. A wyciskał jeszcze kasę z czego się dało.
Dla porównaniu w Gdańsku RW otrzymywał na plaży 1500,- na rękę, a RW szef stanowiska - jeszcze chyba ze dwie stówki.
I żadnego stażu za darmochę, bo to jest już wyzysk.

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 12:01 am ]
Dla świadomości – kwota otrzymana przez WIBOR od samej tylko gminy, nie bawiąc się w szczegółowe wyliczenia i uwzględniając zmiany ilości wież otwartych w poszczególnych miesiącach - to szacunkowo ok. 15.000 miesięcznie na obsługę 100 m plaży czyli 1 wieży.
 
     
wódz druga rewa 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Cze 2008
Posty: 32
Skd: z kątowni
Wysany: Czw Sty 29, 2009 12:16 am   

nie ma to tamto jakby rzucili 2000 zł to bym się nie obraził, na pewno pracowało by się przyjemniej
 
     
zehme 
Doświadczony Forumowicz WOPR
zehme


Wiek: 35
Doczy: 27 Kwi 2008
Posty: 60
Skd: Lewobrzeże WOPR Szczecin
Wysany: Czw Sty 29, 2009 12:42 am   

wódz druga rewa napisa/a:
3. zehme po co te jelenie ?

czy ja napisałem JELENIE?? chyba kolego sie pomyliłeś troche i przypisujesz ludzią słowa których nie wypowiedzieli/napisali :!: :!: :!: :!: :!:

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 12:58 am ]
zauważyłem także że nikt z szanownych kolegów z WIBORu-RATOWNICTWA MORSKIEGO nie ma jakoś za specjalnie nic do powiedzenia na temat mojego posta z dnia 28.01.2009 o godz. 13:25. Czemu :?: bo doskonale wiecie że mam racje. A skoro jedyny argument WODZA DRUGIEJ REWY jest taki że NIE MA RATOWNIKÓW, to proponuje firmie WIBOR bardziej zrażać do siebie Ratowników, dać im sezon STAŻU, żeby szanowny Pan gestor wiedział że ma EKSTRA wyszkoloną kadre, obiąć zarobki, itp. itd.
Nie ma co sie dziwić że nie ma ratowników bo niestety nie wszędzie pracuje sie za godne pieniądze, o ile wogóle sie za nie pracuje. A póki Wy będziecie sie na to zgadzać to gestorzy będą sobie na to pozwalać.
ktoś napisał wcześniej że nie mam co sie chcwalić faktem że z WIBORU przeszedłem do Oddziału Miejskiego WOPR Międzyzdroje. Panowie mówcie co chcecie. Nie wiecie tylko jaka jest różnica bo sami nie sprawdziliscie. Wierzcie mi duzo grubszy portfel po wypłacie, ciuchy nieprzesiąknięte wilgocią, jedzenie naprawde smaczne chociaż do WIBORowskiego nie mam zastrzeżeń(nie mówiąc o tych początkach jak sie walczyło o pasztet). Nie można mówić że gdzies było lepiej a gdzieś gorzej jeśli sie nie spróbowało dwóch rzeczy.

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 1:01 am ]
eselfunk napisa/a:
Ludzie narzekacie na zarobki, a sami zgadzając się na takie warunki pracy do tego doprowadzacie. Jakby nikt się nie zgodził za takie za przeproszeniem "gó**iane" kwoty to by gestorom dało do myślenia, ale skoro są chętni...


MEGA MĄDRE SŁOWA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
_________________
[size=9]"So Others may live ..."
 
 
     
wódz druga rewa 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Cze 2008
Posty: 32
Skd: z kątowni
Wysany: Czw Sty 29, 2009 3:28 pm   

a dlaczego nie odpowiesz na zarzuty ze obwiązywaliście kołowrotem stanowiska, chodziliście bez oznakowania i siedzieliście tyłem do wody w trakcie deszczu?
 
     
zehme 
Doświadczony Forumowicz WOPR
zehme


Wiek: 35
Doczy: 27 Kwi 2008
Posty: 60
Skd: Lewobrzeże WOPR Szczecin
Wysany: Czw Sty 29, 2009 6:40 pm   

były liny asekuracyjne na każdym stanowisku, jedna przy wieży jedna na łodzi. Oznakowanie nie do końca jest wyznacznikiem pracy Ratownika. To wiadome jest że ktoś w czerwonych sporenkach z logiem WOPR jest na plaży Ratownikiem. A chyba sie zgodzisz ze mną że brak czerwonej koszulki(nie mówie że całego oznakowania bo zawsze był jakaś część garderoby z logiem WOPR) wpływa znacząco na prace Ratownika. I wiem także, bo domyślam sie że zaraz by poleciała cenna i jakże trafna riposta z Twojej strony że wg prawa ratownikiem jest osoba w koszulce lub czapce z logiem WOPR. a co sie tylczy siedzenia tyłem to ja nie spotkałem sie z taką sytuacją. Jednakże jak był północny wiatr, to logicznym dla mnie jest że stawia sie łódke by osłonić sie od wiatru i deszczu. W takiej sytuacji ZAWSZE wysyłane były patrole piesze na zmiane po dwóch ratowników młodszych. Przykro mi chłopaki że wam musiało wiać w oczy, ale w WIBORZE wszystko sie robiło pod publike, żeby tylko nikt nie cyknął fotki i nie puścił w eter.
_________________
[size=9]"So Others may live ..."
 
 
     
faziswd 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Doczy: 10 Maj 2008
Posty: 31
Skd: świdwin
  Wysany: Czw Sty 29, 2009 8:06 pm   

[quote="zehme"] Przykro mi chłopaki że wam musiało wiać w oczy, ale w WIBORZE wszystko sie robiło pod publike, żeby tylko nikt nie cyknął fotki i nie puścił w eter.[/quote]

dokładam sie do slow zehmego, naprawde szczerze mi przykro ze tak baliscie sie aparatów z duzym obiektywem a nawet i bez :)
_________________
2005 MRW
2007 BLS/AED
2007 Sternik Motorwodny
2007 RW
 
     
wódz druga rewa 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Cze 2008
Posty: 32
Skd: z kątowni
Wysany: Pi Sty 30, 2009 11:51 am   

Na plaży ratownicy muszą wyglądać profesjolanlnie, tak samo profesjonalnie jak ich praca. ludzie to widzą i czują sie bezpiecznie. w tym sezonie 3 razy słyszałem od plażowiczów słowa:
"wykonujecie tu kawał dobrej roboty, jestem pod wrażeniem"
to buduje i to pokazuje że pracujemy dobrze i w dupie mam waszą opinie ze robimy wszystko pod publike
 
     
faziswd 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Doczy: 10 Maj 2008
Posty: 31
Skd: świdwin
Wysany: Pi Sty 30, 2009 5:48 pm   

ciesze sie wodzu, wiem ze to buduje kiedy slyszy sie takie slowa od plazowiczów, zrozum ze mi i zehmemu chodzi nie o ciebie czy innych tylko o rzetelnosc firmy ktora was zatrudniała, do was nic nie mamy, jednak do Wiboru. pozdro :)
_________________
2005 MRW
2007 BLS/AED
2007 Sternik Motorwodny
2007 RW
 
     
wódz druga rewa 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Cze 2008
Posty: 32
Skd: z kątowni
Wysany: Pi Sty 30, 2009 10:15 pm   

ok nevermind. wystarczy. Wibor ma troche wad ale ogólnie nie jest źle i ludzie tam jeżdzą po kilka razy i 90% sobie to zachwala.
 
     
Jęzor
Czasem zagląda


Doczy: 31 Sty 2009
Posty: 1
Skd: SC
Wysany: Sob Sty 31, 2009 11:29 am   

Ehhh fazi ... żal i ból. Po co najeżdzasz na Wibor ? Odszedłeś i robi syf ? To że jestes lamus i nie dawałeś rady to już nikt za to winy nie ponosi. Zarzucasz nam nieprofesjonalizm ? A Ty się czujesz profesjonalistą ?? ... nie wnikam. Po Waszej robocie w WOPR Międzyzdroje i zdjeciach ktore Wam zrobilismy mogę stwierdzić że jesteście bandą "ratowników" "pracujących" i "pilnujących" plaży. Zastanów się nad swoimi postami.

Teraz odniosę się do stażu. Chyba Wam się coś pomyliło. Uważacie, że nie płacenie ratownikowi za staż jest nie fair ? ... rozejrzyjcie się ile pracodawców, calkowicie nie zwiazanych z ratownictwem nie placi za praktyki. Dla mnie 1mc stażu, darmowego jest OK !! Tak bylo, jest i bedzie bo to jest dobre rozwiazanie. Na tej podstawie się sprawdza przydatnośc takiego ratownika. Pozatym, kiedyś ratownik nie dostawał nic i jakoś ludzie pracowali. W dupach Wam się poprzewracało. Ratujesz bo czujesz taką potrzebę a nie żeby się nachapać.

Przypomina mi się kłotnia sprzed roku kiedy to super ekipa WOPR M-je rzucała na nas błotem a nic o nas nie wiedziała.

Jeszcze jedno Fazi super ratowniku. Nie podobalo Ci się ? To nie rób syfu, pracuj gdzie Ci się podoba. Ja tez pracowałem w Jarosławcu, uważam to za porażkę ale jakoś publicznie tego nie komentuje i nie obrzucam nikogo błotem bo nie na tym to polega.
 
     
faziswd 
Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Doczy: 10 Maj 2008
Posty: 31
Skd: świdwin
Wysany: Sob Sty 31, 2009 12:20 pm   

po pierwsze to nie pracowałem dalej w miedzyzdrojach tak tylko przeniosłem sie do miedzywodzia?po drugie nie mow ze nie dawałem rady, odszedłem bo nie podobało mi sie to co Wibor robie z ratownikami - miesiac stazu tak wiem ze powinno sie go odrobic i sam majac 15 lat robilem za friko, ale nie kiedy do roboty przyjezdza wodny ktory ma wyrobione 3 miesiace pracy nad jeziorem a Wibor mu mowi ze musi robic miesiac za friko nad morzem !!! syf totalny - szanujmy sie, a ze chlopaczek był troche niezaradny to siedział dalej z wami w miedzyzdrojach. nie wiem jak bylo w jaroslawcu ale musisz miec naprawde zle doswiadczenia z poprzednimi pracodawcami - z reszta tak jak twoi koledzy, ze teraz sie wam bardzo podobało, a po 3 nie wiem czego sie boicie skoro ten wibor jest taki wspaniały i dobroduszny - i nie nazywaj robieniem syfu wypowiadanie sie na dany temat i mowienie prawdy.

Dodano: Sob Sty 31, 2009 12:25 pm
a no i jeszcze jedno jezor: naucz sie czytac ze zrozumieniem, a potem zacznij pisac posty co?!:)

Dodano: Sob Sty 31, 2009 12:32 pm
tresc twojego postu sprowadza sie do tego ze jak mi sie nie podobało, to zebym nie robil syfu i nie rzucał błotem. to po co mamy to forum co? jak nie wiesz to sie dowiedz albo ja ci wytlumacze bedzie dla ciebie szybciej i prosciej, przynajmniej nie bedziesz musiał szukac literek na klawiaturze, a przeczytasz sobie - chociaz z rozumieniem tekstu tez masz problemy ale spoko moze poradzisz sobie sam moze ktos ci pomoze :) skoro ktos sie zapytał jak było w wiborze w miedzyzdrojach to ja i zehme to opisalismy a wy chlopaczki tez sie wypowiedzieliscie i tyle. kazdy wyraził swoja opinie i tak powinno byc dlatego nie pros mnie zebym nie robił syfu, bo tego nie robie, po prostu wyrazam wlasna opinie na dany temat poniewaz bylem w wiborze - 2 tygodnie - nie podobało mi sie i dlatego to opisuje. moze to byc spowodowane ze wczesniej bylem zatrudniony na innych warunkach, pracowałem z innymi ludzmi, mieszkałem w lepszych warunkach, lepiej mi płacono i ogółem było lepiej , a wam sie w wiborze podoba bo najprawdopodobniej wczesniej trafliscie o wiele gorzej i mieszkaliscie moze w jakims chlewie, jedliscie z wiader - nie wiem, ale i o takich przypadkach na forum czytałem. wiec prosze ciebie i kolegów nie piszcie zebym skonczył robic S Y F :)
_________________
2005 MRW
2007 BLS/AED
2007 Sternik Motorwodny
2007 RW
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sob Sty 31, 2009 1:28 pm   

Gratuluję Panowie ...
Pozdrawiam

Zamykam temat

baca
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapyta do SQL: 18