www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Uprawnienia pedagogiczne dla kandydatów na IRW nie potrzebne
Autor Wiadomo¶æ
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Nie Pa¼ 13, 2013 2:52 pm   

bienio napisa³/a:
P.M., ja to rozumie i pomimo że zawody te zostały uwolnione, zrobiłem ten kurs. Chodzi mi o ogół niepewności prawa w tym kraju.

Właśnie na tym polega ten problem natury ogólnej, który tu ma konkretny wymiar. Po co prawo mówiące, że niby nic do prowadzenia nauki plwania nie jest potrzebne, jeśli wszyscy "na wszelki wypadek" te uprawnienia robią bo strach jest uzasadniony, że w razie W wszyscy mędrcy orzekną, że jednak coś było potrzebne?
bienio zrobiłeś ten kurs (i oczywiście dobrze), ale istnieje ryzyko, że organizator nie znalazł uznania w oczach mędrców (możne być nie dość uprawniony :wink: ) i znowu problem. Tak oto z niczego rodzi się nieskończoność :mrgreen: niedookreśleń ... i nad tym generalnie bolejemy.

[ Dodano: Nie Paź 13, 2013 2:57 pm ]
Literówka.
powinno być oczywiście pływania a nie "plwania" :grin: , zwłaszcza, że do nauki plwania (plucia) jak raz, może potrzebny być kurs :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Nie Mar 12, 2017 10:24 pm   

Odkopuję po trzech latach. Nie jestem Instruktorem Ratownictwa Wodnego , jestem tylko RW z wszystkimi papierami, patentami itd. Jako, że mój wiek nie jest taki "młodzieńczy" i niestety, chciałbym moją wiedzę przekazywać. W ustawie MSW znajduje się zapis :

§ 3. 1. Zajęcia teoretyczne i praktyczne szkolenia ratowników wodnych prowadzi ratownik wodny, posiadający co najmniej
trzyletnie doświadczenie w wykonywaniu działań ratowniczych, aktualną wiedzę i umiejętności z zakresu objętego
ramowym programem oraz przygotowanie pedagogiczne określone odrębnymi przepisami, lub instruktor posiadający przygotowanie
pedagogiczne określone odrębnymi przepisami
.

Rozumiem, że chodzi o przygotowanie do kształcenia pozaszkolnego. Znalazłem miejsce gdzie można zrobić taki kurs "nauki zawodu" - przygotowanie pedagogiczne w placówkach pozaszkolnych.
Mam Instruktora Rekreacji Ruchowej sp. Pływanie, więc kieruję pytanie :
Jaki ma być na tytule zaświadczenia wpis .... : "Szkolenie Ratowników Wodnych" ?
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 16