www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Wymagania na egzaminie na stopień Ratownika Wodnego
Autor Wiadomo¶æ
ureus 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Wrz 2016
Posty: 1
Wys³any: Czw Wrz 29, 2016 12:25 am   Wymagania na egzaminie na stopieÅ„ Ratownika Wodnego

Hej, za kilka tygodni odbędzie się mój egzamin a ciągle nie jestem pewien jakie dokładnie obowiązują mnie wymagania i co będziemy musieli zrobić na teście. Czy któryś z bardziej zaawansowanych ratowników byłby w stanie podać mi wszystkie AKTUALNE rzeczy które będą testowane na egzaminie? :)
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Czw Wrz 29, 2016 2:36 pm   

Wejdź w rozporządzenie w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym: http://rwr.pl/oddzialy/zarzad-glowny/prawo
Musisz:
1. zaliczyć na co najmniej 80% test teoretyczny (pytania układa podmiot szkolący - mogą być różne w różnych miejscach)
2. Zaliczyć próby praktyczne w tym:
1)  przepłynięcie sposobem dowolnym po skoku startowym 400 m w czasie nie dłuższym niż 8 min;
2)  przepłynięciu dystansu 25 m pod lustrem wody z wydobyciem dwóch przedmiotów leżących w odległości od 2 m do 2,5 m po obu stronach linii płynięcia;
3)  przepłynięciu sposobem ratowniczym (z głową nad powierzchnią wody) dystansu 50 m w czasie poniżej 55 s;
4)  przepłynięciu w czasie nie dłuższym niż 2 min 40 s ratowniczą łodzią wiosłową lub kajakiem za pomocą dwóch wioseł dystansu 75 m w linii prostej do boi (pławy), na dopłynięciu do niej rufą i na powrocie do miejsca startu za pomocą jednego wiosła;
5)  przeprowadzeniu symulowanej akcji ratowniczej, polegającej na przepłynięciu dystansu co najmniej 20 m, wydobyciu manekina położonego na dnie i na holowaniu go w pasie ratowniczym do brzegu na dystansie 20 m;
6)  holowaniu tonÄ…cego bez przerwy i na zatrzymaniu na dystansie 150 m, z zastosowaniem trzech sposobów holowania – każdy na dystansie 50 m;
7)  wyciągnięciu na brzeg o wysokości co najmniej 30 cm od lustra wody lub na pokład łodzi osoby poszkodowanej i na ułożeniu jej w pozycji umożliwiającej udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Należy pamiętać, że:
Zadania, o których mowa wyżej
1) pkt 1–3, przeprowadza siÄ™ na pÅ‚ywalni;
2) pkt 4, przeprowadza siÄ™ na wodach otwartych;
3) pkt 5–7, przeprowadza siÄ™ na wodach otwartych lub na pÅ‚ywalni.

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2016 2:39 pm ]
ureus napisa³/a:
Hej, za kilka tygodni odbędzie się mój egzamin a ciągle nie jestem pewien jakie dokładnie obowiązują mnie wymagania i co będziemy musieli zrobić na teście.

Najlepiej zapytać tego, z którym macie szkolenie. To powinni wam powiedzieć na początku szkolenia :mrgreen: Przecież to nie jest tajemnica. Poza tym skoro mówisz o egzaminie, to znaczy, że jesteś juz po jakiejś części teorii - tez nie mówiono o rozporządzeniach, ustawie ...? :roll:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17