www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Stopnie ratownicze ,a rozporządzenie w sprawie szkoleń
Autor Wiadomo¶æ
Yasny 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 21 Sty 2012
Posty: 45
Sk±d: Potem
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 11:25 am   

norbi_desa napisa³/a:
u-boot jeżeli uzyskałeś to przed 31.12.2011 to możesz pracować spokojnie


Czyli Ci którzy w tym roku 2012 robili RW w WOPR to kasę wyrzucili w błoto ? Gdyby zrobili przed końcem 2011 r co by im to teraz dało ?

MRW wiadomo początek zabawy w WOPR, ale też odnośnie mam do tego pytanie, Ci którzy zrobili MRW przed końcem 2011 też według tych całych przemian mają jakieś "przywileje" ? i mają jakieś większe uprawnienia od tych krórzy np w tym roku go zrobili ?

Już się w tym gubię : przed 2008, po i przed 2009 do końca 2011 roku .... jeśli zdążyłeś to możesz to , ale nie tamto.

Może ktoś w niedużym skrócie to usystematyzować ?

Ba wiadomo, że teraz to .... tylko warto chyba robić kursy zgodne z MSW.
- wszędzie ważne, nawet w załodze "G" (JI)

norbi_desa, jak wyglądają zaświadczenia po kursie MSW, w WOPR wydawali książeczki, a tu ? Certyfikat, książeczka ?

Pozdrawiam
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 37
Do³±czy³: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Sk±d: Jarocin
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 3:47 pm   

jest to w formie certyfikatu, zapraszam do lektury Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych Dz. U. z 2012 r. poz.747 tam wszytko pisze są wzory tych zaświadczeń.
a co do opłacalności to teraz robisz ratownika MSW u nas za 999 do tego KPP i możesz podejmować pracę bez żadnych dodatkowych patentów itp
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 4:00 pm   

i z tego co ustawa pisze to trzeba mieć chyba jakieś szkolenei przydatne w ratownictwie wodnym czy coś takiego
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 37
Do³±czy³: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Sk±d: Jarocin
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 4:27 pm   

" ratowniku wodnym — rozumie siÄ™ przez to osobÄ™
posiadającą wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa
i technik pływackich oraz inne kwalifikacje
przydatne w ratownictwie wodnym i spełniającą
wymagania określone w art. 13 ust. 1 ustawy
z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie
Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410,
z późn. zm.3)), zatrudnioną lub pełniącą służbę
w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa
wodnego lub będącą członkiem tego
podmiotu;"
tylko że w zadnym pkt ustawy tego nie precyzują co to mają być za inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
Yasny 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 21 Sty 2012
Posty: 45
Sk±d: Potem
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 5:57 pm   

norbi_desa napisa³/a:
tylko że w zadnym pkt ustawy tego nie precyzują co to mają być za inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie


Hm, czyli znowu jakieś niedopowiedzenia. Z całym szacunkiem do resortu, chyba to pisane było na kolanie sekretarki w czasie rozpinania jej bluzki.
 
     
Wersa 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 02 Lis 2012
Posty: 1
Sk±d: Wielkopolska
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 9:11 pm   

Yasny napisa³/a:
norbi_desa napisa³/a:
u-boot jeżeli uzyskałeś to przed 31.12.2011 to możesz pracować spokojnie


Czyli Ci którzy w tym roku 2012 robili RW w WOPR to kasę wyrzucili w błoto ? Gdyby zrobili przed końcem 2011 r co by im to teraz dało ?

MRW wiadomo początek zabawy w WOPR, ale też odnośnie mam do tego pytanie, Ci którzy zrobili MRW przed końcem 2011 też według tych całych przemian mają jakieś "przywileje" ? i mają jakieś większe uprawnienia od tych krórzy np w tym roku go zrobili ?

Już się w tym gubię : przed 2008, po i przed 2009 do końca 2011 roku .... jeśli zdążyłeś to możesz to , ale nie tamto.

Może ktoś w niedużym skrócie to usystematyzować ?

Ba wiadomo, że teraz to .... tylko warto chyba robić kursy zgodne z MSW.
- wszędzie ważne, nawet w załodze "G" (JI)

norbi_desa, jak wyglądają zaświadczenia po kursie MSW, w WOPR wydawali książeczki, a tu ? Certyfikat, książeczka ?

Pozdrawiam



Mam stopień MRW - ukończony w 2011, chciałam robić kolejny stopień, czyli wg "starych zasad" Ratownika WOPR, a teraz (jeśli dobrze zrozumiałam) nie ma już czegoś takiego. Czy w takim razie daje mi ten stopień cokolwiek w staraniu się o Ratownika Wodnego?

Też się pogubiłam..
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pi± Lis 02, 2012 11:16 pm   

Wersa napisa³/a:
Mam stopień MRW - ukończony w 2011, chciałam robić kolejny stopień, czyli wg "starych zasad" Ratownika WOPR, a teraz (jeśli dobrze zrozumiałam) nie ma już czegoś takiego. Czy w takim razie daje mi ten stopień cokolwiek w staraniu się o Ratownika Wodnego?

Też się pogubiłam..

Niewiele choć w sprzyjających okolicznościach coś tam jednak daje. :cool:
Możliwości są dwie.
Znaleźć jednostkę WOPR która będzie organizowała kurs na ratownika wodnego (zgodnie z rozporządzeniem MSW) i zastosuje zniżki dla osób posiadających już jakiś stopień. Jest to droga najkrótsza i najszybsza. Koszty to zupełnie inna sprawa. W zależności od organizatora kursu ceny są baaaardzo różne.
Druga możliwość to iść drogą szkolenia narzuconą przez ZG WOPR w której aby zdobyć uprawnienia ratownika wodnego trzeba przejść trzy etapy. Skoro masz stopień MRW który jest równorzędny z etapem pierwszym to zostały Ci do zrobienia jeszcze dwa etapy. Etap 2 równorzędny ze stopniem Ratownik WOPR i etap 3 równorzędny ze stopniem ratownik wodny (zgodnie z rozporządzeniem MSW) i zakończony wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratownika wodnego. Co do cen to nie mam bladego pojęcia jak się będą kształtować bo WOPRy jakoś nie kwapią się do organizowania tych szkoleń etapowych skupiając się raczej od razu na ratowniku wodnym. Podobno szkolenie etapowe ma być w sumie tańsze niż zrobienie stopnia ratownik wodny podczas jednego kursu ale szczerze wątpię aby ZG WOPR sam z siebie zdecydował że coś ma być tańsze. :wink:
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sob Lis 03, 2012 10:44 am   

Problem jest w tym że 1 etap 12 lat, potem czekasz do 16 a potem do 18 z kpp i dopiero możesz pracować, masz racje najlepiej to całościowo zrobić ale znajdz 10 osób w wieku maturalnym na taki kurs? i od razu musza wydać tyle kasy. PZM to zbankrutuje bo patentów nie trzeba ha ha nikt już nie będzie robił sternika na siłe.
A ciekawe czy weryfikacje będą?
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Lis 06, 2012 12:47 pm   

Ustawa nie przewiduje żadnych weryfikacji.W Ratownictwie Wodnym Asekuracja (podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego) wymagamy badań okresowych i zaświadczenia o zdolności do pracy.Kurs robimy tylko jeden Ratownika Wodnego zgodnie z wytycznymi MSW.
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Sk±d: BiaÅ‚ystok/Warszawa
Wys³any: Wto Lis 06, 2012 2:22 pm   

wopr rewal napisa³/a:
Ustawa nie przewiduje żadnych weryfikacji.W Ratownictwie Wodnym Asekuracja (podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego) wymagamy badań okresowych i zaświadczenia o zdolności do pracy.Kurs robimy tylko jeden Ratownika Wodnego zgodnie z wytycznymi MSW.


WOPR Rewal, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi o zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy czy jakieś inne?
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Lis 07, 2012 1:46 pm   

eR,dobrze zrozumiałeś,zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy,ale oczywiście życie samo zweryfikuje kazdego ratownika,bo przecież nikt nie zatrudni ratownika który ,,nie umie" pływać
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Lis 07, 2012 1:56 pm   

Wopr rewal, kiedy organizujecie kurs na instruktora? :o
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Lis 07, 2012 4:28 pm   

DeVu,jeszcze nie wiem,dopiero co skończyliśmy programy,ale obiecuje że dam znać na forum
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Lis 07, 2012 8:08 pm   

Ok dzięki, wolę się u Was zapisać na kurs Instruktora niż robić SRW i MI :wink:
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Lis 07, 2012 9:19 pm   

A czy wiadomo jaki koszt, ile czasu ?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 17