www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Umowa o pracÄ™
Autor Wiadomo¶æ
piotrek01593 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 21 Cze 2017
Posty: 1
  Wys³any: Sro Cze 21, 2017 11:37 pm   Umowa o pracÄ™

Witam,
jestem nowym ratownikiem wodnym. Chciałbym podjąć pracę na pływalni. Nie chodzi mi o pracę sezonową, ale o coś na dłużej. Interesuje mnie stabilne zatrudnienie. Pracodawca oferuje mi jednak tylko zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie. Nie ma żadnych podstaw prawnych do zatrudniania ratownika na umowę o pracę? To czy dostanę taką umowę zależy tylko od dobrej woli kierownika pływalni? Z góry dziękuję za wyjaśnienie mi tej kwestii ;)
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Sro Cze 28, 2017 7:51 pm   

To jest indywidualna sprawa, często masz umowy na zastępstwo (ktoś na macierzyńskim). Ale trzeba próbować pokazywać się. Życzę szybkiej umowy na rok, a potem na czas nieokreślony.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2007
Posty: 149
Sk±d: zielona góra
Wys³any: Czw Lip 06, 2017 8:04 am   

Generalnie znaczenia nie mają żadne regulacje "ratownicze" tylko trzeba zaglądać do kodeksu pracy art. 22 bodajże, tam jest dokładnie opisane jakie warunki musi spełniać zatrudnienie, żeby było na umowę o pracę, dodatkowo musi występować wola OBU stron zawarcia umowy o pracę (często skoro podpisałeś umowe zlecenie i jesteś dorosły to się na to godziłeś, to czemu masz chcieć umowe o pracę?) generalnie nie ma żadnego przyjaznego sposobu wyegzekwowania umowy o pracę - musiałbyś nasłać inspekcję pracy albo sądzić się z nimi po podpisaniu umowy, a o raczej nie sprzyja dalszemu zatrudnieniu. Można spróbować porozmawiać po prostu, ale jak ludzie oferują umowe zlecenie (mimo że w rzeczywistości spełnia ona wszelkie warunki do bycia umową o pracę), to najczęściej robią to celowo.
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16