www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Weryfikacje na szkolenie SRW Tama 2006 na ÅšlÄ…sku
Autor Wiadomo¶æ
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 12:14 pm   

A ja mam takie małe pytanko: Czy na Tame na kurs SRW jeżdzą tylko ratownicy z śląska i okolic czy też z całej Polski?

pozdrawiam
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 12:15 pm   

z całej ale chyba tylko na slasku sa platne kwalifikacje...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
buli82 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW



Wiek: 41
Do³±czy³: 24 Gru 2005
Posty: 61
Sk±d: Å»ory, ÅšlÄ…sk
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 2:43 pm   

kovalsz napisa³/a:
kto jest odpowiedzialny ze kursy mieli w ciagu 12 miesiecy a wodnego dostali bez patentu??
kto podbija legitke pomijajac poprzedni rok (niezaplacony)??
kto stawia pieczatke przy badaniach lekarskich??


Wydaje mi się, że znasz odpowiedzi na te pytania.
Często bywa tak, że Instruktorzy "nie chcą" widzieć pewnych rzeczy, aby zwiększyć liczbę kursantów na swoich kursach. Przecież wiadomo że chodzi o pieniądze.
Sam byłem świadkiem przypadków, gdy na kurs RW byli brani kandydaci bez patentu. Mogli oni jednak w czasie trwania kursu RW robić patent i do egzaminu mieli przynieść zaświadczenie, że ukończyli "patent". Jednak oryginał dokumentu mieli wystawiany już po egzaminie na RW, więc data wydania patentu była poźniejsza od daty egzaminu RW.
Często bywa z młodszym tak, że np uczestniczy na kurs MRW w roku 2005 a w roku 2006 już idzie na RW. Dochodzi do sytuacji takiej, że egzamin MRW był np w czerwcu 2005, a kurs RW rozpoczyna się np w styczniu 2006 i zamiast wymaganych 12 miesięcy robi się 6.
Młodzi ratownicy oczywiście bardzo się z tego cieszą, ale nie są świadomi tego, że zamykają sobie tym samym drogę na Starszego Ratownika. Bo skąd mają wiedzieć.

Albo np sytuacja taka :
Po przepracowanym sezonie Ratownik otrzymuje wpis do książeczki z pieczątką np "Instruktor Ratownictwa Jan Kowalski'. Niedajboże "Ratownik ........ "
Taki wpis jest warty tyle co nic, jeśli nie ma się pieczątki gestora kąpieliska.

Niech to wszystko będzie przestrogą dla tych którzy dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z ratownictwem a jednocześnie ich aspiracje nie kończą się na stopniu MRW.
 
 
 
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 10:10 pm   

Dobrze że u mnie nie byli tak wnikliwi bo ukończenie kursu na RW mam wpisane 2 dni przed skończeniem 18go roku życia ....;)
Pierwsze słysze żeby przy pieczątce lekarza wbijać pieczęć wopru. Tzn, że w legitymacji na stronie :Potwierzdenie przez lekarza zdolności do pracy" wraz z pieczęcią lekarza ma byc pieczęć wopru???? prosze mnie skorygować jeśli się myle, ale jeśli tego wymagają panowie z katowic to nic tylko POGRATULOWAĆ ;) Swoją drogą ciekawe by to było..... moze na śląsku zaczeli wydawać jakieś inne legitymacje (sic!) :mrgreen:

POZDRAWIAM

ps. gratuluje wszytskim co wyjezdzajÄ… do Tamy
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Nie Lut 12, 2006 11:28 pm   

jesli instruktor robi kurs zbyt wczesnie lub bez potrzebnych papierow a pozniej ten sam czepia sie tych pierdow to dla mnie to gowno nie instruktor... zweryfikowac to najpierw trzeba instruktorow...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 10:10 am   

kovalsz napisa³/a:
zweryfikowac to najpierw trzeba instruktorow...
a kto Ci to zrobi? instruktor instruktora bedzie weryfikowal? wyobrazam sobie jak to bedzie wygladalo...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 2:53 pm   

sfrustrowany napisa³/a:
Potwierzdenie przez lekarza zdolności do pracy" wraz z pieczęcią lekarza ma byc pieczęć wopru????

W pomorskim takie praktyki są stosowane, te pieczątki są nie na miejscu, bo wpis lekarza jest czasami niewyraźny( wpis lekarza + pieczątka lekarza + pieczątka WOPR).

Pozdrawiam !!!
 
 
 
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Do³±czy³: 09 Lis 2005
Posty: 128
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Pon Lut 13, 2006 9:27 pm   

Ale nie ma przepisy, który regulowałby te sprawy.
Dla mnie sprawa oczywista jest, ze do ważnosci legitymacji potrzebna es trzy rzeczy: lekarz, składka i weryfikacja. I na wszytskie trzy jest OSOBNE, specjalnie do tego celu przeznaczonbe miejsce w legitymacji WOPR. Dlaczego wiec takie podejscie do problemu(???)

TO JEST BEZ SENSU.... :|
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 12:25 am   

bez sensu jest to ze w wiekszosci "wad" kandydatow zawinil instruktor badz jednostka wopr a nie ratownik ale skutki ma ponosic ten ostatni...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 12:55 am   

niebardzo rozumiem - mozesz jasniej? pozdro
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 9:42 am   

Powtorze sie:
kto jest odpowiedzialny ze kursy mieli w ciagu 12 miesiecy a wodnego dostali bez patentu??
kto podbija legitke pomijajac poprzedni rok (niezaplacony)??
kto stawia pieczatke przy badaniach lekarskich??
za to oblewali kandydatow do tamy na slasku. kto odpowiada za te bledy??
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 12:53 pm   

odpowiedz jest prosta - zle prowadzenie administracyjnych spraw w danym woprze i slaba informacja, komunikacja z ratownikami ktorzy sugeruja sie tym co mowia im w woprach, a sama administracja sie nie orientuje w danych zagadnieniach.

kto jest odpowiedzialny ze kursy mieli w ciagu 12 miesiecy a wodnego dostali bez patentu??
instruktor ktory polecial na kase

kto podbija legitke pomijajac poprzedni rok (niezaplacony)??administracja wopru ktory leci na kase niezwazajac na przepisy

kto stawia pieczatke przy badaniach lekarskich?? j/w, a powinien tylko lekarz bo miejsca na woprowska pieczatker tam nie ma...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
 
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 10:12 pm   

Jednak dobrze, że jest taki temat bo gdybym tego nie przeczytał też nie miałbym szans na SRW. I muszę powiadomićo tym mojego kolegę, który też chce w te lato iśc na RW. Lepiej odczekać 12 miesięcy niż ustać na 2. stopniu. No i dobrze, że mam SKP :)

A wracając do Tamy...czy można tam bylo używać okularów jak się wyławiało manekina lub podczas pływania? Bo tak na ślepo to sobie nie wyobrażam :)
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 10:15 pm   

HDS napisa³/a:
odpowiedz jest prosta

dlatego nie rozumiem podejscia osob ktore robily kwalifikacje (instruktorow). skasowali 200 za bledy ktore popelnila ich jednostka maciezysta lub ich koledzy lub tez oni sami...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Wto Lut 14, 2006 11:03 pm   

DeVu napisa³/a:
A wracając do Tamy...czy można tam bylo używać okularów jak się wyławiało manekina lub podczas pływania? Bo tak na ślepo to sobie nie wyobrażam

Wszystkie czynnosci poza 1500 m wykonuje sie bez okularek (wiadomo cwiczenia z ABC sa w masce) takze jak ktos ma klopoty z plywaniem, orientacja itp w jeziorze bez gogli to radze pocwiczyc przed wybraniem sie na kurs bo latwo zaprzepascic wlozony w przygotowania trud.
kovalsz napisa³/a:
dlatego nie rozumiem podejscia osob ktore robily kwalifikacje (instruktorow). skasowali 200 za bledy ktore popelnila ich jednostka maciezysta lub ich koledzy lub tez oni sami...

Cala ta sytuacja jest chora i wspolczuje tym ktorzy musza z tym obcowac :evil:

Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17