www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
nowe przepisy
Autor Wiadomo¶æ
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
  Wys³any: Wto Lip 17, 2007 11:14 pm   nowe przepisy

W dniu 20 kwietnia 2007 r. na podstawie art. 13 ust. 8 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz.1410) weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 60, poz. 480) zawierające ramowy program kursu w zakresie pierwszej pomocy. W związku z tym warunkiem uzyskania stopnia ratownika WOPR, co jest równoznaczne ze zdobyciem zawodu ratownika wodnego, jest ukończenie szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy udokumentowane stosownym zaświadczeniem.
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Sro Lip 18, 2007 8:16 am   

Myślę ze to dobrze. często na miejscu zdarzenia są tylko ratownicy wopr, a pierwsza pomoc na kursach wygląda różnie.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Sro Lip 18, 2007 12:01 pm   

Ja też jestem za . bo niestety ale wiedza która zostaje wyłożona z pierwszej pomocy na kursach MR czy RW jest po prostu kiepska, nie obrażając nikogo podałam tylko swój przykład i do tej pory było tak ,że jeżeli ktoś się nie doszkolił z tej dziedziny to miał spore braki Pozdr
 
 
     
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Lip 18, 2007 1:08 pm   

Zajęć z pierwszej pomocy nigdy zbyt wiele
 
     
RatMed
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 18 Kwi 2007
Posty: 84
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Sro Lip 18, 2007 7:35 pm   

hmmmm jestem jak najbardziej za kursami z PP ale warunki przeprowadzenia kursu z KPP sa poprostu smieszne i nijak maja sie do rzeczwistosci...
poza tym z tego postu wnioskuje ze wg ciebie zeby zdobyc stopien ratownika WOPR nalez ukonczyc kurs z KPP + moje pytanie brzmi gdzie znalazlas ten zapis bo ja widzialem to rozporzadzenie i jakos sie niczego w nim takiego nie doszukalem wiec prosilbym o jakis cytacik no chyba ze zle zrozumialem tego posta...
pozdrawiam
_________________
Wiesz, kto to jest Bóg?... Czasem zdarza Ci się, że kiedy czegoś bardzo pragniesz, to mówisz to tak jakby komuś... Bóg to ten koleś, który Cię wtedy olewa!
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Czw Lip 19, 2007 3:50 pm   

RatMed, na stronie ZG ,oprócz tego mieliśmy spotkanie na kursie STR z panem Terlakiem który nam to tłumaczył .
RatMed napisa³/a:
wg ciebie zeby zdobyc stopien ratownika WOPR nalez ukonczyc kurs z KPP
nie wg mnie tylko to jest jeden z warunków Pozdr
 
 
     
RatMed
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 18 Kwi 2007
Posty: 84
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Czw Lip 19, 2007 6:55 pm   

hmmm bede musial to zbadac doglebnie..... :) jake sie z tym zapoznam to bede sie wypowiadac - ale dzieki za info
_________________
Wiesz, kto to jest Bóg?... Czasem zdarza Ci się, że kiedy czegoś bardzo pragniesz, to mówisz to tak jakby komuś... Bóg to ten koleś, który Cię wtedy olewa!
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 1:36 pm   

Jak każą to zrobię,ale i tak całyc zas zawsze doszkalam się ciut u ratowników przedmedycznych, bo mamy świetną grupę w Zarach :)
 
     
RatMed
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 18 Kwi 2007
Posty: 84
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 6:17 pm   

wiec faktycznie na stronie ZG jest taki zapis ale nadal nie wiem z czego on wynika chyba poprostu milosciwie panujacy pan Telak postanowil ze tak ma byc i juz ale to jego prawo.

W takim razie mam pytanie jesli ktos juz posiada stopien ratownika wopr to w czasie weryfikacji zostanie on zawieszony jesli nie ma papierka z KPP??? czy moze automatycznie kto nie ma zaswiadczenia z KPP przestaje byc ratownikiem wopr??? nadal nie kumam o co w tym wszystkich chodzi.

Sama idea podniesienia poziomu wiedzy z zakresu PP jest jak najbardziej trafna ale nie rozumiem sposobu w jaki chce sie to przeprowadzic...

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy bedzie kosztowac w przyblizeniu 700 - 1000 zl jest to oplata za kadre oraz komisje egzaminacyjna ktora jest okreslona w rozporzadzeniu o KPP.
Pomijam przypadki ze komus moze sie trafi gdzies taniej (UBU mial taki kurs za free) czyli teraz bedzie tak zeby zostac ratownikiem wopr :

MR - ok 350 zl
patent - sternik motorowodny (bo jest najtanszy) ok 450
100 h spolecznie
kurs KPP - 700 zl
kurs RW 600
pozniej skladki ubezpieczenie badania
i to wszystko zeby zarabiac 400 zl za turnus :) ))
u nas robi sie wszystko zeby bylo pod gorke....
czemu nie sa zaliczane inne kursy np BLS/BTLS/ALS/AED itd???

w tym roku na obozie mialem okazje pogadac z ratownikiem z niemiec za zrobienie kursu ratownika wodnego tam na miejscu dostal 100 euro od swojego Landu (wojewodztwa) za podniesienie bezpieczenstwa w Landzie - az sie chce szkolic i pracowac...

ja nie mam problmu z KPP bo mam wyksztalcenie medyczne wiec luz ale nie kumam calej tej akcji z KPP ktora ostatecznie i tak DO NICZEGO NIE UPRAWNIA i niczym nie rozni sie od innych kursow moze poza cena - dla mnie to jeden wielki absurd....

aj az sie zdenerwowalem......

[ Dodano: PiÄ… Lip 20, 2007 6:20 pm ]
a wlasnie mialem dopisac gulimbo mowisz o ratownikach przedmedycznych z Krajowej Sieci Ratunkowej??? w zielonej gorze tez sa (bylem ich czlonkiem) i wspolpracuja z Zarami - ludzie posiadaja wiedze i sprzet ale tez nie maja ukonczonego kursu z KPP - bo nikomu nie oplaca sie go ani organizowac ani brac w nim udzial... jak widac wcale nie trzeba robic magicznego kursu z KPP zeby byc w temacie i znac sie na swojej robocie....
_________________
Wiesz, kto to jest Bóg?... Czasem zdarza Ci się, że kiedy czegoś bardzo pragniesz, to mówisz to tak jakby komuś... Bóg to ten koleś, który Cię wtedy olewa!
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 8:00 pm   

Cytat:
]
[ Dodano: PiÄ… Lip 20, 2007 6:20 pm ]
a wlasnie mialem dopisac gulimbo mowisz o ratownikach przedmedycznych z Krajowej Sieci Ratunkowej??? quote]

Mhm, chyba tak się nazywają. Jest jeszcze druga grupa z PCK, tacy już w czerwonej (oczywiście przedmedyczni). Ale ich instruktor to dupa, może chce dobrze i ma naprawdę ogromne ambicje wynikające z tego że zawsze chciał być lekarzem ale mu się nie udało, ale jest zbyt do dupy żeby dorosnąć do pięt tym "niebieskim" ;)

A swoją droga w Żarach mamy naprawdę dobrych ratowników wszelkiej maści, czym moge pochwalić moje nieduże miasteczko :)
 
     
tomanek 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 26 Lis 2005
Posty: 44
Sk±d: Zach-Pom
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 10:17 pm   

Uuu, to fatalne te nowe wymagania... Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze :? A za jakiś czas miałem robić RW...
_________________
2006 - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2007 - Sternik Motorowodny
2007 - KPP
2008 - Ratownik WOPR
 
     
ash 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 35
Do³±czy³: 10 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Sob Lip 21, 2007 12:15 am   

Cytat:
w tym roku na obozie mialem okazje pogadac z ratownikiem z niemiec za zrobienie kursu ratownika wodnego tam na miejscu dostal 100 euro od swojego Landu (wojewodztwa) za podniesienie bezpieczenstwa w Landzie - az sie chce szkolic i pracowac...

Nic tylko do Niemiec jechać robić :D , a jak już się zrobi to może i zostać od razu ;p
 
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Sob Lip 21, 2007 8:26 am   

Aleludzie...
Niech sobie wymagania będą... Skoro RW muszą mieć te szkolenia, to oznacza że wyższe stopnie tez, tak logicznie myśląc.
A więc nikt nie skontroluje nas dopóki sam nie pożali tych 800zł na tego pokracznego bękarta.
 
     
Szaman 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 38
Sk±d: LeÅ›no
Wys³any: Sob Lip 21, 2007 9:54 am   

jednym slowem kasa kasa i kasa i jak tu w polsce zyc :(
_________________
b3 & create yourself
2006 - MR
2007 - sternik
2008 - RW & PNP
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Sob Lip 21, 2007 9:56 am   

Zrobić kurs w Wawie na amerykańskiego ratownika i do ameryki zasuwać...
Kolega pracuje tam już rok i ani troche nie narzeka :) Mówie że inny swiat zupełnie..
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17