www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jak to wreście jest
Autor Wiadomo
Go

Wysany: Sro Gru 29, 2004 7:48 pm   wykluczenie

Mam pytanie, na stronie internetowej wopru środowiskowego i mazowieckiego wyczytałem że wopr warszawski został wykluczony ze wszystkimi konsekwencjami dla jego członków, jakie właściwie są te konsekwencje tzn. jestem młodszym ratownikiem i czy jeśli będę chciał się przenieść do środowiskowego to czy zostanę przyjęty, a jeśli zrobię uprawnienia wodnego ratownika w wopr Warszawa i jako wodny będę chciał się przenieść to czy moje uprawnienia zostaną uznane? A co z pracą? Czy moja legitymacja jest ważna? Czy mogę wykonywać zawód ratownika?
 
 
sr_wopr
Go
Wysany: Sro Gru 29, 2004 8:38 pm   

Jestem z pomorskiego więc nie wiem jak ta sprawa w Warszawie dokładnie wygląda, ale jeśli jakiś oddział zostaje oficjalnie wykluczony z organizacji, to siłą rzeczy Ratownicy nalężący do tego oddziału nie są zarejestrowani w polskim WOPRze. Czyli, teoretycznie rzecz biorąc, opłacając skladkę w oddziale, który stracił swoje prawa, to tak jak byś wyrzucił pieniądze do kosza... Dalej, będąc nadal zarejestrowany w takim oddziale, w razie kontroli na kąpielisku, gdzie pracujesz okaże się, że nie masz prawa pracy, gdyż nie jesteś zarejestrowany w WOPRze, i idziesz siedzieć...W praktyce gdyby doszło do takiej kontroli, wszystko zależałoby od osoby kontrolującej. Albo będzie interpretować prawo dosłownie i pociągnie Cię do odpowiedzialności albo nie będzie zwracał uwagi na przepychanki "na górze" i wszystko dobrze się skończy...
 
 
ratownik WWOPR
Go
Wysany: Wto Lut 08, 2005 3:28 pm   Wykluczenie Warszawskiego WOPR

Witam!
Moze sprawa troche przedawniona, ale dopiero teraz buszujac na stronie Srodowiskowego WOPR zauwazylem ten temat, wiec wrzuce kilka slow od siebie. Bardzo pieknie kolega z pomorskiego WOPR rozpisal sie na temat wykluczenia Warszawskiego WOPR ze struktur krajowych, tylko chyba nie bardzo sie orientuje w strukturze WOPR oraz prawie o stowarzyszeniach i Statucie WOPR, na podstawie ktorych dziala nasza wspaniala organizacja. Niestety (dla niektorych dzialaczy WOPR) nie tak latwo wykluczyc tak duza organizacje jaka jest Warszawskie WOPR ze struktur WOPR. Tak wiec podawanie takich informacji na stronach Srodowiskowego oraz Mazowieckiego WOPR mialo na celu jedynie dezorientacje ratownikow, ktorzy nie zajmuja sie polityka WOPR, a w konsekwencji moze i wypisanie sie czesci ratownikow z Warszawskiego WOPR! Tak sie jednak nie stalo!
Szkoda, ze dzialalnosc polityczna niektorych, a jak widac wplywowych osob w WOPR, spycha na boczny tor idee ludzi ratownictwa wodnego, sportu, rywalizacji, osob, ktore z wlasnego wyboru utrzymuja swoje umiejetnosci niesienia pomocy oraz sprawnosc na najwyzszym poziomie bez wzgledu na to, z ktorego stowarzyszenia pochodza - Srodowiskowego WOPR, Pomorskiego WOPR, a moze wlasnie z tego "wykluczonego" Warszawskiego WOPR! Ja pozdrawiam Was Wszystkich!
Rafal Rychlewski, Instruktor WOPR, Warszawskie WOPR.
 
 
sr_wopr
Go
Wysany: Sob Lut 12, 2005 8:18 am   

Panie Rafale. Nie wiem czy przeczytał pan moją wypowiedź dokładnie więc przypomnę kilka fragmentów. Nie pisałem, czy oficjalne wykluczenie z organizacji jest proste czy nie, pisałem, że jeśli już ono nastąpi to konsekwencje (jeśli chodzi o ścisłe przestrzeganie prawa a nie o zdrowy rozsądek) są takie jak napisałem. Jeżeli na jakiejkolwiek oficjalnej stronie internetowej umieszczana jest jakaś informacja, to staram się do niej ustosunkować i tak też zrobiłem w tej sprawie. Nie mam ani środków, ani prawa do kontrolowania tego, co się wypisuje na stronach internetowych, nawet jeśli dotyczą one organizacji, której jestem członkiem. I moja znajomość statutu, struktury WOPR i prawa o stowarzyszeniach nie ma tu nic do rzeczy.
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
  Wysany: Pi Gru 09, 2005 8:35 pm   Jak to wreście jest

Mamy pytanie jeśli chodzi o warszawski wopr nie chce wzbudzać tu żadnych kłótni ale zastanawiam się po co ta cała nagonka że wywalają ich że nie mogą posiadać stopni ratowniczych a mało kto tego przestrzega :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
Gość 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 37
Doczy: 26 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Polska
Wysany: Nie Gru 11, 2005 1:34 pm   

Poprostu polityka miłościwie nam panującego prezesa Telaka, który gra że jest taki dobry wszytsko rozmuie i działa tylko na dobro WOPR-u. Jeśli jego portfel nazywa się WOPR to się z tym zgodze.

PS. Ktoś musiał to kiedyś napisać

Pozdrawiam
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Pon Gru 12, 2005 8:15 pm   

jakoś nie widze w tym wszystkim sensu przynajmiej było prostsze wyjśccie z całej sytłacji chyba no ale nie mi to oceniać pozdrawiam
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
Gość 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 37
Doczy: 26 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Polska
  Wysany: Pon Gru 12, 2005 8:41 pm   

Poprostu w Warszawskim WOPR były i są osoby które się sprzeciwiły tej polityce no i konsekwencją było usunięcie WWOPR ze struktur krajowych (co jest dla mnie bez sensu chociaż nie należe do WWOPR).
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 35
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Pon Gru 12, 2005 11:24 pm   

Myślę, że tutaj napewno miałby coś wartego do przekazania anmark
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
t0ma5 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
RW



Wiek: 39
Doczy: 29 Lis 2005
Posty: 214
Skd: Świdwin
Wysany: Wto Gru 13, 2005 6:30 pm   

moze ktos naswietlic ta sytuacje bo jest o niej glosno ale to nie moje rejony i nie bardzo wiem o czym mowa
_________________
2004 - MRW
2005 - RW
2005 - Sternik motorowodny
2006 - szkolenie specjalistyczne - Wietrznice
 
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Wto Gru 13, 2005 8:27 pm   

no więc za górami za lasami w pieknej krainie zwanej Warszawą żył sobie Warszawski WOPR który z tego co słyszałem nie płacił składek mało kursów organizował i polecał korespondencyjnie kandydantów pewnej parti no i 40 osób powiedziało nieee my już nie chcemy się tak bawić bo już nie jest tak jak było no i załorzyli Środowiskowe Warszawskie WOPR no i żyli sobie cacy póki nie paru oszołomów którzy dorwali się do strony internetowej W WOPR i zaczeło wyzywać ludzi ze ŚW WOPR od złodzieji itd. no i była mała przepychanka póki ogólno polskie wopr powiedziało że W WOPR zostaje wykluczony z naszej organizacji przez co nie mogą nadawać stopni ratowniczych wydawać karty pływackie no i wogule prowadzić kursy i tak czekamy na koniec tej bajki typu"żyli długo razem i szczęśliwie " :d
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
Gość 
Młodszy Forumowicz


Wiek: 37
Doczy: 26 Lis 2005
Posty: 23
Skd: Polska
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:08 pm   

No i co z tego jak kursy na ratownika i tak robią i będo robić (i bardzo dobrze). A pozatym dużo basenów w Warszawie przyjmuje tylko ratowników z WWOPR. Wiec ja nie rozumne tego :lol: Ale ten konflikt jeszcze długo nie zostanie rozstrzygnięty (najwcześniej jak zmienią się władze WOPR-u).
 
 
RR 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 45
Doczy: 02 Maj 2005
Posty: 69
Skd: WWOPR
Wysany: Sro Gru 14, 2005 8:34 am   

Szanowny Dimitri,
mam nadzieje, ze kiedys bedzie nam pisane spotkac sie osobiscie. Ale poki co, mam pytanie - czy nie zwrociles uwagi na to, ze konflikt SW WOPR i W WOPR juz przynajmniej publicznie nie istnieje?? Piekna bajke opowiedziales, ale niestety jak to bajka nie jest prawdziwa. A jesli publicznie wypowiadasz sie na temat stowazyszenia ktorego nie lubisz, nie dopuszczaj sie pomowien! Przyjme kazda krytyke, byle bylaby ona oparta na prawdziwej informacji. Obydwa WOPRy zajely sie swoja dzialalnoscia, a taka zdrowa konkurencja moze byc tyko budujaca! Pozdrawiam RR 8)
 
 
Dimitri 
Doświadczony Forumowicz WOPR
feldmarschall



Wiek: 37
Doczy: 21 Lis 2005
Posty: 89
Skd: wawa
Wysany: Sro Gru 14, 2005 3:11 pm   

ba jeśli jesteś tym kim mysle to już spotykalismy się pare raazy na siłowni chyba że jesteś kimś innym niż Rafałem R. a osobiście do W WOPR nic nie mam ja osobiście byłem przeciw wykluczeniu
_________________
złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 35
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Czw Gru 15, 2005 4:48 pm   

DIMITRI jesteś jak HEYAH nie umiesz opowiadać bajek :P :D
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapyta do SQL: 17