www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
POMORSKA FEDERACJA WOPR
Autor Wiadomo
Andrzej-Gdynia 
Wypowie się, choć w ostateczności
Andrzej


Doczy: 02 Lut 2012
Posty: 14
Skd: Gdynia
Wysany: Nie Mar 29, 2015 9:54 pm   

Nie wiem, o kim w jakich parach mowa? We władzach Federacji nie ma JT, a Ci, którzy mu pomagali, w dużej mierze są obecni we władzach dzisiejszego WOPR. Z mojego punktu widzenia WOPR nie naprawia się od wewnątrz, daleko mu do tego. Ale to tylko IMHO. Trudno zmieniać źródła informacji, gdy takowych praktycznie nie ma. Coby nie powiedzieć, za tych okropnych czasów JT można było poczytać sprawozdania z posiedzeń prezydium i zarządu, teraz rzuca się tylko okruchy informacji, stosuje niedopowiedzenia, tylko z wrogiem trwa walka w najlepsze. A wrogiem, jak widzę choćby na forum, powoli staje się każdy, kto nie akceptuje wiodącej i jedynie słusznej linii centrali - jeśli już odwoływać się do czerwonych czasów. Zaś linia i jej meandry dostępne są jedynie wtajemniczonym, nam maluczkim tylko stać i czekać w pokorze. O to chodzi?
_________________
Andrzej
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pon Mar 30, 2015 7:52 am   

Trzeba przyznać rację Andrzejowi że obieg informacji jest zbliżony do zera. Strona internetowa uboga, jakby nie było jej wcale, brak ptotokółów ze zjazdu z posiedzeń prezydium i zarządu. Podsumowując,20 osobowy ZG nie potrafi stanąc na wysokości zadania lub po prostu wybranym osobom się nie chce. Jeśli dorzucimy do tego fakt że zmieniły się warunki funkcjonowania strukturu ogólnopolskiej w związku ze zmianą przepisów oraz w następstwie posiadania zgody MSW przez wiele podmiotów zasadne jest zadanie pytania:
Na czym stoimy i dokąd zmierzamy? Pytanie to zadane min w związku z projektami nieprzemyślanych uchwał (może już uchwalonymi w sobotę) i brakiem jakiejkolwiek koncepcji działania.
Zarząd został wybrany na zjjeżdzie podczas którego nie była przewidziana dyskusja, teraz zostanie wybrana komisja rewizyjna i sąd kolezeński na zjeżdzie gdzie też nie przewiduje się dyskusji. Gratulacje demokratycznego podejścia.
Obawiam się że tego typu opinie nie są jednostkowe. Dobrze że jednostki terenowe (przynajmniej większość) działąją na odpowiednim poziomie, ale i są takie które chcą działać a w imię nieokreślonych interesów podkłada się im kłody pod nogi.
_________________
s.o.
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Pon Mar 30, 2015 9:17 am   

Andrzej-Gdynia napisa/a:
... A wrogiem, jak widzę choćby na forum, powoli staje się każdy, kto nie akceptuje wiodącej i jedynie słusznej linii centrali ...
A spróbuj wyrazić odmienną opinię od tej wiodącej a od razu idziesz w parze, pomagasz, działasz w porozumieniu albo zapewne sam jesteś osławionym JT. Żenujące :???: .
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Mar 30, 2015 11:00 am   

Andrzej-Gdynia napisa/a:
Jeśli, jak można przeczytać między wierszami, traktujecie radę jako przechowalnię ludzi niepotrzebnych czy wręcz szkodzących WOPRowi to uważam

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć, że wypowiadam się tylko za siebie i nikogo nie reprezentuję.
Po drugie miałem i mam nadal zastrzeżenia co do formalnego zawłaszczania nazwy Rada Naukowa WOPR - co argumentowałem (a co dla mnie dziwne jakoś do tego nikt się nie odnosi tylko wyciągane są personalia).
Po trzecie - jeśli jesteśmy przy personaliach - to kto jak kto ale dr J.T. powinien chyba najlepiej wiedzieć, że nadużywa tej nazwy i nie mów mi Andrzeju-Gdynia że w jego przypadku nie jest to celowe.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Pon Mar 30, 2015 11:35 pm   

Co do informacji i jej braku to sorrki ale na razie w biurze nie ma za wiele osob które by popracowały. Nie wiem s.o. o jakich nieprzemyślanych uchwałach mówisz. Wasz przedstawiciel w ZG nie zgłosił żadnych uwag (jedynie z łodzkiego Ty miałeś pytanie ale zostało w mig wyjaśnione) a na posiedzeniu przedstawiciel z Waszego województwa też nie zgłaszał uwag - a więc o co Ci biega?
ZG uregulował obowiązujące uchwały i powoli POWOLI człapie dalej. Nie bardzo bym chciał zamieszczać na stronie gdzie był Prezes, gdzie wiceprezesi i kto odwiedził biuro choć ... swoich zdjęć mam równie dużo jak poprzednik.
Przyjmuję jednak krytykę do siebie i postaram się poprawić.

To że jednostki tzw. terenowe działają to bardzo dobrze bo to właśnie jest WOPR. Nie II piętro na Pytlasińskiego ale Wy, My na dole. I póki My na dole będziemy działać prężnie to WOPR będzie prężny.

Natomiast wszelkie działania bijące w naszą jedność są - jak było widać z obrad zespołu parlamentarnego - ze strony służby po której nikt się tego nie spodziewał. To znaczy nikt jak nikt. Na ZG już w 2010 mówiono o ciągotach JT i jego zamiarach ale to wtedy były bajki podobno.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Mar 31, 2015 7:40 am   

Uwagi do uchwał zgłosiłem osobiście viceprezesowi Piotrowi. S. Zdziwiony jestem min, podejściem do składek, kartami pływackimi. Rozumię że zostało to "puszczone z wiatrem". Jeśli uchwały te zostały podjęte wg proponowanych zapisów to pozostaje mi tylko pogratulować działąń, które mogą doprowadzić do kolejnych rozłamów.

przykład:
w śród swoich członkówm posiadam 96 latka, z szacunku dla niego a także z szacunku dla innych emerytów, którzy otrzymują emeryturę w wysokości "za dużej żeby umrzeć, a za małej żeby przeżyć) zwalniam ich z opłaty składki, niestety od niepobranej składki muszę odprowadzić składkę do ZG, tak samo w przypadku przywrócenia członkostwa-dotychczas wiedziałem że zgodnie z KC mogę zaległości ściągać 3 lata do tyłu

przykład:
budowa uchwały o kartach pływackich stanowi nielada kłopot w ustaleniu ceny karty, wprowadzenie dodatkowej kart ze zdjęciem

I ja mam być zadowolonu z pracy ZG, obawiam się że mogę być tylko zażenowany, że reprezentują mnie osoby, które w tychych uchwałach (projektach) nie widzą nic niewłąściwego.

Czekam na opublikowanie tych uchwał (być może poprawionych), protokołów z posiedzeń , ze zjazdu-liczę na to że są już napisane i ktoś kompetentny potrafi obsługiwać stronę internetową

bez obrazy, z świątecznym życzeniami ten, który ma zawsze dużo do powiedzenia, ażadko jego słowa z uwagi na że są niwygodne , brane są pod uwagę.
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Mar 31, 2015 11:20 pm   

s.o. Twoje słowa są zawsze wysłuchiwane i brane pod uwagę ale może jeżeli nie znajdują poklasku to jesteś w niektórych kwestiach w mniejszości? Rozważałeś taką możliwość?
W poprzedniej kadencj mnóstwo a w obecnej kilka jest innych niż moje zdanie - ale byłem w mniejszości.

[ Dodano: Sro Kwi 01, 2015 12:21 am ]
więc nie brzęczę że jako jedyny mam rację :cool:
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Kwi 01, 2015 7:28 am   

Obym nieopatrznie nie zrozumiał że to mniejszość ( w tym ja) chce pełnej jawności tzn. publikacji projektów uchwał, uchwał już uchwalonych , protokołu ze zjazdu , protokołów z posiedzeń ZG, a większości to "lata" i nie są zainteresowani, a tym samym strona będzie taka jaka jest czyli żenująco uboga, a działania na szczeblu Prezydium i ZG opatrzone klauzulą "tajne/poufne".
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Kwi 01, 2015 10:37 pm   

Jeżeli większości to "lata" czy będą uchwały czy nie to niestety tak mogłoby być. Ale póki co to nawet jak mniejszość chce (nawet dwuosobowa w osobach Twojej i mojej) takiej informacji to będzie zamieszczona. Cheba, że zg mi tego zakaże ale nie spodziewam się. Pobądź trochę cierpliwy. Święta idą.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Kwi 02, 2015 10:41 am   

A wracając do Pomorskiej Federacji WOPR i powołanej przez nią Rady Naukowej, powiedzcie Panowie co w takim razie jest z tą (chyba również Radą Naukową), która funkcjonowała (a może i nadal funkcjonuje) przy ZG WOPR?
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Czw Kwi 02, 2015 11:00 am   

Do Solo: funkcjonują obydwie rady.
Do PB: jestem świątecznie cierpliwy do 12.03.

pozdrawiam , wesołych świąt
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Kwi 02, 2015 11:22 am   

Jest Rada Naukowa WOPR powołana już ho ho ... i nadal funkcjonuje, choć jej skład jaki powołał ZG po "feralnym" Zjeździe jest nieprawomocny. Funkcjonuje więc w starym składzie - dwanym, dawnym.
A ta druga ... każdy może założyć ciało doradcze jakie mu się podoba, A że korzysta z nazwy WOPR oznacza to, że WOPR jest nadal ważną organizacją i nowicjusze się pod nie podczepiają. Ot przyczepiło się ... (coś) do okrętu i woła PŁYNIEMY

I już nie porównując tych dwóch Rad ale odnosząc się np. do powoływania jednostek WOPR jak coś nam w tej pierwszej nie pasuje: Jak ZSRR zgłosił akces do NATO i odmówiono mu wstąpienia to założyli Układ Warszawski.

RWR jakoś w tym kierunku nie miało potrzeby dążenia. Chcieli być sobą.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Kwi 02, 2015 12:27 pm   

PB napisa/a:
A że korzysta z nazwy WOPR oznacza to, że WOPR jest nadal ważną organizacją i nowicjusze się pod nie podczepiają.

Można i tak. Czy jednak zbyt lekko nad tym nie przechodzisz do porządku dziennego :?:
Jakie mamy możliwości przeciwdziałania tego typu praktykom? Pomijam już aspekt etyczny, to chyba (przynajmniej kiedyś) funkcjonowała taka zasada, że nie można nadawać takiej samej nazwy własnej - gdy już taka istnieje - a tu mamy taka sytuację - ewidentne podszywanie się pod dotychczasowe dokonania 9jakkolwiek by je oceniać).
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Kwi 02, 2015 11:21 pm   

Tak ale przerabialiśmy to już w sądzie na Mazowszu. Np. Stołeczne WOPR, WOPR i WOPR w Warszawie to dla sądu (tutejszego) zupełnie inne nazwy. Inaczej podobno sąd proceduje w Gdańsku - ale pewny nie jestem.

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2015 12:33 am ]
Małe co nie co do s.o.
s.o. napisa/a:
Uwagi do uchwał zgłosiłem osobiście viceprezesowi Piotrowi. S.

Z tego co mi wiadomo, to wiceprezes poprosił Cię o przesłanie uwag w formie pisemnej, bo przez telefon przy Twojej Stanisławie liczbie uwag naprawdę można o wielu zapomnieć.
Ponadto jeżeli miałeś uwagi do projektów to znaczy, że je otrzymałeś od członka ZG WOPR z Waszego województwa i jemu te uwagi powinieneś zgłosić. Z faktu, że Wasz przedstawiciel w tej sprawie na posiedzeniu nie zabierał głosu wnoszę, że nie wiedział o Twoich uwagach lub uznał, że są niezasadne i nic nie powiedział - to już Wasz problem, że tak powiem miejscowy.
Uważam, że owszem wiceprezes, czy prezes, czy każdy inny członek ZG WOPR jest od wysłuchiwania ratowników ale zachowanie pewnej kolejności, cy jak kto woli właściwości poszczególnych przedstawicieli województw jest rzeczą dość ważną.

s.o. napisa/a:
I ja mam być zadowolonu z pracy ZG, obawiam się że mogę być tylko zażenowany, że reprezentują mnie osoby, które w tychych uchwałach (projektach) nie widzą nic niewłąściwego.

Rozumiem, że mówimy tu o przedstawicielach województwa łódzkiego. Jeżeli nie masz zaufania do swoich przedstawicieli to nic nie poradzimy.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pi Kwi 03, 2015 8:28 am   

Nie mówimy o przedstawicielach z woj. łódzkiego tylko o wszystkich członkach ZG, jeśli zgłosiłem to jednemu członkowi ZG to chyba wystarczy. Następnym razem jak będę zgłaszał uwagi zrobię to na piśmie z potwierdzeniem odbioru.
Ostania uwaga zaskoczyła mnie najbardziej, jeśli dobrze zrozumiałem jest to sugestia tzw. drogi służbowej, jeśli tak to chyba ktoś pomylił instytucje. Między wierszami doczytuje się że rola delegata kończy się na obecności na zjeździe, a dalej to "tylko my". Gratuluje demokratycznego podejścia i zastanawiam się czym różni się "nowe" w WOPR" od tego co było w minionych latach.
_________________
s.o.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 16