www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
WOJNY CIÄ„G DALSZY CZYLI , CZY JEST SZANSA NA NORMALNOÅšC
Autor Wiadomo¶æ
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Pi± Lut 13, 2015 1:03 am   

Nie wiem gdzie zamieścić i nie wiem czy jeszcze ktoś zagładą ale pojawił się nowy wpis na zjazdkrajowy.pl
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pi± Lut 13, 2015 1:33 pm   

Czytamy :grin:
Choć teraz nie wiem jaka jest relacja między http://www.zjazdkrajowy.pl/ a http://www.zgwopr.pl/
A sam artykuł stawia istotne pytania - tak naprawdę o przyszłość.
_________________
Pozdrawiam
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Pi± Lut 13, 2015 5:32 pm   

No właśnie ten ostatni artykuł na zjazdkrajowy.pl wydawał mi się w innym tonie napisany niż poprzednie.

Po tym artykule odniosłem warażenie, że strona zgwopr będzie stroną informacyjną, a na zjazdkrajowy będą jakieś przemyślenia i refleksje. Tylko wszędzie ten administrator :) Kto to pisze ?:D
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sob Lut 14, 2015 1:48 am   

Bo zgwopr.pl ma być stroną informacyjną i powoli powoli "sie bedzie robić ..."
A przeczytawszy zjazdkrajowy.pl wydaje mi się, że to kopniak (mam nadzieję, że lekutki :wink: ) dla nas za marudzenie w poczynaniach i naprawianiu, o którym tak głośno mówiliśmy. Trzeba się poprawić.

[ Dodano: Sob Lut 14, 2015 1:49 am ]
I nie ja jestem Administratorem ... jakby co :mrgreen:
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 06 Mar 2009
Posty: 200
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Pi± Lut 20, 2015 12:25 pm   

Ale jak ktoś by spłodził jakiś ciekawy tekst o WOPR to podejrzewam że dało by się go zamieścić ;)
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pi± Lut 20, 2015 1:03 pm   

np.
informacja o jutrzejszych zawodach GP w Rudzie ÅšlÄ…skiej
np.
informacja (rzetelna) o spotkaniu sejmowym z linkiem do transmisji
np.
wykaz podmiotów mających zgodę msw
np.
przepisy(aktualne z lexa)
np.
baza materiałów (prezentacji) do szkoleń
np.
baza zapytań i interpretacji msw
np.
historia
np. linki do jednostek, nie tylko wojewódzkich

pomysłów na "życie" strony jest wiele, trzeba tylko chcieć, a na dzień dzisiejszy strona www.zgwopr.pl to tylko "wizytówka"

ps.
sugerowałem w mejlu chęć zajęcia się podstroną (zakładką) dotyczącą sportu, do dnia dzisiejszego nie otrzymując odpowiedzi, a tym samym brak odpowiedzi uznaję za decyzję odmowną
_________________
s.o.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Lut 22, 2015 4:11 pm   

Ludzie. Może i na Waszych stronach możecie zamieszczać wszystko co WYDAJE się Wam faktem, ważną informacją lub dokumentem.
Pozwólcie w sprawach a to szkolenia, a to przepisów, a to uprawnień wypowiedzieć sie organom (ggrupom, zespołom ...) do tego powołanym.
Chcecie aby jak kiedyś jedna osoba określała co w WOPR jest właściwe, czyja racja jestbardziej czyjsza ?
zgwopr.pl ma być stroną do której można się odnieśći prezentuje stanowisko WOPR, a nie jedynego nieomylnego. Efekty takiego "zamieszczania" sobie oświadczeń, wybranych pism i własnych interpretacji mamy w tej chwili. Jeżeli ktoś chce wesprzeć to myślę, że zg zaprosi do współpracy.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Maj 17, 2015 2:09 pm   

Postanowiłem napisać w tym wątku, bo najbardziej pasuje do tego, co się ciągle w WOPR dzieje. Wojna trwa nadal. Ludzie (na dole, podrzędni ratownicy), są coraz bardziej skołowani. Stary ZG i nowy ZG walczą teraz za pomocą treści zamieszczanych na "swoich" stronach internetowych. Czytając to, co się na nich pojawia - można powiedzieć tylko jedno: nie jest dobrze. Jest fatalnie. Dla wszystkich.
Lektura tego: http://www.wopr.pl/index....ickie-refleksje
i stanowiska - odpowiedzi na zgwopr, można dojść do wniosku, że cała formuła ZG stała się płaszczyzną karczemnej jatki dużych chłopców.
Czy jest jeszcze co ratować? Po takich publikacjach wiara w ludzi i ideę znika jak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Maj 17, 2015 6:47 pm   

Kto jest administratorem strony zgwopr.pl? Zawartość jej jest delikatnie mówiąc skromna. Co jest tego powodem? Niechęć do pracy administratora , cenzura, czy inny powód?
_________________
s.o.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Pon Maj 18, 2015 11:34 am   

stary ratownik napisa³/a:
Czy jest jeszcze co ratować? Po takich publikacjach wiara w ludzi i ideę znika jak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.


Wczoraj zorganizowaliśmy egzamin dla 29 ratowników wodnych - po zakończeniu doszło oczywiście do dyskusji co dalej - wiecie co ratowników obchodzi jakakolwiek "wojenka" na górze? NIC, nikt nawet nie pyta o co w tym wszystkim chodzi, a i instruktorzy WOPR prowadzący szkolenie też nie wiedzieliby co odpowiedzieć, bo chyba wszyscy powoli się w tym gubią, więc nie dziwi wzrastająca liczba podmiotów i jej rozdrobnienie. Osobiście jestem za tym żeby to poukładać, ale formuła w tym wydaniu WOPR chyba już nie przystoi do obecnych czasów....
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Maj 18, 2015 11:49 am   

Nastał najwyzszy czas aby pomyśleć o powołaniu federacji (związek stowarzyszeń) jednostek WOPR posiadających zgodę MSW).Fedaracja ta powinna zastapić WOPR, ktry nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Można pójśc jeszcze dalej-federacja wszystkich podmiotów posiadających zgodę MSW.

Post napisany prowokacyjnie do głębokiego przemyślenia.
_________________
s.o.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Maj 18, 2015 12:53 pm   

A ja uważam, że nie ma sensu uszczęśliwiać na siłę wszystkich podmiotów i robić sztucznych tworów (federacji i innych kółek wzajemnej adoracji). Ratownicy dostali zielone światło w postaci ustawy i bardzo dobrze. Każdy może stworzyć swoją jednostkę i działać na własną rękę. I to jest właśnie piękne, na to czekaliśmy od dawna.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Wto Maj 19, 2015 1:27 am   

P.M. napisa³/a:
wiecie co ratowników obchodzi jakakolwiek "wojenka" na górze? NIC


I bardzo dobrze, to jest podejrzewam jakaś wojna woprowsko - woprowska i jest dwóch samców alfa którzy mają coś do siebie. Ci co mieli dość dali spokój , a Ci co są zawzięci walczyć będą aż cegła na cegle nie zostanie, a my co róbmy swoje, lokalnie działajmy, świećmy przykładem a ci na górze niech se tam łby porozwalają. MSW zrobiło swoje i pozamiatane chłopaki mają.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Maj 20, 2015 11:16 am   

Nie bardzo rozumiem o jakiej wojence WOPR - WOPR mówimy.
WOPR jest jeden i zawsze był. Nawet gdy JT usunął nas z WOPR to nie zakładaliśmy nowego bo uważaliśmy, że to on i jego przyjaciele nie mają racji.
W 2013 roku "ktoś" miał inne zdanie od jedynie słusznej linii ówczesnego prezesa i uważał, że ma rację. I takie jest prawo w stowarzyszeniach - można mieć inne zdanie.
Tą rację ten "ktoś" przedstawił w najpierw w WOPR, potem w organie nadzoru, a potem w sądzie rejestrowym. I prawidłowa droga.
Jeżeli się nie podoba to są organy które to wyjaśniają, a nie jak w IX kadencji, gdzie uznawano tylko te uchwały i orzeczenia władz WOPR , które się podobały jednej osobie - a jak ich nie było to się dorobiło.
Przecież Sąd zarejestrował władze WOPR, które nie wypięły się na tzw. "resztę", jak to zrobiono na jednym z dwóch zjazdów w 2013 roku.
Zgodzę się tu z DeVu, że nie ma co uszczęśliwiać nikogo na siłę. Ktoś chce być w WOPR to jest ktoś nie chce to nie jest. Zresztą od dawna tak było i nikt się nie dziwił. Jednostki występowały z WOPR i radziły sobie same i radzą sobie do dziś.
A to, że WOPR nie potrafił (czytaj: nie chciał) bronić swoich wartości i praw to zupełnie inna sprawa.
Pojęcie "wojenki" bierze się stąd, że raz chcecie aby przeszłość była oddzielona grubą kreską, a raz chcecie aby ją wyciągać i rozliczać.
Przecież jeżeli ZG zacznie odpowiadać na zaczepki z dawnej strony wopr to rozpocznie się pyskówka - i chyba komuś o to chodzi.
Nie zgadzam się z s.o., że powołanie nowych struktur uzdrowi sytuację. Myślę, że bardziej ją zagmatwa.
W WOPR są podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa, są posiadające zgodę na wykonywanie kpp, są uprawnione do egzaminów żeglarskich, są posiadające sporo innych uprawnień w sumie składających się na pewien system szkolenia i wychowywania młodzieży.
A że działa na razie wolno? Cóż, takie czasy.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Czw Maj 21, 2015 7:01 am   

PB napisa³/a:
A że działa na razie wolno? Cóż, takie czasy.

A starczy kadencji? :mrgreen:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytañ do SQL: 16