www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kurs na młodszego ratownika w Tarnowie
Autor Wiadomo¶æ
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:09 pm   

Ubu napisa³/a:
Acha i był to Instruktor-Wykładowca który prowadził też szkolenia w Tamie więc zakładam że jest On kompetentną osobą.

nie chce podwazac kompetencji osob, ktorych nie znam ale kazdy moze miec awarie czy inny wypadek bo jestesmy ludzmi. opatrywalem goscia ktory znalazl sie pod motorowka na skutek zabawy sternika morskiego. kolega byl ratownikiem i mu to nie pomoglo...
jest roznica czy to 2 czy 20 metrow ale mentalna. niestety za mentalnosc papierow sie nie dostaje a kurs jest kursem i tyle. zycie uczy a kurs przygotowuje... rownie dobrze mozna zastrzec ze co my wiemy o pierwszej pomocy skoro nigdy nie jechalismy eRka..
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:25 pm   

Uznajmy ze podałem zły przykład, bo będziecie sie co poniektórzy czepiać a tak naprawdę skoro ktoś nie widział jak było to nie może tego ocenić. Nawet jeżeli instruktor zle postąpił.

kovalsz napisa³/a:

rownie dobrze mozna zastrzec ze co my wiemy o pierwszej pomocy skoro nigdy nie jechalismy eRka..


Ja kilka jechałem. Wiec jakaś Praktyka jest :-)

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:28 pm   

Ubu napisa³/a:
Ja kilka jechałem. Wiec jakaś Praktyka jest

niestety nie ma to zadnego zwiazku z kursem... swoja droga to jako poszkodowany sie nie liczy:)
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:29 pm   

Akurat jako ratownik - Wolontariat. Ale masz racje sorry za offtop
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:31 pm   

Ubu napisa³/a:
Zakładam że Instruktorzy są osobami mającymi o tym większe pojecie niż Ty więc Prosze cie skoro Cie tam nie było to nie krytykuj. Acha i był to Instruktor-Wykładowca który prowadził też szkolenia w Tamie więc zakładam że jest On kompetentną osobą.
Ale Ty siÄ™ na tym pewnie lepiej znasz?


Ale walnÄ…Å‚eÅ›

Facet zajmuje się 20 lat zawodowo ratownictwem wodnym (zobacz http://www.forum.wopr.net...?start=30#10781 ), a Ty WIELKI ZNAWCA KAŻDEGO TEMATU NA TYM FORUM (ostatnio ponad 10 postów dziennie) znowu wiesz lepiej i zakładasz, że Instruktorzy (oczywiście koniecznie z dużej litery) są osobami mającymi o tym większe pojecie niż Gording.
Jest tak, jak pisze Gording – skoro ktoÅ› jest instruktorem, a instruktorem wykÅ‚adowcÄ… to już w ogóle, ma z definicji autorytet, choćby robiÅ‚ najwiÄ™ksze gÅ‚upoty, wÅ‚aÅ›nie takie, jak opisaÅ‚eÅ› – pÅ‚ywanie przez instruktorów wkoÅ‚o Å‚odzi wiosÅ‚owych i pÅ‚ywajÄ…cych w wodzie ludzi TRZEMA motorówkami i robienie fali.
Dla przykładu na Zatoce Gdańskiej określono przepisami jako bezpieczną odległość między kąpiącymi się, a jednostkami motorowymi pas 500 metrów i na tej odległości od brzegu zabroniono pływania łodziami motorowymi.
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 4:56 pm   

sharky napisa³/a:
Facet zajmuje siÄ™ 20 lat zawodowo ratownictwem wodnym (zobacz http://www.forum.wopr.net...?start=30#10781 )


Ale mnie nie interesuje kim jest i co robi. Piszesz że zajmuje sie zawodowo ratownictwem wodnym ale ja tego nie widziałem tak samo jak Ty nie widziałeś mojego instruktora (który też zajmuje sie zawodowo ratownictwem wodnym) i tego jak prowadzi swoje szkolenia.
Powtarzam wszystko jedno co robił Nie widziałeś nie oceniaj.
To tak jak bym oceniał kto był winny podczas wypadku którego nie widziałem.

sharky napisa³/a:
a Ty WIELKI ZNAWCA KAŻDEGO TEMATU NA TYM FORUM (ostatnio ponad 10 postów dziennie) znowu wiesz lepiej


Staram sie być na bieżąco na forum a ze teraz mam troszkę wiecej czasu to się wypowiadam, i nie znowu wiem lepiej tylko z całego tego forum Tylko ja byłem z tym właśnie instruktorem na tym właśnie kursie.
Moze faktycznie podałem wyżej zły przykład, bo wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie.

sharky napisa³/a:
i zakładasz, że Instruktorzy (oczywiście koniecznie z dużej litery) są osobami mającymi o tym większe pojecie niż Gording.


A ty zakładasz ze Gording ma o tym o wiele większe pojęcie niż instruktorzy a przynajmniej moj?
To samo nieznam go wiec go wiec nie wiem jakim jest ratownikeim nie widziałem go w akcji, tak samo Żaden z was niezna mojego instruktora i nikt z was nie widział czyt popełnia błąd.

sharky napisa³/a:
Dla przykładu na Zatoce Gdańskiej określono przepisami jako bezpieczną odległość między kąpiącymi się, a jednostkami motorowymi pas 500 metrów i na tej odległości od brzegu zabroniono pływania łodziami motorowymi.


Ale my nie pływaliśmy na Zatoce Gdańskiej

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
madzinkatweety 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 34
Do³±czy³a: 06 Wrz 2007
Posty: 68
Sk±d: Beskidzkie WOPR
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 9:13 pm   

sharky napisa³/a:
a Ty WIELKI ZNAWCA KAŻDEGO TEMATU NA TYM FORUM


Z tego co zauważyłam to akurat Ubu udziela się dużo na forum więc uważam że dość dobrze się w tym orientuje... Cała ta kłótnia z łodziami... ojej szczerze mówiąc nie znam jakiegoś konkretnego punktu w jakimś regulaminie na ten temat... nie wyobrażam sobie kursu na jeziorze żeby instruktor nie był na łodzi.. i np wchodził z kursantami do wody i płynął z nimi całe jezioro wpław... albo żeby stał na łodzi 500m od kursantów i krzyczał do nich co robią źle przez megafon...:) Może sie mało znam ale po prostu sobie nie wyobrażam.

Ubu napisa³/a:
Zakładam że Instruktorzy są osobami mającymi o tym większe pojecie niż Ty więc Prosze cie skoro Cie tam nie było to nie krytykuj.


Nie było mnie tam nie krytykuje... uważam że instruktorzy wiedzą co robią...

sharky napisa³/a:
Facet zajmuje siÄ™ 20 lat zawodowo ratownictwem wodnym (zobacz http://www.forum.wopr.net...?start=30#10781 )


Czy na tym forum tworzą sie jakieś kulty ratowników dłużej pracujących w zawodzie?? Bardziej doświadczonych?? JA mam ogromny szacunek do nich ale przecież każdy może wyrazić swoje zdanie...

sharky napisa³/a:
(ostatnio ponad 10 postów dziennie)


Co Ci to przeszkadza?? Chyba dobrze że ktoś jest aktywny??...
Szczerze mówiąc to w tej całej dyskusji popieram Ubu ponieważ wszyscy na niego najechali a samej sytuacji nie widzieli...
Pozdrawiam
_________________
2007 - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2007 - BLS-AED
2008 - Sternik Motorowodny?
2008 - Ratownik Wopr?
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 9:32 pm   

madzinkatweety napisa³/a:

nie wyobrażam sobie kursu na jeziorze żeby instruktor nie był na łodzi.. i np wchodził z kursantami do wody i płynął z nimi całe jezioro wpław... albo żeby stał na łodzi 500m od kursantów i krzyczał do nich co robią źle przez megafon...:) Może sie mało znam ale po prostu sobie nie wyobrażam.



Kolegą chodziło o to że mógł np.płynąć łodzią wiosłową...

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
navy 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 39
Do³±czy³: 29 Kwi 2007
Posty: 4
Sk±d: Tarnów/Kraków
Wys³any: Pi± Lis 23, 2007 11:09 pm   MRW w Tarnowie

Jak chcesz sie dowiedzieć coś o kursach w Tarnowie skontaktuj sie ze mną na maila.
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Do³±czy³: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Sk±d: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wys³any: Nie Lis 25, 2007 9:39 pm   

Kursy na stopien MRW i RW w Tarnowie najprawdopodobniej wystartuja na wiosne (okolice marca). Szkolenie trwa do czerwca i odbywa sie na poczatku na basenie (ZKS Unia Tarnow) a nastepnie na Dwudniakach. Normalnie kursy startuja rowniez na jesien lecz w tym roku nie udalo sie ich zorganizowac ze wzgledu na remont dachu basenu (mam nadzieje ze w marcu bedzie wszystko naprawione). Aby byc na bierzaco z informacjami proponuje zadzwonic do biura TWOPR w okolicahc lutego i wyrazic chec udzialu w kursie zapisujac sie na liste. Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Do³±czy³: 12 Lis 2005
Posty: 464
Sk±d: Tarnów Beverly
Wys³any: Nie Lis 25, 2007 10:37 pm   

Kursu na jesien nie bylo m. in. rowniez ze wzgeldu na mala ilosc osob wyrazajaca chec udzialu. ;)
_________________
q(-_-)p
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16