www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
MRW maże pracować mając 16 lat w polsce ?? praca w niemczech
Autor Wiadomo¶æ
Robii 
Czasem zaglÄ…da
Robii


Wiek: 24
Do³±czy³: 25 Lis 2014
Posty: 2
Sk±d: ÅšlÄ…sk
  Wys³any: Wto Lis 25, 2014 6:04 pm   MRW maże pracować majÄ…c 16 lat w polsce ?? praca w niemczech

Cześć niedawno skończyłem kurs na MRW,teraz mam 15 lat które skończę w czerwcu, mam też zrobiony kurs ratownika wodnego,tylko za rok wpiszą mi to do legitymacji . Czy mając 16 lat mogę pracować jako MRW lub RW w Polsce?? jeśli tak to mile mogę dostać za godzinę ??
z tego co wiem to mając 16 lat mogę pracować w niemczech jako RW jak to wygląda musze sobie opłacić noclegi, ile moge zarobić w niemczech na godzine ??
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Wto Lis 25, 2014 6:55 pm   

Musze przyznać że czytając powyższy post w pierwszej chwili miałem wrażenie że to prowokacja :shock: ... jednak po namyśle może to po prostu czysty przejaw niedoinformowania lub co gorsze dezinformacji prowadzonej przez niektórych instruktorów prowadzących kursy.
Do rzeczy jednak. Faktycznie kurs MRW możesz mieć zrobiony jednak kursu ratownika wodnego już raczej nie, tym bardziej że do legitymacji się go raczej nie wpisuje a jeśli już to wpis taki nie ma żadnego znaczenia. Pewnie miałeś na myśli kurs Ratownika WOPR bo ten stopień wpisuje się do legitymacji choć nie ma on żadnego znaczenia gdyż jest to wewnątrzorganizacyjny stopień przez niektórych zwany także "kolekcjonerskim" a co najważniejsze nie dający żadnych uprawnień.
Kurs ratowników wodnych nie robi się raczej w wieku 15 lat (choć teoretycznie jest to możliwe) ponieważ dopiero w wieku 18 lat nabiera on mocy prawnej w momencie spełnienia pozostałych wymogów ustawowych bycia znanym za ratownika wodnego.
Dopiero spełnienie wszystkich wymogów ustawowych bycia uznanym za ratownika wodnego nadaje prawo do pracy w charakterze ratownika.

Krótko zaś odpowiadając na twoje pytania.
Niestety mając stopień MRW a nawet RWOPR nie możesz pracować jako ratownik wodny i to niezależnie od wieku :roll:

Na koniec gdybyś przeszukał forum to trafiłbyś na podobne pytania.
Popatrz tutaj
MÅ‚odszy ratownik
lub tutaj
CZYLI MRW ZDANY W CZERWCU 2012 NA PSU BUDE ?
albo tutaj
Pytanie o Stopień
a nawet i tutaj
praca a wiek i uprawnienia
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17