www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Praca w stanach
Autor Wiadomo¶æ
grom83 
Czasem zaglÄ…da
grom83


Wiek: 40
Do³±czy³: 15 Gru 2007
Posty: 2
Sk±d: lubuskie
Wys³any: Wto Gru 18, 2007 4:07 pm   Praca w stanach

Hejka ludziska,

troche szukalem po necie i znalazlem stronke www.sierraguards.pl

Znajdziecie na niej oferte pracy w stanach!!!
Moze ktos juz wspolpracowal z ta firma i moze podzielic sie doswiadczeniem i opiniami?


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Bartek
_________________
Kuczer
 
     
Templar 
Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 31
Sk±d: Bielawa
Wys³any: Sro Gru 19, 2007 4:10 pm   

niestety, nikt nie odpowiada na telefony, ani na maile... probuj dalej, jakbyś coś więcej wiedział to daj znać :)
_________________
Bądź szybki jak huragan, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, nieporuszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun.

-Sun Tzu
 
 
     
grom83
Go¶æ
Wys³any: Sro Gru 19, 2007 4:53 pm   

Siemasz templar
sprobuj tutaj darius@highsierrapools.com
ja dostalem juz odpowiedz i kilka wskazowek tylko z terminem u mnie krucho
moze bedziesz mial wiecej szczescia

hejka
 
     
Templar 
Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 31
Sk±d: Bielawa
Wys³any: Sob Gru 22, 2007 8:38 pm   

osoba ta nie odpisuje na moje maile,

poza tym, zeby jechac do stanow, przez sierra pools trzeba zrobic kurs, ktory kosztuje ok 200$ ?
_________________
Bądź szybki jak huragan, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, nieporuszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun.

-Sun Tzu
 
 
     
Darius HSP Inc.
Go¶æ
Wys³any: Czw Gru 27, 2007 12:27 pm   

Co do opłat za szkolenie...
Większość firm zatrudniających ratowników na wakacje w USA pobiera opłaty za przeprowadzone szkolenia w kraju uczestników ...

Wiąże się to z jednej strony z kosztami poniesionymi przez firmę za zorganizowanie kursu w Polsce...
Firma High Sierra Pools dostarcza każdemu uczestnikowi oryginalne materiały American Red Cross, wynajmuję całą pływalnię na potrzeby szkolenia, dostarcza sprzęt ratunkowy łącznie z profesjonalnymi defibrylatorami itd.

Drugą zaś stroną istotniejszą dla uczestników jest fakt, iż aby podjąć pracę ratownika w USA, należy takie szkolenie przejść i tego przeskoczyć się nie da...
Zdarzają się organizacje jak chociażby YMCA, które są w stanie przeprowadzić szkolenie nieodpłatnie...
Sam spotkałem się z takim przypadkiem jednak należy zwrócić uwagę iż są to organizacje, które nie zajmują się na co dzień zatrudnianiem studentów zza granicy, nie znają ich potrzeb, nie gwarantują zakwaterowania na miejscu, nie pomagają w dojeździe do pracy itd, a to może gwałtownie zwiększyć koszty naszego życia w USA...

Najistotniejszym jednak faktem jest to, iż takie nieodpłatne szkolenia ARC można przejść jedynie na miejscu w USA... Organizowane one są w weekendy na najlepszym wypadku 10 dni "postoju" od pracy... Nie zarabiamy to tracimy jednym słowem, a taki postój to co najmniej 400-500 usd straty...

Ratownicy którzy przechodzą szkolenie na miejscu w Polsce, zaraz po przyjeździe do USA są gotowi do pracy i zarabiania pieniędzy, a firma High Sierra Pools zapewnia dowolną ilość godzin pracy zgodnie z upodobaniem uczestnika ...

ps. a propo nieodpisanego maila. Juz sobie Pana przypominam. Mail został przypadkowo zablokowany jako spam... Najmocniej przepraszam...
 
     
waszka7
Go¶æ
Wys³any: Sro Sty 02, 2008 1:53 pm   Trzeba uwazac

Osobiscie nie nie bylem z ta firma ale spotkalem na sylwesta osobe ktora pojechala tam do pracy(inna firma ten sam program) i okazalo sie ze gdyby nie pomoc rodziny to pewnie dzis jeszcze tam siedzila.
 
     
wganij
Go¶æ
Wys³any: Nie Sty 13, 2008 10:41 am   sierra pools

Witam serdecznie byłem w USA 2 lata z rzędu .. raz z sierra pools a potem z century pools. Powiem tak liczba godzin nie jest tak kolorowa jak wypowiada się pan darius... Nie oszukujmy ludzi tylko powiedz prawde jak sprawa wygląda.. wszystkie godziny które ma ratownik nie sa znane. Firma sierra decyduje sie na wygenerownie godzin dopiero po znanej ilosci jaka bedzie liczba stuidentów oraz najwazniejsze z iloma basenami podpisze kontrakt.. wasze godziny sa uzależnione od tego w jakie dni i ile godzin bedzie otwarty wasz basen!! ja spotkałem sie z katastrofa w sierra miałem 50 godziny tyg czyli pomnóż to razy 7 bo tyle stawka czyli miałem tyg nie 500 $ jak poronowano mi tylko 350& z tego odchodzi panowie podatek gdzie w usa płaci sie ich az 4!! (mozna odebrac po powrocie 2.. ) do tego pobierana jest opłata za mieszkanie jak za zborze!! tygodniowo... nastepnie bardzo czesto zdarza sie tak ze macie baseny bardzo daleko wiec niezbędny jest rower który trzeba zakupić w USA jednak sa zyczliwi ludzie w USA któzy daja je za free (przyjaciele) JA pracowałem tam i zeby wyjsc na ludzi trzeba miec drugą pracę!! uwierzcie mi PAnowie... fakt moze wyglada to tak czarno jednak jedyne co zarobicie przez 1 sezon tyle co włądujecie.. czyli około 5 tys złotych... poniewaz bilet 2000 ty + viza 100 $ =250 zł + ubezpiecznie 300zł + kurs z opłatami 1000 zł + SPONSORING któy pobiera bezwrotnie firma za to ze bedziecie w USA 1500 zł około 600$ jest to zmienna cena.. denerwuje mnie ten fakt ze firma ogłasza sie mówi to w samych super latywach a nie podaje całosciowych kosztów... Dlatego jesli macie 5 tys złotych chcecie spedzic wakacje w USA jedzcie... PODSTAWA to język... bez niego jak bez nogii dodatkowym atutem dla WAS jest takze hiszpanski... niemiecki czy francuski jest jak polski .. poniewaz macie do wyboru D>C virginia albo meryland. ja nie spotkałem tam moze przez dwa lata 4 polaków... a chodziłem na balety ...!! a i jeszcze jedno ... w USA jak przyjedziecie musicie zdac POOL operatora... jak go nie zdacie to płacicie z własenj kieszeni 20 $ kazda osoba tam pracujaca musi miec go bo sa inspkcje z departamentu... Ratownik to nie przelewki w 2007 roku utopiło sie małe dziecko na basenie w sierra ratownik zasnął....;/ dlatego PAnowie i drogie panie.. uwazajcie... jest warto bo mozna cos zwiedzic jednak koszty sa.. Jesli mam porównywac obie firmy w których ppracowałęm to powiem tak ... jak chcesz duzo pracowac w sierra to mozesz nawet miec do 60 godzin i fakt zarabiasz 500$ z podatkiem ale WTEDY PRACUJESY / dni w tyg a uwierzcie mi ze jest to nie wykonalne a gdie przyjemnosci a gdzie zwiedzanie? zakupy? nie da rady... jedziesz i jestes robolem.. ale cos za cos... w century masz 50 godzin.. ale firma organizuje wycieczki do new york do boston do philadelphi do ocean city do atlantic city na weołego miasteczka wielki kanion ... sa atrakcje masz dwa dni wolne... jak chce to idziesz do 2 pracy,... jednak musisz miec social security nr na to sie czeka około miesiaca czasu( jak pojedziecie tam szybko i sie zarejestrujecie) powodzenia jak bedziecie jakies info chcieli to pytajcie... W century jest podobie jednak około 5 tys .. ale lepsza atmosfera... to jest mje zdanie...
 
     
wganij
Go¶æ
Wys³any: Nie Sty 13, 2008 10:56 am   

o to linki 3 firm które rektrutują ratowników: w tym roku lece z http://www.lifeguards.pl/


a o to inne linki
http://www.centurypolska.com/glowna.htm
http://www.highsierrapools.com/
 
     
Qba
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 19 Kwi 2004
Posty: 67
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Nie Sty 13, 2008 9:15 pm   

Jakiś czas temu opisałem swój wyjazd z lifeguards.pl ale chyba utonął w archiwum pod innymi topicami. Dla przypomnienia: http://www.forum.wopr.net.pl/topics36/1014.htm
_________________
Stażysta wypożyczania czepków
;)
 
     
Promyczek
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Sie 2008
Posty: 1
Sk±d: kraków
Wys³any: Pi± Sie 29, 2008 9:35 am   

ja pracowalam najpierw dla century potem dla sierry;w century mialam 90 godzin/2tyg a w sierra 110,ale za to sierra brala 2 razy wiecej za mieszkanie,wiec w sumie wyszlo mi na to samo;mimo wszystko gdybym miala jechac jeszcze raz pojechalabym z century-trafilam na fajniejszych ludzi i przede wszystkim wiecej Polakow:) praca w porzadku,ale strasznie nudna dlatego trzeba sie pilnowac i walczyc ze soba,zeby nie zasnac;na pewno nie jest to wyjazd,na ktorym mozna wrocic z milionami-pieniadze zarobione w ciagu 4 miesiecy starczaja akurat na zycie codziennie,pokrycie kosztow programu no i kupno laptopa;jest to swietny pomysl dla tych,ktorzy chca zwiedzic troche swiata,poznac nowych ludzi i dobrze sie bawic;ze swojej strony polecam po skonczonym sezonie wybrac sie na wycieczke na zachod albo na rejs po karaibach:)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytañ do SQL: 17