www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Książka Poradnik Instruktora WOPR
Autor Wiadomo¶æ
Ciurapl 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 11 Pa¼ 2015
Posty: 3
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 8:16 am   Książka Poradnik Instruktora WOPR

Witam wszystkich, poszukuje książki Poradnik Instruktora WOPR. Kontaktowałame się nawet z autorem, który stwierdził że nie ma pojęcia gdzie aktualnie można ją dostać. Może ktoś z was ma te książkę na sprzedaż lub pozyczenie z góry dzięki za odpowiedź ?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 6:45 pm   

Po co Ci materiał, który jest już nieaktualny? Od czasu wydania bardzo dużo się w ratownictwie zmieniło. Jeśli potrzebujesz podstaw do edukacji młodzieży, kup coś wydanego po 2012 a jeszcze lepiej po 2013 roku. Jest kilka pozycji na rynku. Przede wszystkim lekturę powinieneś zacząć od nowych przepisów oraz interpretacji napisanych do tych przepisów (na przykład przez MSW i inne ministerstwa), po drugie poczytaj sobie różne materiały w naukowych periodykach - jest tego sporo. Po trzecie zajrzyj na przykład na www.rwr.pl - polecam: Ratownictwo wodne, podstawy edukacji studentów oraz Obserwacja w ratownictwie wodnym. Kupisz te dwie książki bez problemu.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 7:42 pm   

stary ratownik napisa³/a:
Po co Ci materiał, który jest już nieaktualny ... kup coś wydanego po 2012 a jeszcze lepiej po 2013 roku. ... lekturę powinieneś zacząć od interpretacji napisanych do tych przepisów (na przykład przez MSW i inne ministerstwa) ... zajrzyj na przykład na www.rwr.pl

A już wieszcz pisał "ale nie depczcie przeszłości ołtarzy, choć sami macie doskonalsze wznieść (...) i Wy winniście im cześć"
Jakże na czasie, szczególnie w świetle twórczych opinii MSW :mrgreen:
 
     
Ciurapl 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 11 Pa¼ 2015
Posty: 3
Wys³any: Nie Pa¼ 11, 2015 9:35 pm   

Dzięki za odpowiedź, z tym ze nie pytałem gdzie szukać wiedzy, leczy czy jest ktoś na tym forum, kto posiada książkę pt. Poradnik Instruktora WOPR w formacie PDf lub w papierze, jezeli chodzi o książki z rwr to mialem i jedna o drugą w ręce natomiast jestem ciekawy co jest w w/w książce i mam nadzieje ze można coś z niej ciekawego wyciągnąć.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Pa¼ 12, 2015 10:54 am   

Każda publikacja ma w sobie (z reguły) coś dobrego. Jeżeli piszą to instruktorzy z doświadczeniem. A jak z doświadczeniem to z WOPR.
Powodzenia w poszukiwaniu.
 
     
geras 
Wypowie się, choć w ostateczności
BUCH


Do³±czy³: 03 Maj 2006
Posty: 14
Sk±d: NS
Wys³any: Sro Pa¼ 14, 2015 6:51 pm   

Ma sporo interesujących rzeczy konspekty zajęć zasady prowadzenia metodykę dydaktykę i można z niej korzystać bez problemu. Mam gdzieś ale udostępnienie jej w PDF to byłaby kradzież więc mogę Ci napisać tylko tyle poszukaj w swoim kręgu jakiegoś Instruktora WOPR między 2001 a 2008 a może ją mieć.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytañ do SQL: 16