www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ważność KPP
Autor Wiadomo¶æ
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Nie Gru 09, 2012 2:23 am   Ważność KPP

Pytanie, które pewnie znowu spowoduje "prawnicze" dochodzenie forumowiczów :lol:

Zaświadczenie KPP jest ważne 3 lata od momentu zdania egzaminu. Czy możliwość recertyfikacji przysługuje tylko w tym terminie czy również jakiś czas po utracie ważności zaświadczenia (tydzień, miesiąc, rok?)?

Dostałem bardzo miłego maila od organizatora szkoleń w Bydgoszczy przypominającego o kończącej się ważności mojego zaświadczenia i był tam taki fragment:

"Dodam również, że w dniu 31.12 2011r weszło w życie Rozporządzenie MSW i MON nakazujące potwierdzenie kwalifikacji ratownika po KPP przed upływem 3 lat. Piszę o tym, ponieważ nie zawsze czytamy wszystkie rozporządzenia, a to akurat jest dla nas ważne."

Czy ktoś ma odnośnik do takiego rozporządzenia?
Pozdrawiam!
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Nie Gru 09, 2012 6:40 pm   

wiem ze jest tak ze recertyfikacje robisz gdy masz wazne zaswiadczenie, a po terminie musisz obdyc caly kurs, ale gdzie to jest zapisane to nie szukalem
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Gru 09, 2012 10:28 pm   

Młoody, mam identycznego maila :lol: Był założony podobny wątek: http://www.forum.wopr.net.../4072.htm#34544

Wychodzi na to, że po upływie terminu nie musimy robić od nowa kursu - swoją drogą byłaby to głupota.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pon Gru 10, 2012 2:54 am   

Sory, nie zauważyłem starego tematu...
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Jarek R. 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 22 Gru 2005
Posty: 86
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: Pon Gru 10, 2012 2:01 pm   

Osiola napisa³/a:
wiem ze jest tak ze recertyfikacje robisz gdy masz wazne zaswiadczenie, a po terminie musisz obdyc caly kurs, ale gdzie to jest zapisane to nie szukalem


RozporzÄ…dzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U.07.60.408)

§ 4. 2. Do egzaminu może przystąpić osoba, która spełnia co najmniej jeden z następujących warunków:
2) posiada zaÅ›wiadczenie, które utraciÅ‚o ważność oraz jest zatrudniona w jednostkach współpracujÄ…cych z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 wrzeÅ›nia 2006 r. o PaÅ„stwowym Ratownictwie Medycznym, zwanej dalej ,,ustawÄ…”, lub peÅ‚ni w nich sÅ‚użbÄ™ lub jest ich czÅ‚onkiem.

Nie wiec konieczności odbycia od nowa całego kursu.

Na marginesie dodam, że w województwie wielkopolskim był przypadek odmówienia przez komisję egzaminacyjną ratownikowi możliwości recertyfikacji po przedstawieniu przez niego zaświadczenia z trzydniowego kursu KPP (daty na zaświadczeniu). Motywowano to tym, że kurs nie mógł się odbyć zgodnie z warunkami określonymi w Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U.07.60.408) ponieważ w trzy dni nie można zrealizować 66 godzin zajęć, określonych w załączniku nr 1 do Rozporządzenia.
Pozdrawiam
_________________
Dupa blada, dupa zimna, dupa pływać nie powinna
http://polrescue.aq.pl/glowna/glowna.htm
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytañ do SQL: 17