www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Stanowisko ratownicze
Autor Wiadomo¶æ
AndrzejW 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Lut 2016
Posty: 1
Wys³any: Czw Mar 03, 2016 4:11 pm   Stanowisko ratownicze

Jestem prawie całkowitym laikiem, ale odpowiadam za obiekt w skład którego wchodzi także basen.

Basen ma 25m10cm czyli musi być dwóch ratowników,
wokół basenu jest "plaża" o szerokości ok 1,5 m

CZY MUSZĘ WYZNACZAĆ JAKIEŚ SPECJALNE "STANOWISKO RATOWNICZE"?
czy może wystarczy, że wpiszę, że stanowiskiem ratowniczym jest plaża wokół basenu?


Będę wdzięczny za rady i podpowiedzi.
ANdrzej
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Czw Mar 03, 2016 5:59 pm   

Zadzwoń pod nr 781717171 - dodzwonisz się do autora publikacji pt. Pojęcia bez formalnych definicji, powszechnie stosowane w ratownictwie wodnym. W tym materiale jest dokładne określenie, czym jest stanowisko ratownicze. W żadnej innej pozycji literatury nie ma definicji, czym to stanowisko jest lub czym być powinno, lub co uznaje się za stanowisko ratownicze. Przepisy też tego nie regulują.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Mar 06, 2016 5:55 pm   

stary ratownik napisa³/a:
W tym materiale jest dokładne określenie, czym jest stanowisko ratownicze.

Tu się nie zgodzę, bo z jedną ciekawą interpretacją tegoż autorstwa miałem do czynienia i nie była rzeczowa. Wręcz odbiegała od gramatycznej wykładni rozporządzenia - a wykładnia gramatyczna ma pierszeństwo nawet przed logiczną (niestety). Od logicznej zresztą też odbiegała (oj zbiorę baty od autora/ki)

stary ratownik napisa³/a:
nie ma definicji, czym to stanowisko jest lub czym być powinno, lub co uznaje się za stanowisko ratownicze. Przepisy też tego nie regulują.

A tu się oczywiście zgodzę - szczególnie jak chodzi o pływalnię i (hi, hi) "plażę"
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Mar 06, 2016 7:14 pm   

PB napisa³/a:
bo z jedną ciekawą interpretacją tegoż autorstwa miałem do czynienia i nie była rzeczowa.

A możesz powiedzieć, która to interpretacja nie była rzeczowa? Bo zdaje mi się, że znam większość wypowiedzi tego zespołu i nie trafiłem na nic odbiegającego od "wykładni".
Pytanie: czym dla Ciebie jest "wykładnia".
Poza tym - jak możesz się wypowiadać w sprawie artykułu, którego prawdopodobnie nie znasz? Chyba, że znasz - to może powiedz coś konkretnego o tym artykule, a nie ogólnie o tym, że z jakąś jedną definicją autorów się nie zgadzasz. Zresztą nie mówiąc z jaką. Bardzo ogólne, nic nie znaczące stwierdzenie, podważające kompetencje ludzi, którzy w ostatnim czasie napisali z ratownictwa chyba najwięcej z całego "polskiego światka".
A jeszcze czym innym jest się nie zgadzać - ale mieć swoje definicje. Do tego opublikowane w punktowanych czasopismach i do tego recenzowane. Z tego, co mi wiadomo, to większość artykułów Michniewicze mają właśnie z recenzjami (profesorów, specjalistów - np. W. Wiesner).
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Mar 21, 2016 1:22 pm   

A miałem możliwość przeczytania, że na kąpielisku z pomostami stałymi muszą być 4-metrowe żerdzie, więcej niż jedno stanowisko ratownicze na 100 m długości plaży, czy usytuowanie łodzi w strefie kąpieliska i takie tam szczegóły. Tak, że spierać się mam o czym ale to osobiście a autorem/ką. Zresztą te nasze spory są konstruktywne - zawsze

W całości postu chodzi mi o dość ryzykowne opisywanie tego co nie jest opisane szczegółowo w przepisach, a co się nam "wydaje". Mówię tu również o moich dywagacjach - ale podkreślam, że są to moje opinie.

Cenię sobie opinie specjalistów tylko lecz jeżeli zaczynamy mówić o nich w aspekcie "punktowanych czasopism" to wzdryga mnie to bo na paru "konferencjach" byłem, gdzie właśnie przez te punktowane wykłady konferencja (a właściwie wkład merytoryczny) był żałosny - był aby być.

Oczywiście jest to rzadkość (mam nadzieję) ale niestety się zdarza i wpływa negatywnie na cały wizerunek świata naukowego.
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pon Mar 21, 2016 1:48 pm   

PB napisa³/a:
Cenię sobie opinie specjalistów tylko lecz jeżeli zaczynamy mówić o nich w aspekcie "punktowanych czasopism" to wzdryga mnie to bo na paru "konferencjach" byłem, gdzie właśnie przez te punktowane wykłady konferencja (a właściwie wkład merytoryczny) był żałosny - był aby być.

Chyba mylisz dwie kwestie: punktowane czasopisma, gdzie każdy materiał wymaga recenzji (często dwóch lub więcej recenzentów), a konferencje, na których każdy ma prawo mówić, co uzna za stosowne :) Nic mi nie wiadomo o "punktowanych" konferencjach. Więc może faktycznie zraziły Cię takie spotkania swoją mizerią merytoryczną, ale to nie ma nic wspólnego z publikowanymi artykułami naukowymi - w naukowych czasopismach z punktacją i dużym sitem jakościowym.

[ Dodano: Pon Mar 21, 2016 8:17 pm ]
PB napisa³/a:
A miałem możliwość przeczytania, że na kąpielisku z pomostami stałymi muszą być 4-metrowe żerdzie, więcej niż jedno stanowisko ratownicze na 100 m długości plaży, czy usytuowanie łodzi w strefie kąpieliska i takie tam szczegóły.

A możesz podać tytuły tych (lub tej) publikacji, bo nie mogę się odnieść do Twoich słów, jeśli nie wiem, gdzie wyczytałeś takie treści?
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 16