www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:52 am
Praca nad morzem.
Autor Wiadomo¶æ
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Wto Sty 17, 2012 10:33 pm   Praca nad morzem.

Mam takie pytanko czy gdzies mozna sie dostac do pracy nad morzem bez tak zwanego" biegu po prace" czy wszedzie to jest? Wiem ze w mielnie ustawia sie masa ludzi wszyscy biegna plywaja i potem biegna i tylko najlepsza 10 dostaje sie do pracy reszta to starzy ratownicy. Czy mozna sie gdzies dostac bez tego skladajac tylko papiery?
 
     
mati4991 
Doświadczony Forumowicz WOPR
(((d[-.-]b)))


Do³±czy³: 12 Lis 2009
Posty: 50
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Sty 17, 2012 11:12 pm   

Ten ustawiony :smile: "bieg o prace" jest tylko w Mielnie i Kołobrzegu, więc do większości miejscowości możesz dostać się składając tylko papiery.
 
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 10:05 am   

Podobno pływać trzeba umieć więc niektórych trzeba sprawdzić - jak to ktoś napisał "ratowaczy"
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 10:17 am   

mati4991 napisa³/a:
Ten ustawiony :smile: "bieg o prace" jest tylko w Mielnie i Kołobrzegu

Wielu ratowników chyba nie ma pojęcia o zasadach biegu po pracę. Kierownik ratowników Mielna wyraźnie co roku mówi "pracę dostaje pierwsza 10". Nigdy nikt się nie żalił, że był w pierwszej 10. i nie dostał pracy. Niestety wielu ratowników tego nie rozumie. Żaliły się osoby, które były w połowie albo pod koniec biegu, że jak to jest, że ktoś dobiegł 50. a ktoś inny 51. albo 80. i ma pracę. Tłumaczę po raz kolejny: Ratownicy, którzy pracują tam dłużej niż jeden sezon i się sprawdzili, nie muszą się spinać na biegu. Mogą go przejść spacerkiem.

Reasumując: Kadra dobierana jest w zależności od doświadczenia na kąpieliskach obstawianych przez MOSiR Mielno, nowych osób może być tylko 10.

Czy "bieg po pracę" jest moim zdaniem dobry? Jest to przede wszystkim tradycja. Od lat w Mielnie odbywał się bieg po pracę i jest stosowany do dziś. Jednak według mnie, chyba już czas zmienić zasady, bo czasy są inne, a doświadczonych ratowników ubywa. Poza tym po co ktoś nowy ma jechać do Mielna kiedy nie ma gwarancji, że się dostanie do pracy? Często takie osoby miesiąc lipiec mają w plecy.

Także gdyby to ode mnie zależało, rekrutację zrobiłbym podobną jak w Sopocie. Od 1 do 31 maja zbierał zgłoszenia, pierwszy tydzień czerwca wybór kandydatów, paru w rezerwie i na tym koniec.
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 11:46 am   

W Sopocie mamy również bieg, lecz biegną osoby które już wiedzą że będą pracowały bo wczesniej zostały o tym poinformowane, a bieg jest po to aby sprawdzić ratowników jak to u nich jest z bieganiem i pływaniem, gdyż jest to informacja dla kierownika i starszego plaży na jakie stanowiska przydzielić poszczególnych ratowników, gdyż jedne stanowiska wymagają dobrych biegaczy z kolei inne dobrych pływaków.
_________________

 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 1:14 pm   

Rewal podobnie jak w Sopocie jednak bez biegu bo ,,biegaczy" mamy stałych,sprawdzian pływacki jest konieczny bo zdażają się jak to ktoś mądrze napisał Ratowacze mający wpisy np. po 3 sezony zarobki najlepiej pow. 2000. tyś a nie potrafiacy rozwinąć kolowrotu na 80 m. przy fali 3. Smutne niewiarygodne ale prawdziwe.Zresztą pełno ich na forum wyżywających się na pracodawcach którzy nie przyjeli ich do pracy
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 3:48 pm   

rafaco napisa³/a:
bieg jest po to aby sprawdzić ratowników jak to u nich jest z bieganiem i pływaniem

To jest trochę takie "dmuchanie na zimne". Ja wychodzę z założenia, że ratownik wie, co do niego należy i jakie ma obowiązki. Starszy wieży przeprowadza pogadankę z ratownikami, są ustalane pewne procedury, ćwiczone określone czynności i to powinno wystarczyć.
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 5:25 pm   

W pełni się z tobą zgadzam i naturalnie tak jest bo inaczej nie można sobie ułożyć współpracy.
Aczkolwiek w Sopocie zwraca się również uwagę na odcinki niestrzeżone, do tego mamy również Molo (ok 800m w najdalszym punkcie mariny)pomimo iż mamy zarówno sprzęt jeżdżący i pływający, zawsze podstawową jednostką która dotrze na miejsce akcji będzie ratownik ze stanowiska, więc chcąc aby i w tych miejscach w miarę nie długim czasie nieśc skuteczną pomoc potrzebujemy wiedzieć czy ktoś dobrze biega, bo jak ktoś nie radzi sobie z bieganiem to trafi na łaczone stanowisko gdzie z lewej i z prawej strony będzie miał innych ratowników
_________________

 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 9:02 pm   

A mam takie pytanko jeszcze czy jezeli nie mam skonczone 18 lat a mam Ratownika Morskiego to moge podjac prace. Bo gdzies kiedys cos czytalem ze mozna od 16 za zgoda rodzicow?
 
     
Tomson 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2008
Posty: 31
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 9:16 pm   

Jak masz Morskiego, a nie masz 18 lat to zdobyłeś stopień niezgodnie z przepisami.
 
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 9:41 pm   

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A mam takie pytanko jeszcze czy jezeli nie mam skonczone 18 lat a mam Ratownika Morskiego to moge podjac prace. Bo gdzies kiedys cos czytalem ze mozna od 16 za zgoda rodzicow?
_________________
1.MRW=2011
2.AED=2012
3.Sternik=?
4.RW=?
5.Stermotorzysta=?
6.RWS, RWP. RWM=?
7.Ratownik Medyczny=?


zadawaj pytania jak ludzie na tym forum, zeby mozna bylo zrozumiec o co pytasz bo z to co napisałeś wyzej to jedno drugiemu zaprzecza...wiec sie zastanów

pracowac mozesz w kazdym wieku <16 lat, posiadajac dany stopien tylko nie zarobkowo. a zarobkowo od 16 roku zycia, na umowe o zlecenie (tak było w moim przypadku)

ps. wiecej cztaj mniej pytaj i staraj sie wnosic cos do dyskusji
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 9:50 pm   

Ratownik^Bartek napisa³/a:
jezeli nie mam skonczone 18 lat a mam Ratownika Morskiego

Żeby mieć Ratownika Morskiego musisz mieć ukończone 18 lat oraz KPP.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 9:52 pm   

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A mam takie pytanko jeszcze czy jezeli nie mam skonczone 18 lat a mam Ratownika Morskiego to moge podjac prace. Bo gdzies kiedys cos czytalem ze mozna od 16 za zgoda rodzicow?


Ty weź lepiej sprawdź sobie w legitymacji co masz a co nie.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
mati4991 
Doświadczony Forumowicz WOPR
(((d[-.-]b)))


Do³±czy³: 12 Lis 2009
Posty: 50
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Sty 18, 2012 10:29 pm   

Cytat:
A mam takie pytanko jeszcze czy jezeli nie mam skonczone 18 lat a mam Ratownika Morskiego to moge podjac prace. Bo gdzies kiedys cos czytalem ze mozna od 16 za zgoda rodzicow?
_________________
1.MRW=2011 :smile:
2.AED=2012
3.Sternik=?
4.RW=?
5.Stermotorzysta=?
6.RWS, RWP. RWM=?
7.Ratownik Medyczny=?


:smile: Na razie jesteś Młodszym Ratownikiem WOPR z 2011 roku, czyli możesz podjąć pracę społeczną :grin: i nie jesteś liczony do składu ratowników :grin:

[ Dodano: Sro Sty 18, 2012 10:36 pm ]
2. Młodszy ratownik WOPR może:
1) pełnić dyżury społeczne pod nadzorem ratownika starszego stopniem w parkach wodnych i pływalniach oraz na kąpieliskach;
2) udzielać pierwszej pomocy zgodnie z ustawÄ… o PaÅ„stwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410), zwanÄ… dalej „PRM”.
3. Młodszy ratownik WOPR nie może pracować w charakterze ratownika.
4. MÅ‚odszy ratownik WOPR nie podlega weryfikacji.
 
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 9:18 am   

I to jest najbardziej niebezpieczny typ ,,Ratowcza" który jeszcze jest zielony a już nabrał wiatru w żagle i najlepiej to by było jak by jeszcze starszym wieży nad morzem został, bo przecież co to nie on.

Ratownik^Bartek Spokojnie na wszystko przyjdzie czas, narazie słuchaj starszych kolegów, podpatruj co oni robią, i dużo dużo ćwicz. Pozdrawiam i życzę wytrwałości
_________________

 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytañ do SQL: 18