www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kurs MRW w Krakowie
Autor Wiadomo¶æ
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
  Wys³any: Sro Mar 15, 2006 12:44 am   Kurs MRW w Krakowie

Mam male pytanko do ratownikow z Krakowa (i nie tylko jesli sie orientuja) ktorzy maja jakiekolwiek informacje na temat organizowanych kursow MRW. A mianowicie poszukuje informacji o rozpoczynajacych sie kursach gdyz dzis kolega zaskoczyl mnie informacja iz z checia zrobilby sobie uprawnienia ratownika lecz byl w Krakowskim WOPRze i Pani wyliczyla mu cene kursu wynoszaca ok 800 zl co go lekko zaskoczylo i odstapil od zamiaru uzyskania w/w uprawnien :? Jak mi to powiedzial to nie powiem zszokowalo mnie to i nie chcialo mi sie wierzyc (dodatkowo mialem rozeznanie po cenach z jednego z tematow na naszym Forum) dlatego zobowiazalem sie do zaczerpniecia wiadomosci na temat innych tanszych kursow odbywajacych sie na terenie Krakowa. Bardzo prosze o namiary na ewentualne kursy (chyba ze takowych nie ma w Krakowie ponizej 800 zl :| ). Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 9:19 am   

kolucho napisa³/a:
Pani wyliczyla mu cene kursu wynoszaca ok 800 zl

tam to dopiero musza uczyc :wink: a razem z legitymacja wopr daja kurs zakladania tipsow pewnie:)
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 10:51 am   

musisz w kazdym temacie sie wpisywac chociaz nie masz nic do powiedzenia? Tak bardzo Ci zalezy(jak juz kiedys wspominalem) na liczbie postow? Czasem masz tak ambitne wpisy ze szkoda gadac.

offtopic - procz zakladania tipsow to jeszcze kurs farbowania wlosow, wyrywania zebow, skrobania sie pumeksem po pietach i wyrywania wlosow z nosa...

kuffa mac... ehhh

kurs dosc duzo kosztuje jednak jest w nim zawarta duza ilosc godzin na basenie, godzin w salce wykladowej - jednak co prawda to prawda duzy jest koszt takowego kursu. Jutrop jade do wopru to sie wszystkiego dowiem.

Pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 1:28 pm   

HDS napisa³/a:
musisz w kazdym temacie sie wpisywac chociaz nie masz nic do powiedzenia? Tak bardzo Ci zalezy(jak juz kiedys wspominalem) na liczbie postow? Czasem masz tak ambitne wpisy ze szkoda gadac.

wpisy mam na tyle ambitne na ile ambicja mi pozwala :lol: chialbym miec takie ambicje i wpisy jak ty ale coz...
chialem tylko podkreslic ze cena jest wygorowana i mialem nadzieje ze poznam powod.
HDS dowiedz sie lepiej co dokladnie jest w tym kursie i dlaczego taki drogi bo znow jestes niemily i nie widze w tym sensu, a przez pewien czas juz sie cieszylem z nawrocenia:)
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 2:14 pm   

HDS aż dziwne, że upomnienia nie dostałeś :D

Co do kursów w Krakowie to sprawa wygląda następująco - kurs podstawowy już się zaczął w ubiegłym tygodniu, ale można się na niego jeszcze dopisać (kosztuje on 50zł), termin rozpoczęcia kursu na młodszego nie jest jeszcze ustalony, ale cena wynosi 520zł i oprócz tego 35zł składka. Więc kolega troche przesadził, bo daje to łącznie 605 a nie 800zł :D brr... jak ja nie lubie liczb :D
 
 
     
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 3:40 pm   

Barbarossaa napisa³/a:
kurs podstawowy

Co to takiego??
 
 
     
Barbarossaa 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 35
Do³±czy³a: 09 Wrz 2005
Posty: 72
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 6:07 pm   

Nie widziłam nigdzie niestety przepisów odnośnie kursu podstowowego i nie ma go w większości jednostek WOPR. Cóż, mogę powiedzieć jak to wygląda u nas, jest to kurs przygotowujący do kursu na MR, zajęcia są na basenie przez dwa tygodnie dwa razy w tygodniu, na koniec jest egzamin: przepłynięcie 50m w 45s, 25m pod wodą oraz pływanie na plecach z nogami do żaby i jak się to zaliczy można dopiero zapisać się na kurs na MR (przed którym i tak jest egzamin :) )

Pozdrawiam
 
 
     
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Lis 2005
Posty: 214
Sk±d: Åšwidwin
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 7:40 pm   

Ja wiem ze kurs podstawowy mozna prowadzic bedac RW i tak samo jak kazdy inny kurs trzeba go zglosic do WOPRu i dokonac rozliczenia
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
     
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 10:18 pm   

Nigdy wczesniej nie słyszałam o kursie podstawowym, ale mi to wygląda na dodatkowe wyciąganie kasy od kursantów :shock: przecież egzamin kończący ten kurs, to po prostu sprawdzian wstępny, przeprowadzany na kursie na MR(już tym prawidłowym).
 
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 10:39 pm   

dokladnie ishtar - jest to kurs sprawdzajacy "przydatnosc" i umiejetnosci kandydatow na takowy kurs)MR)

Anka zapomnialas dodac jeszcze oplate za stopien(MR) okolo 100 pln co daje troszke ponad 700 pln

pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 10:48 pm   

Moze chodzi tu o szkolenie na Czlonka WOPR ktorym winnismy sie stac przed kursem na MRW :wink: Ja takowe mam wpisane w ksiazeczce jako osobne szkolenie mimo iz odbylo sie w ramach kursu na MRW.. Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 10:58 pm   

HDS napisa³/a:
dokladnie ishtar - jest to kurs sprawdzajacy "przydatnosc" i umiejetnosci kandydatow na takowy kurs)MR)


ale przecież ta przydatność jest sprawdzana na pierwszych zajęciach na kursie MR. Jest sens sprawdzać to dwukrotnie?
 
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Do³±czy³: 20 Lip 2005
Posty: 420
Sk±d: Nowa Huta
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 11:06 pm   

no wlasnie jest - po co placic za kurs MR i oblac na pierwszym egz spraw3dzajacym skoro jest kurs podstawowy ktory eliminuje "slabe ogniwa" ktore sobie na MR nieporadza...
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2005
Posty: 348
Sk±d: Podhale
Wys³any: Sro Mar 15, 2006 11:17 pm   

Kurs podstawowy wcale nie musi przygotowywać do kursu MRW.
Tematyka i program jest tak zbudowany aby przyblizyć działaność WOPR.
Kończy się wręczeniem legitymacji WOPR.

baca
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Czw Mar 16, 2006 9:02 am   

nie widze sensu placic dodatkowej 100... moze ja zrobie wstepny kurs na kurs podstawowy?? jedyne 50 zl...zapraszam naiwnych :wink:
wystarczy by egzamin wstepny byl nieodplatny (ja tak mialem) lub symboliczny (koszt basenu)...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17