www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
II Sejmik WOPR
Autor Wiadomość
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 12:20 pm   

ceba napisał/a:
A to RWR nie wydaje papierów instruktorskich? Jeśli ktoś jest na liście instruktorów Wopr to mówimy na niego właśnie instruktor Wopr, a ten Pan jest na liście instruktorów RWR, wiec nie rozumiem w czym rzecz.
Na to niestety wygląda :wink:
Wygłaszanie takich opinii opartych na nieaktualnych już regulacjach prawnych wprowadza tylko zamieszanie i wywołuje niepotrzebną dyskusję. Mimo iż też uważam że stary ratownik jest nieco przewrażliwiony na punkcie RWR :cool: to w tym wypadku ma całkowitą rację i dobrze że sprostował twoją wypowiedź.
Dzisiaj zgodnie z prawem w ratownictwie wodnym nie ma już instruktorów przynależnych do danej organizacji. Są jedynie osoby które po spełnieniu wszystkich (a nie tylko szkolenia) wymagań ustawowych są instruktorami albo nie i zupełnie niezależnie gdzie spełniły warunek posiadania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia instruktorów.
Warto zaznaczyć że teraz stopień Instruktor WOPR podobnie jak MRW czy RW to jedynie wewnątrzorganizacyjny, "kolekcjonerski" stopień i na zewnątrz kompletnie nic nie daje. Osoba która posiada stopień IW bez spełnienia pozostałych warunków ustawowych dzisiaj zgodnie z prawem szkolić nie może.
Oczywiście WOPR ma pełne prawo ustalić sobie wewnętrznie że osoby prowadzące szkolenia w WOPR oprócz spełnienia wymogów ustawowych również mają posiadać stopień IW co nie zmienia że jest to tylko stopień wewnątrzorganizacyjny.
Wracając do określenia "Instruktor RWR" (ale także Instruktor RWA itd.) łatwo przecież możemy wyobrazić sobie sytuację w której WOPR organizuje szkolenie instruktorskie zgodnie z rozporządzeniem MSW niepołączone z kursem na IW i wtedy osoby takie też nazwiemy Instruktorami WOPR tylko dlatego że przeszły kurs instruktorski w WOPR?
Mamy nowe realia, nowe uregulowania prawne (inna sprawa że beznadziejne) więc i myśleć trzeba po nowemu.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 362
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 12:38 pm   

Dzięki.
Czasem już mi się nie chce odpowiadać :roll: .
Z jednej strony stwierdzenia, że coś jest nieważne, bo temat dotyczy innej kwestii, a z drugiej w niekorzystnym świetle prezentowanie naszej organizacji (tak jakoś przy okazji innego tematu) - budzi sprzeciw.
Skoro ktoś ma pretensje do firmy czy organizacji X - to należy pisać o tej firmie, bez wplątywania do problemu innych.
Tylko dlatego się odezwałem.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MichałPomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 3:04 pm   

A teraz jeszcze raz przeczytajcie o czym jest cały temat i zastanówcie się, czy był sens bic piane o takie za przeproszeniem pierdoły. Schowajcie kompleksy w kieszeń. Szanuje Rwr za to, ze pokazali niektórym Panom z Wopr co są warci, tymbardziej nie wiem skąd te ataki, ale wolny kraj.... Wracając do tematu, chciałbym wiedzieć jakie były wszystkie postanowienia tej szopki i czy nasz Wacław je respektuje.
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
Wysłany: Sob Paź 05, 2013 9:08 am   

ceba napisał/a:
A teraz jeszcze raz przeczytajcie o czym jest cały temat i zastanówcie się, czy był sens bic piane o takie za przeproszeniem pierdoły.

niestety jest tak, że jak ktoś nawet w sposób niezamierzony, w swoich opiniach rozmija się z prawdą (a tak było w kwestii "wydawania" papierów instruktorskich - których tak jak i uprawnień ratowniczych nie wydaje się - uprawnienia instruktora i ratownika wodnego, jak powinniśmy wiedzieć :lol: potwierdza wiele dokumentów), to następuje naturalna potrzeba ich jeśli nie sprostowania to przynajmniej doprecyzowania. Wbrew pozorom z "pierdół" składa się nasza rzeczywistość i powinniśmy dochować maksimum staranności aby jej nie przekłamywać.
Zawsze w takich przypadkach rodzi się wątek poboczny - wart rozstrzygnięcia, choć oczywiście zgadzam się z postulatem jaki wyraził ceba, wracajmy to tematu głównego. Co dalej z działaniami wynikającymi z postanowień II Sejmiku :?: . Wypada zaprosić jego uczestników do podzielenia się z nami tymi informacjami. Ja jeśli mogę zapraszam :grin:
_________________
Pozdrawiam
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 56
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skąd: woj.łodzkie
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 7:54 am   

II SEJMIK WOPR


INFORMACJA ZE STRONY http://www.mazowieckie.wopr.pl/

W dniach 26–27 września 2013 roku Prezes WOPR Województwa Wielkopolskiego Kol. Mariusz Krzywiński z inicjatywy Prezesa Wacka Mozera zorganizował w Poznaniu „II Sejmik WOPR” - spotkanie, na które zostali zaproszeni prezesi wszystkich szesnastu jednostek wojewódzkich WOPR. Spotkanie to miało na celu konsolidację środowiska WOPR-owskiego na poziomie krajowym oraz rozpoczęcie wspólnych rozmów nad przyszłością naszej organizacji. Gotowość do spotkania deklarowało szesnastu, a na Sejmik przybyło dwunastu prezesów jednostek wojewódzkich.Obecni negatywnie odnieśli się do działań zarówno sprzed kwietnia 2013 roku jakie podejmował ówczesny prezes WOPR w celu zabezpieczenia partykularnych interesów wąskiej grupy osób, co doprowadziło do stanu organizacyjno – prawnego w jakim obecnie znalazła się nasza organizacja, a także do obecnych działań, które powodują coraz większą zapaść organizacyjną i rozbicie wewnętrzne. Podczas obrad odniesiono się do przyczyn jakie legły u źródeł obecnej sytuacji WOPR oraz określono dalsze wspólne działania jednostek wojewódzkich wypracowując „Stanowisko Prezesów jednostek wojewódzkich WOPR ze spotkania w dniu 27 września 2013 roku”

Ze „Stanowiskiem …” zostali zapoznani nieobecni na spotkaniu prezesi jednostek wojewódzkich z prośbą o zajęcie stanowiska do wypracowanego dokumentu. Prezes WOPR Województwa Podlaskiego Kol. Andrzej Reucki – nieobecny z przyczyn osobistych - w pełni poparł wypracowane „Stanowisko …”, natomiast prezesi jednostek wojewódzkich z województw opolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego nie wyrazili gotowości podpisania się pod dokumentem lub w ogóle nie odnieśli się do sprawy.

W pełni szanując ich zdanie mamy nadzieję, że działania tych jednostek i ich członków będą zbieżne z deklarowaną na spotkaniu wolą współpracy oraz, że uszanują wolę większości, a dotychczasowe ich działania w WOPR nie znajdą naśladowców.

Trochę więcej niż na stronie z waszego spotkania klauzulę "tajne/poufne".

[ Dodano: Nie Paź 06, 2013 7:56 am ]
powinno być:

Trochę więcej niż na stronie Olsztyna, ale ciągle niewiele. Panowie Prezesi wojewódzcy zdejmijcie z waszego spotkania klauzulę "tajne/poufne".
_________________
s.o.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skąd: Centrum
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 9:40 am   

s.o. napisał/a:
Trochę więcej niż na stronie Olsztyna, ale ciągle niewiele. Panowie Prezesi wojewódzcy zdejmijcie z waszego spotkania klauzulę "tajne/poufne".

Zdecydowanie popieram. Jeśli z tych działań ma się wyłonić nowa jakość, nie wyobrażam sobie aby powielać stare wzorce (na stronie ZG WOPR zamieszczane są np. tylko wygodne w danym momencie dokumenty, o innych działaniach nie wspomnę). Tylko rzetelne do bólu prawdziwe informacje i pełna TRANSPARENTNOŚĆ działań, może przekonać do intencji i nadziei na prawne uporządkowanie funkcjonowania organizacji (jednostek) WOPR'owskich na wszystkich szczeblach.
_________________
Pozdrawiam
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MichałPomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 1:35 pm   

Raczej bym się nie spodziewał, że ta klauzula zostanie zdjęta. Podam Wam przykład. Jak kilka miesięcy temu u mnie w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do zmian w "zarządzie", ponieważ pewni ludzie robili rzeczy, których krótko mówiąc robić w takiej organizacji nie powinni, to na zorganizowanym z okazji zmian w zarządzie zebraniu pojawił się Wacek Mozer. Na tym zebraniu, zadawałem mu bardzo niewygodne dla Niego pytania dotyczące odbiorów kąpielisk, funkcjonowania jego Biura, kosztów utrzymania tego Biura (około 12 tys zł miesięcznie!!!) itd. Wacław po zebraniu wydzwaniał do wszystkich osób działających w WOPR w moim mieście, żeby mnie uciszyli i najlepiej w ogóle pozbyli się mnie ze struktur. Sądzicie, że na spotkaniu, które zwołał ten sam człowiek, faktycznie ustalono coś co ma poprawić stan prawny, czy wizerunek WOPR??? Bo mnie się wydaje, że spotkanie raczej miało charakter ustalenia sposobu działania, który przynajmniej niektórym zagwarantuje spokój, czyli taki bałagan jaki jest do tej pory. Mało tego, niektóre ustalenia tego spotkania, o których ja słyszałem, lekko mówiąc, na pewno nie służą poprawie sytuacji WOPR, a wręcz przeciwnie.
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skąd: chleb!
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 2:18 pm   

Lista obecności na spotkaniu prezesów jednostek wojewódzkich

Stanowisko prezesów jednostek wojewódzkich WOPR

[ Dodano: Nie Paź 06, 2013 2:24 pm ]
Art. 30 ustawy Prawo o stowarzyszeniach:

Art. 30.
1. Jeżeli stowarzyszenie nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych, sąd, na
wniosek organu nadzorującego lub z własnej inicjatywy, ustanawia dla niego kuratora.
2. Kurator jest obowiązany do zwołania w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy
walnego zebrania członków (zebrania delegatów) stowarzyszenia w celu wyboru
zarządu. Do czasu wyboru zarządu, kurator reprezentuje stowarzyszenie w
sprawach majątkowych wymagających bieżącego załatwienia.
3. Wynagrodzenie kuratora pokrywa się z majątku stowarzyszenia.


Czyli tak jak to było mówione jeszcze przed zjazdem. Wszyscy już się pogodzili z kuratorem ale ciekawe ile on wyciągnie brudów... :lol:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MichałPomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 4:12 pm   

Jakiś czas temu Platforma Obywatelska zabrała glos w sprawie komisarza dla miasta stołecznego Warszawy. W przypadku konieczności wprowadzenia komisarza zaproponowali oni na to stanowisko Hanne Gronkiewicz-Waltz. Wcale bym się nie zdziwił gdyby komisarzem w Wopr zostal JT. Ot taka nasza rzeczywistość.
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Młoody 
Stały bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 537
Skąd: chleb!
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 5:56 pm   

Hahaha - to by się skończyło chyba jakimś miasteczkiem strajkowym
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 8:04 pm   

SoLo napisał/a:
s.o. napisał/a:
Trochę więcej niż na stronie Olsztyna, ale ciągle niewiele. Panowie Prezesi wojewódzcy zdejmijcie z waszego spotkania klauzulę "tajne/poufne".

Zdecydowanie popieram. Jeśli z tych działań ma się wyłonić nowa jakość, nie wyobrażam sobie aby powielać stare wzorce (na stronie ZG WOPR zamieszczane są np. tylko wygodne w danym momencie dokumenty, o innych działaniach nie wspomnę). Tylko rzetelne do bólu prawdziwe informacje i pełna TRANSPARENTNOŚĆ działań, może przekonać do intencji i nadziei na prawne uporządkowanie funkcjonowania organizacji (jednostek) WOPR'owskich na wszystkich szczeblach.


Chyba marne szanse są na to czego oczekujesz - ponad tydzień mija i żaden z 12 prezesów oficjalnie nie przedstawił nowego kierunku WOPR.........
Coraz więcej przekonania mam, że po eksmisji JT nastąpi TKM (czyli Teraz K.... MY), tyle, że w pomnożone przez 16................
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 169
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 8:55 pm   

Już raz to pisałem: Warto przyjrzeć się życiorysom obecnych „buntowników” – od wielu lat we władzach WOPR różnych szczebli. Można sprawdzić, kto z nich był delegatem na zjazd w 2003 roku i kto podnosił rączkę za zmianą statutu – czyli rozpieprzeniem struktury federacyjnej na rzecz scentralizowanej, podległej prezesowi ZG. Wtedy nie mieli rozumu czy wyobraźni? W 2003 roku to ci sami działacze, którzy dziś uważają się za sprawiedliwych, wywalali z WOPRu ludzi, którzy protestowali przeciwko takim zapisom statutu i takim metodom sprawowania „władzy”. Większość obecnych prezesów wojewódzkich to jedna sitwa, która przez wiele lat wspierała się i kryła wzajemnie. Rekordziści w ZG siedzą już 6 kadencję (czyli 30 lat). Nikt mi nie wmówi, że osoby które rzeczywiście rzetelnie wypełniają swoje obowiązki zarządzających 60.000. organizacją o wielomilionowym budżecie przez lata nie wiedziały, co się w niej faktycznie dzieje. Więc albo zła wola albo niekompetencja. I tak i tak niedobrze. Ciekawi mnie tylko o co bardziej poszła walka – stołki, kasę czy urażone ambicje.
Ciekawi mnie też kiedy i z kim szanowni prezesi konsultowali swoje stanowisko zaprezentowane na sejmiku – chodzi mi oczywiście o dyskusję i wysłuchanie głosu ratowników, a nie działaczy. Odbyły się jakieś spotkania w województwach? A może nadzwyczajne zjazdy? Gdzieś powołano jakieś komisje? Zasięgano opinii kadry instruktorskiej? A może przynajmniej zarządy wojewódzkie podjęły jakieś uchwały w tym zakresie? Pytania są oczywiście retoryczne.
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MichałPomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 10:46 pm   

TKM - dobre!!! :) ratol popieram w 100%. I jeszcze jedno. Jakiś czas temu ktoś odpowiadając w tym wątku zwrócił się bezpośrednio do kolegi PB z prośbą o przekazanie co się na tym sejmiku (chociaż ja wolę określenie szopka) działo i co Panowie ustalili. Cisza.... Kolega nie ma czasu odpisać, czy może nie chce?
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomógł: 5 razy
Wiek: 55
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skąd: Stołeczne WOPR
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 5:43 pm   

Myslę, że po II Sejmiku można liczyć na porozumienie się na poziomie jednostek wojewódzkich bo wg mnie to one są siła WOPR w skali kraju i na poziomie rozmów z administracją (MSW itp.). Czy jest to potrzebne na dole? Jeżeli chcemy działać każdy sobie na swoim terenie to nie. Ale jeżeli chodzi nam o ruch WOPRowski i zachowanie idei ratownictwa to tak. Jeżeli na poziomie ministerstw nie będfziemy mówić jednym głosem to polegniemy. A do tej pory mówiliśmy nie jednym głosem, a głosem jednej osoby. A całej reszcie ZG przekazywane było co JT chciał lub nic - bo po co.
Może dalej pójdzie już bez oszukiwania i kombinowania (kupowania głosów) jakie legło u podstaw całego zamieszania ze zjazdami i zarządami.
WOPR przetrwa w takiej lub innej postaci ale - przynajmniej ja - chcielibyśmy aby na tym "przekształcaniu" i naprawianiu tego co napsół poprzedni "jedyny słuszny" wódz ucierpiał jak najmniej.
Nawet teraz cały czas rozdmuchuje się lokalne wojenki o ... no właśnie o co?
Im jest większy bałagan to tym łatwiej coś ukryć i łatwiej rządzić ludźmi. A chyba nie o to chodzi.
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MichałPomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 175
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 7:57 pm   

Czyli rozumiem, że jedynym co ustaliliście jest to, że będziecie jednym głosem rozmawiać z szeroko rozumianą administracją? Żadnych innych ustaleń nie było?
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 11