www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
basen w stylu PRL
Autor Wiadomo¶æ
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 12:12 pm   basen w stylu PRL

znajoma do sesji zdjęciowej potrzebuje mega stary basen, najlepiej w stylu PRL
w który basen w trojmieście lub okolicy jest mega stary ??
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 1:30 pm   

Basen w stylu PRL to nieprecyzyjne określenie. PRL trwał 45 lat i miał różne w style. Generalnie jeżeli chodzi o architekturę to dominowały dwa prądy (podaję flagowe przykłady, żeby sobie łatwo wyobrazić :) ):
- socrealizm (do początku lat 60-tych; flagowy przykład: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie) - styl wywodzący się z ZSRR
- późny modernizm (inaczej: funkcjonalizm; lata 60-te do początku 90-tych; flagowy przykład: Spodek w Katowicach) - styl międzynarodowy (dominujący również na zachodzie) - kontynuator tradycji modernizmu przedwojennego

Zakładając, że baseny (i generalnie wszystkie obiekty sportowe) w jakiś sposób dążyły za stylami architektonicznymi, to ich wnętrze tez będzie się różnić w zależności od tego z którego okresu pochodzą.

Z zabytkowych basenów znam jeden międzywojenny modernistyczny w Zabrzu. Naprawdę ma klimat.
Co do tych z okresu PRL myślę, że bardzo łatwo będzie znaleźć baseny z okresu późnego Gierka i pierwszej połowy lat 80-tych. Powstawały one wraz z dużymi blokowiskami (które akurat są takimi "bękartami" późnego modernizmu). Sam na taki chodzę :) .

Okolic 3M pod tym względem niestety nie znam :(
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 4:35 pm   

Jest taki basen w Zgierzu, który gościł już wiele ekip filmowych. Zapraszam na stronę http://www.plywanie.cezak.pl/

[ Dodano: Pon Mar 12, 2012 4:38 pm ]
Nie jest to basen z okresu PRL lecz wiele starszy.W okresie PRL i obecnym udało mu się cudem przetrwać i cały czas ma licznych klientów.
_________________
s.o.
 
     
Jarek R. 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 22 Gru 2005
Posty: 86
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 4:41 pm   

s.o. napisa³/a:
Jest taki basen w Zgierzu, który gościł już wiele ekip filmowych. Zapraszam na stronę http://www.plywanie.cezak.pl/

[ Dodano: Pon Mar 12, 2012 4:38 pm ]
Nie jest to basen z okresu PRL lecz wiele starszy.W okresie PRL i obecnym udało mu się cudem przetrwać i cały czas ma licznych klientów.


Podobny w stylu i w wieku jest basen w Bolesławcu http://www.mosir.boleslaw...ryty&Itemid=109
Jeszcze dalej od Trójmiasta
_________________
Dupa blada, dupa zimna, dupa pływać nie powinna
http://polrescue.aq.pl/glowna/glowna.htm
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Sk±d: London, United Kingdom
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 11:25 pm   

Jak chcesz mati82, basen w stylu PRL to polecam basen na Zaspie w XV LO przy ul. Pilotów. Tam w środku jeszcze zalatuje komuną w 95%(kafelki, niecka, wystrój, itd), mimo że to jest budynek z praktycznie z końca PRL.

Nie wiem jeszcze jak basen w Hotelu Posejdon bo słyszałem plotki że niby był remont.

Stary też jest basen przy Skwerze Kościuszki w Gdyni, i basen START w gdańsku, przy ul. Wajdeloty. Ale tam nie mam zielonego pojęcia czy był po remoncie czy coś.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Wto Mar 13, 2012 6:51 am   

Mateo napisa³/a:
Stary też jest basen przy Skwerze Kościuszki w Gdyni,


jest po remoncie i wyglada bardzo nowoczesnie obecnie ( zdjecia: http://gdynskiewopr.pl/ga...aty-ratownicze)
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Do³±czy³: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Sk±d: London, United Kingdom
Wys³any: Wto Mar 13, 2012 8:20 am   

Mówiłem że co do basenu na Skwerze i basenu START nie jestem pewnien czy jest po remoncie czy coś.

Ale na pewno basen w stylu PRL(dokładniej można powiedzieć że z epoki "Późny Jaruzelski...") będzie ten XV LO w Gdańsku na Zaspie.

Są tam stare kafelki, oświetlenie, okna, sufit, podłoga, niecka nie jest wyłorzona kaflami, ale jest jakby cała metalowa, itd...

Jedynie co jest "nowe" na obszarze basenu to chyba tylko drzwi, szafki, i w recepcji automat do napojów i może meble.

Oczywiście normy bezpieczeństwa i sanitarne są tam zachowane

Z resztą znalazłem fotkę to sobie sami zobatrzcie. Może Tobie przypasuje Mati82?




Sądzę Mati82 że ciężko będzie znaleźć basen z wystrojem rodem z PRL'u bo wydaje mi się że prawdopodobnie praktycznie wszystkie zostały wyremontowane.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
ololuss 
Forumowicz WOPR



Pomog³a: 1 raz
Do³±czy³a: 11 Kwi 2012
Posty: 35
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pon Maj 14, 2012 2:34 pm   

Bardzo starym obiektem jest basen Marynarki na Oksywiu Dolnym - Flota.
Stare szatnie, niewyremontowane toalety i szare kafelki. Jakos rok temu cały obiekt przeszklony był szklanymi letnimi oknami, obecnie sa wymienione na plastikowe.
Dno basenu nieokafelkowane, i wiecznie pękające rury które powodowały wyciek wody i częste zamknięcia obiektu to najlepsze wspomnienia po 12 latach trenowania :razz:
_________________
so others may live
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16