www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
kąpiele grupy Władysławow
Autor Wiadomo¶æ
kamillowad 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2015
Posty: 4
Wys³any: Pon Kwi 27, 2015 12:38 pm   kÄ…piele grupy WÅ‚adysÅ‚awow

Witam
W lipcu z grupą dzieci jesteśmy na kolonii we Władysławie. Jakie są zasady kąpieli grupowej - bardziej czy należy za nią płacić coś czy jest ona dostępna dla każdej grupy dzieci?
Czy we Władysławowie jest specjalny sektor dla kolonii tak jak w Ustce ?
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Kwi 27, 2015 10:05 pm   

W sumie - Regulamin kÄ…pieliska. Tam znajdziesz wszystko.
 
     
Laszlo 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 11 Cze 2014
Posty: 7
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Pon Kwi 27, 2015 10:41 pm   Re: kÄ…piele grupy WÅ‚adysÅ‚awow

kamillowad napisa³/a:
Witam
W lipcu z grupą dzieci jesteśmy na kolonii we Władysławie. Jakie są zasady kąpieli grupowej - bardziej czy należy za nią płacić coś czy jest ona dostępna dla każdej grupy dzieci?
Czy we Władysławowie jest specjalny sektor dla kolonii tak jak w Ustce ?


Musicie mieć ratownika własnego albo dogadać się z ratownikami z plaży ( nie spotkałem się by ktoś za to brał pieniądze tak normalnie, często kolonie opłacają posiłki ratownikom w swoich ośrodkach zamian za kąpiele )
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Wto Kwi 28, 2015 5:07 pm   

A regulamin pisze zarzadzajacy, a tam jest to nie zawsze dobrze opisane. Czy to kapielisko "dla wszystkich" czy tez nie. Z drugiej strony jest tam jakies rozporzadzenie chyba ministra edukacji ktore mowi o potrzebie "posiadania" swojego ratownika.

Ratownik zatrudniony na kapielisku ma patrzec na wszystkich a nie tylko na okreslona grupe. I tak w kolo macieju...
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Wto Kwi 28, 2015 7:53 pm   

crixs napisa³/a:
A regulamin pisze zarzadzajacy, a tam jest to nie zawsze dobrze opisane. Czy to kapielisko "dla wszystkich" czy tez nie. Z drugiej strony jest tam jakies rozporzadzenie chyba ministra edukacji ktore mowi o potrzebie "posiadania" swojego ratownika.

Ratownik zatrudniony na kapielisku ma patrzec na wszystkich a nie tylko na okreslona grupe. I tak w kolo macieju...

Poczytaj Kolego tutaj: http://rwr.pl/oddzialy/za...ojego-ratownika
Jak będziesz miał wątpliwości zadzwoń: 781 71 71 71
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 12:38 am   

Rozporządzenie ME w sprawie wypoczynku w pozaszkolnych placówkach oświatowych mówi o konieczności zapewnienia nadzoru ratownika przez kierownika placówki ... i tu - jak zwykle - mamy do czynienia z różnoraką interpretacją.
 
     
kamillowad 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2015
Posty: 4
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 10:07 am   

dziekujÄ™ za odpowiedzi w temacie
jednak nadal mam duzo wÄ…pliwosci..

bo generalnie to jest samowolka, jednym opłacać obiad, innym nie wiadomo co, innym płacić ale ile, za dzień, za tydzień, za godzinę???

Piszecie że określa regulamin kąpieliska ale ja jestem 900 km od tego kąpieliska i nie wiem co on okresla bo go nie widzę...

2 lata temu byłem na obozie w USTCE - tam był sektor kolonijny gdzie mogły byc tylko kolonie, nic nie płaciliśmy, nie prosilismy sie o kąpiel... a tutaj generalnie jest jak wyjdzie... Skąd mam wiedzieć czy ratownicy nie zażyczą sobie...1000 zł .. a budżet wyjazdu określany jest z reguły przed wyjazdem!

Ja osobiście jade na obóz do Władysławowa i nie wiem jakie tam są zasady. W tamtym roku byłem na Helu, tam gość przyszedł do mnie w ostatnim dniu i powiedział że z reguły grupy płacą za kąpiele, ale chłopcy moi kąpali się sami na sektorze strzeżonym...

Dla mnie to jest jakaś paranoja żeby u jednych chleb kosztował 2,5 a u innych 25 zł a u innych obiad... to taki ekstremalny przykład.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 6:54 pm   

kamillowad napisa³/a:
chłopcy moi kąpali się sami na sektorze strzeżonym...


- Nieodpowiedzialność (miałem napisać, że jesteś odważny, ale to słowo tu nie pasuje)

kamillowad napisa³/a:
Piszecie że określa regulamin kąpieliska ale ja jestem 900 km od tego kąpieliska i nie wiem co on okresla bo go nie widzę...


Posłuchaj, jeśli jesteś zapobiegliwi (i to się ceni) oraz chcesz mieć sprawy poukładane wcześniej co całkiem rozumiem, dowiedz się kto będzie obstawiał plażę we Władysławowie, nie jest to trudne, można zapytać się choćby na tym forum, poprosić o nr telefonu i pogadać jak te sprawy wyglądają.

Pozwodzenia.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
kamillowad 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2015
Posty: 4
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 8:48 pm   

ok w jakim dziale o to spytać?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Sro Kwi 29, 2015 9:18 pm   

Zadzwoń najlepiej do Burmistrza Włądysławowa i zapytaj o to, co Cię nurtuje :)
Uchwała w sprawie kąpielisk w tej gminie: http://bip.wladyslawowo.pl/Article/id,1316.html
Wszystkie kąpieliska podlegają pod burmistrza Władysławowa i on powinien wiedzieć jakie sa regulaminy, czy są strefy dla kolonii etc.

[ Dodano: Sro Kwi 29, 2015 9:19 pm ]
A jeśli nie sam burmistrz (co jest wielce prawdopodobne) to przekieruje Cię do jakiegoś urzędnika, który się tym zajmuje.
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
kamillowad 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 27 Kwi 2015
Posty: 4
Wys³any: Czw Kwi 30, 2015 11:07 am   

ok dziekuje
Załatwione wszystko wiem
Dziękuję za wypowiedzi
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16