www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Karta udzielonej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Autor Wiadomo
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Pi Lut 17, 2012 8:04 pm   

SebaD napisa/a:
Jeżeli macie jakieś sugestie piszcie śmiało będziemy wspólnie poprawiać i stworzymy piękne "dup... chrony"

super! zasysam, za pozwoleniem oczywiście :)
mniej szczegółów w rysunkach lodzi (na prawdę wystarczą kontury, będa bardziej uniwersalne)
pozdro
[P.S. Seba, pamietaj o moim zaswiadczeniu ze szkolenia lodowego Rynia 2011 (rozmawialiśmy na konferencji w Grabinie w zeszłym tygodniu) daj znać na priva]
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
cybul 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Doczy: 16 Kwi 2009
Posty: 48
Skd: Grudziądz
Wysany: Pi Mar 09, 2012 9:22 am   

Karta udzielonej pomocy bardzo dobra (przypomina trochę karty wyjazdowe zespołów ratownictwa medycznego) Dobre jest to, że większość rzeczy tych co można idzie zaznaczyć po prostu a nie trzeba opisywać ( w tym kierunku idą nowe kart które wprowadzają;)

Jedyna moja uwaga (jeśli taką mogę mieć - bo oczywiście kawał dobrej roboty wykonany)
Zamiast rubrykę nazywać: "Ocena stanu poszkodowanego przez zespół ratowniczy pogotowia ratunkowego" to bardziej poprawnie i zgodnie z nazewnictwem byłoby: "Ocena stanu poszkodowanego przez Państwowy Zespół Ratownictwa Medycznego" ( zmienili w tym roku nazwę). I nie wiem czy w ogóle jest potrzebna ta rubryka, ponieważ jednak oni mają swoją kartę i w praktyce raczej byśmy my woprowcy ją wypełniali po rozmowie z nimi niż oni sami (chociaż nie wiem jak to gdzie indziej wygląda)

Jeszcze raz powtórzę kawał dobrej roboty !!!
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Nie Mar 11, 2012 12:56 am   

Wzór powinien być jeden obowiązujący wszystkie jednostki udzielające KPP czy to Straż pożarna, Wopr, Gopr czy inna organizacja. Niekorzystnie jest kiedy każda organizacja, BA każda jednostka wojewódzka ma zrobioną kartę według swoich standardów.

Do przedstawionego Tutaj miał bym kilka zastrzeżeń.

Ogólnie OK ale:
Brak miejsca na "wolne wnioski" czyli opis stanu poszkodowanego czy też ewentualnie sytuacji w jakiej doznał obrażeń. Bo jeżeli np. mamy poszkodowanego który upadł ze schodów to warto by było wpisać np.
Cytat:
"Poszkodowany wyniku upadku z wysokości ok 1 m. doznał urazu głowy, bez utraty przytomności "

Zaznaczenie samego "X" uraz głowy, utrata przytomności tak naprawdę o sytuacji nie wiele mówi a dla personelu - szczególnie szpitala ma dość duże znaczenie jak dokładnie wyglądała sytuacja.

Albo też niema gdzie wpisać informacji jeżeli poszkodowany zgłosił nam że choruje np. na cukrzyce lub jest uczulony na paracetamol...

Ponadto wydaje mi się że na tlenoterapie 100% wystarczyła by jedna kratka (bo albo podawaliśmy albo nie), niema "chyba"potrzeby wpisywania tego w kilku rubrykach. To samo jeżeli chodzi o Unieruchomienie(2x) Termoizolacja(3x)

Uciskanie klatki piersiowej: Efekt Defibrylacja Efekt - po co się tak rozdrabniać?
Zamiast "Bezdech" dla przeciętnego ratownika myślę że korzystniej było by wpisać po prostu "brak oddechu".

Jeżeli się mylę to mnie oczywiście oświećcie :)

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Doczy: 27 Gru 2011
Posty: 169
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Mar 11, 2012 10:44 am   

Ubu napisa/a:
Wzór powinien być jeden obowiązujący wszystkie jednostki udzielające KPP czy to Straż pożarna, Wopr, Gopr czy inna organizacja. Niekorzystnie jest kiedy każda organizacja, BA każda jednostka wojewódzka ma zrobioną kartę według swoich standardów.

Tu mam mieszne uczucia, bo faktycznie "Kartę udzielonej KPP" powinniśmy prekazać z poszkodowanym!! dla Zepołu Państwowego Ratownicta Medycznego - i tu się zgodzę że powinna być to karta "zunifikowana" - aby personel szpitala nie musił "rozszyfrowywać " karty każdego podmiotu ratowniczego.
Natomiast specyfika ratownictwa wodnego wymagałaby zmiany tej karty "dla nas".
Czyli oficjalnie dwie karty?? Jedną dla Pogotowia (zawsze jak udzilimy KPP to pacjent trafia pod opiekę pogotowia" i druga WOPRowa do naszych ewidncji???

[ Dodano: Nie Mar 11, 2012 10:51 am ]
A używanie kart "PSP", która najczęścjej udziela KPP???? Jednostki Ratwonictwa Wodnego PSP, też korzystają z tych samych kart.
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Nie Mar 11, 2012 3:49 pm   

Jak już mowa o ujednoliceniu dokumentu. To dlaczego nie można zastosować jako jednolitego druku „Karty Medycznych Czynności Ratunkowych”(tej co używa Pogotowie). Jest to druk samokopiujący, zawiera chyba większość niezbędnych informacji, a rubryki które np. o lekach(gdzie wiadomo że ratownik KPP nie może ich podawać) zostawiać po prostu puste. Potem taki dokument idzie dla zespołu ratownictwa medycznego itd…

Jeden wzór, Identyczne oznaczenia. I wydaje mi się że tu problemu nie ma. No może była by niewielka modyfikacja potrzebna… Ale sama idea jednolitego druku jest bardzo dobra.
Inna kwestia jest taka, że podczas ratowania ludzkiego życia to raczej biurokracja powinna być na ostatnim miejscu. Ale z drugiej strony przecież ona ułatwia potem dalsze czynności(już np. w szpitalu).
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Doczy: 27 Gru 2011
Posty: 169
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Mar 11, 2012 5:17 pm   

Mateo napisa/a:
Jak już mowa o ujednoliceniu dokumentu. To dlaczego nie można zastosować jako jednolitego druku „Karty Medycznych Czynności Ratunkowych”(tej co używa Pogotowie).

No właśnie dlatego nie można bo tak się nazywa. Nas obowiązuje "Karta udzielonej Kalifikowanej Pierwszej Pomocy" - tyko trzeba ją "zunifikować" :wink: (modne słowo ostatnio)
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Nie Mar 11, 2012 6:12 pm   

Pierwszym aktem prawnym, który określił wzór karty było ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 18 lutego 2011 r.w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W bieżącym roku ukazało się Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej ( a dotyczy min patroli pieszych składających się z posiadaczy kpp). które w paragrafie 7 punkt 2 odwołuje się do karty "strażackiej".
Skoro już dwóch różnych ministrów mówi o takim samym wzorze karty, mimo zauważonych jej niedogodności, ratownicy WOPR moim zdaniem powinni używać takiej samej karty aby nie powodować zamieszania naszymi działaniami wsród personelu medycznego.
_________________
s.o.
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Nie Mar 11, 2012 6:37 pm   

s.o. napisa/a:
Pierwszym aktem prawnym, który określił wzór karty było ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 18 lutego 2011 r.w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W bieżącym roku ukazało się Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej ( a dotyczy min patroli pieszych składających się z posiadaczy kpp). które w paragrafie 7 punkt 2 odwołuje się do karty "strażackiej".
Skoro już dwóch różnych ministrów mówi o takim samym wzorze karty, mimo zauważonych jej niedogodności, ratownicy WOPR moim zdaniem powinni używać takiej samej karty aby nie powodować zamieszania naszymi działaniami wsród personelu medycznego.


Taki sam wzór dokumentu powinien obowiązywać we wszystkich służbach ratowniczych…
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
druczki
Czasem zagląda
Drukarnia


Doczy: 22 Mar 2012
Posty: 2
Skd: Radzyń Podlaski
Wysany: Czw Kwi 05, 2012 10:58 am   

Witam,

Karta udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy dostępna jest w naszej drukarni Druczki.eu Zapraszamy :wink:
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Czw Kwi 05, 2012 11:02 am   

druczki napisa/a:
Karta udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy dostępna jest w naszej drukarni Druczki.eu Zapraszamy

czy sa to druki z kopią?
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Doczy: 27 Gru 2011
Posty: 169
Skd: Wrocław
Wysany: Czw Kwi 05, 2012 11:16 am   

http://www.druczki.eu/kar...zej-pomocy.html
w opisie jest to papier samokopiujący, czyli rozumiem że bierzesz 2 lub 3 kartki podkładasz twardy karton i pisząc na pierwszej masz 1-2 kopie

A te karty przygotowane przez kolegów są SUPER Kartami Zdarzenia, a jako złącznik takiej karty powinna być kopia Karty Udzielonej KPP.
 
     
druczki
Czasem zagląda
Drukarnia


Doczy: 22 Mar 2012
Posty: 2
Skd: Radzyń Podlaski
Wysany: Wto Kwi 10, 2012 3:26 pm   

nygus400 napisa/a:
druczki napisa/a:
Karta udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy dostępna jest w naszej drukarni Druczki.eu Zapraszamy

czy sa to druki z kopią?


Jest tak jak opisał kolega M048 - papier tzw wielokopia - przebija przez tyle kartek pod ile podłożysz kartonik. Nasze bloczki wyposażone są w 2 kartoniki - sztywniejsze (kartonika na pierwszej i ostatniej stroni) :)
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Wto Kwi 10, 2012 9:11 pm   

tak, tak wiem. nie dopatrzyłem na początku...
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomg: 1 raz
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skd: chleb!
Wysany: Pi Sty 11, 2013 4:06 pm   

Sunday napisa/a:
Wersja elektroniczna jest dokładną kopią wersji papierowej, do sprawnego wypełniania jest specjalna aplikacja, która bardzo ułatwia sprawę. Logujemy się na swoje konto i tam wypełniamy kartę wypadku. Po wypełnieniu na końcu mamy "wyślij" po czym otrzymujemy indywidualny i niepowtarzalny numer karty - wpisujemy go na wersję papierową. Tak wygląda cała praca, wymaga troszkę chęci i kilku minut na zapoznanie się z kartą, później idzie już bardzo łatwo. Co do problemów to u mnie nie było żadnych kłopotów, wszystko działało jak należ.


A jest możliwość podejrzenia gdzieś takiej aplikacji lub jej udostępnienia?
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16