www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Audyt w WOPR
Autor Wiadomo
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Pon Mar 02, 2015 10:46 pm   Audyt w WOPR

Zapoznałem się z ciekawą korespondencją dotyczącą planowanego audytu w WOPR.
Upraszczając:
nowy ZG chce dokonać audytu ("ograniczonego przeglądu" prawno finansowego w WOPR za lata 2012-2014 przez zewnętrzną firmę. (podstawa uchwała7/X/2015 ZG Z 10.01.2014), realizując uchwałę prezydium ZG podejmuje uchwałę 10-P/X/2015 w której ustala jednorazową składkę w wysokości 3500 zł obciążającą jednostki wojewódzkie płatną do 15.03.2015
rozumiem że cały audyt będzie kosztował 16x3500=56000 zł

Wydaje mi się że nowo powołany zarząd główny nie mający pieniędzy na bieżącą działalność zdecydowanie przesadza wydając łatwą ręką pieniądze, które mają wpłacić inni.
Osobiście uważam że należy dokonać sprawdzenia działalności za okres 2012-2014, ale należy tego dokonać bezkosztowo "siłami własnym".

Zbliża się ZJAZD na którym ma być wybrana komisja rewizyjna. Na Zjeżdzie tym powinna być dyskusja dotycząca tego problemu i to Zjazd powinien zdecydować o ewentualnych wydatkach w tak nieciekawej sytuacji finansowej WOPR.
Jak znam życie prawdopodobnie porządek Zjazdu nie będzie przewidywał dyskusji, obym się mylił.

Bardzo mnie ciekawi kiedy na stronie WWW.ZGWOPR.PL pojawią się uchwały. W tym temacie jestem monotematyczny do bólu i życzyłbym sobie aby nowo powołany ZG w swoich działaniach przestrzegał pewnych norm obowiązujących w cywilizowanym świecie (notatka na stronie był, była podana uchwała o zjeżdzie, a reszta?)
_________________
s.o.
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 169
Skd: Śląsk
Wysany: Wto Mar 03, 2015 2:29 am   Re: Audyt w WOPR

s.o. napisa/a:
życzyłbym sobie aby nowo powołany ZG w swoich działaniach przestrzegał pewnych norm obowiązujących w cywilizowanym świecie

Też odnoszę wrażenie, że styl pracy obecnego zarządu nie różni się wiele od poprzedniego.
Kilka cytatów ze strony zgwopr : „Powołany został Przewodniczący Komisji edukacji WOPR w osobie Kol. Tomasza Białkowskiego, który podjął już rozmowy z instruktorami o kształcie i kierunku działania komisji. Mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Prezydium ZG WOPR jej skład zostanie zatwierdzony i praca ruszy pełną parą.” (…) W dniu 21 lutego 2015 roku w siedzibie WOPR, odbyło się spotkanie osób rekomendowanych przez Przewodniczącego Komisji Edukacji do podjęcia prac w komisji z przedstawicielami Zarządu Głównego WOPR. (...) Po konsultacjach z przedstawicielami instruktorów WOPR w dniu 21 lutego podjęta została decyzja o powrocie do szkoleń centralnych w TAMIE na stopnie Starszego Ratownika Wodnego i Instruktora WOPR.”
Przewodniczący został powołany (przez kogo, w jakim trybie), a nie wybrany przez grono instruktorskie, podjął rozmowy z instruktorami, ale chyba tylko z wybranymi przez siebie według bliżej nie znanego klucza. Później odbyło się spotkanie rekomendowanych osób z przedstawicielami ZG (nie osób wybranych przez grono instruktorskie, które maja je reprezentować i nie z całym ZG, tylko z jakąś bliżej nie określoną częścią). No i miały miejsce jakieś bliżej nie sprecyzowane „konsultacje” z jakimiś nie bardzo wiadomo jakimi, przedstawicielami instruktorów (kto ich uprawomocnił do bycia przedstawicielami wszystkich instruktorów?) i została podjęta decyzja, też nie bardzo wiadomo przez kogo i w jakiej formie, o szkoleniach w Tamie.
Znowu parę osób próbuje decydować o tym, co się będzie działo w całej organizacji. To już przerabialiśmy.
No i na koniec przejaw niebywałej megalomanii po spotkaniu w sejmie cyt. ze strony zgwopr: „WOPR, które na spotkaniu reprezentowało większość podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego” - panowie, kto was upoważnił do stwierdzenia, że reprezentujecie większość z 95 działających podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego? Takie oświadczenia nie są już nawet śmieszne – są żenujące.

[ Dodano: Wto Mar 03, 2015 2:33 am ]
s.o. napisa/a:
Osobiście uważam że należy dokonać sprawdzenia działalności za okres 2012-2014,


A dlaczego nie za całą ubiegłą kadencję?
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Wto Mar 03, 2015 7:56 am   

Wszystko zależy od sposobu i jakości przekazu info, które spływa na województwa, powiaty itd.
W nowej "Komisji Szkolenia" jest nasz reprezentant w osobie Marka R., który po spotkaniu 21 lutego zebrał w dniu 26.02. instruktorów WOPR z województwa świętokrzyskiego (Wacława M. również) w celu przedstawienia koncepcji funkcjonowania Komisji oraz szkoleń organizowanych przez WOPR. Podczas spotkania wypracowaliśmy również wspólne zdanie nt ww zagadnień, które kol. Marek ma przedstawić na przyszłym spotkaniu - chociaż niewiele się ono różni od koncepcji ogólnie przyjętych. W spotkaniu uczestniczył również kol. Waldemar R. z woj. podkarpackiego - członek ZG, który przedstawił działania Zarządu.
Więc w takim województwie jak świętokrzyskie da się, inna sprawa,że u nas instruktorów WOPR jest niewiele, więc jest zdecydowanie łatwiej, ale przekaz informacji OK.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro Mar 04, 2015 8:48 am   Re: Audyt w WOPR

s.o. napisa/a:
Zapoznałem się z ciekawą korespondencją dotyczącą planowanego audytu w WOPR.
Upraszczając:
nowy ZG chce dokonać audytu ("ograniczonego przeglądu" prawno finansowego w WOPR za lata 2012-2014 przez zewnętrzną firmę. (podstawa uchwała7/X/2015 ZG Z 10.01.2014), realizując uchwałę prezydium ZG podejmuje uchwałę 10-P/X/2015 w której ustala jednorazową składkę w wysokości 3500 zł obciążającą jednostki wojewódzkie płatną do 15.03.2015
rozumiem że cały audyt będzie kosztował 16x3500=56000 zł

Wydaje mi się że nowo powołany zarząd główny nie mający pieniędzy na bieżącą działalność zdecydowanie przesadza wydając łatwą ręką pieniądze, które mają wpłacić inni.
Osobiście uważam że należy dokonać sprawdzenia działalności za okres 2012-2014, ale należy tego dokonać bezkosztowo "siłami własnym".

Zbliża się ZJAZD na którym ma być wybrana komisja rewizyjna. Na Zjeżdzie tym powinna być dyskusja dotycząca tego problemu i to Zjazd powinien zdecydować o ewentualnych wydatkach w tak nieciekawej sytuacji finansowej WOPR.
Jak znam życie prawdopodobnie porządek Zjazdu nie będzie przewidywał dyskusji, obym się mylił.

Bardzo mnie ciekawi kiedy na stronie WWW.ZGWOPR.PL pojawią się uchwały. W tym temacie jestem monotematyczny do bólu i życzyłbym sobie aby nowo powołany ZG w swoich działaniach przestrzegał pewnych norm obowiązujących w cywilizowanym świecie (notatka na stronie był, była podana uchwała o zjeżdzie, a reszta?)


Zrobienie Audytu własnymi siłami mija się z celem - musi to zrobić zewnętrzna firma która się na tym zna, a kto miałby być tą "własną siłą" ? - księgowa która to wcześniej wszystko księgowała i rozliczała ?
Nie można na to czekać do Zjazdu to pierwsze bo już MSW wyciąga ręce po zwrot kasy z dotacji pozyskanych za czasów JT.
Druga sprawa - pieniądze trzeba zebrać od jednostek - bo niestety JT ogołocił WOPR z wszystkiego - w kasie nie ma ani "przysłowiowej złotówki". Gdzie podziało się to wszystko ? Nie ciekawi cię ? bo mnie tak. Na ostatnim sprawozdaniu finansowym które sporządził JT o ile dobrze pamiętam było +1.800.000 w kasie - tylko firma audytorska jest w stanie znaleźć to.
Na początek to trzeba poszukać wszystkich kont bankowych które JT pozakładał w imieniu WOPR.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Mar 04, 2015 9:18 am   

Więc proponuję zając się pracą. Niemalże 10 miesięcy działalności kuratora, k,milka miesięcy pracy nowego ZG i brak efektów?
W obecnej sutuacji praca zarządu nie powinna ograniczć się do dwóch spotkań w roku. Zarząd w pierwszej kolejności powinień wykazać maksimum dobrej woli i umiejętności (min zdobytych w kierowaniu własnym jednostkami wojewódzkimi czy terenowymi) w ustaleniu stanu faktycznego, a nie iść po najprostrzej lini oporu wydając 56000.
To właśnie księgowość pod nadzorem ZG powinna wykazać prawidłowość rozchodów i w tym miejscu firma audytorska niewiele ustali. Na marginesie zakładane inne konta po pierwsze nie zakładała jedna osoba, a po drugie nie ma możliwości wyprowadzenia z jednego konta na inne nie wykazując powiązan miedzy nimi a to nie jest skomplikowane.
Sprawozdanie w którym było 1 800 000 widziałem (publikacja w internecie) wypadało by pomniejszyć choćby o koszty biura (czynsz, wypasione media, sprzątanie i inne), wynagrodzenia pracowników (też zbyt wiele etatów) w tym okresie, wynagrodzenie kuratora, lising samochodu i wiele wiele innych i dopiero podać so publicznej wiadomości wielkość kwoty, której nie jesteśmyn w stanie udokumentować i na pewno nie będzie to kwota w/w. Potrzeba niektórych wydatków też może być stwierdzona przez ZG a nie firmę audytorską

Pozostaje pozostała część mojej wypowiedzi min o sposobie informacji do której jakość się nie odniosłeś. Mam na myśli styl przekazywania informacji - niewiele niestety się zmieniło
_________________
s.o.
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Sro Mar 04, 2015 9:46 am   

s.o. napisa/a:
Więc proponuję zając się pracą. Niemalże 10 miesięcy działalności kuratora, k,milka miesięcy pracy nowego ZG i brak efektów?
W obecnej sutuacji praca zarządu nie powinna ograniczć się do dwóch spotkań w roku. Zarząd w pierwszej kolejności powinień wykazać maksimum dobrej woli i umiejętności (min zdobytych w kierowaniu własnym jednostkami wojewódzkimi czy terenowymi) w ustaleniu stanu faktycznego, a nie iść po najprostrzej lini oporu wydając 56000.
To właśnie księgowość pod nadzorem ZG powinna wykazać prawidłowość rozchodów i w tym miejscu firma audytorska niewiele ustali. Na marginesie zakładane inne konta po pierwsze nie zakładała jedna osoba, a po drugie nie ma możliwości wyprowadzenia z jednego konta na inne nie wykazując powiązan miedzy nimi a to nie jest skomplikowane.
Sprawozdanie w którym było 1 800 000 widziałem (publikacja w internecie) wypadało by pomniejszyć choćby o koszty biura (czynsz, wypasione media, sprzątanie i inne), wynagrodzenia pracowników (też zbyt wiele etatów) w tym okresie, wynagrodzenie kuratora, lising samochodu i wiele wiele innych i dopiero podać so publicznej wiadomości wielkość kwoty, której nie jesteśmyn w stanie udokumentować i na pewno nie będzie to kwota w/w. Potrzeba niektórych wydatków też może być stwierdzona przez ZG a nie firmę audytorską

Pozostaje pozostała część mojej wypowiedzi min o sposobie informacji do której jakość się nie odniosłeś. Mam na myśli styl przekazywania informacji - niewiele niestety się zmieniło


No widzisz łatwo się mówi - zapomniałeś tylko jedno 1.800.000 było po stronie Zysk/Strata w rachunku Zysków i strat - mówi ci to coś ?? Więc o odliczeniu jakich kosztów mówisz jak już zostały odliczone ?
Założenie i wyprowadzenie pieniędzy na konto trudne ?- tylko teoretycznie - wystarczy w jedną umowę wpisać numer konta który chcesz i po sprawie. Podpisy wystarczą dwa - a jak dobrze wiesz - było kilka osób które z "miłości" do JT potwierdzały nieprawdę na zawołanie.
Nie jesteśmy w stanie udokumentować żadnej kwoty do której była by 100% pewność. Nikt nie ma pewności iż wszystkie dokumenty są w tym miejscu w którym powinny być. Brakuje np: umów ze sponsorami z którymi wiadomo że WOPR działał wspólnie. To co zdążono zrobić to ustalić i potwierdzić zobowiązania jednostek terenowych w stosunku do siebie, i tu też wychodziły różne kwiatki wzięte z sufitu.
Czy księgowość jest w stanie to zrobić - jest na 100% - pod warunkiem że nie zatrudnisz księgowego tylko biegłego rewidenta ale to tak samo wiąże się z kosztami. Zapomniałeś że nikt tego za darmo nie będzie robił. Księgowość zatrudniona robi sprawy na bieżąco, nie będzie "lizać" papierków z lat poprzednich bo to nie jej obowiązki. Jeśli masz choć troszkę związku z księgowością to powinieneś to wiedzieć.
A może sam chcesz się tego podjąć ? I stwierdzić własnym podpisem iż sprawy finansowe były prowadzone żle lub dobrze, i jeśli okaże się że były jakieś przekręty a wiadomo że były - np. Sprzedaż sobie samochodu za 1pln, złe rozliczenie dotacji, potwierdzanie nieprawdy - wykazać to w sądzie ? Podejmiesz się bo ja nie? Po to jest audyt by było czarno na białym co jest żle.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Sro Mar 04, 2015 11:39 am   

cytaty ze sprawozdania kuratora:
IV
"zlecona została inwentaryzacja środków trwałych"
"zleciłem badania zgodności ksiąg rachunkowych z wynikami przeprowadzonej inwentaryzacji"
V
"Przeprowadziłem audyt dokumentacji księgowej"
itp.

Rozumiem że zdanie obecnego ZG kurator zrobił to mało rzetelnie, albo miał bujną wyobrażnię. Kurator wziął kasę i po raz drugi trzeba wydać kasę. Gratuluję.
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Mar 04, 2015 10:59 pm   

Audyt.
Niewidzę możliwości (ZG wybrane przez Zjazd i Ciebie Stanisławie również) na zrobienie audytu (pprzeglądu działalnoś i przez nas samych. To znaczy przez kogo???? Błasiak, Skrzyniarza, Synowca czy Zbrojkiewicza, Milana i Zalewskiego? A może s.o. będzie wyrocznią i wszyscy my uwierzą, że jako jedyny nieskalany ma jedyną i słuszną racje. Audyt musi robić podmiot, który jest w stanie patrzeć na dokumenty ZG bezstronnie (stąd w jego składzie biegły rewident) i bez emocji, a nie ja czy Ty, którzy mają swoje zdanie. Na posiedzeniu ZG zaprosiłem wszystkich do pracy - niech przyjadą i się za to wezmą. Za 2012 rok jest ponad 1000 dokumentów księgowych, a jeszcze są umowy, wyciągi, pofozumienia i pisma. Podzewuwodzenia bo to rzay 3. Poza tym to ZG podjął decyzję o audycie zewnętrznym i "opodatkowaniu" się. I oczywiście kwota zostanie na ten cel przeznaczona. Wyobrażasz sobie s.o. co byś mówił gdybym to ja zrobił ten audyt. Pamiętamy, że część delegatów chciała unieważnić działania kuratora bo znał innych członków zarządu. To że sami na tą funkcję proponowali swego delegata w niczym już nie przeszkadzało. Dlatego firma zewnętrzna. A zarzutu o to że jest to niegospodarność ... wybacz ale nie ten adres. Trzeba było krzyczeć 2, 3, 4 lata temu ale nie wszyxcy mieli odwagę.

Komisja szkoleniowa.
WOPR działa na podstawie uchwał. Jedna z nich zakłada, że przewodniczącego KE wybiera prezydium zg a on przedstawia kandydatów do komisji. Nie możemy (ii nie chcemy) zmieniać uchwał na łapu capu albo jak jest lepiej cesarzowi. I trzeba zgodnie z nimi działać. Prezydium wybraló Tomka - uważam, że bardzo dobrze. Do współpracy dobrał sobie osoby ale nie zamknął listy. Sam widziałem na wykazie, że udzielał się SoLo a więc dla chcącego nic trudnego. Ale rozumiem, że łatwiej jest pisać na forum niż znaleźć kontakt z biurem (dla zapominalskich biuro@zgwopr.pl) lub Tomkiem.

Audyt dokumentacji i sprzętu robiony był przez kuratora na potrzeby jego działania a nie kontroli działalności WOPR. Poza tym to GKR jest upoważniona do kontrolo WOPR. Nie zarząd kontroluje zarząd. Proszę jednak pamiętać, że w spadku po doktorze dostaliśmy ćwierć miliona długu do MSW, a ten urząd nie chce zaczekać.

ZG
w ciągu trzech miesięcy od zjazdu obradował trzykrotnie, a do kolejnego zjazdu jeszcze dwa razy ssię spotka - czyli raz na miesiąc. Czyli częściej niż kiedyś prezydium. A czy coś robi? Niektórzy uważają, że nie wiele ale to sąci sami którzy uważają, że ratownicy mają luzacką pracę i nic nie robią.

Pamiętajcie że J rozmontowywał to przez parę lat, a teraz to przez rok chcemy naprawić? Ciężko.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Czw Mar 05, 2015 9:43 am   

"ZG w ciągu trzech miesięcy od zjazdu obradował trzykrotnie, a do kolejnego zjazdu jeszcze dwa razy się spotka - czyli raz na miesiąc"

czyli
22.11.2014 (zjazd-ukonstytuowanie się)
10.01.2015

były inne bo jakoś na stronie nie widzę?
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Mar 05, 2015 2:09 pm   

Sorki pomyliło mi się z prezydium - mea culpa. Zawsze dobrze mieć aniołów stróżów nad sobą - dzięki i przepraszam.
Najbliższe planowane 28.03.
Już się bałem, że jak otworzę Twój post to zasypie mnie ogrom Twojej korespondencji - ale mnie miło zaskoczyłeś.
Dzięki temu mogę się zająć sprawami WOPR :smile:
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Pi Mar 06, 2015 10:50 pm   

PB napisa/a:
Komisja szkoleniowa.
WOPR działa na podstawie uchwał. Jedna z nich zakłada, że przewodniczącego KE wybiera prezydium zg a on przedstawia kandydatów do komisji.

Więc proponuję dać Tomkowi całkowicie wolną rękę, jak życie pokazało ostatnia reforma szkolenia, mówiąc delikatnie nie powiodła się, więc co tam robi Marek Ch.???

[ Dodano: Pią Mar 06, 2015 10:53 pm ]
PB napisa/a:
Do współpracy dobrał sobie osoby ale nie zamknął listy. Sam widziałem na wykazie, że udzielał się SoLo a więc dla chcącego nic trudnego. Ale rozumiem, że łatwiej jest pisać na forum niż znaleźć kontakt z biurem (dla zapominalskich biuro@zgwopr.pl) lub Tomkiem.

W całości popieram, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub wiedzę powinien się kontaktować z władnymi dążąc do współpracy, zamiast narzekać:)
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Sob Mar 07, 2015 4:08 am   

P.M. napisa/a:
Więc proponuję dać Tomkowi całkowicie wolną rękę, jak życie pokazało ostatnia reforma szkolenia, mówiąc delikatnie nie powiodła się, więc co tam robi Marek Ch.???


Wywnioskowałam z tej informacji że gdzieś pojawiła się lista osób wchodzących w skład KE skoro jest już informacja że Marek. Ch jest jej członkiem no to chciał bym poznać resztę nazwisk.

P.M., Więc gdzie mogę ją zobaczyć ? podaj linka bo wydawało mi się że komisja zostanie powołana pod koniec marca :razz:

P.M. napisa/a:
W całości popieram, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub wiedzę powinien się kontaktować z władnymi dążąc do współpracy, zamiast narzekać:)
Więc dlaczego narzekasz na Marka Ch który być może miał coś do powiedzenia czy tak jak mówisz wszedł w skład KE ? No chyba nie chcesz mu zarzucić niekompetencji w kwestii szkoleniowej ? Pozdrawiam
 
 
     
szkolony 
Wypowie się, choć w ostateczności
szkolony


Doczy: 07 Mar 2015
Posty: 5
Wysany: Sob Mar 07, 2015 12:08 pm   

Jeśli szefem Komisji Szkoleniowej zostaje facet który na jednym z kursów wmawiał i obsabaczał jednego z kursantów że źle stawia skuter po wywrotce, sam nie potrafiąc odróżnić nalepki (po angielsku) dotyczącej biegu wstecznego od nalepki instruującej w którą stronę skuter obrócić - to najszczersze gratulacje! Jeśli dobierze sobie do współpracy podobnych sobie, to daj Boziu zdrowie tej organizacji!
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
  Wysany: Sob Mar 07, 2015 9:30 pm   

MONIKA napisa/a:
Wywnioskowałam z tej informacji że gdzieś pojawiła się lista osób wchodzących w skład KE skoro jest już informacja że Marek. Ch jest jej członkiem no to chciał bym poznać resztę nazwisk.

Cyganka mi wywróżyła:)
P.S. To się będzie nazywać Komisja Szkolenia:) Nazwa Komisja Edukacji podobno się źle kojarzy :mrgreen: [/quote]

[ Dodano: Sob Mar 07, 2015 9:38 pm ]
MONIKA napisa/a:
Więc dlaczego narzekasz na Marka Ch który być może miał coś do powiedzenia czy tak jak mówisz wszedł w skład KE ? No chyba nie chcesz mu zarzucić niekompetencji w kwestii szkoleniowej ? Pozdrawiam

Kwestia narzekania odnosiła się do Stasia, natomiast jeżeli chodzi o Marka to w kwestii mówienia jest SUPER, w kwestii SŁUCHANIA zdecydowanie gorzej.......... Faktem jest, że reforma nie wypaliła, chyba, że czegoś nie wiem, natomiast brnięcie dalej w 3 etapy uważam za pomysł wybitnie chybiony, biorąc pod uwagę, że wszystkie podmioty posiadające zgodę przesyłały do MSW ramowe programy szkolenia, które w zdecydowanej większości wypadków nie przewidują podziału szkoleń Ratownika Wodnego :wink:
P.S. Jeżeli chodzi o wiedzę szkoleniową Marka nie mam nic do zarzucenia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Nie Mar 08, 2015 12:18 am   

Nia ma jeszcze składu Komisji. To ek zorganizował spotkanie osób które uważa za właściwe do pracy. Czy PZG to zaakceptuje - zobaczymy. Natomiast z tego cowiem to sprawa pracy na rzecz WOPR jest cały czas otwarta i nie reglamentowana. Jedynie od dwóch osób przyszły na biubiuro@zgwopr.pl sensowne maile z logicznymi propozycjaki, a nie listą życzeń czy malosensownych uwag.
Konkrety Koleżanki i Koledzy, konkrety - anonimów nie roważamy bo nie wiadomo komu odpowiadać lub kogo zaprosić do współpracy. Zresztą tylko tchórze się nie podpisują.
szkolonego zapraszamy również do współpracy.
I pamiętajcie że do tej pory decyzje wychodziły z góry więc aby się przestawić, że można coś od dołu - trzeba czasu. Ale żeby zadziałać od dołu trzeba sporo osób przekonać do swoich racji i zmierzyć się na potyczki intelektualne. A żeby zadziałać z góry to trzeba było jedynie przekonać najwyższego że się jest ... biernym, miernym ale wiernym - łatwiej nie?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapyta do SQL: 16