www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Uderzenie tzw. "przedsercowe"
Autor Wiadomo
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik


Wiek: 31
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 81
Skd: Sandomierz
Wysany: Czw Cze 26, 2008 6:59 pm   Uderzenie tzw. "przedsercowe"

Czy może mi ktoś powiedzieć i wytłumaczyć na czym polega uderzenie tzw. „przedsercowe” pięścią w mostek?

Nie przypominam sobie tego a udało mi się tylko tyle ustalić że stosuje się je u osób w stanie śmierci klinicznej.

Na czym to polega? Kiedy i w jakie miejsce stosować? W jakich okolicznościach i jaki jest cel ?
 
 
     
wódz druga rewa 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Cze 2008
Posty: 32
Skd: z kątowni
Wysany: Czw Cze 26, 2008 8:41 pm   

czytałem tu już taki temat. Poszukaj. Opinie na ten temat są naprawde różne żeby nie powiedzieć skrajne
 
     
Dawiddax
Młodszy Forumowicz


Wiek: 30
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 23
Skd: Darłowo
Wysany: Czw Cze 26, 2008 10:30 pm   

powiem tylko jedno Choc niebierz tego zabardzo do siebie bo moge wprowadzic w blad ; ) "lost zagubieni" doktor sciagnol faceta z liny robil masarz serca , sztuczne oddychanie i potem wziol z zalamania go wlasnie tak uderzal ale niewiem czy to bylo to ; 0 w kazdym razie ozywil facia ;s
 
     
sairus20 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 24 Mar 2007
Posty: 145
Skd: Sie biorą dzieci
Wysany: Czw Cze 26, 2008 10:59 pm   

Również miałem z tym dylemat. Zasięgnąłem więc rady pracowników pogotowia ratunkowego, który robią takie rzeczy na co dzień...Otóż uderzenie "przedsercowe" stosuje TYLKO I WYŁĄCZNIE LEKARZ zaraz po stwierdzeniu zatrzymania akcji serca (dosłownie zaraz, sekunda lub dwie)...Wiem są różne mniej lub bardziej dziwne szkoły, kursy i opnie na ten temat...Ja ufam tym ludziom i nie mam zamiaru robić nikomu żadnych uderzeń. Pozdrawiam tych którzy biją... :razz:
_________________
2003 MR
2004 Sternik Motorowodny RW
2005 OWD PADI
2008 AOWD PADI
2009 St Sternik Motorowodny???
 
     
Dawiddax
Młodszy Forumowicz


Wiek: 30
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 23
Skd: Darłowo
Wysany: Czw Cze 26, 2008 11:02 pm   

tez bym nieuzyl takiej rzeczy u obcej osoby , moglbym polamac zebra albo sylikonami komus po nogach strzelic i by ktos na twarzu upadl i bysmy mieli 2 ofiary :D , koledze/ kolezance jakby naprawde juz byla smierc ale to i tak z swoja sila sec .
  
 
     
pingod 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW


Doczya: 26 Lip 2005
Posty: 183
Skd: Białystok
Wysany: Czw Cze 26, 2008 11:03 pm   

Barto1993 przeczytaj wątek Ręczna Defibrylacja.
 
 
     
dejw
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 14
Skd: Tarnów
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:16 am   

uderzenie przed serceowe może być stosowane tylko przez osoby do tego przeszkolone , stosowane jest w przypadku gdy pacjent spada na naszych oczach i istnieje duże prawdopodobienstwo migotania ! powinno być uderzane w dolną część mostka szybkim energicznym ruchem i ważne żeby nie zostawiać reki na poszkodowanym , lecz szybko ją cofnąć!
to tak w skrocie !


pozdro!!
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik


Wiek: 31
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 81
Skd: Sandomierz
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:42 am   

Dzięki właśnie o to mi chodziło ... Nie wiedziałem na czym ono polega ... A mając 15 lat i rok stażu nie mogę powiedzieć że jestem osobą obeznaną a tym bardziej wykwalifikowaną . Rozjaśniło mi to sprawę i wiem że taka rzecz wykonana przeze mnie jest zbędna i może tylko pogorszyć sprawę. Zresztą będąc młodszym ratownikiem w takiej sytuacji pewnie wykonywał bym masaż serca bądź wdechy a starszy stopniem ratownik decydował czy robić coś takiego ... ale szczerze wątpię że by to zastosował.

Dziękuje i pozdrawiam.
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
bandit 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Kwi 2008
Posty: 79
Skd: Lublin
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:13 pm   

Polecam lekture wytycznych ERC 2005.

Ludzie zajmijcie sie tym co możecie robić i umiecie robić. 100 razy bardziej doceniam powiedzmy MRW, który będzie umiał skutecznie i prawdiłow założyć np opatrunek uciskowy niż takiego, który sie interesuje tym co nie trzeba. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.


A Davidaxx ma chyba poważną luke w wykształceniu... medycznym i ortograficznym...


Pozdrawiam wszystkich domorosłych specjalistów medycyny ratunkowej czerpiących swoją wiedze z TV.
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik


Wiek: 31
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 81
Skd: Sandomierz
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:17 pm   

Spytałem bo nie wiedziałem czy mi to potrzebne czy nie ... Chyba lepiej jak się interesuje niż mam nie wiedzieć ? W szczególności że chce na studia iść na medycynę ?

Pozdrawiam
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
Miszak 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Doczy: 04 Sty 2007
Posty: 68
Skd: Pisz
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:21 pm   

Należy zawsze wykonać wszystko, co potrzeba, a nie wszystko, co można.
_________________
>> Ratownik WOPR > Stermotorzysta > Strenik motorowodny > Żeglarz jachtowy > P1 CMAS > Radiotelefonista VHF > Ratownik Medyczny, BLS/AED Instructor >>
>> Należy zawsze wykonać wszystko, co potrzeba, a nie wszystko, co można. <<
 
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik


Wiek: 31
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 81
Skd: Sandomierz
Wysany: Pi Cze 27, 2008 9:28 pm   

Dlatego pytałem :)
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
Dawiddax
Młodszy Forumowicz


Wiek: 30
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 23
Skd: Darłowo
Wysany: Pi Cze 27, 2008 10:19 pm   

bandit przykro mi ze niespelniam twoich wymagan ale mam dyslekcje , wiem wiem to nieusprawiedliwia mnie ale staraj sie zrozumiec , ja jeszcze niemam mlodszego musze podciagnac kondycje
 
     
bandit 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Kwi 2008
Posty: 79
Skd: Lublin
Wysany: Pi Cze 27, 2008 10:59 pm   

Nie jestem pani psycholożka żeby cie rozumieć. Pisać i mówic poprawnie po Polsku każdy ma umieć. A jak nie to sie starać ładnie, weź słownik, albo pisz sobie w Wordzie i kopiuj na forum.



@Barto 1993

Nigdy nie czerp wiedzy z czyjejś "gadki" to że tu ktoś coś napisze to nie znaczy że jest to prawda. Jak chesz cos wykorzystywac w życiu, na człowieku, to musisz mieć na to kwita. Będziesz udzielał pomocy - a ktoś ci zza pleców - "a ja widziałem ze sie robi inaczej i pana zaskarże" i co powiesz że tak pisali na forum WOPR ?

Żeby sie podjąć jakichś sensownych działań (mówie tu nawet o Pierwszej pomocy ale w pracy RATOWNIKA) to musisz mieć : KWIT ŻE CIE CZEGOŚ UCZYLI i że np RKO robisz 30:2 a nie inaczej bo to jest opisane w WYTYCZNYCH ERC 2005. i tak samo wszystko inne. Zawsze mysl tez o sobie.
 
     
Dawiddax
Młodszy Forumowicz


Wiek: 30
Doczy: 26 Cze 2008
Posty: 23
Skd: Darłowo
Wysany: Sob Cze 28, 2008 6:30 am   

Jezeli ktos powie ze mnie zaskarzy , to ja mu odpowiem ze jezeli chce , to sam moze pomoc temu czlowiekowi ... wiadomo niepowinno sie tego robic bo mozna miec przekichane , ale chyba nikt niebedzie tego probowal nadmorzem czy na plazy niesadze , by sie zdarzyl taki wypadek
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16