www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownik WOPR
Autor Wiadomo¶æ
DelaQxi 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 27
Do³±czy³: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 3:44 pm   Ratownik WOPR

Witam Panie oraz Panów :)

Przeczytałem sporo tematów na forum odnośnie pracy jako Ratownik WOPR, ale nie znalazłem nigdzie jasnych odpowiedzi na moje pytania, tak więc przepraszam za kolejny temat o tym :)

Jestem Ratownikiem WOPR z KPP i patentem BLS/AED, mam skończone 18 lat. Wiem że nie mogę pracować na plaży zgodnie z ustawą (chyba 2012 rok) i Ratownik WOPR to ''stopień wewnętrzny''. Wyczytałem również, że mogę pracować jako osoba ''ponad stan'', ale pod ratownikiem starszym stopniem i ogólne zatrudnienie Ratowników WOPR nie może być większe niż 50% ogólnej liczby ratowników i moje zatrudnienie zależy od nastroju pracodawcy.

Więc jak to w końcu jest?

Mogę pracować pod ratownikiem starszym stopniem jako osoba ponad stan, taka ''dodatkowa para oczu''? Zależy to tylko i wyłącznie od decyzji pracodawcy. Czy kategorycznie nie mogę pracować, nie ważne czy będę ponad stan czy nie?

Jeżeli bym zrobił w czerwcu Ratownika Wodnego (3 moduł) ciężko by było dostać się gdzieś do pracy? Wiem że od 15 czerwca już się sezon zaczyna i ten kto miał zostać zatrudniony to został zatrudniony, a pracodawca na pewno nie spojrzy przychylnie na słowa ''no ja tą pieczątkę doniosę jak zrobię''.

Podlegam pod WOPR w Szczecinie.


Pozdrawiam
 
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 4:51 pm   

Dzisiaj pytanie jest tylko jedno czy możesz jako ratownik wodny pracować czy nie możesz i żadne procenty nie mają tu nic do znaczenia.

Jeśli spełniasz wszystkie wymogi ustawowe (wielokrotnie wymienione w innych tematach) to jesteś ratownikiem wodnym i możesz jako ratownik wodny pracować. Jeśli nie spełniasz (na co niestety wygląda w twoim wypadku) wymogów ustawowych to pracować jako ratownik wodny nie możesz (bez procentów :cool: )

Dzisiaj pracodawca może zatrudnić minimalną, wymaganą ilość ratowników na danym kąpielisku (np. 2) i dowolną ilość dodatkowych oczu (żadne tam 50%) przy czym warto zaznaczyć że ratownikami wodnymi na kąpielisku oni nie będą.

Czy z twoimi "papierami" możesz pracować na kąpielisku jako dodatkowe oczy ? ... Jasne.
Czy jako ratownik wodny ? ... Jasne że NIE i mocno bym się na twoim miejscu zastanowił gdyby pracodawca podsunął Ci do podpisania umowę ze stanowiskiem ratownik wodny. W przypadku wypadku jesteś "ugotowany".

Na twoim miejscu już teraz szukałbym pracy zaznaczając w jakiej jesteś sytuacji i że brakuje Ci jedynie trzeci etap szkolenia ratownik wodnych który zrobisz w czerwcu. Gestorzy kąpielisk (zwłaszcza ci wieloletni) raczej orientują się w przepisach i będą wiedzieli że brakuje Ci już bardzo niewiele do uzyskania pełni uprawnień a w związku z tym niewykluczone że zaklepiesz sobie jakieś miejsce.
Jeśli jednak chcesz zacząć szukać pracy już po uzyskaniu pełnych uprawnień (co w takiej sytuacji powinieneś zrobić jak najszybciej) to nawet w czerwcu na pewno coś znajdziesz a właściwie wtedy są najlepsze oferty bo pracodawcom którzy dotąd nie zapewnili sobie ratownika zaczyna się palić grunt pod nogami i wtedy to Ty stawiasz warunki :cool:
.
 
     
DelaQxi 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 27
Do³±czy³: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 5:27 pm   

Co do podpisania umowy na stanowisko ratownika wodnego, nie podpisywałbym nawet takiej, bo po co sobie samemu problemy robić. Zdaje sobie sprawę że konsekwencje będą ogromne :)

Co do szukania pracy, jestem laikiem w tym i to byłby mój pierwszy sezon jako ratownika (nie licząc wyjazdów na zanurzenie morsów itp), wiesz może gdzie pójść popytać, jakie strony odwiedzić? Znalazłem na tym forum 2 oferty i postaram się coś zdziałać w tym kierunku.
 
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 7:03 pm   

Żeby długo nie szukać http://www.ratownicy.wopr.net.pl/ :wink:
 
     
hastian 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 03 Kwi 2015
Posty: 32
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 8:52 pm   

Po co robiłeś ratownika wopr skoro mogleś od razu MSW prawda ? A z pracą jest tak, że jak dopiero zaczynam kurs msw to już 2 osoby mówiły o pewnej robocie w mieście. Ale mieszkam w dużej stolicy województwa ;)
 
     
DelaQxi 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 27
Do³±czy³: 06 Kwi 2015
Posty: 5
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Pon Kwi 06, 2015 9:53 pm   

Mogłem zrobić MRW i WOPR wraz z wyrobieniem legitymacji, karty pływackiej + opłacenie składki na rok kalendarzowy za 600zł więc skorzystałem. Kursy z 3 etapem nie będą raczej zorganizowane na przełomie kwietnia/maja ze względu na temperaturę wody w jeziorze, chyba że są wystarczające warunki na basenie, nie wiem, nie znam się :)

@EDIT

słyszałem, że w Grzybowie są dobre noclegi jak i płace, to prawda? :)
 
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Pi± Maj 01, 2015 6:18 pm   

Nie wiedziałem gdzie zapodać, a coś takiego znalazłem :

http://olx.pl/oferta/zatr...html#4a95dd567c
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17