www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DeVu
Pią Maj 25, 2012 2:01 pm
Gdzie na specjaln? kart? p?ywack? w Warszawie/okolicach?
Autor Wiadomość
burbon
Czasem zagląda

Wysłany: Sro Lip 18, 2007 7:11 pm   Gdzie na specjaln? kart? p?ywack? w Warszawie/okolicach?

Witam,
szuka?em, ale nie mog?em znale?? odpowiedzi. Gdzie w Warszawie organizowane s? egzaminy na specjaln? kart? p?ywack?? Rozumiem, ?e na basenach o g??boko?ci min. 3m. S? takie obiekty? B?d? wdzi?czny za informacje.
Pozdrawiam.

Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności

Wysłany: Czw Lip 19, 2007 12:27 am   

ee nie jestem z Wa-Wy ale ?ó?ty czepek mo?esz zrobi? praktycznie na ka?dym basenie o ile si? orientuj?.. podchodzisz do ratownika, mówisz ze chcesz zrobi?, ten Ci ka?e 1500m przep?yn?? i reszte wg wymaga? specjalnej karty p?ywackiej, spisuje dane, wypisuje karte, zabiera siano, daje karte i czepek i koniec ;p nie s?ysza?em o jakich? egzaminach... mo?esz sie jedynie umówi? jak wolne tory b?d? ?eby Ci nikt nie przeszkadza?... pzdr

mnich 
Czasem zagląda
M?odszy ratownik

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:07 pm   

Pewnie mnie zabijecie za to pytanie ale sie tak zastanawiam ;P co mi wogóle daje karta p?ywacka i specjalna karta p?ywacka ? tz czym sie ró?ni ten co j? ma od tego co jej nie ma ? :) Bo mi sie jeszcze ?adna z nich nie przyda?a :grin:

burbon
Czasem zagląda

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 4:51 pm   

A gdzie w Wawie jest basen o 3m g??boko?ci? 3m s? jednym z wymogów SKP...

Tyran 
Forumowicz WOPR
MR

Wysłany: Wto Lip 24, 2007 6:01 pm   

Wojtas napisał/a:
ee nie jestem z Wa-Wy ale ?ó?ty czepek mo?esz zrobi? praktycznie na ka?dym basenie o ile si? orientuj?.. podchodzisz do ratownika, mówisz ze chcesz zrobi?, ten Ci ka?e 1500m przep?yn?? i reszte wg wymaga? specjalnej karty p?ywackiej, spisuje dane, wypisuje karte, zabiera siano, daje karte i czepek i koniec ;p nie s?ysza?em o jakich? egzaminach...

Po 1. Ratownik musi mie? zezwolenie na wydawanie kart p?ywackich i specjalnych kart p?ywackich, które wydaje mu jednostka WOPR.

Po 2. Przep?yni?cie 1500m jest w?a?nie jednym z elementów owego egzaminu.

mnich napisał/a:
co mi wogóle daje karta p?ywacka i specjalna karta p?ywacka ? tz czym sie ró?ni ten co j? ma od tego co jej nie ma ? :) Bo mi sie jeszcze ?adna z nich nie przyda?a :grin:

Fakt z dzisiejszego dnia: P?ywam sobie w miejskim zalewie, w moim rodzinnym mie?cie poza k?pieliskiem. Podp?ywa do mnie Ratownik i nakazuje mi udanie si? na teren k?pieliska. K?pielisko zat?oczone, p?ycizna, ogólnie ma?o atrakcyjne. Informuje ratownika, ?e mam tzw. ?ó?ty czepek. Ratownik na to: - Prosz? pokaza? i nie ma problemu :wink:

Wojtas 

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 12:46 am   

Tyran chodzi?o mi o to ?e nie ma egzaminów w sensie specjalnie umawianych, dodatkowo, na jaki? inny termin,tak jak np. masz egzamin po jakim? kursie (np. MR,RW, jakimkolwiek) jeste? umówiony na konkretny dzie? przychodzisz i zdajesz, a karty p?ywackie mo?esz zrobi? "z marszu" czyli nie ma ju? pó?niej jakiego? dodatkowego egzaminu - o to chyba chodzi?o koledze który pyta? o t? spraw?, pó?niej jedynie przychodzisz wyrobion? karte odebra?. a o p?ywaniu 1500m równie? pisa?em wi?c po co ten komentarz nie wiem...

Tyran 
Forumowicz WOPR
MR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 6:08 am   

Wprowadzasz w b??d, a teraz si? t?umaczysz. Przeczytaj jeszcze raz, swój pierwszy post, pó?niej mój, to mo?e zrozumiesz sens tego, co pisa?em. Je?li nie, przeczytaj uwa?nie Uchwa?? nr 3/1/03 Prezydium WOPR z dnia 13 kwietnia 2003 r. w sprawie zasad i trybu wydawania kart p?ywackich i skonfrontuj jej tekst ze swoj? wypowiedzi?. W w/w tek?cie wyra?nie okre?lone s? zasady przeprowadzanie egzaminu na specjaln? kart? p?ywack?, wymagania tego egzaminu oraz osoby mog?ce taki egzamin przeprowadzi?.

Wojtas 

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 9:45 pm   

taa t?umacze sie - jasne. a ju? w ogóle tobie. :o jeste? tylko MR wi?c nie rzucaj mi tutaj ustawami - prawnikiem ZG WOPR nie jeste? i pewnie nie bedziesz ?eby mnie poucza?. wi?c na drugi raz jak masz co? do dodania/poprawienia czyjej? wypowiedzi to zamie?? link do danej uchwa?y/ustawy i daruj sobie szkolne komentarze.

Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 10:56 pm   

Wasza rozmowa spowodowa?a, ?e zacz??em sie zastanawia? jak to w ko?cu jest z ta specjaln? karta p?ywack?: czy trzeba przep?yn?? 1500m na basenie czy na wodzie otwartej. Na odwrocie karty pisze, ?e "Osoba [...] przep?yn??a 1500m w wodzie stoj?cej[...]"- czy basen jest uznawany za wod? stoj?c?, czy musi to by? otwarty akwen?

Tyran 
Forumowicz WOPR
MR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 10:58 pm   

Wojtas - Nie trzeba by? Instruktorem WOPR, aby posi??? umiej?tno?? czytania ze zrozumieniem -naprawd? :wink: Niestety Ty masz z tym spore trudno?ci, dlatego pozwolisz, ?e zako?cz? na tym nasz? wymian? zda?. Pozdrawiam.

Janek 
MR WOPR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:00 pm   

Oj, wybacz, ale szybkie czytanie ma t? wad?, ?e wy?apujesz 80% informacji ;)

Tyran 
Forumowicz WOPR
MR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:12 pm   

Janek - "3. Egzaminy s? przeprowadzane na wodach otwartych, p?ywalniach i k?pieliskach."

Basen jest uznawany za wod? stoj?c?.

Janek 
MR WOPR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:22 pm   

OK, dzi?ki ;)

A nas instruktorka dwa razy przegoni?a- raz na basenie, a drugi raz na jeziorze :d

Wojtas 

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:49 pm   

Tyran napisał/a:
Wojtas - Nie trzeba by? Instruktorem WOPR, aby posi??? umiej?tno?? czytania ze zrozumieniem -naprawd? :wink: Niestety Ty masz z tym spore trudno?ci, dlatego pozwolisz, ?e zako?cz? na tym nasz? wymian? zda?. Pozdrawiam.

Uwierz mi, ?e nie mam ?adnych problemów z czytaniem ze zrozumieniem --> tak na marginesie, kolejna szkolna zaczepka... --> no ale có?... kiedy? jak doro?niesz, zrozumiesz, ?e nie jeste? najm?drzejszy na ?wiecie :wink: równie? pozdrawiam, i ?ycz? powodzenia w pracy Ratownika.

Tyran 
Forumowicz WOPR
MR

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:54 pm   

Wojtas napisał/a:
no ale có?... kiedy? jak doro?niesz..
:mrgreen:

Dobranoc!

Odpowiedz do tematu