www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Podrabiane hologramy
Autor Wiadomo
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Czw Lip 14, 2016 10:20 pm   Podrabiane hologramy

Patrząc na stronę ZGWOPR - informacja o "podrabianych hologramach", można odnieść wrażenie, że znowu coś nie gra na łączach: ZGWOPR a "jednostki". Skoro ktoś ma odrębną osobowość prawną, własną zgodę na wykonywanie ratownictwa, to dlaczego nie może wydawać własnych hologramów własnym członkom? I dlaczego inny podmiot mówi, że one są "podrobione"? Umie to ktoś wytłumaczyć? :roll:

[ Dodano: Pią Lip 15, 2016 9:24 am ]
A z innej beczki, czyje "papiery" (którego podmiotu) dostaną na zakończenie szkolenia w Tamie uczestnicy? Bo przecież nie ZG, bo ZG nie może szkolić, bo nie ma zgody MSWiA na wykonywanie ratownictwa wodnego?
Jak się mają czuć jednostki (niezależne, mające zgodę i mogące samodzielnie szkolić instruktorów), których członkowie pojechali do Tamy a tam się dowiedzieli, że mają "nielegalne hologramy"? Czy WY (WOPRze) to widzicie? Przecież to jest powrót do najgorszych praktyk sprzed lat! Ta nielegalność jest okropna. I kto to mówi? Ktoś (ZG), kto sam nie ma zgody? :twisted: [/u]
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Pon Lip 18, 2016 11:43 am   Re: Podrabiane hologramy

stary ratownik napisa/a:
Patrząc na stronę ZGWOPR - informacja o "podrabianych hologramach", można odnieść wrażenie, że znowu coś nie gra na łączach: ZGWOPR a "jednostki". Skoro ktoś ma odrębną osobowość prawną, własną zgodę na wykonywanie ratownictwa, to dlaczego nie może wydawać własnych hologramów własnym członkom? I dlaczego inny podmiot mówi, że one są "podrobione"? Umie to ktoś wytłumaczyć? :roll:

[ Dodano: Pią Lip 15, 2016 9:24 am ]
A z innej beczki, czyje "papiery" (którego podmiotu) dostaną na zakończenie szkolenia w Tamie uczestnicy? Bo przecież nie ZG, bo ZG nie może szkolić, bo nie ma zgody MSWiA na wykonywanie ratownictwa wodnego?
Jak się mają czuć jednostki (niezależne, mające zgodę i mogące samodzielnie szkolić instruktorów), których członkowie pojechali do Tamy a tam się dowiedzieli, że mają "nielegalne hologramy"? Czy WY (WOPRze) to widzicie? Przecież to jest powrót do najgorszych praktyk sprzed lat! Ta nielegalność jest okropna. I kto to mówi? Ktoś (ZG), kto sam nie ma zgody? :twisted: [/u]


Uznajmy hologram jako pieczęć wtedy odpowiem ci bardzo prosto i obrazowo - (zaznaczam bez żadnych podtekstów) - niech RWR wyda jakiś dokument, a ja jako firma XXX będę przedłużał jego ważność - podrobioną pieczęcią.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Lip 18, 2016 3:09 pm   

I znów kłania się sprawa struktury. Nie będę się powtarzał, co myślę napisałem w innym temacie - sprawa jak najbardziej aktualna. Wciąż będziemy mieli takie dyskusje, pytania, przepychanki - tracimy czas i energię zamiast zrobić porządek.
http://www.forum.wopr.net...?start=15#43706
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Pon Lip 18, 2016 4:06 pm   

She! napisa/a:
Uznajmy hologram jako pieczęć wtedy odpowiem ci bardzo prosto i obrazowo - (zaznaczam bez żadnych podtekstów) - niech RWR wyda jakiś dokument, a ja jako firma XXX będę przedłużał jego ważność - podrobioną pieczęcią.

She, przeczytaj jeszcze raz mój wpis:
Skoro ktoś ma odrębną osobowość prawną, własną zgodę na wykonywanie ratownictwa, to dlaczego nie może wydawać własnych hologramów własnym członkom? I dlaczego inny podmiot mówi, że one są "podrobione"?

Nie ma znaczenia, czy pieczęć czy hologram. Każdy niezależny podmiot (a takie są wszystkie WOPRy mające zgodę na wykonywanie ratownictwa) ma prawo potwierdzać członkostwo WŁASNYCH członków i Zarządowi Głównemu (czymkolwiek jest ta organizacja) NIC do tego :)

A RWR potwierdza zawsze RWR - bo RWR jest JEDNOLITĄ STRUKTURĄ ORGANIZACYJNĄ. I jeśli ktokolwiek poza oddziałami RWR cokolwiek potwierdzi w naszych dokumentach - to jest podrobienie.
A WOPRy nie są jednolitą strukturą i każdy może potwierdzać swoje dokumenty - niezależnie od innych.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lip 19, 2016 9:05 am   

stary ratownik napisa/a:
Nie ma znaczenia, czy pieczęć czy hologram. Każdy niezależny podmiot (a takie są wszystkie WOPRy mające zgodę na wykonywanie ratownictwa) ma prawo potwierdzać członkostwo WŁASNYCH członków i Zarządowi Głównemu (czymkolwiek jest ta organizacja) NIC do tego :)

Może jest tak, że ZG WOPR też nie rozumie jaka jest (a właściwie nie ma przynajmniej czytelnej) struktura WOPR 50111 i wtedy to co napisał stary ratownik trafia w problem. A może jest tak, że samodzielne WOPR'y potwierdzają członkostwo nie w swoim stowarzyszeniu tylko w WOPR 50111 :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Wto Lip 19, 2016 9:52 am   

SoLo napisa/a:
A może jest tak, że samodzielne WOPR'y potwierdzają członkostwo nie w swoim stowarzyszeniu tylko w WOPR 50111

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czyli w takiej sytuacji to WOPR 50111 byłby nielegalnie potwierdzającym członkostwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poza tym, jeśli człowiek wpłaca kasę za składkę w swojej organizacji (mającej zgodę), a staje się członkiem innej organizacji (nie mającej zgody) - to znaczy, że nie spełnia wymogu z ustawy, czyli NIE JEST RATOWNIKIEM - bo nie jest członkiem podmiotu uprawnionego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Poza tym: czy jak ludzie wpłacają składki do swoich organizacji - to ktoś im mówi, że będą członkami INNEJ? Przecież gdyby chcieli należeć do WOPR 50111 to powinni być w 50111 zaewidencjonowani - na podstawie deklaracji członkowskiej, przechowywanej w 50111 (bo to są dane osobowe członków, które muszą chronić zgodnie z przepisami, organizacje zrzeszające), etc. etc. etc ...
Ta sytuacja nie będzie miała końca, jeśli WOPR (wszystkie) nie ustalą kto, kim, dla kogo, na jakiej podstawie - jest. Póki co, to WOPR 50111 jest czymś dziwnym, a pozostałe WOPRy nie wiedzą kim są dla WOPR 50111.
Poza tym nie padła odpowiedź CZYJE zaświadczenie o ukończeniu szkolenia otrzymają uczestnicy szkolenia w Tamie. O tyle zasadne, że skoro 50111 "organizuje" to szkolenie i stwierdza, że ludzie mają "podrobione hologramy" i "zaprasza" .... to nie wiadomo jakie te zaświadczenia będą, bo przecież to nie jest podmiot uprawniony do szkolenia i do wydawania zaświadczeń. No to raz jeszcze: jaki podmiot wyda zaświadczenia uczestnikom szkolenia instruktorów w TAMIE??????? I czy ludzie jadący na to szkolenie wiedzą o tym, że będąc z WOPRu XXXX dostaną dokument z WOPRu YYYYY. A może się nie lubią? - a to przecież żadna tajemnica, że niektórzy się nie lubią :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Wto Lip 19, 2016 10:48 am   

stary ratownik napisa/a:
Ta sytuacja nie będzie miała końca, jeśli WOPR (wszystkie) nie ustalą kto, kim, dla kogo, na jakiej podstawie - jest. Póki co, to WOPR 50111 jest czymś dziwnym, a pozostałe WOPRy nie wiedzą kim są dla WOPR 50111.

Podzielam ze smutkiem ten punkt widzenia.
Natomiast stary ratowniku nie mieszaj dwóch porządków podmiotów uprawnionych i samodzielnych stowarzyszeń - mimo że w części są jednym i drugim to fakt, że jakieś stowarzyszenie jest podmiotem uprawnionym nie ma wpływu na jego funkcjonowanie statutowe jako stowarzyszenia.
stary ratownik napisa/a:
Poza tym nie padła odpowiedź CZYJE zaświadczenie o ukończeniu szkolenia otrzymają uczestnicy szkolenia w Tamie.

Pewnie powinien odpowiedzieć ZG WOPR 50111 i nie chcę robić tego za niego. Wyrażam tylko swoje zdanie.
Chyba zupełnie niepotrzebnie się martwisz. Zakładam, że zrobi to podmiot uprawniony na zlecenie ZG WOPR 50111 i nie rób z tego problemu.
stary ratownik napisa/a:
I czy ludzie jadący na to szkolenie wiedzą o tym, że będąc z WOPRu XXXX dostaną dokument z WOPRu YYYYY.

No tu to już zupełnie przesadziłeś. A co przepraszam ma piernik do wiatraka? Szkolić się mogę gdzie chcę - nawet jako WOPR'owiec w RWR i to jest normalna praktyka.
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Wto Lip 19, 2016 11:05 am   

SoLo napisa/a:
fakt, że jakieś stowarzyszenie jest podmiotem uprawnionym nie ma wpływu na jego funkcjonowanie statutowe jako stowarzyszenia.

ale dla człowieka (ratownika) ma. Czy ma składkę w podmiocie uprawnionym czy w "jakimś" stowarzyszeniu. To duża różnica :)
SoLo napisa/a:
Pewnie powinien odpowiedzieć ZG WOPR 50111 i nie chcę robić tego za niego. Wyrażam tylko swoje zdanie.
Chyba zupełnie niepotrzebnie się martwisz. Zakładam, że zrobi to podmiot uprawniony na zlecenie ZG WOPR 50111 i nie rób z tego problemu.

Nie martwię się, tylko zastanawiam, pytam. Tak jak napisałem niżej - może ktoś nie chce zaświadczenia z WOPRu A. Bo nie lubi tej organizacji. I gdyby wiedział, że takie zaświadczenie dostanie, to może nie pojechałby do Tamy ... na przykład. Jak płacisz pieniądze, to chcesz wiedzieć kto wyda Ci dokumenty. To jest ważne.
SoLo napisa/a:
Zakładam, że zrobi to podmiot uprawniony na zlecenie ZG WOPR 50111 i nie rób z tego problemu.

Ja nie robię. Trzeci raz do Tamy nie pojadę :mrgreen:
Ale po pierwsze: jakim prawem 50111 może zlecać szkolenie?
Po drugie - ludzie powinni wiedzieć przed wyjazdem sąd dostaną papiery - patrz wyżej.
SoLo napisa/a:
No tu to już zupełnie przesadziłeś. A co przepraszam ma piernik do wiatraka? Szkolić się mogę gdzie chcę - nawet jako WOPR'owiec w RWR i to jest normalna praktyka.

Absolutnie nie przesadziłem. Jak ludzie jadą do RWR na szkolenie, to wiedzą (i świadomie podejmują tę decyzję), że dostaną kwity z RWR. A jak pojadą do TAMY - to nie wiedzą. Bo nikt tego oficjalnie nie powiedział. A może nie chcą takich - z podmiotu XXXX - wyjaśnienie napisałem wcześniej.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Wto Lip 19, 2016 12:31 pm   

stary ratownik napisa/a:
She! napisa/a:
Uznajmy hologram jako pieczęć wtedy odpowiem ci bardzo prosto i obrazowo - (zaznaczam bez żadnych podtekstów) - niech RWR wyda jakiś dokument, a ja jako firma XXX będę przedłużał jego ważność - podrobioną pieczęcią.

She, przeczytaj jeszcze raz mój wpis:
Skoro ktoś ma odrębną osobowość prawną, własną zgodę na wykonywanie ratownictwa, to dlaczego nie może wydawać własnych hologramów własnym członkom? I dlaczego inny podmiot mówi, że one są "podrobione"?

Nie ma znaczenia, czy pieczęć czy hologram. Każdy niezależny podmiot (a takie są wszystkie WOPRy mające zgodę na wykonywanie ratownictwa) ma prawo potwierdzać członkostwo WŁASNYCH członków i Zarządowi Głównemu (czymkolwiek jest ta organizacja) NIC do tego :)

A RWR potwierdza zawsze RWR - bo RWR jest JEDNOLITĄ STRUKTURĄ ORGANIZACYJNĄ. I jeśli ktokolwiek poza oddziałami RWR cokolwiek potwierdzi w naszych dokumentach - to jest podrobienie.
A WOPRy nie są jednolitą strukturą i każdy może potwierdzać swoje dokumenty - niezależnie od innych.


Mhhh chyba tylko nie chcesz zrozumieć mojego wpisy - Karty wydaje ZARZĄD GŁÓWNY - niech oddziały które wydają podrobione hologramy wydają także własne karty i nikt się nie będzie czepiał bo przecież o to chodzi.
MOJE ZDANIE JEST TAKIE - KARTY WYDAJE ZARZĄD GŁÓWNY - HOLOGRAM NA NIE POWINNY POCHODZIĆ Z ZARZĄDU GŁÓWNEGO.
Zgodzisz się ?

JAK WYDA DAJMY NA TO - ZACHODNIOPOMORSKIE - SWOJE KARTY - TO PRZECIEŻ NIKT NIE BĘDZIE KAZAŁ NA NICH NAKLEJAĆ HOLOGRAMÓW POCHODZĄCYCH Z ZG.

Prawda ?

[ Dodano: Wto Lip 19, 2016 12:33 pm ]
stary ratownik napisa/a:

Ale po pierwsze: jakim prawem 50111 może zlecać szkolenie?


Mhhhh a jakim nie może ?????
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Wto Lip 19, 2016 12:59 pm   

She! napisa/a:
MOJE ZDANIE JEST TAKIE - KARTY WYDAJE ZARZĄD GŁÓWNY - HOLOGRAM NA NIE POWINNY POCHODZIĆ Z ZARZĄDU GŁÓWNEGO.
Zgodzisz się ?

Dlaczego? Hologram to coś innego a karta coś innego. Karta to produkt, którym w pewnym sensie handluje WOPR 50111, a hologram to znak potwierdzający wpłacenie składki do organizacji macierzystej.
She! napisa/a:
Mhhhh a jakim nie może ?????

Bo organizacja procesu szkolenia jest zastrzeżona dla podmiotów uprawnionych. Nie ma czegoś takiego w przepisach - jak zlecanie. Chyba, że jest. Mnie w każdym razie nic na ten temat nie wiadomo. No i jak to ma wyglądać? - to zlecenie?
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lip 20, 2016 12:50 pm   

stary ratownik napisa/a:
Absolutnie nie przesadziłem. Jak ludzie jadą do RWR na szkolenie, to wiedzą (i świadomie podejmują tę decyzję), że dostaną kwity z RWR. A jak pojadą do TAMY - to nie wiedzą. Bo nikt tego oficjalnie nie powiedział. A może nie chcą takich - z podmiotu XXXX - wyjaśnienie napisałem wcześniej.

Oj tutaj to wydumałeś problem - co ma lubienie lub nie to szkolenia jeśli robi je podmiot uprawniony. Może i można byłoby powiedzieć, że szkolenie prowadził będzie konkretny z nazwy wymieniony podmiot uprawniony, ale czy t warte jest takiego roztrząsania jakby z tego powodu Świat miałby się zawalić. Jak ktoś będzie się decydował i miał taki problem, że kogoś jak nie lubi to nie pojedzie, to pewnie bez problemu jak zapyta to się dowie.

stary ratownik napisa/a:
Bo organizacja procesu szkolenia jest zastrzeżona dla podmiotów uprawnionych. Nie ma czegoś takiego w przepisach - jak zlecanie. Chyba, że jest. Mnie w każdym razie nic na ten temat nie wiadomo. No i jak to ma wyglądać? - to zlecenie?

Już to gdzieś kiedyś wałkowaliśmy. Przesadzasz z taką oceną.
stary ratownik napisa/a:
Nie ma czegoś takiego w przepisach - jak zlecanie.
.
Cyba jednak funkcjonują na rynku "Zlecenia" :mrgreen: Rozumiem jednak, że co chciałbyś aby w naszych przepisach było napisane, że można zlecić podmiotowi szkolenie. To dość osobliwy pogląd, jeśli miałoby tak być to tysiące spraw w każdej ustawie należałoby literalnie wymieniać. Przecież jest inna generalna zasada - jeśli prawo czegoś nie zabrania to jest to dozwolone działanie i tu taka sytuację mamy.
I nie czepiajmy się słów "organizacja szkolenia" bo to tyle oznacza, że od strony merytorycznej, dydaktycznej itd. organizacja szkolenia jest zastrzeżona dla uprawnionych podmiotów, co nie oznacza że ktokolwiek by to nie był nie ma prawa zebrać chętnych na szkolenie obsłużyć je administracyjnie (a to jest dość szeroki możliwy zakres zadań), ustalając z podmiotem możliwy podział zadań tak aby nie wchodzić w buty szkolącego.
Tak praktycznie. Jakbym ja jako SoLo (osoba prywatna lub uprawniony przedstawiciel jakiejś instytucji, która ma potrzebę zgłoszenia szkolenia), zebrał grupę ludzi na szkolenie ratownika wodnego, zebrał od nich kasę (bo to zawsze ten newralgiczny punkt) zapewnił uzgodnione z RWR warunki szkolenia a nawet sprzęt, ustalił konieczny do poniesienia na rzecz RWR koszt szkolenia, przekazał uzgodniony harmonogram szkolenia (co, gdzie, kiedy, z kim) i możne coś jeszcze co wynikałoby z umowy - to co RWR nie przyjąłby takiego zlecenia z przyczyn formalnych :?: Bo co niby tego zabraniałoby mu prawo :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Sro Lip 20, 2016 5:59 pm   

SoLo napisa/a:
Oj tutaj to wydumałeś problem - co ma lubienie lub nie to szkolenia jeśli robi je podmiot uprawniony. Może i można byłoby powiedzieć, że szkolenie prowadził będzie konkretny z nazwy wymieniony podmiot uprawniony, ale czy t warte jest takiego roztrząsania jakby z tego powodu Świat miałby się zawalić. Jak ktoś będzie się decydował i miał taki problem, że kogoś jak nie lubi to nie pojedzie, to pewnie bez problemu jak zapyta to się dowie.

Nie zawsze zapyta. Bo nie podejrzewa, że jest coś nie tak :) Skoro sam ZG organizuje to znaczy, że jest OK. A przecież nie jest. Wiesz, że w wielu miejscach WOPRy są tak poróżnione, że chętnie by się pozabijali :) Np. u nas w Kaliszu - po sądach, po prezydentach się ciągali ... więc nie wiem, czy ktoś z WOPRu A chciałby od "znienawidzonego" WOPRu B zaświadczenie :mrgreen:
Tak sobie tylko pomyślałem.
To bardzo dokładnie określiło MSW w swoim wystąpieniu w sprawie szkoleń. Od początku do końca ma to robić podmiot uprawniony. Od ogłoszenia, przez zbieranie zgłoszeń, po szkolenie i rozliczenie. Żaden pojedynczy człowiek nie może tego robić ani firma na zlecenie podmiot uprawnionego. Tu nie ma żadnych wątpliwości (organ, który napisał prawo) :)
SoLo napisa/a:
Jakbym ja jako SoLo (osoba prywatna lub uprawniony przedstawiciel jakiejś instytucji, która ma potrzebę zgłoszenia szkolenia), zebrał grupę ludzi na szkolenie ratownika wodnego, zebrał od nich kasę (bo to zawsze ten newralgiczny punkt) zapewnił uzgodnione z RWR warunki szkolenia a nawet sprzęt, ustalił konieczny do poniesienia na rzecz RWR koszt szkolenia, przekazał uzgodniony harmonogram szkolenia (co, gdzie, kiedy, z kim) i możne coś jeszcze co wynikałoby z umowy - to co RWR nie przyjąłby takiego zlecenia z przyczyn formalnych Bo co niby tego zabraniałoby mu prawo

Własnie tak. Nie mógłbyś tego dla RWR zrobić. Musiałbyś być naszym członkiem, przedstawicielem jakiegoś Oddziału, który oficjalnie zgłasza szkolenie (rejestrowane przez ZG), ustala się kadrę, egzaminatorów, terminy i kasowe rozliczenie z jednostką. Nie ma możliwości, żeby sobie jakaś osoba A lub B (z zewnątrz) coś takiego zrobiła. Na początku też tak sądziliśmy, jednak zostaliśmy wyprostowani w MSW i ... nie ma takiej opcji.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Czw Lip 21, 2016 8:01 pm   

stary ratownik napisa/a:

To bardzo dokładnie określiło MSW w swoim wystąpieniu w sprawie szkoleń. Od początku do końca ma to robić podmiot uprawniony. Od ogłoszenia, przez zbieranie zgłoszeń, po szkolenie i rozliczenie. Żaden pojedynczy człowiek nie może tego robić ani firma na zlecenie podmiot uprawnionego. Tu nie ma żadnych wątpliwości (organ, który napisał prawo) :)


Proszę Cię pokaż mi to pismo ????
To wg Ciebie PUP i WUP robi coś poza prawem że zbiera grupę osób bezrobotnych załatwia wszystkie formalności i zleca nam przeszkolenie grupy osób ???
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 4 razy
Doczy: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skd: Kalisz
Wysany: Czw Lip 21, 2016 8:57 pm   

II. Odpowiedzialność za całość procesu szkoleniowego – od jego organizacji, poprzez jego
realizację ponosi podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego.

To fragment z tego wyjaśnienia.
CAŁOŚĆ - czyli wszystko, czyli każdy fragment.

Co do PUP i WUP - one mają zupełnie inne przywileje do kierowania BEZROBOTNYCH na szkolenia, za które płacą. Trzeba mieć wpis do ewidencji placówek szkoleniowych żeby dla nich szkolić a im WOLNO kierować na szkolenia - bo mają do tego odpowiednie narzędzia prawne, jako urzędy państwowe.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Pi Lip 22, 2016 9:31 am   

stary ratownik napisa/a:
II. Odpowiedzialność za całość procesu szkoleniowego – od jego organizacji, poprzez jego
realizację ponosi podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego.

To fragment z tego wyjaśnienia.
CAŁOŚĆ - czyli wszystko, czyli każdy fragment.

Co do PUP i WUP - one mają zupełnie inne przywileje do kierowania BEZROBOTNYCH na szkolenia, za które płacą. Trzeba mieć wpis do ewidencji placówek szkoleniowych żeby dla nich szkolić a im WOLNO kierować na szkolenia - bo mają do tego odpowiednie narzędzia prawne, jako urzędy państwowe.


Mącisz wodę i szukasz dziury w całym - Odpowiedzialność za całość procesu szkoleniowego, czy procesem szkoleniowym jest zebranie grupy ludzi ?, czy procesem szkoleniowym jest umieszczenie ogłoszenia, czy procesem szkoleniowym jest sprawdzenie wymagań formalnych ? - proszę Cię ... bo się rozpłaczę ...

Dobrze nie podpasował Ci PUP i WUP to Hotel XXX zgłasza się że ma grupę ludzi do przeszkolenia - czyli wg temu hotelowi też nie mogę przeszkolić ludzi ??
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16