www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
POMORSKA FEDERACJA WOPR
Autor Wiadomo¶æ
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 8:07 am   POMORSKA FEDERACJA WOPR

Czyżby kolejny rozłam w strukturach WOPR. Pomorska Federacja WOPR radę naukową. Jakie wopr-y wchodzą w jej skład inne informacje-kto jest zorientowany proszę o informcję.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2015 8:13 am ]
"szperając"po internecie-członkowie Słupskie WOPR, Gdyńskie WOPR. Czyżby alternatywa dla WOPR Woj. Pomorskiego?
_________________
s.o.
 
     
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Do³±czy³: 02 Lut 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 10:46 am   

W skład Federacji wchodzą jednostki z Żuław, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Wejherowa i Słupska.

Gdyńskiemu WOPR odebrano możliwość działania w strukturach WOPR Woj. Pomorskiego poprzez odebranie delegatom z tej jednostki prawa uczestnictwa w Zjeździe Wojewódzkim, jak również usunięcie z listy delegatów WOPR Woj. Pomorskiego na Zjazd Krajowy delegatowi z Gdyńskiego WOPR wybranemu na poprzednim Zjeździe Wojewódzkim.
_________________
Andrzej
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 12:30 pm   

jak dalej pójdzie (nie wnikając w przyczyny i winnych zaistniałej sytuacji to z WOPR-u jako organizacji ogólnokrajowej pozostanie "marginalny twór szkieletowy"

[ Dodano: Nie Mar 22, 2015 12:32 pm ]
skoro w nazwie jest słowo federacja to rozumie, że jest to działający na zdroworozsądkowych zasadach związek stowarzyszeń
_________________
s.o.
 
     
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Do³±czy³: 02 Lut 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 1:22 pm   

Jestem wielkim zwolennikiem zachowania ogólnokrajowej organizacji z ponadpółwiekowymi tradycjami. Chociaż nie za wszelką cenę.

Federacja jest związkiem stowarzyszeń.
_________________
Andrzej
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 3:02 pm   

Andrzej-Gdynia napisa³/a:
Jestem wielkim zwolennikiem zachowania ogólnokrajowej organizacji

Ale to nie jest kontynuator tej organizacji :( To jest jakaś lokalna inicjatywa - z samej nazwy można wnioskować: Pomorska ... a nie krajowa :roll:
Można mniemać, że się właśnie organizacja dzieli, rozkłada na kawałki ... a nie zachowuje.
Szczególnie dziwnie brzmi ta rada naukowa, która przeciez nie jest radą poprzednią, tylko jakimś nowym bytem założonym przy nowym bycie :mrgreen:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 5:45 pm   

wygląda na to, że dotychczasowy WOPR Woj. podzielił się na śródlądzie i tych co mają dostęp do morza
_________________
s.o.
 
     
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Do³±czy³: 02 Lut 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 7:45 pm   

Federacja nie pretenduje do roli kontynuatorki WOPR, to była moja opinia o znaczeniu tej organizacji z jej dobrymi tradycjami i doświadczeniami. Robimy w Federacji swoje na poziomie regionu, co najwyżej animując działania na wyższych szczeblach (przykładem - Rada Naukowa).

Federacja jest otwarta na przynależność wszelkich podmiotów ratownictwa wodnego, zarówno morskiego, jak i śródlądowego. Informacja o "sposobie podziału" jest nieprawdziwa, w skład Federacji wchodzą także jednostki jak najbardziej śródlądowe (np. cały szereg jednostek z byłego województwa słupskiego), natomiast WOPR Województwa Pomorskiego zrzesza z kolei m. in. Pucki WOPR, o najdłuższej w Polsce linii brzegowej jednostki administracyjnej, na terenie której działa.
_________________
Andrzej
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Mar 22, 2015 8:24 pm   

Mój błąd związany z zasugerowaniem sposobu podziału.
Szkoda jednak, że ten podział następuje i to nie tylko na Pomorzu, a WOPR-u niestety nie daję się "wyprowadzić na prostą".
Uwzględniając Waszą strukturę (związek stowarzyszeń) po raz kolejny wyrażę swoją opinię, że tylko struktura krajowa WOPR w formie związku stowarzyszeń jest w stanie uratować pięćdziesięcio parę letni dorobek bez "rozmieniania na drobne"
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Mar 24, 2015 3:24 pm   

W pełni się zgadzam z s.o.
Ale czy Federacja (z całym szacunkiem dla lokalnej pracy w regionie) nie jest już wykorzystywana jak kiedyś był do czyichś własnych celów WOPR?
 
     
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Do³±czy³: 02 Lut 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Wto Mar 24, 2015 7:47 pm   

Nie pełnię funkcji rzecznika Federacji, więc wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu. Każdy związek wymaga szukania kompromisów, a granicą ich winny być zasady prawa i sformułowane wspólne cele działania. Poza wspólnymi są, nie ukrywajmy, także cele partykularne - ważne, by nie kolidowały ze wspólnymi. Dopóki tak będzie, dopóty osobiście będę orędownikiem udziału gdyńskiego WOPR w Federacji.

Oczywiście we wszystkim można doszukiwać się drugiego dna. Jeśli na tapetę weźmiemy naukę: od kilku lat jestem (a przynajmniej staram się) być uczestnikiem (bezpośrednio bądź poprzez delegatów) imprez naukowych poświęconych ratownictwu. Skład ich uczestników nie zmienił się znacząco od czasu, kiedy jeszcze nikt nie mówił o rozłamie w WOPR. Być może teraz to nikomu nie przeszkadza, mnie natomiast dziwiło onegdaj tak małe zainteresowanie udziałem nauki w ratownictwie. Mam nadzieję, że to stan przejściowy, bo niestety trwa do dziś, choć obecnie już się tak nie dziwię - według mnie górę biorą personalne animozje, wczytywanie się w personalny skład konferencji czy zjazdów, choć przecież - przynajmniej obecnie - nie ma na nich miejsca na robienie polityki organizacyjnej.
_________________
Andrzej
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Mar 25, 2015 12:14 pm   

Andrzej-Gdynia napisa³/a:
według mnie górę biorą personalne animozje, wczytywanie się w personalny skład konferencji czy zjazdów, choć przecież - przynajmniej obecnie - nie ma na nich miejsca na robienie polityki organizacyjnej.

Masz sporo racji i chciałbym umieć oddzielać te dwie rzeczy. Na razie mi się to udaje ale nie bardzo mogę zrozumieć "światłych uczonych", którzy w SWOICH pracach zamieszczają jako współautorów osoby nie mające pojęcia o tym o czym jest praca, a tylko po to .. no właśnie po co?
To są partykularne interesy. Ale myślę, że z biegiem czasu i WOPR i Federacja i inne związki się z od tego uwolnią.

Oczywiście wiem również, że są to nadzieje płonne.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pi± Mar 27, 2015 7:36 pm   

Andrzej-Gdynia napisa³/a:
Nie pełnię funkcji rzecznika Federacji, więc wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu. Każdy związek wymaga szukania kompromisów, a granicą ich winny być zasady prawa i sformułowane wspólne cele działania. Poza wspólnymi są, nie ukrywajmy, także cele partykularne - ważne, by nie kolidowały ze wspólnymi. Dopóki tak będzie, dopóty osobiście będę orędownikiem udziału gdyńskiego WOPR w Federacji.

Same w sobie - szczytne ide. Tylko powiedz czy to nie jest rozsadzanie WOPR od wewnątrz. Jeśli nawet taka Federacja była potrzebna (bo ludzie nie mogą się realizować w WOPR), to czemu nazywają ją Federacją WOPR (Pomorską). Chcecie coś robić innego nazwijcie się inaczej. Do tego powołujecie Radę Naukową WOPR - jakim prawem, kto dał Wam do tego mandat - jeśli już nawet uznać, że funkcjonuje Pomorska Federacja WOPR - to radę naukową powinniście nazwać co najwyżej Radą Naukową Pomorskiego WOPR. Tak jak jest jest nie fair.
Jak patrzeć na takie usytuowanie kilku osób w Radzie Naukowej WOPR, które nie przypadkiem (mówiąc oględnie) znalazły się poza strukturami ZG WOPR - jak nie przez pryzmat ich partykularnych interesów.
Jeśli nawet część z Was miała prawe intencje, to takim działaniem, w takim momencie (trwa audyt w WOPR, mnóstwo spraw jest zabagnionych, co boleśnie odczuwa środowisko) wbijacie nóż w organizację jaką jest WOPR - i nie dzieje się to przypadkowo choć może nie wszyscy zdają sobie sprawę w tym w czym uczestniczą.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Do³±czy³: 02 Lut 2012
Posty: 14
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pi± Mar 27, 2015 10:28 pm   

Z pewnego punktu widzenia masz rację, ale jak głosi stare porzekadło punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dopóki ktoś nam tego nie zabroni (jeśli?), będziemy WOPRem, bo z nim się utożsamiamy. Nie z ludźmi, którzy na mocy układu łamią wszelkie normy demokracji, a - co chyba jeszcze gorsze - działają wbrew zdrowemu rozsądkowi. Na pewno lepiej byłoby naprawiać to wewnątrz, bez tego rozłamu, ale nie zawsze się da, wiem to po sobie. Od audytu nie uciekamy (mówię o Gdyni), nie mamy się raczej czego obawiać. A co do rady i jej nazwy - "nie siedzę" w temacie i trudno mi orzekać o tym, o czym zbyt dużo nie wiem. Zbliża się letni sezon i mamy o wiele więcej pilnych spraw na głowie, zresztą nawet chyba na forum była poruszana sprawa "obsługi ratowniczej" Zatoki Gdańskiej, co dotyczy nas w dużej mierze. Jeśli, jak można przeczytać między wierszami, traktujecie radę jako przechowalnię ludzi niepotrzebnych czy wręcz szkodzących WOPRowi to uważam, że wielu z jej uczestników wystawiacie krzywdzącą opinię. Jednakże to nie oni tworzą czy też odtwarzają współczesny WOPR. Dla mnie to temat zastępczy wobec choćby problemu oparcia ZG WOPR na byłych - aktualnych strukturach wojewódzkich.
_________________
Andrzej
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sob Mar 28, 2015 9:20 am   

cytat z wypoiedzi Andrzeja
"Dla mnie to temat zastępczy wobec choćby problemu oparcia ZG WOPR na byłych - aktualnych strukturach wojewódzkich"

Czyżbym między wierszami zauważył poparcie mojej koncepcji mówiącej o tym że WOPR ogólnokrajowy to powinna być strukutura polegająca na związku podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa, gdyż tylko taka struktura zapewnia demokrację i brak możliwości wtrącania się w sprawy jednostek terenowych tzn zrzeszonych. Obecna struktura WOPR to niestety anachronizm. Może też pomyślelibyśmy o strukturze zrzeszającej wszystkie podmioty ratownicze w formie federacji. Bylibyśmy wtedy silni w stosunku do posłów czy msw i być może zniknęły by niektóre kłótnie między podmiotami
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Mar 29, 2015 8:43 pm   

Andrzej-Gdynia napisa³/a:
..., będziemy WOPRem, bo z nim się utożsamiamy. Nie z ludźmi, którzy na mocy układu łamią wszelkie normy demokracji, a - co chyba jeszcze gorsze - działają wbrew zdrowemu rozsądkowi. Na pewno lepiej byłoby naprawiać to wewnątrz, bez tego rozłamu ...

I pisząc powyźsze idziecie w parze z JT? Z osobą, która złamała wszelkie normy (aa i byli tacy co mu pomagali), która usuwała innych ja mu się podobało jak za czerwonych czasów. Twierdzisz, że WOPR nie naprawia się odteraz od wewnątrz?
Zmień źródło informacji.
Albo - i mam nadzieję że tak - źle zrozumiełem Twój post.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16