www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak to w końcu z tym jest?
Autor Wiadomo¶æ
amebab 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Lut 2015
Posty: 3
Wys³any: Pon Lut 23, 2015 9:35 pm   Jak to w koÅ„cu z tym jest?

Witam, chciałbym się ostatecznie upewnić bo każdy mówi co innego...
Mój cel to dorywcza praca jako ratownik. Czytałem, że jest możliwość zrobienia od razu pełnego kursu ratownika od 18 lat (mam 17). Po dzisiejszej rozmowie z ratownikiem dowiedziałem się, ze muszę mieć pierw MR żeby mieć możliwość zrobienia owego kursu.
Nie wiem ile jest w tym prawdy, nigdzie nie pisze nic na ten temat a osobiście mi się wydaje, że ktoś mnie tu próbuje zrobić na kase (450zł za MR)

Jeśli nawet musiałbym zrobić MR, potem ratownika to po zrobieniu patentu + KPP mógłbym już pracować jako ratownik?
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pon Lut 23, 2015 9:52 pm   

Poczytaj tutaj:
http://rwr.pl/oddzialy/za...dny-kto-to-taki
i inne tutaj: http://rwr.pl/oddzialy/za...-dzis-odpowiedz
W razie pytań - możesz zadzwonić do biura - zawsze jest ktoś, kto odpowie :mrgreen:
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pon Lut 23, 2015 9:53 pm   Re: Jak to w koÅ„cu z tym jest?

amebab napisa³/a:
... Czytałem, że jest możliwość zrobienia od razu pełnego kursu ratownika od 18 lat (mam 17). Po dzisiejszej rozmowie z ratownikiem dowiedziałem się, ze muszę mieć pierw MR żeby mieć możliwość zrobienia owego kursu.
Dobrze czytałeś ponieważ podstawowym sposobem ukończenia szkolenia ratowników wodnych jest przejście od razu całego szkolenia zgodnie z rozporządzeniem MSW. Inna sprawa że możesz trafić do jednostki WOPR która w przyjętym przez siebie systemie szkolenia rozdziela to szkolenie na trzy etapy: MR WOPR , R WOPR i na końcu ratownik wodny. Niestety mają do tego prawo.
Co do opinii ratownika z którym rozmawiałeś wygląda że nie zauważył iż zmieniło sie prawo i system szkolenia w WOPRze. System szkolenia w którym po MRW od razu był ratownik wodny od dawna w WOPRze nie obowiązuje.

amebab napisa³/a:
Nie wiem ile jest w tym prawdy, nigdzie nie pisze nic na ten temat a osobiście mi się wydaje, że ktoś mnie tu próbuje zrobić na kase (450zł za MR)
W wielu miejscach (również na tym forum) jest to dość dokładnie opisane a co do "robienia na kasę" to pewnie tylko niedoinformowanie osób z którymi rozmawiałeś. :wink:

amebab napisa³/a:
Jeśli nawet musiałbym zrobić MR, potem ratownika to po zrobieniu patentu + KPP mógłbym już pracować jako ratownik?
Mając osiemnaście lat i potwierdzoną przynależność do któregoś podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego to odpowiedź brzmi TAK.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Wto Lut 24, 2015 7:42 am   

Amebab, a nie jesteś czasem ze Starachowic, tam to tak ostatnio funkcjonowało - 450zł. MR, który dawał dopiero możliwość uczestniczenia w kursie Ratownik Wodny.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Wto Lut 24, 2015 9:56 am   

amebab, znajdź kurs na Ratownika Wodnego, zrób KPP, zdobądź jakiś patent przydatny w ratownictwie wodnym, zapisz się do np. WOPR doskonal umiejętności pływackie i będziesz Zawodowcem :)
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
amebab 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Lut 2015
Posty: 3
Wys³any: Wto Lut 24, 2015 9:42 pm   

P.M. napisa³/a:
Amebab, a nie jesteś czasem ze Starachowic, tam to tak ostatnio funkcjonowało - 450zł. MR, który dawał dopiero możliwość uczestniczenia w kursie Ratownik Wodny.


nie, jestem z Ostrowca. Powiedzcie mi jeszcze, czy muszę akurat w Świętokrzystkim WOPRZE robić kurs RW po MR tylko dlatego, ze mieszkam w tym rejonie, czy mogę iść do innego i od razu zrobić RW?
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Sro Lut 25, 2015 7:57 am   

amebab napisa³/a:
P.M. napisa³/a:
Amebab, a nie jesteś czasem ze Starachowic, tam to tak ostatnio funkcjonowało - 450zł. MR, który dawał dopiero możliwość uczestniczenia w kursie Ratownik Wodny.


nie, jestem z Ostrowca. Powiedzcie mi jeszcze, czy muszę akurat w Świętokrzystkim WOPRZE robić kurs RW po MR tylko dlatego, ze mieszkam w tym rejonie, czy mogę iść do innego i od razu zrobić RW?


Chyba mylisz pojęcia co do organizacji, świętokrzyskie WOPR nie prowadzi takiej polityki szkolenia - pytanie tylko z kim rozmawiałeś, bo jeżeli to jest starszy pan po 60-ce (Stanisław K.) to wiele wyjaśnia:):):) więcej na info z rejonu Ostrowca na forum ma Ceba.

Natomiast wracając do pytania szkolenia RW możesz robić we wszystkich podmiotach posiadających zgodę MSW. Zaczynamy kurs RW w Ożarowie w marcu i nie trzeba mieć żadnych innych szkoleń żeby do niego przystąpić. Szkolenie prowadzone zgodnie z rozporządzeniem MSW.
 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomóg³: 2 razy
Wiek: 38
Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 175
Sk±d: Ostrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski
Wys³any: Sro Lut 25, 2015 10:53 am   

Zdecydowanie ktos wprowadził Cie w błąd lub rozmawiales ze wspomnianym wyżej starszym panem wówczas działanie bylo zamierzone :) jak wspominal PM nie robimy szkoleń w ten sposób. Jesli chcesz zrobić RW to zglos sie do mnie. Organizujemy kurs w Ożarowie możesz sie zapisać.
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
amebab 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Lut 2015
Posty: 3
Wys³any: Sro Lut 25, 2015 12:10 pm   

P.M. napisa³/a:
amebab napisa³/a:
P.M. napisa³/a:
Amebab, a nie jesteś czasem ze Starachowic, tam to tak ostatnio funkcjonowało - 450zł. MR, który dawał dopiero możliwość uczestniczenia w kursie Ratownik Wodny.


nie, jestem z Ostrowca. Powiedzcie mi jeszcze, czy muszę akurat w Świętokrzystkim WOPRZE robić kurs RW po MR tylko dlatego, ze mieszkam w tym rejonie, czy mogę iść do innego i od razu zrobić RW?


Chyba mylisz pojęcia co do organizacji, świętokrzyskie WOPR nie prowadzi takiej polityki szkolenia - pytanie tylko z kim rozmawiałeś, bo jeżeli to jest starszy pan po 60-ce (Stanisław K.) to wiele wyjaśnia:):):) więcej na info z rejonu Ostrowca na forum ma Ceba.

Natomiast wracając do pytania szkolenia RW możesz robić we wszystkich podmiotach posiadających zgodę MSW. Zaczynamy kurs RW w Ożarowie w marcu i nie trzeba mieć żadnych innych szkoleń żeby do niego przystąpić. Szkolenie prowadzone zgodnie z rozporządzeniem MSW.


Dziękuję za odpowiedzi, tak z tym panem rozmawiałem :D
Chciałem się tylko upewnić, bo nie wiedziałem od czego zacząć.
Co do RW to jednak muszę trochę popływać jeszcze, zrobię po 18 ale dzięki za zachętę
Pozdrawiam :)
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Lut 25, 2015 10:38 pm   

Podoba mi siÄ™ to "jakiÅ› patent"
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Czw Lut 26, 2015 7:14 am   

Podsumowując info dla przyszłych Ratowników Wodnych z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic:
1. Pan Stanisław K. nie jest i nigdy nie był instruktorem WOPR
2. Szkolenia przez niego prowadzone na stopień Młodszy Ratownik WOPR i Ratownik WOPR są podbijane przez Zbigniewa (popularny Maciej) D., który fizycznie przynajmniej w ostatnim czasie w ogóle już się nie udziela jako instruktor. inna sprawa, że od lat nie uczestniczył w żadnych weryfikacjach i nie był na liście instruktorów WOPR
3. Szkolenia prowadzone przez p. Stanisława K. (przynajmniej część) są rozliczane przez wojewódzkie WOPR w Kielcach pod przewodnictwem p. Wacława M. - takie pieczątki można znaleźć w książeczkach
4. Jak ostatni miesiąc pokazał jednak nie wszystkie szkolenia są rejestrowane w biurze wojewódzkiego WOPR - np. Młodszy Ratownik WOPR tak, a Ratownik WOPR już nie posiadał pieczęci nagłówkowych wojewódzkiego WOPR
5. Powyższy proceder trwa od kilkunastu lat........

Tyle w skrócie:)

P.S. Cytując klasyka - "takie atrakcje tylko świętokrzyskim"

Chociaż nie wiem czy się śmiać czy płakać....
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Czw Lut 26, 2015 10:18 pm   

I drugiego klasyka ... juź WOPR-owskiego: "Tak to już jest ...".
Kurcze do czego to doszło, że ja to cytuję ... :mrgreen:
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Pi± Lut 27, 2015 10:05 am   

PB napisa³/a:
Podoba mi siÄ™ to "jakiÅ› patent"


Nie wyciągaj dwóch wyrazów ze zdania bo zabrzmią dziwnie, a z wypowiedzi całkowicie śmiesznie : "zdobądź jakiś patent przydatny w ratownictwie wodnym" - potocznie przytoczona myśl i tyle.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sob Lut 28, 2015 11:03 am   

bienio napisa³/a:
PB napisa³/a:
Podoba mi siÄ™ to "jakiÅ› patent"


Nie wyciągaj dwóch wyrazów ze zdania bo zabrzmią dziwnie, a z wypowiedzi całkowicie śmiesznie : "zdobądź jakiś patent przydatny w ratownictwie wodnym" - potocznie przytoczona myśl i tyle.


Świetnie. W jednej z opinii wyczytałem, że nie tylko instruktor czy trener pływania czy instruktor turystyki kajakowej ale również przygotowanie pedagogiczne jest uprawnieniem przydatnym w ratownictwie - fakt jest.
Idąc dalej tropem "przydatnych uprawnień w ratownictwie wodnym" to będzie lekarz, hydrolog, meteorolog (a może i meteopata) oraz certyfikat B1 z angielskiego.
Nie dajmy się zwariować (i to nie przytyk do Ciebie bienio ale ogólnie do systemu) i chociaż w WOPR oceniajmy realność potrzebnych uprawnień.
O niejasności tego zapisu ustawy nie ma raczej co w tym wątku wspominać.
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Pon Mar 02, 2015 11:57 pm   

PB, to dajesz, co według Ciebie jest "uprawnieniem przydatnym w ratownictwie" ?
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 16