www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
E-rejestr
Autor Wiadomo¶æ
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Cze 25, 2015 11:21 pm   E-rejestr

Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zdementować plotki które do mnie dotarły, że Stołeczne WOPR ściągnęło ten pomysł od RWR, który przedstawił projekt 2 lata temu?

 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pi± Cze 26, 2015 8:58 am   

Fragment projektu złożonego przez RWR do Wojewody Mazowieckiego w roku 2013, kiedy p. P. Błasiak był pracownikiem wydziału ogłaszającego konkurs:
(...)
D) Prowadzenie dokumentacji wypadków przez podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego na obszarach wodnych województwa mazowieckiego
W ramach zadania w tym obszarze (dotyczÄ…cym prowadzenia dokumentacji wypadków przez podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego na obszarach wodnych województwa mazowieckiego), zamierzamy stworzyć nowatorski, dostÄ™pny dla wszystkich ratowników – z różnych podmiotów dziaÅ‚ajÄ…cych na terenie woj. mazowieckiego – Elektroniczny Rejestr Wypadków na Obszarach Wodnych, zwany dalej PlatformÄ… ERWOW, który wdrożony bÄ™dzie na terenie województwa mazowieckiego, jako projekt pilotażowy.
Platforma ERWOW, będzie dawała możliwość wprowadzania danych o wypadkach, o udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w powiązaniu z danymi ratowników biorących udział w danym wypadku. Dzięki elektronicznej formie tych rejestrów, wprowadzanie danych, analizowanie i inne operacje będą dostępne on-line. W oparciu o zgromadzone dane możliwe będzie przeprowadzenie analizy zdarzeń, która przyczyni się do poprawienia jakości prowadzenia akcji ratowniczych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rejestr umożliwi także, weryfikację aktualności uprawnień wymaganych od ratowników wodnych, jak również weryfikacji stopnia wyszkolenia ratowników. Gromadzone dane staną się aktualną bazą, dzięki której można będzie w prosty i natychmiastowy sposób dokonać oglądu zasobów ratowniczych woj. mazowieckiego, posiadać bieżącą wiedzę o zrealizowanych przedsięwzięciach ratowniczych i oddziaływać na jakość akcji ratowniczych.
Z protokołów pokontrolnych (np. MSW- względem przedstawionych przez WOPR statystyk w odniesieniu do ogólnej liczby ratowników z pełnym, niezbędnym wachlarzem uprawnień zawodowych, a także liczby przeprowadzonych akcji) wynika, że są to dane niepełne, trudne do zweryfikowania lub niepotwierdzone odpowiednimi dokumentami.
Proponowane przez nas rozwiÄ…zanie to wysokiej jakoÅ›ci produkt, który w przystÄ™pny i profesjonalny sposób zapewni 100% kontrolÄ™ tego obszaru. WiÄ…zać siÄ™ to bÄ™dzie z możliwoÅ›ciÄ… weryfikowania przepÅ‚ywu Å›rodków – np. samorzÄ…dowych – z uwzglÄ™dnieniem realnych zasobów kadrowych w ratownictwie wodnym.
Przestarzałe (papierowe, wypełniane odręcznie, w różny sposób) formy gromadzenia danych winny być wypierane przez nowoczesne narzędzia, gwarantujące rzetelność danych i szybki dostęp do szerokiej (ogólnowojewódzkiej) informacji.
-----
Jak można się domyslić. RWR nie otrzymał ani złotówki :(
Nagle pojawia się pomysł elektronicznego rejestru w Stołecznym WOPR. ... to nie jest zbieg okoliczności. :evil:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Cze 26, 2015 10:36 pm   

W konkursie na 2013 Stołeczne WOPR złożyło dwie oferty, w tym jedną na e-rejestr. Jedna została odrzucona (właśnie e-rejestr), a z drugiej otrzymaliśmy ok. 25% tego co wnioskowaliśmy. Dlaczego oferta RWR została odrzucona - nie wiem i nigdy mnie to nie interesowało. Ale można to sprawdzić powołując się na dostęp do informacji publicznej. W 2014 również złożyliśmy również dwie oferty, w tym identyczny jak w roku ubiegłym e-rejestr. I tym razem otrzymaliśmy na niego śrdki. Czy i na co składało RWR w roku 2014 - również mnie nie interesowało. Jak przebiegało postępowanie - można się dowiedzieć w trybie dostępu do informacji publicznej.
I tyle.

Co jednak jest przykre, to jak widać w szukaniu teorii spiskowych niektóre soby, pozostają niereformowalne od kilkunastu lat. Na mnie napisano donos do MSW (zawsze ciekawiło mnie kto, a tu proszę) w tej sprawie. Zresztą nie pierwszy i nie ostatni - ale w tych metodach to przodował raczej "J".

A taki ładny podpis masz stary ratowniku mówiący o misji i nie skakaniu sobie do gardeł.
Ale cóż, każdy ocenia innych podług siebie.

[ Dodano: PiÄ… Cze 26, 2015 11:49 pm ]
A idąc dalej to w MSW też trochę Dyrektorów znam, z niektórymi kończyłem KSAP ale kasy z reguły nie dostajemy choć np. jako jedyni mieliśmy w 2014 poparcie WIOŚ (środki NFOŚ). I nie szukamy jakoś spisku z udziałem organizacji, które środki na jakieś duperele otrzymały.
Jacy urzędnicy -taki lajf.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Sob Cze 27, 2015 8:09 am   

Przykre jest to, że rzucasz oskarżenia bez najmniejszych nawet podstaw. Nie jestem osoba, która "doniosła" na kogokolwiek. Donosy to specjalność służb - nie prawda? Ja zawsze, gdy informuję o naruszeniach prawa - a zdarza mi się to robić - INFORMOWAĆ O NARUSZENIU PRAWA - ZAWSZE się podpisuję.
Ciekawe, że piszesz, że nic nie wiedziałeś o naszym projekcie, skoro byłeś urzędnikiem Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, wydziału obsługującego ten konkurs :roll:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Cze 28, 2015 9:15 pm   

Kto na mnie napisał donos (no niech będzie informację)? Wiem i wiedziałem. Moje wspomnienie o tym fakcie przy poruszaniu tematu innej organizacji - chyba nie jest przypadkowe.

Co do konkursu wiem, że nie dostaliście kasy, jak zresztą pare innych podmiotów ale Waszej oferty nie znam do dziś. Wiem - z telefonu jednej osoby z RWR, że projekt na coś podobnego składaliście. W tej rozmowie też RWR dowiedział się, że i my w roku poprzednim taki projekt składaliśmy. Pewnie oba były słabe i dlatego obie nie przeszły. Urząd dokumentów (odwrotnie niż WOPR) nie niszczył więc jest to do sprawdzenia.
Przed terminem składania ofert w roku 2014 zarówno Wy jak i inne organizacje, te z Mazowsza, otrzymały informację, że my będziemy ponownie taki projekt składać. I to nie było w ostatniej chwili bo większość organizacji odpowiedziała na piśmie i ich pisma załączyliśmy do oferty. RWR nie odpisał.
Teraz po wykonaniu całości zapraszamy wszystkich aby dać dostęp do systemu. RWR też nie odpowiedział.
Uaktywniasz się dopiero tutaj. W sumie dobre i to, przynajmniej wiem, że to pismo też doszło, jak poprzednie.
Twoje hasło naprawdę - bez żadnych uszczypliwości - mi się podoba i staram zię je stosować. Choć "ludzie" mówią i inaczej. :mrgreen:
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Cze 28, 2015 10:03 pm   

PB napisa³/a:
Kto na mnie napisał donos (no niech będzie informację)? Wiem i wiedziałem

To może mi powiedz, bo ja nie mam pojęcia. W każdym razie nigdy moim piórem nie było niec takiego napisane względem Ciebie. Pisuję różne informacje do różnych instytucji, w różnych sprawach. Bo czasem chcę wiedzieć, czasem mnie coś denerwuje, czasem nie zgadzam się na łamanie prawa. W kwestii e-systemu nie wyszło ode mnie NIC. Jeśli Ty wiesz kto napisał - to gratuluję, ale ... nie sądzę, żebyś faktycznie miał taką wiedzę.
A skoro RWR nie włączyło się do systemu - to też chyba miało powód. Jakiś :roll:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Cze 30, 2015 10:30 pm   

I nie mnie RWR osądzać (zresztą nikogo) :mrgreen:
A kto pisał, ten pisał i ten - jeśli czyta forum (a czyta) - to wie, że ja wiem i wie jaki mam stosunek do tanich pod.... . Zresztą tu było "po prostu pytanie" (sugestia), a byli już (i są o dziwo nadal) bardziej dosadni.
Ale niech tam. Pozdrawiam ich, bo wiem, że też nas czytają. :grin:
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Sro Lip 01, 2015 12:09 am   

Nikt Cię nie pod ... - jak to nazywasz. Skargę (a nie donos) na postępowanie konkursowe napisał Prezes Oddziału RWR w Warszawie, który był autorem projektu. Miał do tego prawo i skorzystał z tego obywatelskiego przywileju. Nie jestem pewien, czy bywa na tym forum ... ale Ty masz pewność. Dziwne.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Lip 02, 2015 9:26 am   

Jeżeli mamy jako organizacje w czymkolwiek współpracować to osobiście wolałbym na zasadach fair play, bez plagiatów i innych sztuczek. Dlatego też chciałbym wiedzieć na czym ta sprawa stoi.

stary ratownik napisa³/a:
Skargę (a nie donos) na postępowanie konkursowe napisał Prezes Oddziału RWR w Warszawie, który był autorem projektu. Nie jestem pewien, czy bywa na tym forum ... ale Ty masz pewność. Dziwne.

Ja też wątpię żeby Prezes pierwszego oddziału tu zaglądał.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 06 Mar 2009
Posty: 200
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Pi± Lip 03, 2015 7:39 am   

E-rejestr istnieje w województwie warmińsko-mazurskim od 2008 roku. Jest to 100% elektroniczna dokumentacja wszystkiego co z ratownictwem związane. Ewidencja ta miała być wprowadzona w całej Polsce lecz niektóre województwa jak się dowiedziały iż członek może należec do jednej jednostki to zrezygnowały, gdyż bardzo zmniejszyła by im się ilość ludzików.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Lip 07, 2015 2:21 pm   

DeVu napisa³/a:
Jeżeli mamy jako organizacje w czymkolwiek współpracować to osobiście wolałbym na zasadach fair play, bez plagiatów i innych sztuczek. Dlatego też chciałbym wiedzieć na czym ta sprawa stoi.

Ależ są do wglądu przecież obie oferty w MUW z 2013 roku więc można je porównać, a nawet zadać pytanie dlaczego obie nie dostały kasy. Z tego co wiem to chyba jeszcze jedna była ale pewny nie jestem. I co ciekawe nikt w roku kolejnym chyba nie zabraniał składać takiej oferty. A nawet w ogłoszeniu było, że na to jest kasa.

[ Dodano: Wto Lip 07, 2015 4:50 pm ]
No, a nasz projekt w roku 2013 i 2014 był taki sam, bez zmian: "Prowadzenie dokumentacji wypadków i działań ratowniczych przez podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego na obszarach wodnych województwa mazowieckiego"
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16