www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Nowe stroje NIVEA-WOPR

Czy podoba Ci siÄ™ zmiana napisu "Ratownik WOPR" na "WOPR" na strojach NIVEA-WOPR?
Tak
19%
 19%  [ 10 ]
Nie
80%
 80%  [ 42 ]
G³osowañ: 52
Wszystkich G³osów: 52

Autor Wiadomo¶æ
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 38
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 3:55 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:


a dodatkowo musi sobie nabyć "pagony?" czyli coś co będzie odróżniać ludzi z innymi stopniami.Tylko jak to przepchnąć na Zarząd Główny?


Ty piszesz to poważnie!? Proponuję nie upodobniać WOPRu do służb mundurowych, zwłaszcza w taki sposób. Może warto zająć się najpierw wyszkoleniem ratowników a nie wyglądem strojów (w/g niektórych to już chyba nawet mundurów :razz: ).
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 10 Pa¼ 2009
Posty: 169
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 5:24 pm   

mati82 napisa³/a:
w polarach tylko WOPR/GOPR/TOPR


Ha ha ha
I jeszcze PCK, HSR, Joannici, ratownicy medyczni, DANowcy, SARowcy, członkowie K-38, POPRowcy, Maltańczycy, Ratownicy PL CB-Radio, członkowie innych 50 stowarzyszeń ratowniczych, absolwenci kursów AHA i EFR, cała masa innych turboratowników oraz ci, którym po prostu jest zimno nad wodą.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 5:29 pm   

ratol, wybacz za moją niewiedze a raczej nie przemyślenie swojej wypowiedzi
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 5:57 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
Wdrożenie - np. w 2011 roku składka roczna wynosi 60 zł zamiast 30 zł i w ramach tego każdy członek dostaje koszule w swoim rozmiarze a dodatkowo musi sobie nabyć "pagony?" czyli coś co będzie odróżniać ludzi z innymi stopniami.


No i koniecznie trzeba do tego opracować regulamin oddawania honorów i musztry paradnej :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 6:39 pm ]
eselfunk napisa³/a:
Może warto zająć się najpierw wyszkoleniem ratowników a nie wyglądem strojów (w/g niektórych to już chyba nawet mundurów :razz: ).


Święte słowa.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 6:54 pm   

sharky napisa³/a:
MÅ‚oody napisa³/a:
Wdrożenie - np. w 2011 roku składka roczna wynosi 60 zł zamiast 30 zł i w ramach tego każdy członek dostaje koszule w swoim rozmiarze a dodatkowo musi sobie nabyć "pagony?" czyli coś co będzie odróżniać ludzi z innymi stopniami.


No i koniecznie trzeba do tego opracować regulamin oddawania honorów i musztry paradnej :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: Pon Kwi 19, 2010 6:39 pm ]
eselfunk napisa³/a:
Może warto zająć się najpierw wyszkoleniem ratowników a nie wyglądem strojów (w/g niektórych to już chyba nawet mundurów :razz: ).


Święte słowa.



No dobra, dobra... Pojechałem trochę z tymi mundurkami ;) (w sumie jak Giertych).

Ale rzeczywiście pomysł jednolitego wzoru na przykład Polaru wydaje się rozsądny.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
jjay 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 37
Do³±czy³: 17 Cze 2007
Posty: 86
Sk±d: upper silesia
Wys³any: Pon Kwi 19, 2010 9:37 pm   

a kto by ten polar mial zakupic?? poza tym znjac zycie wyobrazasz sobie procedure produkcji tego jednolitego wzoru polaru?od razu by pojawily sie zarzuty, ze jedyny i wlasciwy polar firmy "x" szyje tylko ta firma bo ktos tam, komus cos zalatwil ;)bo potemwyjdzie ze polary jakosciowo sa do bani i lepiej jakby robila je inna firma...
a zeby nei bylo offtopa to raczej watpie w koszulki polo tym bardziej,z e na stronie glownej jest tez zwor zwyklego t-shirta ;)
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Kwi 20, 2010 3:27 pm   

Uważam że nasz ZG powinien uregulować tę kwestię odpowiednią ustawą, widziałem polary pomarańczowe,czerwone,żółte i niebieskie.Nasi prezesi muszą wreszcie podjąć decyzje bo będziemy wyglądać niedługo jak peleton w wyścigu pokoju
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Wto Kwi 20, 2010 3:48 pm   

wopr rewal napisa³/a:
Uważam że nasz ZG powinien uregulować tę kwestię odpowiednią ustawą, widziałem polary pomarańczowe,czerwone,żółte i niebieskie.Nasi prezesi muszą wreszcie podjąć decyzje bo będziemy wyglądać niedługo jak peleton w wyścigu pokoju

Ustawy uchwala Sejm, a nie ZG WOPR.
ZG WOPR może sobie decydować jakie stroje noszą sobie jego pracownicy w biurze.
O tym jaki strój służbowy nosi pracownik w trakcie pracy decyduje jego pracodawca (reguluje to kodeks pracy). Dotyczy to także ratowników. I to pracodawca decyduje czy na stroju służbowym ratownika znajdzie się emblemat lub nazwa WOPR. Bo na wielu obiektach o obecności jakichkolwiek znaków graficznych na strojach decydują umowy sponsorskie i sponsor nie życzy sobie obecności jakiegokolwiek loga poza swoim.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Kwi 20, 2010 4:32 pm   

sharky napisa³/a:
sponsor nie życzy sobie obecności jakiegokolwiek loga poza swoim.


jeżeli nivea ma takie życzenia to nie znaczy, że wszyscy sponsorzy takie mają
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Wto Kwi 20, 2010 5:44 pm   

sharky napisa³/a:
wopr rewal napisał/a:
Uważam że nasz ZG powinien uregulować tę kwestię odpowiednią ustawą, widziałem polary pomarańczowe,czerwone,żółte i niebieskie.Nasi prezesi muszą wreszcie podjąć decyzje bo będziemy wyglądać niedługo jak peleton w wyścigu pokoju

Ustawy uchwala Sejm, a nie ZG WOPR.
ZG WOPR może sobie decydować jakie stroje noszą sobie jego pracownicy w biurze.


Rzeczywiście ustawy uchwala Parlament ale to czepianie się szczegółów. Wszyscy wiemy o co chodziło wopr rewal.
Natomiast odnosząc się do strojów - WOPR może zadecydować o tym w jakich strojach Ratownicy będą reprezentować Stowarzyszenie np. podczas działań Grup Interwencyjnych, w czasie pogadanek, w czasie spotkań oficjalnych, w czasie pokazów i festynów oraz w czasie szkoleń centralnych.
Rzeczywiście nie istnieje możliwość wpłynięcia na pracodawcę w taki sposób aby dostosował stroje na swoim obiekcie lub kąpielisku do uchwały lecz jest wiele innych przedsięwzięć, w czasie których WOPR-owcy mogą być ubrani w jednolity polar różniący nas naszywką.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Kwi 21, 2010 12:01 pm   

SHARKY,w takim razie każdy Sołtys może na swojej wiosce ubrać OSP w np. dresy.Ochotnicza Straż Pożarna to przecież nasz odpowiednik,a stroje mają wszyscy identyczne,wniosek z tego że da się zrobić
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Sro Kwi 21, 2010 12:38 pm   

wopr rewal napisa³/a:
SHARKY,w takim razie każdy Sołtys może na swojej wiosce ubrać OSP w np. dresy.Ochotnicza Straż Pożarna to przecież nasz odpowiednik,a stroje mają wszyscy identyczne,wniosek z tego że da się zrobić


OSP i soÅ‚tys nie pozostajÄ… wzglÄ™dem siebie w stosunku zatrudnienia regulowanym przez ustawÄ™ kodeks pracy, wiÄ™c przykÅ‚ad raczej nie trafiony. Ochotnicze Straże Pożarne funkcjonujÄ… w oparciu o przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 – Prawo o stowarzyszeniach, ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 o ochronie przeciwpożarowej, a ich szczegółowe zadania oraz organizacjÄ™ okreÅ›lajÄ… wÅ‚asne statuty.

mati82 napisa³/a:
jeżeli nivea ma takie życzenia to nie znaczy, że wszyscy sponsorzy takie mają


A wydawało mi się, że napisałem wyraźnie NA WIELU OBIEKTACH. Nie napisałem, że na wszystkich.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Kwi 21, 2010 2:38 pm   

MÅ‚oody napisa³/a:
udało mi się znaleźć kilka zdjęć jak wyglądają Ratownicy WODNI za granicą (konkretnie w USA)


Wydaje mi się, że nie ma co porównywać. Ratownictwo w Polsce (niestety) nigdy nie będzie takie samo jak w USA. Oni mają lepszy sprzęt, zarobki, zaplecze i więcej kasy na działalność ratowniczą. Poza tym sezon u nich trwa o wiele dłużej (w zależności od miejsca), dlatego też tak to u nich wszystko wygląda. A my czym mamy się pochwalić? :lol: Zarobkami w postaci 1500zł brutto (przy dobrych wiatrach) ? Przecież to jest śmieszne i jednocześnie żałosne. Reprezentujemy biedę.

Dlatego niekiedy wszystko przekłada się na powiedzenie: "Oni udają, że mi płacą a ja udaję, że pracuję".

Mundurki. Dla mnie wyznaczanie dla każdego stopnia ubrania w innym kolorze jest po prostu bezsensowne. Wyjdzie tak, że młodszy ratownik przez swoją całą karierę aż do uzyskania instruktora wykładowcy wopr będzie miał kolorową szafę, gdzie na sam koniec 90% ubrań wyrzuci do kosza, bo po co mu dawno nieaktualny "ratownik ochotnik" ? Poza tym dla ludzi będziemy tylko zwykłymi ratownikami wopr. Żadne napisy i kolory przez długi czas tego nie zmienią.

Nie szata zdobi człowieka. Nie ten poziom, nie te pieniądze, nie tędy droga.
 
     
funkrus 
Forumowicz WOPR
AMATOR



Wiek: 33
Do³±czy³: 16 Maj 2008
Posty: 34
Sk±d: Lubin
Wys³any: Sro Kwi 21, 2010 8:51 pm   

DeVu napisa³/a:
Nie ten poziom, nie te pieniądze, nie tędy droga.

nie te potrzeby

Niech ludzie patrzą jak chcą. Jeżeli ten 15 latek ma zachować się lepiej niż nie jeden starszy kolega. Nie wyglądem budujmy wizerunek a czynami i zachowaniem. Jednolity strój ok. Nie przesadzajmy i nie popadajmy w niepotrzebne sprawy. Już inni zajmują się sprawami drugiej Australii a my róbmy swoje i dbajmy o sprawy bardziej realne i przy ziemne.
_________________
- Więc dlaczego nie zaczniesz nosić czerwonego mundurku jak reszta?
- Nie chcę, żeby pomyśleli, że jestem ratownikiem...
 
 
     
Qba
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 19 Kwi 2004
Posty: 67
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Czw Kwi 22, 2010 12:49 am   

MÅ‚oody napisa³/a:

[ Dodano: Nie Kwi 18, 2010 11:12 pm ]
Więc tak, udało mi się znaleźć kilka zdjęć jak wyglądają Ratownicy WODNI za granicą (konkretnie w USA).

Tam jest z kolei w drugą stronę. Co beach patrol to inny mają "uniform". W "county", w którym pracowałem plaż strzegło w sumie kilkanaście różnych beach patroli (coś w stylu drużyna WOPR). Każdy ze swoimi strojami, logami, nazwą itd. Na zawodach ratowniczych była niezła rewia mody :) Mnie się takie coś podobało, każda ekipa miała charakterystyczne barwy prawie jak drużyny piłkarskie. Od razu było wiadomo, że ci w niebiesko-żółtych są z Delaware State Parks a ci w szachownice z Bethany itd. Podkreślało to odrębność każdej grupy a jednocześnie było ciekawe. Tutaj w Europie nie ma co na to liczyć bo z tego co wiem UE dąży do ujednolicenia strojów służb ratowniczych.
_________________
Stażysta wypożyczania czepków
;)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18