www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Świętokrzyskie WOPR
Autor Wiadomo
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Pon Gru 30, 2013 10:37 pm   

bienio napisa/a:


Czyli odpuszczone, a "foczki klaskające zostały :D Jak ludzie będą się poddawać i uciekać to dziedzictwo zostanie zmarnowane / a i tak nieźle zostało nadszarpnięte.


A kto powiedział, że zostało odpuszczone????
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Gru 31, 2013 8:57 am   

bienio napisa/a:
ceba napisa/a:
bo za dużo miałem do powiedzenia.


Czyli odpuszczone, a "foczki klaskające zostały :D Jak ludzie będą się poddawać i uciekać to dziedzictwo zostanie zmarnowane / a i tak nieźle zostało nadszarpnięte.



No i właśnie o to chodzi. Nie raz słyszeliśmy od JT. "Jak komuś nie pasuje to droga wolna..." Ale to nie jest - pomimo takiego wrażenia - jednoosobowa sp. z.o.o tylko NASZA organizacja.
Oczywiście, że zawsze można wystąpić i iść z boku i mieć wszystko co się dzieje w WOPR ... w głębokim poważaniu
 
     
siłaczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczya: 09 Sty 2012
Posty: 162
Skd: Pomorze
Wysany: Wto Gru 31, 2013 9:56 am   

Świetnie Świętokrzyskie. Teraz Wacek będzie miał w końcu konkurencję.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Wto Gru 31, 2013 1:02 pm   

Nikt nie da się ostrzec ani wmówić sobie, że jest to ciężka praca, wymagająca hierarchii czasem posłuszeństwa z góry – wielu młodych chce być Ratownikami, ale jest często rozczarowanie, gdy przychodzi starszy i mówi, że ma coś zrobić, lub zwraca mu uwagę, że robi coś źle i uwaga służy jego dobru to gro ludzi nie wytrzymuje, unosząc się ambicją zarzuca to, tworzy swoje organizacje gdzie chce być swoimi szefami lub zastępcami, niejednokrotnie porywając się z motyką na księżyc (sprzęt, wyszkolenie) – WOPR miał to wypracowane, stopniami, praktykami, a teraz …. jeden egzamin bez praktyk, KPP, przynależność np. do „Firma Usługowo Handlowa” jakiś patent bliżej nieokreślony i jest Ratownik !

siłaczka napisa/a:
Świetnie Świętokrzyskie. Teraz Wacek będzie miał w końcu konkurencję.


Ja rozumiem, że wybory są co 5 lat ? Czy nie da się coś z tym zrobić ? By aż trzeba było zakładać nowe organizację ?

Ja doskonale pamiętam początek lat 90 gdy każdemu można było otworzyć działalność gospodarczą - jak się wtedy ludzie rzucili - a jakie to nazwy wymyślali dla swoich firm :D Śmiać się chciało :D Cóż, że niektórzy zakładali je po to by wśród znajomych móc powiedzieć "mam firmę" - ale co robi, jaką szmirę tworzy, jak niejednokrotnie ludzi oszukuje !

Ja rozumiem, że są ludzie w WOPR przez zasiedzenie i dobrzy i Ci którzy mieszają, szarogęszą się, mącą wodę. Są wybory za ile ? 2 lata ? Wypad z baru, tu bym się skupił na młodych managerach, a nie rozdrapywaniem rdzenia. NO chyba, że niema samca przebojowych ludzi to sorry, ale powstaje pytanie, NAGLE PRZEBOJOWI SĄ W MIAMWNCIE UTWORZENIA "WŁASNEJ ORGANIZACJI" - więc jak to jest, potrafią pozałatwiać wszystkie formalności etc. Czemu tej energii nie zaprządz by zrobić porządek gdzie płaci się składki.

Poza tym, gdy ludzie zaczynający przygodę z zawodem zorientują się, jaki panuje syf który robią właśnie pazerne na kasę za szkolenia "TWORY" bo o to chodzi ludzie !!!!!!! nie wiem ile z tych "TWORÓW" zostanie, które twierdzą, że są najlepsze. Nie jedną firmę widziałem, która tak wierzyła w siebie, że gdyby jej zaproponowano kontrolę nad NASA zgodziłaby się - niestety Morale spadają powiem lecą na łeb i szyję bo wiecie o co chodzi ? Kasa, kasa, kasa. I nie tylko .... bo jeszcze jest : JA WAM POKAŻE !!!!! i to nie ważne, że stracę, narobię smrodu wokół ważne, że moje będzie na wierzchu bo mam WŁASNE i mam was w du .... ie.

........
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Wto Gru 31, 2013 6:11 pm   

bienio napisa/a:
Nikt nie da się ostrzec ani wmówić sobie, że jest to ciężka praca, wymagająca hierarchii czasem posłuszeństwa z góry – wielu młodych chce być Ratownikami, ale jest często rozczarowanie, gdy przychodzi starszy i mówi, że ma coś zrobić, lub zwraca mu uwagę, że robi coś źle i uwaga służy jego dobru to gro ludzi nie wytrzymuje, unosząc się ambicją zarzuca to, tworzy swoje organizacje gdzie chce być swoimi szefami lub zastępcami, niejednokrotnie porywając się z motyką na księżyc (sprzęt, wyszkolenie) – WOPR miał to wypracowane, stopniami, praktykami, a teraz …. jeden egzamin bez praktyk, KPP, przynależność np. do „Firma Usługowo Handlowa” jakiś patent bliżej nieokreślony i jest Ratownik !


bienio, nie znam Cię, nie wiem jakie masz doświadczenie w WOPR, jak długo pracujesz jako Ratownik i co w tej pracy przeżyłeś, ale czasem mam wrażenie że(sorry!), ale pieprzysz ;)

Nie myl rządzenia z pracą Ratownika! WOPR to nie jest WOJSKO i nigdy nim nie będzie! Hierarchia zawsze była i będzie na plaży, a nie w dokumentach i tytułach. Mi się zdarzyło nie raz dowodzić starszymi stopniem i być w zespole zarządzanym przez młodszych kolegów! - i wtedy każdy miał w dupie stopień! Dla nas liczą się wiedza i umiejętności! Zwłaszcza gdy gra toczy się o czyjeś zdrowie i życie!

Miałem świetnych Instruktorów w tym niezmiennie od kilku ładnych lat obecnego prezesa mojego WOPRu! I powiem Ci jedno - jest kiepskim prezesem(przez szacunek jaki mam do niego prywatnie nie napiszę gorzej). Spróbuj go zmienić - jak tego dokonasz będziesz moim mistrzem;) podejrzewam, że w Świętokrzyskim jest podobnie...

A skąd wiesz, że nowy podmiot nie przystąpi do nowej formy WOPR? Do "Unii Stowarzyszeń" jeśli taka powstanie? Mówisz, że łatwo jest uciec - a może to nie ucieczka, a prawdziwa kontynuacja tego dzieła jakim jest Ratownictwo Wodne?

Co poniektórzy chyba zapomnieli jak był biały szkwał w 2007 i Ratownicy musieli tankować za swoje. Mi też nie raz zdarzyło się prosić o sprzęt, który STAŁ! STAŁ, ale nie wolno go używać bo się może zepsuć ;)

i w tej kwestii jeszcze: Mieć uprawnienia, a być RATOWNIKIEM to dwie różne sprawy...

bienio napisa/a:

siłaczka napisa/a:
Świetnie Świętokrzyskie. Teraz Wacek będzie miał w końcu konkurencję.


Ja rozumiem, że wybory są co 5 lat ? Czy nie da się coś z tym zrobić ? By aż trzeba było zakładać nowe organizację ?


Jak dla mnie logicznym jest to co się stało, wystarczy poczytać posty ceby z ostatniego 2013 roku - widać, że robili co się da, aby ogarnąć ten syf jaki tam mają(chociażby stęplowanie legitymacji dla WOPR w Warszawie, które robiło im kursy w W-wce). To trochę tak: żona zdradza męża - spoko, mąż wybacza naprawiają związek. Mija rok i znów zdradza... Dalej tkwisz w tym małżeństwie?! ;)

bienio napisa/a:
Ja doskonale pamiętam początek lat 90 gdy każdemu można było otworzyć działalność gospodarczą - jak się wtedy ludzie rzucili - a jakie to nazwy wymyślali dla swoich firm :D Śmiać się chciało :D Cóż, że niektórzy zakładali je po to by wśród znajomych móc powiedzieć "mam firmę" - ale co robi, jaką szmirę tworzy, jak niejednokrotnie ludzi oszukuje !


a ile firm jest na rynku do tej pory? Ile firm ma markę wartą miliony? ;) każdy kij ma dwa końce...

bienio napisa/a:
Ja rozumiem, że są ludzie w WOPR przez zasiedzenie i dobrzy i Ci którzy mieszają, szarogęszą się, mącą wodę. Są wybory za ile ? 2 lata ? Wypad z baru, tu bym się skupił na młodych managerach, a nie rozdrapywaniem rdzenia. NO chyba, że niema samca przebojowych ludzi to sorry, ale powstaje pytanie, NAGLE PRZEBOJOWI SĄ W MIAMWNCIE UTWORZENIA "WŁASNEJ ORGANIZACJI" - więc jak to jest, potrafią pozałatwiać wszystkie formalności etc. Czemu tej energii nie zaprządz by zrobić porządek gdzie płaci się składki.

Poza tym, gdy ludzie zaczynający przygodę z zawodem zorientują się, jaki panuje syf który robią właśnie pazerne na kasę za szkolenia "TWORY" bo o to chodzi ludzie !!!!!!! nie wiem ile z tych "TWORÓW" zostanie, które twierdzą, że są najlepsze. Nie jedną firmę widziałem, która tak wierzyła w siebie, że gdyby jej zaproponowano kontrolę nad NASA zgodziłaby się - niestety Morale spadają powiem lecą na łeb i szyję bo wiecie o co chodzi ? Kasa, kasa, kasa. I nie tylko .... bo jeszcze jest : JA WAM POKAŻE !!!!! i to nie ważne, że stracę, narobię smrodu wokół ważne, że moje będzie na wierzchu bo mam WŁASNE i mam was w du .... ie.

........


Mój prezes jest prezesem hmmm 13 lat? mogę się pomylić o rok....! Na zebraniu w tym czasie byłem 1! slownie: jednym! Dlaczego? Bo tylko o jednym wiedziałem haha! Nie każdy jest dopuszczony do takiej istotnej informacji, a nie daj Boże jak ma inne zdanie...!

kwestia dwa: nie każdy zgadzał i zgadza się z polityką WOPR. Różnica jest taka że do 2013 czy chciał czy nie, musiał w tym tkwić. Teraz powstały nowe podmioty, które oferują co najmniej tyle samo, jak nie więcej...

PS. Jestem członkiem WOPR!
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Wto Gru 31, 2013 8:36 pm   

eR napisa/a:
bienio, nie znam Cię, nie wiem jakie masz doświadczenie w WOPR, jak długo pracujesz jako Ratownik i co w tej pracy przeżyłeś, ale czasem mam wrażenie że(sorry!), ale pieprzysz ;)

bienio, przyznam że mam podobne odczucia. Piszesz coraz większe posty które merytorycznie są coraz gorsze. Zaczynasz używać argumentów które nasuwają myśl "kurcze o czym ten człowiek pisze" (np. mieszanie pracy na plaży ze strukturą WOPR itp.).
Uznajmy że już raz (a nie ... nawet 6 razy) wyraziłeś co myślisz o powstaniu Świętokrzyskiego WOPR i wszyscy znają Twoją opinie w tej sprawie.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Wto Gru 31, 2013 10:30 pm   

bienio napisa/a:
siłaczka napisa/a:
Świetnie Świętokrzyskie. Teraz Wacek będzie miał w końcu konkurencję.


Ja rozumiem, że wybory są co 5 lat ? Czy nie da się coś z tym zrobić ? By aż trzeba było zakładać nowe organizację ?


Bienio, a Ty czasami nie jesteś Kolegą Wacka??? :wink:

P.S. A Wiesz, że następne wybory w 2018 roku i z tempem powstawania nowych organizacji w różnym stopniu związanych z ratownictwem wodnym po WOPR Kielce kierowanym przez Wacława nie zostanie ślad, jak i po sprzęcie, który jeszcze jako taki jest.....
A Wiesz, że instruktorzy i ratownicy z województwa świętokrzyskiego już masowo ewakuują się do innych WOPR.......
Zastanów się zanim coś napiszesz (nawet dwa razy) jeżeli o czymś nie Wiesz......

A Wszystkim życzę oczywiście Szczęśliwego Nowego Roku
 
     
ratowiec 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Doczy: 21 Gru 2013
Posty: 62
Skd: POL
Wysany: Sro Sty 01, 2014 2:59 pm   

Dyskusja czy jesteśmy służbą jest zbędna. Każdy nazywa swoje działania jak chce, ja np. pełnię służbę, bo nie jestem zatrudniony jako ratownik w ustawowym podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego, ale pracuję społecznie. Zgodnie więc z art.2 ust 5) nowej Ustawy, to osoba "zatrudniona lub pełniąca służbę" w podmiocie uprawnionym nabywa uprawnienia ratownika wodnego (po spełnieniu oczywiście pozostałych wymogów). Jak ktoś twierdzi że nie pełni służby, tylko jest pomocą techniczną, to nie spełnia wymogu ustawowego :mrgreen:

Co do wypowiedzi bienio w sprawie młodych menagerów przejmujących kierownictwo w WOPR, to patrząc na Waszego menagera MILANA, bardzo dziękuję - oceniam to na podstawie Twojego wpisu na forum i przypuszczam, że jesteś członkiem łódzkiego.

Ty bienio od dzisiaj nie spełniasz wymogów art 2 ust 5) w/w Ustawy jako ratownik wodny, bo nie jesteś członkiem podmioty uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Jeden z Waszych młodych menagerów sam wystąpił o zgodę do MSW, a łódzkie jednostki WOPR? Na cóż, wolę tych starych zasiedziałych prezesów, ale dbających o organizację :mrgreen:

PS. Działacze na górze nie spadli z nieba, sami ich wybieraliśmy (nawet pośrednio przez delegatów, ale jednak) więc miejmy pretensję tylko do własnych działaczy na dole. Są od tej reguły oczywiście wyjątki, bo nie wszędzie działa demokracja. :razz:

[ Dodano: Sro Sty 01, 2014 3:02 pm ]
Dodaję, co by nie było, że Milan W. wystąpił o zgodę jako prywatna firma Milana, a nie jako jednostka WOPR :twisted:
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Czw Sty 02, 2014 9:34 am   

P.M. napisa/a:
Bienio, a Ty czasami nie jesteś Kolegą Wacka??? :wink:

P.S. A Wiesz, że następne wybory w 2018 roku i z tempem powstawania nowych organizacji w różnym stopniu związanych z ratownictwem wodnym po WOPR Kielce kierowanym przez Wacława nie zostanie ślad, jak i po sprzęcie, który jeszcze jako taki jest.....
A Wiesz, że instruktorzy i ratownicy z województwa świętokrzyskiego już masowo ewakuują się do innych WOPR.......
Zastanów się zanim coś napiszesz (nawet dwa razy) jeżeli o czymś nie Wiesz......


Oj, oj. Pamiętajcie, że każda nasza jednostka to jednak stowarzyszenie i istnieje coś takiego jak nadzwyczajne zjazdy (zebrania) pod warunkiem, że chce tego większość. Oczywiście takich Zjazdów można nie zwołać albo nie otworzyć (patrz: JT we wrześniu w Łodzi) i dlatego powstają nowe organizacje.
Każda nowa organizacja jest konkurencją dla już istniejącej - co by o tym nie mówić. Z jednej strony dobrze bo może "starcy" ruszą swoje kości do roboty, a z drugiej osłabia się głos WOPR-u jako całości na danym terenie. Ale może czasem inaczej nie można.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Czw Sty 02, 2014 1:18 pm   

eR napisa/a:
bienio, nie znam Cię, nie wiem jakie masz doświadczenie w WOPR, jak długo pracujesz jako Ratownik i co w tej pracy przeżyłeś, ale czasem mam wrażenie że(sorry!), ale pieprzysz


Twoja interpretacja i zdolność pojmowania tego co piszę widać wymaga przeczytania tego ze trzy cztery razy. Jeśli nie rozumiesz nie obrażaj OK?

P.M. napisa/a:
Bienio, a Ty czasami nie jesteś Kolegą Wacka???


Nie. Nie znam typa.


Perykles napisa/a:
(np. mieszanie pracy na plaży ze strukturą WOPR itp.).


To teraz proszę napisz mi jak wygląda według Ciebie struktura WOPR. Bo według mnie to tak :

http://druzynawopr.ostrod...s/struktura.gif


Patrz na sam dół - drużyna - a gdzie ona może być ? NA PLAŻY ? No w barze też, ale przede wszystkim na plaży. Więc nie pisz, że mieszam pojęcia, bo to wszystko jest powiązane.

eR napisa/a:
Nie myl rządzenia z pracą Ratownika! WOPR to nie jest WOJSKO i nigdy nim nie będzie! Hierarchia zawsze była i będzie na plaży, a nie w dokumentach i tytułach.


Tu nie miałem absolutnie na myśli stopni etc. Jedynie staż, doświadczenie. Nie zrozumiałeś mnie.

ratowiec napisa/a:
Co do wypowiedzi bienio w sprawie młodych menagerów przejmujących kierownictwo w WOPR, to patrząc na Waszego menagera MILANA, bardzo dziękuję - oceniam to na podstawie Twojego wpisu na forum i przypuszczam, że jesteś członkiem łódzkiego.

Ty bienio od dzisiaj nie spełniasz wymogów art 2 ust 5) w/w Ustawy jako ratownik wodny, bo nie jesteś członkiem podmioty uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Jeden z Waszych młodych menagerów sam wystąpił o zgodę do MSW, a łódzkie jednostki WOPR? Na cóż, wolę tych starych zasiedziałych prezesów, ale dbających o organizację


Synku - co do ironii o uprawnieniach wykonywania RW moja jednostka akurat je ma, więc nie sugeruj skąd jestem.

Szkoda, że nie ma obowiązkowej służby wojskowej - jesteś idealnym przypadkiem, który mówi "przywrócić obowiązkową służbę wojskową".

....
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Sty 02, 2014 3:20 pm   

bienio, masz w profilu napisane, że jesteś z Wieruszowa, więc też przypuszczałem, że wypowiadasz się w odniesieniu do jednej z organizacji powiatowych w woj. łódzkim. Jak widać było to nieuprawnione identyfikowanie.
Jak zapytam to gdzie przynależysz to pewnie nie odpowiesz (i nie mam nic do tego :mrgreen: ) - ale może powiesz czy jest to któryś z WOPR z listy MSW czy jakiś inny podmiot :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Czw Sty 02, 2014 4:53 pm   

Nie ciągnij za jęzor :razz:
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Czw Sty 02, 2014 5:23 pm   

Chciałbym wiedzieć - czy na pewno jesteś w podmiocie uprawnionym i tylko tyle. Dla zachowania symetrii powiem, że mój WOPR zgody nie ma - ale wiem co to jest podmiot uprawniony do wykonywania ratownictwa wodnego :razz:
_________________
Pozdrawiam
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 3 razy
Wiek: 56
Doczy: 25 Maj 2012
Posty: 403
Skd: Woda
Wysany: Czw Sty 02, 2014 6:17 pm   

https://www.msw.gov.pl/pl...-i-wodnego.html

Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Al. W. Korfantego 66/6, 40-161 Katowice
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. Pływanie
- KPP, RWP, RWŚ, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - Pływanie
---------------------------
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomg: 2 razy
Wiek: 38
Doczy: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysany: Czw Sty 02, 2014 6:20 pm   

bienio jak to jesteś w podmiocie uprawnionym?? Przecież jesteś takim entuzjastą ratowania struktur WOPR itd., a dostać zgodę, to jednoznaczne z tym, że trzeba się od tego WOPR'u odłączyć. No chyba, że jesteś członkiem WOPRU przy ulicy Pytlasińskiego 17. Więc jak to z Tobą jest? :P Swoją drogą trochę się tu działo przez okres świąteczny, niektórzy widzę - "pełnili tu służbę" :D Wszystkiego najlepszego w nowym roku i dziękuję w imieniu Świętokrzyskiego WOPR za okazane tu wsparcie.
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapyta do SQL: 17