www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Czy ratownik WOPR ma prawo wypożyczać sprzęt pływający?
Autor Wiadomo¶æ
woprwiele 
Forumowicz WOPR
Kaszub jeziorny



Wiek: 42
Do³±czy³: 18 Lip 2010
Posty: 28
Sk±d: Pomorskie
  Wys³any: Wto Sie 03, 2010 9:25 pm   Czy ratownik WOPR ma prawo wypożyczać sprzÄ™t pÅ‚ywajÄ…cy?

Tak jak w temacie- gdzieś przeczytałem, że aby zgodnie z prawem wypożyczać sprzęt pływający (rower wodny, kajak, itd) trzeba mieć uprawnienia bosmańskie (potwierdzone w legitymacji WOPR) lub mieć jakiekolwiek uprawnienia ratownicze nadane przez WOPR. Czy ktoś się dokładnie orientuje, jak sprawa wygląda?
U mnie przedstawia się to tak, że mam okazję zrobić za kilka dni właśnie uprawnienia bosmana, tylko nie bardzo wiem, czy naprawdę muszę, mając ratownika?
I jeśli jeszcze znalazło by się odniesienie do konkretnego przepisu- byłbym uszczęśliwiony :lol:
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sie 04, 2010 1:16 am   

W dzisiejszych czasach sprzęt wodny wypożycza się na dowód osobisty, niekiedy legitymację uczniowską.

Jeśli się mylę, poprawcie mnie :wink:
 
     
woprwiele 
Forumowicz WOPR
Kaszub jeziorny



Wiek: 42
Do³±czy³: 18 Lip 2010
Posty: 28
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Sie 04, 2010 11:22 am   

Ok- widzę swój błąd. Moje pytanie odnosiło się do możliwości pracy w wypożyczalni owego sprzętu. I czy do tego wystarczą uprawnienia ratownicze czy koniecznie trzeba robić bosmana.
 
     
mcleod 
Doświadczony Forumowicz WOPR
ratownik wopr


Do³±czy³: 18 Lip 2009
Posty: 47
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Sro Sie 04, 2010 2:19 pm   

Jeśłi dobrze zrozumiałem - chciałbyś pracować w takiej wypożyczalni sprzętu wodnego? Z tego co widzę na jeziorach warmii i mazur nie trzeba mieć żadnego stopnia ratowniczego, czy bosmańskiego - powiem więcej jakbyś spytał co to jest klarowanie choćby łódki wiosłowej hehe to prawdopodobnie 3/4 wypożyczających sprzęt popatrzyłaby na Ciebie jak na głupka!
Teraz jest taka wolna amerykanka zarówno po stronie firm wypożyczających sprzęt jak i samych wypożyczających. Kiedyś wymagana była karta pływacka - teraz nie. Jedynie w firmach czarterujących jachty są ludzie z wiedzą i umiejętnościami adekwatnymi do swojej pracy. Sprawdzają patenty i łodzie. ale to inna opowieść!
Pozdrawiam
 
     
woprwiele 
Forumowicz WOPR
Kaszub jeziorny



Wiek: 42
Do³±czy³: 18 Lip 2010
Posty: 28
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Czw Sie 05, 2010 7:08 pm   

Ok, dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Mam zamiar w sierpniu iść na bosmankę do pracy i się zastanawiałem, czy tak po prostu "z ulicy" może tam iść każdy. Jak widać- bałagan u nas niezły, heh. Ale co my możemy z tym zrobić... Tylko pływać, pływać i jeszcze raz pływać! hehe :lol:
 
     
cmariusz 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 26 Mar 2019
Posty: 1
Wys³any: Wto Mar 26, 2019 3:49 pm   

O jakim patencie mówią na stronie https://lik-czarter.pl/ ? Tylko jachty motorowe bez patentu są. Prosze o pomoc, nie wiem jak zakładać tematy wiec pisze tutaj
 
     
sebol 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 54
Do³±czy³: 08 Maj 2019
Posty: 2
Wys³any: Sro Maj 08, 2019 3:09 pm   

Nie pomogę Ci bo nie jestem w temacie jachtów specjalnie mocny, ale może znajdzie się ktoś kto pracował na Mazurach jako ratownik i udzieli Ci odpowiedzi.
_________________
http://www.driverprogram....cja-kartingowa/
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16