www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 10:52 am
Praca nad morzem.
Autor Wiadomo¶æ
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 9:22 am   

mati4991 napisa³/a:
:smile: Na razie jesteś Młodszym Ratownikiem WOPR z 2011 roku, czyli możesz podjąć pracę społeczną :grin: i nie jesteś liczony do składu ratowników :grin:


Hop hop. Młodszy ratownik WOPR uzyskany w 2011 roku czyli po słynnej "reformie" szkoleniowej nie może nigdzie pracować nawet pod nadzorem. Dopiero "nowy" ratownik WOPR może pracować pod nadzorem.
Do 2008 roku były "stare" stopnie, w 2009 niektóre WOPRy szkoliły po staremu inne po nowemu (burdel, Panie burdel jak zwykle) bo był to rok przejściowy, a od 2010 już obowiązuje nowe prawo. Poczytajcie uchwały zarządu gównego i prezydium
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 9:30 am   

siÅ‚aczka napisa³/a:
mati4991 napisa³/a:
jesteś Młodszym Ratownikiem WOPR z 2011 roku, czyli możesz podjąć pracę społeczną

Młodszy ratownik WOPR nie może nigdzie pracować nawet pod nadzorem.

Teraz będziemy toczyć wielką polemikę nad tym, co młodszemu ratownikowi wolno a co nie bo każdy inaczej interpretuje słowa.
Siłaczka, chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Młodszy Ratownik WOPR może pracować, społecznie. Nie wszyscy wiedzą, co to znaczy społecznie, więc polecam Wikipedię.
siÅ‚aczka napisa³/a:
(burdel, Panie burdel jak zwykle)

Burdel to jest w tym temacie. Proponuję się dokształcić i przeczytać Uchwałę PZG nr 5/6/09. Tam jest napisane, co może a czego nie MRW.
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 5:09 pm   

Dlatego zadalem to pytanie bo gdzies kiedys widzaialem ze mozna zrobic Morskiego zaraz po zrobieniu Wodnego.
Z tad to pytanie.
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 5:13 pm   

najlepsze w tym wszystkim co piszesz
Ratownik^Bartek napisa³/a:
gdzies kiedys widzaialem
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Czw Sty 19, 2012 5:16 pm   

Poszperam troche, jak znajde to podesle.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pon Sty 23, 2012 8:44 pm   

siÅ‚aczka napisa³/a:
Poczytajcie uchwały zarządu gównego i prezydium


i wice wersa :)
 
 
     
goldendream 
Wypowie się, choć w ostateczności
ratownik WOPR z KPP


Wiek: 30
Do³±czy³a: 21 Kwi 2012
Posty: 5
Sk±d: Leszno
Wys³any: Wto Cze 19, 2012 3:45 pm   

na jakim dystansie odbywa się bieg po pracę w Kołobrzegu? Ciężko jest dostać tam pracę?
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2007
Posty: 149
Sk±d: zielona góra
Wys³any: Wto Cze 19, 2012 5:47 pm   

200m bieg około 300m pływanie (dokłądniej wbiegnięcie za palikami dopłynięcie do następnych i opłynięcie ich wyjście z wody) i znowu 200m bieg, do tego od razu mówię, że pod falę się płynie i trzeba się wyrobić w odpowiednim czasie. Czas wg mnie jest taki, że jak ktoś się nie wyrabia to grubo powinien się zastanowić czego on szuka nad morzem
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
goldendream 
Wypowie się, choć w ostateczności
ratownik WOPR z KPP


Wiek: 30
Do³±czy³a: 21 Kwi 2012
Posty: 5
Sk±d: Leszno
Wys³any: Wto Cze 19, 2012 6:26 pm   

ok, dziękuję za pomoc. mam nadzieję, że uda mi się wyrobić ze wszystkim. :)
 
     
misiek600 
MÅ‚odszy Forumowicz



Do³±czy³: 05 Lip 2011
Posty: 15
Sk±d: Lublin/Warszawa
Wys³any: Wto Cze 19, 2012 7:51 pm   

To ja mam tylko takie pytanie.

W jaki cywilizowany sposób mam zdobyć doświadczenie w pracy nad morzem, skoro chcą tylko doświadczonych ? W wannie mam sobie fale robić? :mrgreen:

Od większości słysze ten sam tekst - "pracowałeś nad morzem?, ... aha... no to zobaczymy"

Kwalifikacje? Niby nie dużo, ale czy mało, żeby zacząć przygodę z morzem?

Ratownik Wodny, Ratownik Medyczny, instruktor BLS/AED, stopnie zawodowe, instruktor pierwszej pomocy i KPP, kondycyjnie i siłowo - ogarniam, chęć pracy ( w sumie to nawet o zarobkach bym nie dyskutował), spanie, szama i ciuchy. Dziękuje dobranoc.

Nie ogarniam :roll:
_________________
"Pośród zgiełku i pośpiechu, spokojnie idź..."
 
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Sro Cze 20, 2012 12:06 am   

Jedz na staż i masz doświadczenie. Polecam osobiscie polecam Dziwnów :mrgreen:

pozdrawiam wszystkich i zapraszam wszystkich chetnych do pracy do Dziwnowa! bajo i spokojnego sezonu :wink:
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Cze 20, 2012 6:46 am   

misiek600 napisa³/a:
W jaki cywilizowany sposób mam zdobyć doświadczenie w pracy nad morzem, skoro chcą tylko doświadczonych ? Od większości słysze ten sam tekst - "pracowałeś nad morzem?, ... aha... no to zobaczymy"

Dziwię się, że to zdanie jest jeszcze na czasie. W wielu miejscowościach przez wejście reformy szkolenia brakuje ratowników, bo ten zawód jest nieopłacalny i wielu młodych ludzi rezygnuje z dalszego rozwoju.

misiek600 napisa³/a:
chęć pracy ( w sumie to nawet o zarobkach bym nie dyskutował), spanie, szama i ciuchy.

Myślałem, że tanio skóry nie sprzedasz :wink: Ale w końcu mamy sezon, możemy nieco zjechać z zarobków. W końcu to też nasze wakacje :grin:
Malaka_hor napisa³/a:
Jedz na staż i masz doświadczenie.

Często jest tak, że jak ktoś jest na stażu lub pracuje społecznie i się sprawdzi, to ma za rok gwarantowane miejsce.
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2007
Posty: 149
Sk±d: zielona góra
Wys³any: Sro Cze 20, 2012 9:33 am   

nie zgodzę się, że teraz biorą tylko doświadczonych... obecnie ejst taki deficyt ratowników, że momentami mam wrażenie, że biorą wszystkich, może najpierw marudzą, że chcą doświadczonych, ale jak ich brak to czymś trzeba uzupełnić brak i szkolić sobie nową kadrę
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
misiek600 
MÅ‚odszy Forumowicz



Do³±czy³: 05 Lip 2011
Posty: 15
Sk±d: Lublin/Warszawa
Wys³any: Sro Cze 20, 2012 10:21 am   

Z tymi zarobkami to jest tak, że ze względu na brak doświadczenia bym nie dyskutował - żeby nie było, że nigdy nie pracowałem a mam jakieś wymagania z kosmosu :D W tym kontekście wypowiedź o zarobkach.


To co piszecie o "stażach" - logika, też tak pomyślałem, jednak też nie ma tak "kolorowo" :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lip 24, 2012 10:58 am ]
Malaka_hor napisa³/a:
Jedz na staż i masz doświadczenie. Polecam osobiscie polecam Dziwnów :mrgreen:

pozdrawiam wszystkich i zapraszam wszystkich chetnych do pracy do Dziwnowa! bajo i spokojnego sezonu :wink:



No i przyszło nam się spotkać ;] Pomijając cały chaos, który tworzy firma obstawiająca tamten rejon - generalnie jest petarda ;) Super się z wami pracowało, żałuje, że sprawy zawodowe odcięły mi możliwość zostania na cały sezon. Nadrobię w następnym roku :D
_________________
"Pośród zgiełku i pośpiechu, spokojnie idź..."
 
 
     
ralg 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 18 Lip 2012
Posty: 2
Sk±d: Lca
Wys³any: Wto Lis 20, 2012 8:45 pm   

I jak po tym sezonie (lipiec/sierpien) 2012 wyglądała sytuacja w Mielnie? Ktoś się wypowie?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17