www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Praca Niemcy co, gdzie i jak?
Autor Wiadomo¶æ
Tomek 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 20 Cze 2012
Posty: 7
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Pi± Mar 29, 2013 9:32 pm   Praca Niemcy co, gdzie i jak?

Wybieram się w tym roku do Niemiec i zastanawiam się nad poszukaniem tam jakiejś pracy, żeby nie siedzieć bezczynnie i coś sobie dorobić.
Stąd moje pytanie do kolegów/koleżanek którzy pracowali już w Niemczech lub/i wiedzą jak ma się sprawa. :wink:

1. Płaca - nie liczę na wielkie, obwieszczane wszędzie 1500-2000 Euro, ale za 400 Euro mogę równie dobrze pracować tutaj... a taka była rozbieżność zasłyszanych informacji.
2. Co muszę posiadać/umieć - tylko bez konstruktorów łodzi motorowych i medalistów MŚ. :mrgreen: Trzeba/jest wskazane wyrobienie jakiejś europejskiej legitymacji?
3. Gdzie szukać roboty? Baseny, czy raczej wody otwarte? Jakim okiem patrzą się Niemcy na polskich ratowników?
4. Znajomość języka - powiedzmy na poziomach szkolnych... B1/B2 wystarcza spokojnie do pracy, czy faktycznie szukają ludzi po studiach lingwistycznych? :mrgreen:

Za wszystkie inne fakty i porady będę wdzięczny. :wink:
 
     
lubiÄ™_pÅ‚ywać 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 01 Kwi 2013
Posty: 13
Sk±d: Polska
Wys³any: Pon Kwi 01, 2013 8:01 pm   

Hej, ja się niedawno orientowałem jak to wygląda: nad morzem płacą słabo, ponieważ na części plaż praca traktowana jest jako wolontariat i wg niemieckiego prawa za takie coś przysługuje 600 euro/m. Praca od 9-18. Jednak zapewniają zakwaterowanie i myślę, że przy odrobinie szczęścia można drugie tyle zarobić dorabiając sobie w jakiejś knajpie. Żarcie w Niemczech nie jest drogie, myślę że przy zakupach w Aldim albo w Lidlu wychodzi nawet taniej niż w polskich mniejszych miejscowościach bezmarketowych.

Jest też bardzo dużo ofert pracy dla ratowników na niemieckich portalach, praca jednak jest oferowana przez pośredników, sam znajdujesz sobie mieszkanie, musisz doliczyć koszty dojazdu itd. Kasa około 1500 euro. Trudno też znaleźć coś tylko na te 2-3 miesiące wakacji.

Jeśli chodzi o niemiecki to warto znać podstawy, myślę że ktoś średnio ogarnięty załapie potrzebne słówka i nie będzie problemu:)

Nasze dokumenty WOPR są honorowane w Niemczech, więc też nie ma z tym problemu. Wystarczy je przetłumaczyć, bo nikt w Polsce nie wpadł na pomysł, żeby zrobić ( tak jak np. dowody osobiste) dwujęzyczne książeczki:)

Sam myślę o wyjeździe do Niemiec jako ratownik, jeśli mi nie pyknie jakaś dobra praca w Polsce. Można się zawsze zgadać i czegoś razem poszukać:)
 
     
Ginter47 
Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 07 Mar 2009
Posty: 26
Sk±d: A po co to komu
Wys³any: Pon Cze 10, 2013 11:11 am   

"Strzałka" lubię_pływać. Piszesz tak:
Cytat:
1) "...nad morzem płacą słabo, ponieważ na części plaż praca traktowana jest jako wolontariat i wg niemieckiego prawa za takie coś przysługuje 600 euro/m".

To powiem ci, że to jest jeszcze (jak dla jakiegoś młodego chłopaczka chcącego sobie zarobić w wakacje na studia, czy jak tam chce) pięknie, P - I - Ę - K - N - I - E. Policz to sobie jeszcze "x4" i masz (tak licząc pi razy drzwi przy kursach Euro w kantorach lub bankach) ok. 2400 zł/m. Takich pieniędzy na naszym wybrzeżu nigdzie nie otrzymasz.

Cytat:
2) "Żarcie w Niemczech nie jest drogie, myślę że przy zakupach w Aldim albo w Lidlu wychodzi nawet taniej niż w polskich mniejszych miejscowościach bezmarketowych."

No, sytuacja mówi sama za siebie: w takich małych przymorskich mieścinach gdzie nie ma marketów nawet takich jak Biedronka, Lidl, itp. to wysoki zarobek dla miejscowych, co dla rzeszy turystów z każdej części kraju oznacza jedno: ZDZIERSTWO.
_________________
Grass29
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16