www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak to w końcu z tym jest?
Autor Wiadomo¶æ
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Nie Mar 08, 2015 9:42 pm   

PB napisa³/a:
Jeżeli nawet nie stać Was na napisanie do Sądu Honorowego, podpisanie się i złożenie wyjaśnień na rozprawie - to nie ma sprawy ale nie piejcie na forum jak u Was jest źle tylko COŚ zróbcie.

Sąd Honorowy - jak jesteś w W-wie i Masz dostęp do akt Sądu Honorowego pod przewodnictwem Franciszka, nie pamiętam nazwiska, którego tak gloryfikowaliście za J.T. to poczytaj o mnie.......... Do tej instytucji też straciłem zaufanie.
Natomiast z niecierpliwością oczekuję jak zaczniecie rozliczać sprzęt przekazany na województwa przez MSW:)
P.S. Samochód, o który kiedyś tak walczył z Wacławem Sławek G. dalej stacjonuje w Połańcu.....

[ Dodano: Nie Mar 08, 2015 9:43 pm ]
P.S. Dalej nikt nie odpowiedział na pytanie jak załatwiacie sprawę praktyk niezbędnych do przystąpienia do egzaminu na patent żeglarski stermotorzysty:)
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Nie Mar 08, 2015 10:04 pm   

Zgadzam się w pełni na działania w stanie wyźszej konieczności ale jest to stan który się zdarzył nagle i nie można go było przewidzieć. W takiej sytuacji to i karetką może pojechać osoba bez świadectwa kwalifikacji i można poświęcić inne dobro w celu ratowania życia -o tym też mówią przepisy.
Natomiast planowane działania, a o takich mówimy, nie mogą zakładać łamania prawa w imię mniejszego zła. Stały dyżur, patrolowanie, pilnowanie kąpieliska czy gotowość do działań to nie jest stan wyźszej konieczności.
Nie władujcie się w taką interpretację.

[ Dodano: Nie Mar 08, 2015 10:14 pm ]
P.M. napisa³/a:
PB napisa³/a:
Jeżeli nawet nie stać Was na napisanie do Sądu Honorowego, podpisanie się i złożenie wyjaśnień na rozprawie - to nie ma sprawy ale nie piejcie na forum jak u Was jest źle tylko COŚ zróbcie.

Sąd Honorowy - jak jesteś w W-wie i Masz dostęp do akt Sądu Honorowego pod przewodnictwem Franciszka, nie pamiętam nazwiska, którego tak gloryfikowaliście za J.T. to poczytaj o mnie.......... Do tej instytucji też straciłem zaufanie.
Natomiast z niecierpliwością oczekuję jak zaczniecie rozliczać sprzęt przekazany na województwa przez MSW:)
P.S. Samochód, o który kiedyś tak walczył z Wacławem Sławek G. dalej stacjonuje w Połańcu.:)


Jako ZG nie możemy ingerować w dokumenty SH. F. Majewskiego kiedyś wybrano i trzeba było jego działanie przyjąć (np. dwa różne sprawozdania na ZK) Ale mam nadzieję że nowy SH Twoimi sprawami się zajmie, a jak masz wątpliwości czy te dokumenty jeszcze są - a uważam, że możesz je mieć i nie bez podstaw - to napisz ponownie.
Sprzęt na pewno będzie rozliczony. Jeżeli jednostki nie odpowiedzą na pisma ZG (już poszły) jaki mają, na jakiej podstawie otrzymany i co się z nim dzieje sprzęt, to jest prawdopodobne, że ZG go po prostu odbierze w końcu.
A o stermotorzyście jak dotrę do kompa, a nie będę pisał z tel.
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomóg³: 2 razy
Wiek: 52
Do³±czy³: 18 Maj 2013
Posty: 111
Sk±d: Kielce
Wys³any: Pon Mar 09, 2015 12:19 am   

stary ratownik napisa³/a:

Tak więc do prowadzenia STATKU - a jest nim każda łódź (w zasadzie), niezbędne jest posiadanie uprawnień stermotorzysty, jesli jest on wykorzystywany do wykonywania pracy - w tym do ratowania życia i mienia lub do szkolenia. Jesli uprawiasz sport lub rekreację - możesz mieć uprawnienia sternika - te uprawnienia określają inne przepisy (ustawa o żegludze, ustawa o sporcie).
Tak nam mówiono na szkoleniach. Tak twierdzą specjaliści z tego zakresu. Ja się nie znam :roll: . Podzieliłem się tylko tym, co mi przekazywali fachowcy :)

Rozumiem, że na wszystkich kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli, które obstawia RWR wszyscy ratownicy, posiadają uprawnienia zawodowe, a łodzie wykorzystywane do działań ratowniczych są rejestrowane w UŻŚ???
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Pon Mar 09, 2015 1:05 am   

PB napisa³/a:
Nie władujcie się w taką interpretację.


Co może za to grozić ?

PS: Jeśli się odnosisz do czyjejś wypowiedzi to proszę zacytuj ją we fragmencie lub całości.
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Pon Mar 09, 2015 10:54 pm   

To samo co za pracę jako kieroca karetki bez uprawnień. Jest to prowadzenie pojazsu mechanicznego bez właściwych uprawnień.

A co do zabezpieczenia przez nas to wszędzie gdzie mamy statki ratownicze to i mamy stermotorzystów. U nas jeszcze nie każą lodzi wiosłowych rejestrować w UŻŚ. Spytajcie jak jest we Wrocławiu.
Taki "lajf"
 
     
bienio 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 3 razy
Wiek: 56
Do³±czy³: 25 Maj 2012
Posty: 403
Sk±d: Woda
Wys³any: Czw Mar 12, 2015 6:24 pm   

A cha, czyli trzeba wyłożyć kolejny "kawał" kasy, by w razie czego jak komuś ratujesz życie, samemu wolności nie stracić ... może i życia, bo prokuratura Cię tak dojedzie, że pozbawi wszystkiego ... choć mam niewiele :)
_________________
- MR WOPR
- Sternik Motorowodny
- RW
- IRR - sp. PÅ‚ywanie
- KPP, RWP, RWÅš, RWM
- Ratownik Wodny MSW
- Trener Klasy II - PÅ‚ywanie
---------------------------
 
     
stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 4 razy
Do³±czy³: 10 Lut 2013
Posty: 362
Sk±d: Kalisz
Wys³any: Pi± Mar 13, 2015 12:48 pm   

P.M. napisa³/a:
Rozumiem, że na wszystkich kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli, które obstawia RWR

A ile znasz takich miejsc? Bo ja .... niewiele :)
_________________
wszyscy chcemy dobrze, nie skaczmy więc sobie do gardeł, a skoncentrujmy na misji ratowania życia
 
     
geras 
Wypowie się, choć w ostateczności
BUCH


Do³±czy³: 03 Maj 2006
Posty: 14
Sk±d: NS
Wys³any: Wto Mar 31, 2015 3:24 pm   

W tamtym roku zostaliÅ›my zmuszeni przez policjÄ™ wodnÄ… do rejestracji w żegludze. DostaliÅ›my z tamtÄ…d interpretacje ze nasz zbiornik w myÅ›l ustawy nie jest szlakiem wodnym i nie ma potrzeby dokonywać rejestracji. ZarejestrowaliÅ›my jednÄ… ponieważ zdaza sie jej poruszać po szlakach wodnych po pierwsze a po drogie na niej można bedzie robić staż 😜 Pewnie w tym sezonie bÄ™dÄ… wymagać steromotorzysty :)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytañ do SQL: 16