www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
pływanie z Bojką SP
Autor Wiadomo¶æ
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sob Wrz 19, 2015 7:24 am   

Logo (znak) WOPR jest znakiem towarowym i jest chroniony prawem patentowym. Zgodnie z przepisami WOPR, może go używać członek WOPR (a więc członek jednostki WOPR, która działa w strukturach WOPR) do celów statutowych WOPR.
W skrócie. Znak WOPR nie może być używany do zarabiania pieniędzy, promocji lub działań nie statutowych bez zgody (umowa licencyjna) WOPR.
Co do członków WOPR to używanie znaku WOPR w sytuacji gdy będzie to np. szkalowało wizerunek organizacji, naruszało jej dobre imię lub uchwały władz WOPR podlega ocenie organów dyscyplinarnych WOPR.

I mówimy tu o używaniu znaku WOPR, a nie ubiorach ratownika.
A propos ubioru ratownika - jaki on ma być?
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Nie Wrz 20, 2015 6:26 am   

PB napisa³/a:
A propos ubioru ratownika - jaki on ma być?


Czysty, schludny.

- tak apropo de facto czy policjant może nosić mundur gdy nie jest na służbie, lub nie pełni jakiejś funkcji związanej z wykonywanym zawodem (delegacja, uroczystość) ? / Strażak etc. Od 2012 roku jesteśmy w "służbach mundurowych" ? Czy się mylę ?
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Nie Wrz 20, 2015 1:26 pm   

bienio napisa³/a:
Czysty, schludny.

Zgadzam siÄ™.
bienio napisa³/a:
tak apropo de facto czy policjant może nosić mundur gdy nie jest na służbie, lub nie pełni jakiejś funkcji związanej z wykonywanym zawodem (delegacja, uroczystość) ?

A na przykład wesele kolegi - czy policjant / strażak jest na służbie? - nie, a w mundurze stoi szpalerem przed kościołem lub urzędem :)
bienio napisa³/a:
Od 2012 roku jesteśmy w "służbach mundurowych" ? Czy się mylę ?

Zdecydowanie siÄ™ mylisz :)
Nie jesteśmy żadną służbą :) Szczególnie mundurową.
Od 2012 roku, na podstawie ustawy o bezpieczeństwie ... uznano, że wykonując działania ratownicze podlegamy ochronie prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. To wszystko, co nas czyni podobnymi do służb - czyli prawie nic :mrgreen:
Jesteśmy członkami organizacji społecznych, którzy mają prawo - zgodnie ze swoimi statutami - używać odznak, znaków ... swoich organizacji. Czy to będąc w pracy, czy poza nią (prywatnie czy służbowo). Mam prawo na konferencji - będąc na niej prywatnie wpiąć sobie w klapę znaczek swojej organizacji - prawda? Mam prawo chodzić w koszulce polo, T-shirt czy koszulowej z wyszytym na niej logo mojej organizacji. Mam prawo założyć każdą część garderoby ze znakiem organizacji, do której należę. Nie muszę być w tym celu w pracy.

[ Dodano: Wto Wrz 22, 2015 11:56 pm ]
http://demotywatory.pl/1259120/Przywiazanie
czy ten gość popełnia Waszym zdaniem "wykroczenie" / jest "przebierańcem" i trzeba go "pogonić"? :roll:
Ja byłbym dumny z moich ludzi, gdyby chętnie i zawsze nosili moje barwy (oczywiście godnie). A niegodziwości nie widać :mrgreen:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Czw Wrz 24, 2015 12:06 pm   

stary ratownik napisa³/a:
Zdecydowanie siÄ™ mylisz


Dziękuję za sprostowanie, ale kwestia poszanowania jest jak najbardziej wprowadzona od 2012 roku. Czyli każde znieważenie jest tak samo traktowane (poddane karze) jak "służby mundurowe" - będąc oczywiści w pracy.

stary ratownik napisa³/a:
Nie jesteśmy żadną służbą Szczególnie mundurową.


Dyskusyjna sprawa.

stary ratownik napisa³/a:
A na przykład wesele kolegi - czy policjant / strażak jest na służbie? - nie, a w mundurze stoi szpalerem przed kościołem lub urzędem


Nie no weź przestań, nie o tym mowa, zbaczasz / uciekasz od istoty zagadnienia. Ale myślę każdy na plaży podejmie swoją decyzję czy kilka osób przebranych, nieznajomych w dodatku za Ratowników, młodych, w ogóle nie utożsamiających się z pracującymi może przebywać. U nas zostało to poproszone o przebranie się. Co grzecznie zostało zrobione.

stary ratownik, ciężko nam dyskutować przy twoim nastawieniu do WOPR. Wiem, że wielu ludzi się pokłóciło, zerwali kontakty - niektórzy są rozgoryczeni, i szukają czasem upustu swojej złości w niemocy bo popalili mosty, ale sorry, nie wszyscy możemy być prezesami, zastępcami, być nagradzani, bywać w składach komisji. Ja jestem człowiekiem niosącym pomoc, szkole się za własne pieniądze, dużo pracuje za free - toś pomyśli "idiota" - no niestety taki jestem.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pi± Wrz 25, 2015 7:29 am   

bienio napisa³/a:
dużo pracuje za free - toś pomyśli "idiota" - no niestety taki jestem.

Witaj w klubie :mrgreen:
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Sro Wrz 30, 2015 9:04 am   

bienio napisa³/a:
stary ratownik, ciężko nam dyskutować przy twoim nastawieniu do WOPR. Wiem, że wielu ludzi się pokłóciło, zerwali kontakty - niektórzy są rozgoryczeni, i szukają czasem upustu swojej złości w niemocy bo popalili mosty, ale sorry, nie wszyscy możemy być prezesami, zastępcami, być nagradzani, bywać w składach komisji. Ja jestem człowiekiem niosącym pomoc, szkole się za własne pieniądze, dużo pracuje za free - toś pomyśli "idiota" - no niestety taki jestem.

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że mam złe nastawienie do WOPRu. Pokazuję Wam tylko, że właśnie nie mając dystansu (ja od jakiegoś czasu go mam - co nie oznacza, że jestem nastawiony źle), wielokrotnie interpretujecie "na korzyść" WOPR, nie zastanawiając się czy jest OK czy nie. Czasem takie spojrzenie z boku jest potrzebne, żeby widzieć z lepszym kontrastem :)
Nie trzeba być prezesem, zasiadać w komisjach etc, żeby mieć uczciwą optykę na sprawy. Jeśli chcesz wiedzieć, ja tez poświęcam ratownictwu wiele godzin swojego życia - za free. Nigdy - jako WOPRowiec czy teraz, gdy jestem poza strukturą - nie otrzymywałem za swoją aktywność żadnego wynagrodzenia. Taka specyfika - społeczna.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Pon Pa¼ 05, 2015 1:03 pm   

stary ratownik napisa³/a:
Czasem takie spojrzenie z boku jest potrzebne, żeby widzieć z lepszym kontrastem :)

Oj jest, jest potrzebne :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Pa¼ 06, 2015 12:51 am   

Popieram. Jest potrzebne.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16