www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
WOPR - a rzeczywistość
Autor Wiadomo¶æ
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Czw Pa¼ 19, 2017 6:50 pm   WOPR - a rzeczywistość

W wielu jednostkach WOPR to już tylko podmiot potrzebny by być zapisanym aby być Ratownikiem (wg. ustawy należeć do podmiotu uprawnionego do .... itd). i można bylo podejmować pracę (niekoniecznie w WOPR). Prócz skladki / haraczu w wielu podmiotach nic się nie dzieje, a jak dzieje to na silę "wybrani" coś czasem organizują "bo wypada" by napisali w prasie, że w ogóle żyjemy. Zebrania jak są to co 5 lat by wybory byly - zakończenia sezonu to w większości nędza z biedą.

Trochę się wyżalilem, ale cóż "ochotnicze" stracilo swój sens ...
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Gru 17, 2017 6:10 am   

Nie wydaje mi się, że straciło sens. Po prostu zależy od ludzi i od sposobu postrzegania WOPR. Jeżeli traktujesz to jako konieczność należenia do czegoś bo inaczej Cię nie zatrudnią jako RW (na OSiRach lub w gminach, hotelach) to masz do tego podejście: "O k... znowu coś ode mnie chcą..."
Natomiast jeżeli pracujesz w podmiocie to nigdzie nie musisz należeć bo jesteś pracownikiem ... itd. i Twój związek z podmiotem jest wyłącznie zawodowy, a w prywatnych firmach to i składki wszak nie płacisz. I to jest proste i ja to rozumiem i szanuję. Są tacy, których działalność społeczna w tym zakresie nie interesuje.
Natomiast są ludzie, którzy są chcą coś więcej, coś zrobić dla innych bo takie mają hobby. Jedni pakują czas i pieniądze w rajdy samochodowe, inni w wędkarstwo, a inni w WOPR.
Przynależność do WOPR powinna się wiązać z dawaniem, a nie braniem bo taki jest charakter organizacji pozarządowej. Nikt nikogo nie zmusza do bycia społecznikiem. Kiedyś można było powiedzieć - monopol, a teraz - droga wolna.
Problem mają tylko Ci co nie pracują w podmiotach uprawnionych, ale to już problem ich pracodawców i ich.
Ja nie widzę powodów aby na siłę trzymać w organizacji "martwe dusze". Chcesz należeć - znaczy chcesz coś dać z siebie. Nie chcesz nic dać - droga wolna. I przynajmniej szczerze i uczciwie.
 
     
tofibox 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 58
Do³±czy³: 04 Mar 2013
Posty: 8
Sk±d: Brescia
Wys³any: Pi± Mar 23, 2018 11:57 pm   

...jestem ratownikiem starej daty, pierwsze uprawnienia zdobylem w 1983 roku tj. ratownika mlodszego, potem w 1984 wodnego, przepracowalem ok. 3 lat jako ratownik do 2007 roku i zaginela mi legitymacja ratownika...dostalem nowa ze stopniem ratownik WOPR...i ten stopien do niczego nie uprawnia za granica...tu obowiazuja stopnie rat. plywalni, wod wewnetrzych i morskich...WOPR nic w tej sprawie nie zrobil a wydaje mi sie, ze automatycznie powinno sie te stopnie przyznawac...pomijajac fakt, iz nie mozna ich wefyfikowac jako ILS bo mimo, ze WOPR jest czlonkiem federacji to jakos nie uznaje naszych stopni...wywolujemy tylko smiesznosc na arenie miedzynarodowej naszymi staraniami...zrobilem kurs ratownika we wloszech, mam wszystkie trzy brevetti i nie ma problemu by pracowac we Wloszech, Francji, Hiszpanii...chcialbym jednoczesnie zaznaczyc, ze wyszkolony w Polsce ratownik wystarczy za 10 ratownikow wloskich !!!...naprawde po szkoleniu w Polsce nie mamy sie czego wstydzic !!!...tylko troche jezyka trzeba sie pouczyc...a warto bo sie o polskich ratownikow bija...i ok. 2.500 er za m-c...ja pracuje 7 m-cy w roku i jako starszy ratownik mam ponad 20.000 eur...tylko jezyk i kurs !!!...
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Kwi 02, 2018 10:02 pm   

Ratownik WOPR, który został ci wpisany do nowej legitymacji to w tamtym czasie pełne uprawnienia do pracy.
Po wprowadzeniu RWP RWS i RWM osoby które tzw „peÅ‚ne” uprawnienia posiadaÅ‚y mogÅ‚y na wÅ‚asny wniosek (jak posiadaÅ‚y aktualne. Kpp) uzyskać od prezesów wojewódzkich te stopnie.
Dlaczego Ty tego nie zrobiłe - nie wiem.
W krajach europejskich jest różnie. Do 2011 WOPR uznawał stopnie ILS. A do dnia dzisiejszego składane są do biura ZG wnioski (i to część z zagranicy bezpośrednio) w celu uzyskania certyfikatu ILS bo z nim dopiero przyjmą do pracy. W różnych krajach jest różnie. W niektóŸych na sąsiednich plażach chcą inne uprawnienia.
No i najważniejsze. Od 2012 czyli od „wspaniaÅ‚ych” regulacji ustawowych Polska nie uznaje stopni uzyskanych w innych krajach. I tym samym uprawnienia tzw MSW nie sÄ… uznawane tam.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Czw Kwi 05, 2018 9:45 am   

PB napisa³/a:
na własny wniosek (jak posiadały aktualne. Kpp) uzyskać od prezesów wojewódzkich te stopnie.


Z tego co się orientuję to trzeba przepracować minimum 50 h aby taki wewnętrzny stopień mieć wpisany do legitymacji.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
sebol 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 53
Do³±czy³: 08 Maj 2019
Posty: 2
Wys³any: Sro Maj 08, 2019 2:06 pm   

Ciekawa opcja pracy za granicą. Chyba zacznę się uczyć języka i za jakiś czas ruszę może do Włoch w poszukiwaniu pracy.
_________________
http://www.driverprogram....cja-kartingowa/
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17